Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytanie do agnostyków.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
04-11-2014 21:20Episode_2 (3284 punktów)Pytanie do agnostyków.
Ocena 3 na 3
Nie, nie pytam, co by Was przekonało i do czego.
Zastanawiam się nad czymś innym.

Czy agnostycy się modlą, chodzą do kościoła?
Bo jeśli ktoś uważa, że istnienie Boga jest możliwe mniej więcej na 50% to chyba nie olewa Boga i na wszelki wypadek się modli? Za duże ryzyko byłoby.

Jeśli jednak jakiś agnostyk żyje, jakby Boga nie było, to na co liczy, gdyby po śmierci okazało się, że jednak Bóg jest?
W każdym razie gdybym ja był agnostykiem to modliłbym się co drugi dzień. Na wszelki wypadek.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..
#166
28-11-2014 18:21
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Powiem trochę ostrzej, co tu widzę: zdaje się gardzisz cudzą uwagą.
>Znowu coś widzisz, czego nie ma.

Zależy Ci na niej? Komuś kto pisze "za darmo, a czasami płaci za to" zależy na cudzej uwadze? Altruista miałby się przyznać, że ona jest dla niego cenna? Nie

>>> Nikogo nie zmuszam do czytania moich tekstów, każdy ma wolną wolę.
>>I nikt się tu zmuszany do czytania Cię nie czuje.
>Skąd wiesz, mów za siebie.

Wiem. Piszę tu wystarczająco długo, żeby znać preferencje i powszechny odbiór takich forumowiczów, jak Ty.

>To nie przedstawiaj słów innego jako swoje.

Gdzie to zrobiłem? Chyba masz jakieś omamy. Zacytuj, wielcem tego ciekaw gdzie przedstawiam słowa innego forumowicza jako swoje.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#167
28-11-2014 18:23
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Inaczej rozumiem stwarzanie, dla mnie jest to ciągły
>> proces, który kiedyś się rozpoczął i trwa.
>Ok, dość oryginalne. Warto to od razu zaznaczać, jeśli Twoje rozumienie różni się od potocznego i leksykalnego (tu w rozumieniu Słownia Języka Polskiego). Jeśli tego nie zrobisz, ryzykujesz brak porozumienia z innymi. Tu forumowiczami.
Kopernik też ryzykował i Historia przyznała mu rację.
>Wg mnie to po prostu zrobienie garnka. Albo wytworzenie. Ze stworzeniem nie ma to nic wspólnego.
Wg mnie Stwarzanie to proces rozłożony w czasie.
>Byłyby być może za kilka milionów lat. Tego nikt nie sprawdził, bo ich rozwój przecięła katastrofa. Ale taka ewentualność jest dopuszczalna i uprawniona.
Ewolucja pokazuje co innego.
>> ale nie były, a gdybanie co by było, gdyby było...
>Zauważ, że czasem sam to robisz. "może Bóg czuwa nad nami", " może dlatego pojawiliśmy się teraz".
>Może czuwa, może nie. Może dlatego się pojawiliśmy teraz, może nie dlatego. Gdybanie.
Ale gady były, gdy było niebezpieczniej.
>> Nie wydał wyroku śmierci, dał życie, a wyginęły
>> podobno na skutek katastrofy naturalnej.
>Wydał wyrok śmierci, a ponoć mógł inaczej ten meteoryt poprowadzić. Wtedy minąłby Ziemię, zamiast rozpaść się w okolicach Zatoki Meksykańskiej.
He, he, uważasz Boga za cudotwórcę, nie za stworzyciela..., katolicka indoktrynacja...

#168
28-11-2014 18:35
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Kopernik też ryzykował i Historia przyznała mu rację.

A wiec przyrównujesz się do Kopernika. Brawo, grunt to mierzyć wysoko
Kopernik mówił językiem zrozumiałym dla innych, tylko poprzez niego wyrażał nowy porządek, który zaobserwował naukowo.
To kompletnie coś innego, niż Ty uskuteczniasz. Po prostu jesteś mało komunikatywny przez swoją definicję stwarzania. Nie ma w tym nic specjalnego, ani nawet rzadkiego.

>Wg mnie Stwarzanie to proces rozłożony w czasie.

Tak, już pisałeś.

>Ewolucja pokazuje co innego.

Jak już napisałem, innej ewentualności nikt nie sprawdził, bo ich rozwój przecięła katastrofa niezależna od procesu ewolucji samych gadów. Wpływ warunków nastąpił spoza Ziemi, wiec żadna to "ewolucja pokazująca co innego".

> Ale gady były, gdy było niebezpieczniej.

Zgadza się. No i..?

>He, he, uważasz Boga za cudotwórcę, nie za stworzyciela..., katolicka indoktrynacja...

Nie uważam. To tylko hipotetyczne założenie. Gdybyś mnie poczytał więcej, wiedziałbyś co uważam a co nie. Jest tu uwiecznione ponad 2 lata moich wpisów, ale Ciebie oczywiście to nie obchodzi.
Ty już przecież po kilku postach "wiesz", co "uważam" i że to "katolicka indoktrynacja".
Alleluja i do przodu!
Serdecznie pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> A jeśli nie udzielę jej odpowiedzi i będzie cierpieć
>> znacznie intensywniej z powodu rozterki i to doprowadzi
>> ją do zawału i umrze?
>Musisz to rozstrzygnąć w swoim sercu.
Rozstrzygnąłem już dawno, zawsze mówię prawdę.
>Czyli z tym, na co specjalnie nie masz pary tutaj, wobec czytających Ciebie forumowiczów.
Znowu ocena...

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Musisz to rozstrzygnąć w swoim sercu.
>Rozstrzygnąłem już dawno, zawsze mówię prawdę.

Prawda czasem zabija..

>> Czyli z tym, na co specjalnie nie masz pary tutaj,
>> wobec czytających Ciebie forumowiczów.
> Znowu ocena...

Sam mi dałeś do niej asumpt. A ja się tym razem nie wzbraniałem

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Gdybyś mnie poczytał więcej, wiedziałbyś co uważam a co nie. Jest tu uwiecznione ponad 2 lata moich wpisów, ale Ciebie oczywiście to nie obchodzi.
Dokładnie, wystarczy mi co już przeczytałem Wędrowny Publiczny Głosicielu Prawdy.

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Prawda czasem zabija..
Nie znasz Prawdy, więc nie pisz co robi.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> Dokładnie, wystarczy mi co już przeczytałem Wędrowny Publiczny Głosicielu Prawdy.

Zdaje się, że małpowanie to Twoja druga natura.. ach, czego my się tu jeszcze nie dowiemy? Yyy.. pardon: ja się nie dowiem
Serdecznie pozdrawiam!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#174
28-11-2014 19:29
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Prawda czasem zabija..
>Nie znasz Prawdy, więc nie pisz co robi.

Ano skoro tak mówisz, to pewnie nie znam. Masz na nią wyłączność i Ty mnie, oraz pozostałych forumowiczów oświecisz. Jeśli oczywiście zechcemy być wystarczająco pilni.
Pozdrowienia dla zNAWCY pRAWDY

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>>Powiem trochę ostrzej, co tu widzę: zdaje się gardzisz cudzą uwagą.
>>Znowu coś widzisz, czego nie ma.
>Zależy Ci na niej? Komuś kto pisze "za darmo, a czasami płaci za to" zależy na cudzej uwadze? Altruista miałby się przyznać, że ona jest dla niego cenna? Nie
Znowu nie zrozumiałeś, odniosłem się do wzgardy, nie do uwagi.
>>>> Nikogo nie zmuszam do czytania moich tekstów, każdy ma wolną wolę.
>>>I nikt się tu zmuszany do czytania Cię nie czuje.
>>Skąd wiesz, mów za siebie.
>Wiem. Piszę tu wystarczająco długo, żeby znać preferencje i powszechny odbiór takich forumowiczów, jak Ty.
Takich jak ja... no no, po co ja jeszcze z Tobą rozmawiam...?
>>To nie przedstawiaj słów innego jako swoje.
>Gdzie to zrobiłem? Chyba masz jakieś omamy. Zacytuj, wielcem tego ciekaw gdzie przedstawiam słowa innego forumowicza jako swoje.
Poszukaj sam w dzisiejszych rozmowach ze mną, mi się nie chce.

#176
28-11-2014 23:08
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Znowu nie zrozumiałeś, odniosłem się do wzgardy, nie do uwagi.

Oczywiście. Ty kochający Miłością i wzgarda (chulercia) - dwa przeciwieństwa. Jak Mars i Wenus, Woda i Ogień, Alfa i Omega

>Takich jak ja... no no, po co ja jeszcze z Tobą rozmawiam...?

Postarasz się bardziej. To też wiem

>>Gdzie to zrobiłem? Chyba masz jakieś omamy. Zacytuj,
> wielcem tego ciekaw gdzie przedstawiam słowa innego forumowicza jako swoje.
> Poszukaj sam w dzisiejszych rozmowach ze mną, mi się nie chce.

I skąd ja wiedziałem o tym duchowym i cielesnym lenistwie? No cóż, daję od siebie na kredyt (jeszcze mi się chce w przeciwieństwie do Ciebie)
Pycha:
a) nick "Duch Prawdy"
b) "moje Myśli, Słowa i Uczynki są przepełnione Miłością", "czyniąc Miłość (..) ludzie widząc taką postawę też zaczynają czynić Miłość i świat się zmienia na lepszy"
c) "Ja nie muszę wyczuć kto kiedy jest gotów na zmianę, to nie moje zadanie, ja głoszę publicznie"
d) "ja to robię za darmo, a czasami płacę za to"
e) "Prawdę w tym życiu znam"
f) "zawsze mówię prawdę", "Nie znasz Prawdy", "Prawda jest jedna"
g) ryzyko używania słowa "stwarzanie" w swoim prywatnym sensie, zestawione z ryzykiem ponoszonym przez księdza Kopernika (to chyba najbardziej boskie)

Trzeba więcej? Pycha w najczystszej postaci. Ale czy potrafisz ją dostrzec, to już inna broszka. Zapewne nie. Obym się mylił.
Dobranoc!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#177
28-11-2014 23:22
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Pycha:
>a) nick "Duch Prawdy"
Nie jestem pyszałkiem, nie wyssałem z palca nicka, co udowodnię definicją Prawdy.

#178
28-11-2014 23:43
 Ocena 3 na 3
Elasp (6859 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik

Głodzik, 67 wpisów w ciągu dwóch dni. Wyłączże w końcu ten cholerny komputer.

#179
28-11-2014 23:54
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
Kolego Duchu, to już może nic nie udowadniaj. Udowodniłeś aż zanadto:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,641143#w644745
Bynajmniej nie o Twoją definicję prawdy, czy "wyssanie czegoś z palca" chodzi.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Kolego Duchu, to już może nic nie udowadniaj.
Dobrze.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365