 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-02-2013 17:00 | Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Żołnierze wyklęci
1 na 1 | Jak to naprawdę było z żołenierzami wyklętymi? Z jednej strony pochody narodowców o średniej wieku, kiedy jeszcze się nie trzeba golić, a z drugiej artykuły takie jak ten: zolnierzeprzekleci.wordpress.com/Jaki był bilans ich działalności? Ile na plus, a ile na minus? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..#61 2 na 2 | Fafciu (953 punktów) | Odp: Żołnierze wyklęci | W ogóle jak powszechne było to mordowanie chłopów którzy otrzymali ziemię z reformy rolnej? |
#62 8 na 10 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Żołnierze wyklęci | > >Zapytaj się dziadków, od kogo ziemię dostali.> ... a może zapytaj , kto dziadkom ziemię zabrał?Myślisz, że Satyr z ziemiaństwa, a może i z Radziwiłłów-Lubomirskich-von-und-zu-Hutten-Czapskich jakich?  Głowy nie dam, ale obstawiam statystycznie, że nie za bardzo jednak  . > Ktoś mi kiedyś wypomniał, że dzięki komunistom zdobyłem wykształcenie. Nie przypominam sobie, żeby którykolwiek komunista zdawał za mnie egzaminy.Jasne - szkoły podstawowe wszak odwiecznie same z siebie na drzewach kiściami całymi rosły. Zechcesz może zdradzić - jaką wyższą uczelnię kończyłeś? > Moi krewniacy, żyjący w Kanadzie też studia pokończyli nie dziekując komunistom.A co ich aż za Ocean wygnało i kiedy?
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
#63 2 na 2 | mariawol (215 punktów) | Odp: Żołnierze wyklęci | Tak polskie były te władze jak ruskie pierogi są rosyjskie. Polacy nie mieli żadnego wpływu na obsadę stanowisk władzy. W 1955 r., czy w 1975 r. ? Pewnie czasy stalinowskie w Polsce skończyły się dopiero w 1989 r. ? |
#64 1 na 1 | mariawol (215 punktów) | Odp: Żołnierze wyklęci | Prawie to samo bym napisał. Pozdrawiam. |
#65 2 na 4 | mariawol (215 punktów) | Odp: Żołnierze wyklęci | ...bo taki był klimat PRL lat 40. Nie wiem ile masz lat i jaką (z jakich źródeł) wiedzę historyczną, ale nie pomyślałeś sobie, że polityka PRL-u była spowodowana partyzancką, terrorystyczną działalnością, przeciwników ówczesnego ustroju ? Jestem przekonany, że w mentalności polaków nie mieściły by się takie represje, gdyby nie terroryzm podziemia. |
#66 2 na 4 gegebege (231 punktów) (zablokowany) | Odp: Żołnierze wyklęci | > Jestem przekonany, że w mentalności polaków nie mieściły by się takie represje, gdyby nie terroryzm podziemia. |
#67 4 na 4 | szarley (54911 punktów) | Odp: Żołnierze wyklęci | > >Ktoś mi kiedyś wypomniał, że dzięki komunistom zdobyłem wykształcenie. Nie przypominam sobie, żeby którykolwiek komunista zdawał za mnie egzaminy.> Jasne - szkoły podstawowe wszak odwiecznie same z siebie na drzewach kiściami całymi rosły.> Zechcesz może zdradzić - jaką wyższą uczelnię kończyłeś?> >Moi krewniacy, żyjący w Kanadzie też studia pokończyli nie dziekując komunistom.> A co ich aż za Ocean wygnało i kiedy?> Skoro Cię to interesuje.. Matematykę na Uniwerystecie Karola Fizykę na UJ jako stypendysta Ewangelickiej Cieszyńskiej Macierzy Szkolnej Krewniaków wysiedlono jako Niemców, (wojenna pomyłka) a ponieważ Niemcami nie byli, Brytyjczycy ich wysłali za ocean zamiast za żelazną kurtynę Twoja kolej się przedstawić  |
#68 2 na 2 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Żołnierze wyklęci | > >>Nie wiem czy są wyklęci. Opluwani na pewno.> >A co w tym złego? Trudno żeby nie "opluwać" zdrajców,> A kogo to niby "zdradzili"?  Naród polski kolaborując z sowietami. > >którzy wprowadzili do Polski ustrój totalitarny,> Jasne - znacznie lepiej było pozostawić tu hitleryzm .Nie ma to nic do rzeczy. To nie ten przypadek że wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. > >walnie przyczyniając się do tego, że w Polsce zginęła nadzieja na normalny, liberalny, parlamentarny ustrój państwowy.> A to była taka??? Oczywiście. Po to walczyli Żołnierze Wyklęci.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#69 1 na 3 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Żołnierze wyklęci | > Rozkazy z Moskwy to może wykonywało najwyższe dowództwo, ale nie przypominam sobie, by brat mojego dziadka i jego dwaj synowie przyjmowali z Moskwy jakieś rozkazy.No tak to sami sobie rozkazy wymyślali. > Z kolei bratanek mojego drugiego dziadka wylądował w 1945 w kopalni na Uralu. Mam ogląd obu stron.I co rozumiem że to było ok. bo przecież pomagał bratniemu krajowi który przyniósł nam wolność ???
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#70 2 na 2 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Żołnierze wyklęci |
> Zwłaszcza wymieniona przeze mnie Gwardia Ludowa WRN. Organizacja wojskowa pepeesowców. Której komendant główny, Pużak, został zakatowany w ubeckim więzieniu.Bo ta organizacja jest niepoprawna politycznie, zrobiła największą zbrodnie współpracowała z AK i dlatego została przemilczana tak jak Żołnierze Wyklęci.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#71 2 na 2 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Żołnierze wyklęci | > > Takie strony jak podałeś to zwykła propaganda przeciwko Żołnierzom Wyklętym ,> Obecnie mamy podobną propagandę, z tym że w przeciwną stronę. Zastanawiająca jest próba gloryfikowania NSZ, który podczas okupacji były krytycznie oceniane również przez AK.Krytyka mogła być, incydenty różne też, ale dopiero teraz wychodzi skala propagandy i kłamstw jakie stosowali sowieci w celu dyskredytacji tych sił wojskowych, zarówno w czasie wijny jak i po wojnie. > Zadziwiający jest fakt, że dopiero teraz rozpoczął się ten proces - być może wcześniej żyło zbyt wielu świadków tamtych wydarzeń i swoimi wspomnieniami psuli kreowaną idylliczną wizję "bohaterskich bojowników".> Warto wspomnieć, że imieniem Józefa Kurasia działającego w dosyć kontrowersyjny sposób po 1945 na Podhalu, nazwano ulicę w Łodzi, którą jednak w 1999 roku przemianowano na Złotniczą.wpolityce.(*)spektywy-i-patriotyzmu-pejzazu
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#72 3 na 5 | warchołł (718 punktów) | Odp: Żołnierze wyklęci | Wy, konował, jak zwykle udajecie idiotę.
A poza tym uważam, że worek kości powinien zostać zablokowany. |
#73 7 na 7 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Żołnierze wyklęci | > >>A co w tym złego? Trudno żeby nie "opluwać" zdrajców,> >A kogo to niby "zdradzili"?  > Naród polski kolaborując z sowietami.Jakiś Ty w Durnocie swej ogoniastej przewidywalny, Konowal...  > >>którzy wprowadzili do Polski ustrój totalitarny,> >Jasne - znacznie lepiej było pozostawić tu hitleryzm .> Nie ma to nic do rzeczy.No, właśnie - nie przesadzajmy już tak z tą III Rzeszą i II wojną  . To w końcu tylko ot, takie tam epifenomenki były, po kątach Wizji Konowalowych się pętające Nieśmiało  . > To nie ten przypadek że wróg mojego wroga jest moim przyjacielem.W polityce w ogóle nie ma czegoś takiego jak przyjaźń - mniejsza jednak o to. Jeśli dobrze Twą "myśl" rozumiem, to zdruzgotanej po wojnie Polsce do pełni szczęścia brakowało tylko wojny ze Związkiem Radzieckim?  > >>walnie przyczyniając się do tego, że w Polsce zginęła nadzieja na normalny, liberalny, parlamentarny ustrój państwowy.> >A to była taka??? > Oczywiście.Nie było, mizeroto mózgowa biedna. Pomijam fakt, że znacznej części podziemia ani w głowie było zaprowadzanie w Polsce normalnego, liberalnego, parlamentarnego ustroju państwowego - bo to, czego oni tam sobie chcieli/nie chcieli znaczenia politycznego żadnego nie miało. Znaczenie polityczne miało wyłącznie to, czego chciał Stalin - a Stalin normalnego, liberalnego, parlamentarnego ustroju państwowego w Polsce sobie nie życzył i to zamykało dyskusję. To jeszcze nie były, Konowal, te czasy, że Jarosław Kaczyński mógłby na Stalina Nakrzyczeć a Natupać i ten Stalin Zły Bardzo by się Przejął i Przestraszył i Uciekł jak Niepyszny  . > Po to walczyli Żołnierze Wyklęci.Dyć nie po to, rybeńko, nie po to... www.racjonalista.pl/forum.php/s,551020#w551261www.racjonalista.pl/forum.php/s,551020#w551284
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
#74 2 na 2 | Kiełczewski (439 punktów) | Odp: Żołnierze wyklęci |
>Jaki był bilans ich działalności? Ile na plus, a ile na minus?
Po przeczytaniu wszystkich dotychczasowych wypowiedzi jestem zdziwiony,że tak miałko/czytaj nijako/potraktowano problem wyklętych,przeklętych żołnierzy.Od Manifestu PKWN do końca wojny ,minęło trochę czasu/22.071944-9.05.1945/.Żadna armia nie zezwoli by na zapleczu,czy w strefie przyfrontowej były niepodległe rozkazom dowództw armi jakiejkolwiek grupy militarne, i to niezależnie przyjazne czy wrogie.NKWD i SZMERASZ,szczególnie ten drugi musiał działać aktywnie.Nie tylko zbierał zwłoki "krasnoarmiejców,ale wyznaczał komendatów wojennych prowadzących administrację na zajętych terytoriach,rekrutujących się ze zwyklych dekowników,mających wsparcie partii itp. W latach 1944 do 1946 i na ziemiach poniemieckich tzw. odzyskanych niekiedy dużo póżniej/1950 i więcej,np.kopalnia uranu/,trwał zwykły terror armi wyzwoleńczej.Wówczas zapełniono ponownie KC Lagier Majdanek,Oświecim i parę innych patriotami polskimi,oraz zwyklym hultajstwem,które jak grzyby pojawiają się w czasie wojny(szmalcownicy Warszawskiego Getta,bimbrownicy z Burakowa itd.) i po niej.Nic więc dziwnego,że po ujawnieniu żołnierze AK wracali do lasu albo z gen.Walterem ginęli na Nysie Łużyckiej.Podobny los spotykał żołnierzy B Ch. W nawiązaniu do powyższego trudno bilansować ,a wydaje mi się,że jest to poprostu niemożliwe. Zbyt wiele racji przemawia za,a równie niemało przeciw i tak mamy powtórkę po Powstaniu Styczniowym,kiedy to artystycznie skłócono polaków.Ale to był car wszechrusi a nie Stalin-mechanizm ten sam.
|
#75 2 na 4 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Żołnierze wyklęci | > Skoro Cię to interesuje..Mam nadzieję, że nie odebrałeś tego jako wścibskiego wtrącania się w prywatność. Zapytałem z powodów retorycznych - zdecydowaną większość z istniejących dziś w Polsce publicznych uniwersytetów i politechnik założyła ta Komuna Nieludzka, istniała więc statystycznie duża szansa, że Twa odpowiedź będzie mi pasować do argumentacji... > Matematykę na Uniwerystecie Karola> Fizykę na UJ...ale się przeliczyłem akurat  . > Krewniaków wysiedlono jako Niemców, (wojenna pomyłka) a ponieważ Niemcami nie byli, Brytyjczycy ich wysłali za ocean zamiast za żelazną kurtynęNajdziwniej ta wojna rzucała ludźmi po świecie... > Twoja kolej się przedstawić  Absolwent etnologii na UJ - pozdrawiam zatem kolegę z uczelni  . Na Twe ręce składam też pozdrowienia dla Śląska Cieszyńskiego - bardzo ciekawy to region, żałuję, że empirycznie niemal mi nieznany.
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|