Racjonalista - Strona głównaDo treści
Autorytet

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
15-10-2012 13:09Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów)Autorytet
Ocena 8 na 8
Właśnie wpadł mi w ręce taki oto obrazek, którym niniejszym chciałem się podzielić
Czy Wy również - w obliczu autorytetu KK - czujecie nieprzeparty impuls, by stanąć w prawdzie i zawierzyć Ewangelii?

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..
#196
02-11-2012 12:59
 Ocena 1 na 1
Marek Bielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: Autorytet
W odpowiedzi big_zyd

>>natomiast nie działali tam uczniowie osobiście wybrani i powołani przez Jezusa Chrystusa.
>Jeśli Zawierzyć Świadectwu Kościoła Świętego i cadyka, który w każdy szabas rozmawia z Bogiem .

W tym zakresie wystarczy zawierzyć wszelkim dostępnym nam źródłom historycznym, z których nie wynika, żeby jakikolwiek uczeń osobiście wybrany i powołany przez Jezusa działał w jakiejkolwiek "grupie konkurencyjnej".

#197
02-11-2012 13:07
 Ocena-1 na 3
Marek Bielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: Autorytet

>>No to wreszcie doszliśmy do konkluzji: w "grupach konkurencyjnych" istnieli "partykularni guru-szmuru", natomiast nie działali tam uczniowie osobiście wybrani i powołani przez Jezusa Chrystusa.
>Historyczny Jezus był rabbim jednej z takich licznych grup "guru-szmuru", czyli herezji wewnątrz judaizmu.

Tak postrzegali chrześcijan faryzeusze i cały ówczesny świat. Jakże inne okazały się losy tej "grupy" w porównaniu z innymi grupami...

#198
02-11-2012 13:08
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Autorytet
W odpowiedzi Marek Bielecki
>W tym zakresie wystarczy zawierzyć wszelkim dostępnym nam źródłom historycznym, z których nie wynika, żeby jakikolwiek uczeń osobiście wybrany i powołany przez Jezusa działał w jakiejkolwiek "grupie konkurencyjnej".

A jakież to źródła historyczne masz na myśli?


Módlcie się, by życie wasze i waszych bliskich było zawsze trzeźwe, gdyż tylko wtedy będziecie ludźmi prawdziwie wolnymi. (ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy i wikariusz generalny archidiecezji warszawskiej)

#199
02-11-2012 13:19
 Ocena 1 na 1
Marek Bielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: Autorytet
W odpowiedzi big_zyd
>>W tym zakresie wystarczy zawierzyć wszelkim dostępnym nam źródłom historycznym, z których nie wynika, żeby jakikolwiek uczeń osobiście wybrany i powołany przez Jezusa działał w jakiejkolwiek "grupie konkurencyjnej".
>A jakież to źródła historyczne masz na myśli?

Wyboldowałem, żeby Ci pomogło w percepcji...

Skoro ciągniesz jeszcze tę wymianę zdań, to może przypomniałeś sobie jakieś źródła historyczne, z których wynika, że w jakieś "grupie konkurencyjnej" działał jakiś uczeń osobiście wybrany i powołany przez Jezusa?...

#200
02-11-2012 13:39
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Autorytet
W odpowiedzi Marek Bielecki
>Skoro ciągniesz jeszcze tę wymianę zdań, to może przypomniałeś sobie jakieś źródła historyczne, z których wynika, że w jakieś "grupie konkurencyjnej" działał jakiś uczeń osobiście wybrany i powołany przez Jezusa?...

Taka Ewangelia Judasza spełnia wymogi stawiane dziełu historycznemu nie gorzej niż 4 ewangelie kanoniczne, a z opowieści o Marii Magdalenie jako Najważniejszej i Najprawdziwszej z Apostołów niektórzy literaci utrzymują się do dzisiaj.


Módlcie się, by życie wasze i waszych bliskich było zawsze trzeźwe, gdyż tylko wtedy będziecie ludźmi prawdziwie wolnymi. (ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy i wikariusz generalny archidiecezji warszawskiej)

#201
02-11-2012 13:59
 Ocena 1 na 1
Marek Bielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: Autorytet
W odpowiedzi big_zyd
>>Skoro ciągniesz jeszcze tę wymianę zdań, to może przypomniałeś sobie jakieś źródła historyczne, z których wynika, że w jakieś "grupie konkurencyjnej" działał jakiś uczeń osobiście wybrany i powołany przez Jezusa?...
>Taka Ewangelia Judasza spełnia wymogi stawiane dziełu historycznemu nie gorzej niż 4 ewangelie kanoniczne, a z opowieści o Marii Magdalenie jako Najważniejszej i Najprawdziwszej z Apostołów niektórzy literaci utrzymują się do dzisiaj.

OK, rozumiem: Twoje źródła historyczne to gnostycka "Ewangelia Judasza" oraz "Kod Leonarda da Vinci"...

#202
02-11-2012 14:29
 Ocena 7 na 7
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Autorytet
W odpowiedzi Marek Bielecki

>>>>Historyczny Jezus był rabbim jednej z takich licznych grup "guru-szmuru", czyli herezji wewnątrz judaizmu.
>Tak postrzegali chrześcijan faryzeusze i cały ówczesny świat.
Tak, postrzegają Jezusową sektę obiektywni współcześni uczeni. Natomiast faryzeusze postrzegali ich w bardzo niewielkim stopniu (tak plus minus, jak współczesny Kościół Katolicki w Polsce postrzega np Kościół Zielonoświątkowy RP.), a cały ówczesny świat wcale ich nie postrzegał.

>Jakże inne okazały się losy tej "grupy" w porównaniu z innymi grupami...
Tak, posklejany mit Chrystusowy okazał się zwycięski, ale gdyby próbować się dogrzebać do źródeł, to rabbi Jezus ma zdecydowanie niewiele wspólnego z chrześcijaństwem.

@@@
.

#203
02-11-2012 14:41
 Ocena 5 na 5
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Autorytet
W odpowiedzi Marek Bielecki
.
>OK, rozumiem: Twoje źródła historyczne to gnostycka "Ewangelia Judasza" oraz "Kod Leonarda da Vinci"...
OK, rozumiem: To Pański poziom - zestawiać dokumenty miedzytestamentalne z "Kodem Leonarda da Vinci".
Jeżeli już to dwie współczesne bajdy razem "Kod Leonarda da Vinci" z np "PODSTAWOWYM WYKŁADEM WIARY". www.antykw(*)awowy_wyklad_wiary,128390.html
I tu trzeba przyznać, że "Kod..." jest lepiej napisany.

@@@
.

#204
02-11-2012 14:52
 Ocena 1 na 1
Marek Bielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: Autorytet

>>OK, rozumiem: Twoje źródła historyczne to gnostycka "Ewangelia Judasza" oraz "Kod Leonarda da Vinci"...
>OK, rozumiem: To Pański poziom - zestawiać dokumenty miedzytestamentalne z "Kodem Leonarda da Vinci".

Popełnił Pan błąd: "Ewangelia Judasza" nie należy do literatury międzytestamentalnej - to tekst gnostycki, który powstał dużo później niż Nowy Testament.

#205
02-11-2012 15:46
 Ocena 6 na 6
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Autorytet
W odpowiedzi Marek Bielecki
.
>Popełnił Pan błąd: "Ewangelia Judasza" nie należy do literatury międzytestamentalnej - to tekst gnostycki, który powstał dużo później niż Nowy Testament.
Dlatego, że Pan tak twierdzi?
Potwierdza, że czytał "Ewangelię Judasza" już Ireneusz, a kiedy powstał mit i kiedy został on pierwszy raz spisany, to - tak jak z literaturą testamentalną - nikt dokładnie nie wie.
Kościół.pl: Co się tyczy tzw. Ewangelii Judasza, wokół której obecnie jest bardzo głośno, to nie jest ona czymś nowym. Wspomniał o niej Ireneusz z Lyonu pod koniec II wieku w kontekście wczesnochrześcijańskich herezji.

Warto trochę o gnostycyzmie poczytać. Tu maleńkie wprowadzenie.
www.racjon(*)q,Gnoza..chrzescijanstwa.groza

Na tym forum Panie Mareczku, trzeba dużo czytać i samodzielnie myśleć. Minusowanie niepokornych niewiernych niczego nie załatwi. Dla mnie to satysfakcja, gdyż jest to dowód, że celnie trafiam w nadęte balony zadufanego fideizmu.

PS. Rękopisy z Nag Hammadi pomimo iż powstały w IV wieku są lepszym źródłem historycznym od zapisów nowotestamentalnych, gdyż mniej w nich przeróżnych przeróbek. Mnie nie interesują tu niczyje dogmaty, mnie interesuje historia.

Miłego dnia.

@@@
.

#206
02-11-2012 14:57
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Autorytet
W odpowiedzi Marek Bielecki
>OK, rozumiem: Twoje źródła historyczne to gnostycka "Ewangelia Judasza" oraz "Kod Leonarda da Vinci"...

Twoje Ewangelie jakoś Lepsze?


Módlcie się, by życie wasze i waszych bliskich było zawsze trzeźwe, gdyż tylko wtedy będziecie ludźmi prawdziwie wolnymi. (ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy i wikariusz generalny archidiecezji warszawskiej)

#207
02-11-2012 15:12
 0 na 2
Marek Bielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: Autorytet
W odpowiedzi big_zyd
>>OK, rozumiem: Twoje źródła historyczne to gnostycka "Ewangelia Judasza" oraz "Kod Leonarda da Vinci"...
>Twoje Ewangelie jakoś Lepsze?

Trochę STARSZE...

#208
02-11-2012 15:17
 Ocena 6 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Autorytet
W odpowiedzi Marek Bielecki
>>>OK, rozumiem: Twoje źródła historyczne to gnostycka "Ewangelia Judasza" oraz "Kod Leonarda da Vinci"...
>>Twoje Ewangelie jakoś Lepsze?
>Trochę STARSZE...

Mahabharata jest jeszcze starsza - a nawet i DŁUŻSZA .


Módlcie się, by życie wasze i waszych bliskich było zawsze trzeźwe, gdyż tylko wtedy będziecie ludźmi prawdziwie wolnymi. (ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy i wikariusz generalny archidiecezji warszawskiej)

#209
02-11-2012 16:32
 Ocena-1 na 3
Marek Bielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: Autorytet
W odpowiedzi big_zyd
>>>>OK, rozumiem: Twoje źródła historyczne to gnostycka "Ewangelia Judasza" oraz "Kod Leonarda da Vinci"...
>>>Twoje Ewangelie jakoś Lepsze?
>>Trochę STARSZE...
>Mahabharata jest jeszcze starsza - a nawet i DŁUŻSZA .

I też coś mówi o Jezusie?!

#210
02-11-2012 16:38
 0 na 2
Marek Bielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: Autorytet

>>Popełnił Pan błąd: "Ewangelia Judasza" nie należy do literatury międzytestamentalnej - to tekst gnostycki, który powstał dużo później niż Nowy Testament.
>Dlatego, że Pan tak twierdzi?

Dlatego że tak twierdzą badacze. Popełnił Pan podstawowy błąd, a mimo to idzie Pan w zaparte. Niech Pan się douczy, co to jest literatura międzytestamentalna.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365