Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytanie do agnostyków.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
04-11-2014 21:20Episode_2 (3284 punktów)Pytanie do agnostyków.
Ocena 3 na 3
Nie, nie pytam, co by Was przekonało i do czego.
Zastanawiam się nad czymś innym.

Czy agnostycy się modlą, chodzą do kościoła?
Bo jeśli ktoś uważa, że istnienie Boga jest możliwe mniej więcej na 50% to chyba nie olewa Boga i na wszelki wypadek się modli? Za duże ryzyko byłoby.

Jeśli jednak jakiś agnostyk żyje, jakby Boga nie było, to na co liczy, gdyby po śmierci okazało się, że jednak Bóg jest?
W każdym razie gdybym ja był agnostykiem to modliłbym się co drugi dzień. Na wszelki wypadek.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>>Tylko o tym, że większość czasami nie ma racji.
>>Bo Ty tak twierdzisz?
>To nie moje, cytuję mędrca.

Acha. Odnoszę wrażenie, że dodatkowo jesteś przekonany, iż to "czasami" wydarza się właśnie teraz.
Hm. Ujmująco oryginalne

>>Nie no, w sumie dobry argument
>Taki sam jak: większość czasami ma rację.
>

Ooo... czyżby zakradła się jakaś mini-chwiejność?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>A jest choć wg Ciebie ktoś, kto to zrozumiał?
Są osoby, które zrozumiały.
>Pyszałkowatości nie należy się wstydzić
Uważam inaczej.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Jezus nic nie mówił bo to postać fikcyjna, bohater literatury religijnej.

Widzisz, tu zdania są podzielone. Nawet ateiści tak nie uważają jednomyślnie.
Ale cieszę się, że Duch z Prawdą jest jednomyślny

>> Dobrze rozumiem? Chcesz mu ukraść królestwo i własność? Czy może chcesz
> pozyskać je dla Niego?Bo nie mam tu pewności. Proszę wytłumacz.
>To tak jakby Kubusiowi Puchatkowi ukraść garnek miodu.

Duchu, Ty sam jaja sobie robisz z tego co mówisz, dobrze Cię rozumiem?? :
Poza tym jest jeszcze coś takiego, jak własna oryginalność.. ops!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>A jest choć wg Ciebie ktoś, kto to zrozumiał?
> Są osoby, które zrozumiały.

A pochwalisz się kimś konkretnym?

>>Pyszałkowatości nie należy się wstydzić
>Uważam inaczej.

Jeśli się wstydzisz, to blokujesz jej percepcję u siebie i nijak nie będziesz sobie z nią umiał pó xniej poradzić.
Podstawa to dopuszczenie do siebie jej oznak i pewnych wmocji.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,641143#w644745
Może w końcu pora zacząć to robić Duchu..

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#260
01-12-2014 14:32
 Ocena-2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Nie czytaj
>Przecież ja nigdzie nie napisałem, że nie będę Cię czytał.
A czy ja napisałem, że napisałeś? Brak logiki w Twoim myśleniu.
>(jeśli Ci wierzyć)
Jestem Duchem Prawdy, nigdy nie kłamię.

>powtarzam: wcześniej darkside wyłożył niemały wysiłek nie po to, by Cię obrazić. Tylko po to, byś był bardziej świadomy siebie i pustych treści (Twoich), które nam tu udzielasz.
Powtarzasz się, to już pisałeś.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>> Nie czytaj
>>Przecież ja nigdzie nie napisałem, że nie będę Cię czytał.
>A czy ja napisałem, że napisałeś? Brak logiki w Twoim myśleniu.

Fakt, nie napisałeś. Cóż, pozostaje mi stwierdzić tylko, że Twoje dyrektywy noszę w.. głębokim poważaniu.
Do Twojej wiadomości (bo zdaje się wcześniej nie dotarło): poczytam sobie dotąd, aż będę miał z tego jaką-taką przyjemność, albo mi się znudzi.
Gdybym nie czytał, nie mógłbym np. życzliwie Ci oznajmić "Kolega darkside (..) włożył (..)" Resztę znasz (chyba)

>> (jeśli Ci wierzyć)
> Jestem Duchem Prawdy, nigdy nie kłamię.

I gadaj tu z takim. Człowiek się gimnastykuje, a po drugiej stronie ciągle mentalne dziecko

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#262
01-12-2014 14:57
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> nigdy nie kłamię.

Tak, zazwyczaj jesteś nieświadomy, błądzisz jak dziecko we mgle, albo brak Ci wiedzy potocznej (nie mówiąc o powszechnej). Pierwsze z brzegu, Duch Prawdy:
Cytat:
ateiści i teiści posiadają pustą, wyssaną z palca wiedzę

Bez komentarza.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#263
01-12-2014 15:15
 Ocena 1 na 1
Sygnał (4252 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy

>Widzę inteligencję w komórce, kod genetyczny, wierzę, że ten Program stworzył Bóg.
>

Inteligencja to nie jest kierowanie się poznawalnymi schematami. Mylisz inteligencję z reagowaniem na bodźce.

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Gdybym nie czytał, nie mógłbym np. życzliwie Ci oznajmić "Kolega darkside (..) włożył (..)" Resztę znasz (chyba)
Tak znam, mam inne spojrzenie na tę kwestię.

#265
01-12-2014 16:01
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Sygnał
>Inteligencja to nie jest kierowanie się poznawalnymi schematami. Mylisz inteligencję z reagowaniem na bodźce.
Komórki myślą i doskonalą się, nie reagują tylko schematycznie na bodźce.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> Tak znam, mam inne spojrzenie na tę kwestię.

Nie dziwi mnie to. Chcielibyśmy zawsze pokazywać się i widzieć sami siebie w lepszym świetle.
W porządku: pokazałem, zachęciłem Cię do popatrzenia choćby przez chwilkę bez aberracji i tu Duchu Prawdy moja rola się kończy.

#267
01-12-2014 16:24
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Duchu Prawdy moja rola się kończy.
Napisał Jacek Głodzik.

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Cytat:
ateiści i teiści posiadają pustą, wyssaną z palca wiedzę

nie wyrywaj z kontekstu bo przekłamujesz

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> nie wyrywaj z kontekstu bo przekłamujesz

Duch Prawdy: Cytat:
Wiara oświecona wierzy bo nie wie, że bóg istnieje, wiara ślepa wie, że bóg istnieje..., podobnie jest z agnostycyzmem i ateizmem, agnostycyzm jest "widzący", ateizm "ślepy"... ateiści i teiści posiadają wyssaną z palca pustą wiedzę.


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#270
01-12-2014 19:30
 Ocena 2 na 2
Sygnał (4252 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Komórki myślą i doskonalą się, nie reagują tylko schematycznie na bodźce.

...

Teraz, poza nadużyciem wielkich liter, pokazujesz, że nie masz pojęcia jak działa biologia (pewnie nie podchodzi to pod "Prawdę"). Napisz pracę i udowodnij tezę, albo nie praw takich karkołomnych głupot.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365