 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-11-2014 21:20 | Episode_2 (3284 punktów) | Pytanie do agnostyków.
3 na 3 | Nie, nie pytam, co by Was przekonało i do czego. Zastanawiam się nad czymś innym.
Czy agnostycy się modlą, chodzą do kościoła? Bo jeśli ktoś uważa, że istnienie Boga jest możliwe mniej więcej na 50% to chyba nie olewa Boga i na wszelki wypadek się modli? Za duże ryzyko byłoby.
Jeśli jednak jakiś agnostyk żyje, jakby Boga nie było, to na co liczy, gdyby po śmierci okazało się, że jednak Bóg jest? W każdym razie gdybym ja był agnostykiem to modliłbym się co drugi dzień. Na wszelki wypadek. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > >>Tylko o tym, że większość czasami nie ma racji.> >Bo Ty tak twierdzisz?> To nie moje, cytuję mędrca.Acha. Odnoszę wrażenie, że dodatkowo jesteś przekonany, iż to "czasami" wydarza się właśnie teraz. Hm. Ujmująco oryginalne  > >Nie no, w sumie dobry argument  > Taki sam jak: większość czasami ma rację.>   Ooo... czyżby zakradła się jakaś mini-chwiejność? 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > A jest choć wg Ciebie ktoś, kto to zrozumiał?Są osoby, które zrozumiały. > Pyszałkowatości nie należy się wstydzićUważam inaczej. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Jezus nic nie mówił bo to postać fikcyjna, bohater literatury religijnej.Widzisz, tu zdania są podzielone. Nawet ateiści tak nie uważają jednomyślnie. Ale cieszę się, że Duch z Prawdą jest jednomyślny  > > Dobrze rozumiem? Chcesz mu ukraść królestwo i własność? Czy może chcesz> pozyskać je dla Niego?Bo nie mam tu pewności. Proszę wytłumacz.> To tak jakby Kubusiowi Puchatkowi ukraść garnek miodu.Duchu, Ty sam jaja sobie robisz z tego co mówisz, dobrze Cię rozumiem??  :  Poza tym jest jeszcze coś takiego, jak własna oryginalność.. ops! 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > >A jest choć wg Ciebie ktoś, kto to zrozumiał?> Są osoby, które zrozumiały.A pochwalisz się kimś konkretnym?  > >Pyszałkowatości nie należy się wstydzić> Uważam inaczej.Jeśli się wstydzisz, to blokujesz jej percepcję u siebie i nijak nie będziesz sobie z nią umiał pó xniej poradzić. Podstawa to dopuszczenie do siebie jej oznak i pewnych wmocji. www.racjonalista.pl/forum.php/s,641143#w644745Może w końcu pora zacząć to robić Duchu..
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#260 -2 na 2 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > > Nie czytaj> Przecież ja nigdzie nie napisałem, że nie będę Cię czytał.A czy ja napisałem, że napisałeś? Brak logiki w Twoim myśleniu. > (jeśli Ci wierzyć)Jestem Duchem Prawdy, nigdy nie kłamię. > powtarzam: wcześniej darkside wyłożył niemały wysiłek nie po to, by Cię obrazić. Tylko po to, byś był bardziej świadomy siebie i pustych treści (Twoich), które nam tu udzielasz.Powtarzasz się, to już pisałeś. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > >> Nie czytaj> >Przecież ja nigdzie nie napisałem, że nie będę Cię czytał.> A czy ja napisałem, że napisałeś? Brak logiki w Twoim myśleniu.Fakt, nie napisałeś. Cóż, pozostaje mi stwierdzić tylko, że Twoje dyrektywy noszę w.. głębokim poważaniu. Do Twojej wiadomości (bo zdaje się wcześniej nie dotarło): poczytam sobie dotąd, aż będę miał z tego jaką-taką przyjemność, albo mi się znudzi. Gdybym nie czytał, nie mógłbym np. życzliwie Ci oznajmić "Kolega darkside (..) włożył (..)" Resztę znasz  (chyba) > > (jeśli Ci wierzyć)> Jestem Duchem Prawdy, nigdy nie kłamię.I gadaj tu z takim. Człowiek się gimnastykuje, a po drugiej stronie ciągle mentalne dziecko 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#262 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > nigdy nie kłamię.Tak, zazwyczaj jesteś nieświadomy, błądzisz jak dziecko we mgle, albo brak Ci wiedzy potocznej (nie mówiąc o powszechnej). Pierwsze z brzegu, Duch Prawdy: Cytat:ateiści i teiści posiadają pustą, wyssaną z palca wiedzę Bez komentarza.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#263 1 na 1 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. |
> Widzę inteligencję w komórce, kod genetyczny, wierzę, że ten Program stworzył Bóg.> Inteligencja to nie jest kierowanie się poznawalnymi schematami. Mylisz inteligencję z reagowaniem na bodźce. |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Gdybym nie czytał, nie mógłbym np. życzliwie Ci oznajmić "Kolega darkside (..) włożył (..)" Resztę znasz (chyba)Tak znam, mam inne spojrzenie na tę kwestię. |
#265 -1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Inteligencja to nie jest kierowanie się poznawalnymi schematami. Mylisz inteligencję z reagowaniem na bodźce.Komórki myślą i doskonalą się, nie reagują tylko schematycznie na bodźce. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Tak znam, mam inne spojrzenie na tę kwestię.Nie dziwi mnie to. Chcielibyśmy zawsze pokazywać się i widzieć sami siebie w lepszym świetle. W porządku: pokazałem, zachęciłem Cię do popatrzenia choćby przez chwilkę bez aberracji i tu Duchu Prawdy moja rola się kończy. |
#267 -1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Duchu Prawdy moja rola się kończy.Napisał Jacek Głodzik. |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Cytat:ateiści i teiści posiadają pustą, wyssaną z palca wiedzę nie wyrywaj z kontekstu bo przekłamujesz |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > nie wyrywaj z kontekstu bo przekłamujeszDuch Prawdy: Cytat:Wiara oświecona wierzy bo nie wie, że bóg istnieje, wiara ślepa wie, że bóg istnieje..., podobnie jest z agnostycyzmem i ateizmem, agnostycyzm jest "widzący", ateizm "ślepy"... ateiści i teiści posiadają wyssaną z palca pustą wiedzę.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#270 2 na 2 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Komórki myślą i doskonalą się, nie reagują tylko schematycznie na bodźce.... Teraz, poza nadużyciem wielkich liter, pokazujesz, że nie masz pojęcia jak działa biologia (pewnie nie podchodzi to pod "Prawdę"). Napisz pracę i udowodnij tezę, albo nie praw takich karkołomnych głupot. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|