 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-11-2014 21:20 | Episode_2 (3284 punktów) | Pytanie do agnostyków.
3 na 3 | Nie, nie pytam, co by Was przekonało i do czego. Zastanawiam się nad czymś innym.
Czy agnostycy się modlą, chodzą do kościoła? Bo jeśli ktoś uważa, że istnienie Boga jest możliwe mniej więcej na 50% to chyba nie olewa Boga i na wszelki wypadek się modli? Za duże ryzyko byłoby.
Jeśli jednak jakiś agnostyk żyje, jakby Boga nie było, to na co liczy, gdyby po śmierci okazało się, że jednak Bóg jest? W każdym razie gdybym ja był agnostykiem to modliłbym się co drugi dzień. Na wszelki wypadek. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..#106 1 na 1 | Episode_2 (3284 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Myślę, że to za gwałt na ortografii .Skoro tak myślisz...  |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > >Jestem agnostykiem wierzącym i się nie modlę, modlitwy uważam za magiczne myślenie. Żyję jakby Bóg był, tzn. moje Myśli, Słowa i Uczynki są przepełnione Miłością, nie liczę na nic po śmierci, będzie co Bóg chce, albo nic nie będzie.> Dziękuję za konkretną odpowiedź.> Już Ci ktoś minusa walnął?> Co za świat  > Dzisiaj Andrzej Bogusławski w wątku "Pytania do wierzących?" nie zrozumiał mojej odpowiedzi i za to dostałem minusa... wejdź tam, przeczytaj moją odpowiedź i daj minusa albo plusa... |
#108 2 na 2 | Episode_2 (3284 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Dzisiaj Andrzej Bogusławski w wątku "Pytania do wierzących?" nie zrozumiał mojej odpowiedzi i za to dostałem minusa... wejdź tam, przeczytaj moją odpowiedź i daj minusa albo plusa...Eh, nie przejmuj się minusami. A niezrozumienia też są na porządku dziennym. |
#109 2 na 2 | mayolina (2278 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | to od Rady Języka Polskiego. I tak lepszy minus niż odebranie świadectwa ukończenia gimnazjum  |
#110 2 na 2 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Jestem agnostykiem wierzącym i się nie modlę, modlitwy uważam za magiczne myślenie. Żyję jakby Bóg był, tzn. moje Myśli, Słowa i Uczynki są przepełnione Miłością, nie liczę na nic po śmierci, będzie co Bóg chce, albo nic nie będzie.> Wypowiedź Zaś Niepotrzebnie Przepełniona Wielkimi Literami. |
| ślusarski (750 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | >W każdym razie gdybym ja był agnostykiem to modliłbym się co drugi dzień. Na wszelki wypadek.
Najbardziej racjonalna postawa dla agnostyka to zakład pascala, a więc warto wierzyć. Tylko jak to zrealizować, kiedy w dzień niewierzący być wierzącym? Najlepiej zapytać wysokich hierarchów kościoła, oni to mają opanowane do perfekcji. Niektórzy dzień niewierzący mają zapewne przez pół życia. Obserwując poczynania takich, to raczej są ateistami. Natomiast zwykłych ludzi wierzących w większości nazwałbym tylko bogobojnymi, bo z wiarą niewiele ma to wspólnego, a motywacją uczęszczania do kościoła jest strach przed Bogiem i/lub opinią publiczną mu podobnych. Z kolei prawdziwych teistów jest niewielu, którzy odrzucają ten cały cyrk biblijny i podchodzą do idei boga filozoficznie. Osobiście przechodziłem wszystkie etapy wtajemniczenia religijnego, by w końcu zostać ateistą. Tylko człowiek wolny umysłowo może nazywać się wolnym człowiekiem. |
#112 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > >Jestem agnostykiem wierzącym i się nie modlę, modlitwy uważam za magiczne myślenie. Żyję jakby Bóg był, tzn. moje Myśli, Słowa i Uczynki są przepełnione Miłością, nie liczę na nic po śmierci, będzie co Bóg chce, albo nic nie będzie.> >> Wypowiedź Zaś Niepotrzebnie Przepełniona Wielkimi Literami.Tylko SŁOWA ważne wyszczególniłem, nie przepełniłem wypowiedzi. |
#113 2 na 2 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Najbardziej racjonalna postawa dla agnostyka to zakład pascala, a więc warto wierzyć.> Tylko człowiek wolny umysłowo może nazywać się wolnym człowiekiem.Wiara oparta na interesie jest fałszywa, egoistyczna, wierzę bo coś będę z tego miał. Wiara prawdziwa jest czysta, wolna od interesowności, wierzę w Boga, gdyż jest to idea Miłości, którą należy propagować, rozsiewać, wcielać w życie i to jest wartość, gdyż buduje lepszy świat, a ewentualna nagroda po śmierci nie ma żadnego znaczenia, a więc jestem od niej wolny umysłowo. |
#114 2 na 2 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Wiara oparta na interesie jest fałszywa, egoistyczna, wierzę bo coś będę z tego miał.Wiara tak czy inaczej jest oparta na interesie - zaświatowy hotelik po śmierci, oraz dobre samopoczucie i mniemanie, iż zna się prawdę w tym życiu. > Wiara prawdziwa jest czysta, wolna od interesowności,Doprawdy? > wierzę w Boga, gdyż jest to idea Miłości,Która to boża miłość szczególnie dobitnie jest pokazywana w Biblii i w mnogości katastrof nawiedzających Ziemię. > którą należy propagować, rozsiewać, wcielać w życie i to jest wartość, gdyż buduje lepszy świat,Z tym rozsiewaniem to wam wierzącym idzie nad wyraz dobrze, co jest wprawdzie zasługą indoktrynacji ale nie bądźmy małostkowi. Chciałbym też wiedzieć w jaki sposób wiara buduje lepszy świat. > a ewentualna nagroda po śmierci nie ma żadnego znaczenia, a więc jestem od niej wolny umysłowo.Jasne, a ludzie chodzą do pracy bo tak a nie żeby zarobić na życie.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance. |
#115 2 na 2 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Tylko SŁOWA ważne wyszczególniłem, nie przepełniłem wypowiedzi.> W języku Polskim się tak nie robi. Wielkimi literami wyszczególnia się nazwy własne, a Ty tutaj takich nie używasz. Z wypowiedzi wynika, że z powietrza powołujesz do życia 4 magiczne byty. |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > >Wiara oparta na interesie jest fałszywa, egoistyczna, wierzę bo coś będę z tego miał.> Wiara tak czy inaczej jest oparta na interesie - zaświatowy hotelik po śmierci, oraz dobre samopoczucie i mniemanie, iż zna się prawdę w tym życiu.Nie wiem co jest po śmierci, a Prawdę w tym życiu znam. > >Wiara prawdziwa jest czysta, wolna od interesowności,> Doprawdy?Tak. > >wierzę w Boga, gdyż jest to idea Miłości,> Która to boża miłość szczególnie dobitnie jest pokazywana w Biblii i w mnogości katastrof nawiedzających Ziemię.Biblia to zbiór bardzo różnych tekstów napisanych w różnym czasie przez wielu autorów, niewiele jest tam bożej miłości, a za katastrofy proszę nie winić Boga, Ona\On jest wszechmocny bo stwarza świat, lecz nie wszechmogący. > >którą należy propagować, rozsiewać, wcielać w życie i to jest wartość, gdyż buduje lepszy świat,> Z tym rozsiewaniem to wam wierzącym idzie nad wyraz dobrze, co jest wprawdzie zasługą indoktrynacji ale nie bądźmy małostkowi. Chciałbym też wiedzieć w jaki sposób wiara buduje lepszy świat.Generalizuje Pan, nie wszyscy wierzący są zindoktrynowani. Wierzę, że czyniąc Miłość przyczyniam się do zmiany Mentalności, ludzie widząc taką postawę też zaczynają czynić Miłość i świat się zmienia na lepszy. > >a ewentualna nagroda po śmierci nie ma żadnego znaczenia, a więc jestem od niej wolny umysłowo.> Jasne, a ludzie chodzą do pracy bo tak a nie żeby zarobić na życie.Jest coś takiego jak wolontariat, to praca nie dla zarobku. > The only good is knowledge and the only evil is ignorance. |
#117 1 na 1 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Nie wiem co jest po śmierci, a Prawdę w tym życiu znam.Oczywiście, że znasz jakżeby inaczej. Niczego innego jednak się nie spodziewałem. > Tak.Śmiem wątpić, a to, iż nie chcesz się do tego przyznać nic nie zmienia. Też byłoby mi głupio przyznać, że pracując bez wynagrodzenia w np. schronisku dla zwierząt robię to tylko po to aby poderwać śliczną wolontariuszkę, a nie dla idei. > Biblia to zbiór bardzo różnych tekstów napisanych w różnym czasie przez wielu autorów, niewiele jest tam bożej miłości,Tu się zasadniczo zgadzam. > a za katastrofy proszę nie winić Boga, Ona\On jest wszechmocny bo stwarza świat, lecz nie wszechmogący.Już poszedłem ci na rękę i nie obarczałem boga winą za np. zabójstwa. Na jakiej podstawie miałbym go zwolnić z odpowiedzialności za katastrofy naturalne, które z wolną (jakoby) wolą nic wspólnego nie mają? I skąd to u ciebie tak wiedza o bogu, czyżbyś miał z nim kontakt? > Generalizuje Pan, nie wszyscy wierzący są zindoktrynowani.Nie? > Wierzę, że czyniąc Miłość przyczyniam się do zmiany Mentalności, ludzie widząc taką postawę też zaczynają czynić Miłość i świat się zmienia na lepszy.Uważam, że nadużywając wielkich liter upodabniasz się do trolla. > Jest coś takiego jak wolontariat, to praca nie dla zarobku.Tylko dla własnej satysfakcji, która też jest nagrodą. Strzeliłeś do własnej bramki.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance. |
#118 1 na 1 | ślusarski (750 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > >Najbardziej racjonalna postawa dla agnostyka to zakład pascala, a więc warto wierzyć.> >Tylko człowiek wolny umysłowo może nazywać się wolnym człowiekiem.> Wiara oparta na interesie jest fałszywa, egoistyczna, wierzę bo coś będę z tego miał. Wiara prawdziwa jest czysta, wolna od interesowności, wierzę w Boga, gdyż jest to idea Miłości, którą należy propagować, rozsiewać, wcielać w życie i to jest wartość, gdyż buduje lepszy świat, a ewentualna nagroda po śmierci nie ma żadnego znaczenia, a więc jestem od niej wolny umysłowo.Wiara bezinteresowna jest piękna, to jak altruizm nieodwzajemniony. Jednak czy nie jest to pojęcie utopijne, nieistniejące? Miłość, lepszy świat, wartości - ale dla kogo? Oczywiście dla człowieka, gatunku groźnego dla innych żywych istot i planety. A więc i wiara prawdziwa, czysta, jest egoistyczna służąca tylko jej wyznawcom. Lepszą wiarą/filozofią jest buddyzm ze swoim uszanowaniem innych istot żywych oraz zjednoczenie z całym światem. Albo na przykład panteizm. Osobiście uważam, że wszelkie ideologie mogą być dobre, albo i złe w zależności jak je się wykorzystuje. Życie bez ideologii też jest możliwe i szlachetne pod warunkiem, że przestrzega się prawo moralne i stanowione powstałe w wolnym kraju. |
#119 -1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > >Nie wiem co jest po śmierci, a Prawdę w tym życiu znam.> Oczywiście, że znasz jakżeby inaczej. Niczego innego jednak się nie spodziewałem.To błąd, zawsze należy się spodziewać różnych odpowiedzi, nie tylko tych, które ma się w głowie. > >Tak.> Śmiem wątpić, a to, iż nie chcesz się do tego przyznać nic nie zmienia. Też byłoby mi głupio przyznać, że pracując bez wynagrodzenia w np. schronisku dla zwierząt robię to tylko po to aby poderwać śliczną wolontariuszkę, a nie dla idei.Wątp i myśl, że wiesz do czego nie chcę się przyznać..., wiedza to podstawa. > >a za katastrofy proszę nie winić Boga, Ona\On jest wszechmocny bo stwarza świat, lecz nie wszechmogący.> Już poszedłem ci na rękę i nie obarczałem boga winą za np. zabójstwa. Na jakiej podstawie miałbym go zwolnić z odpowiedzialności za katastrofy naturalne, które z wolną (jakoby) wolą nic wspólnego nie mają? I skąd to u ciebie tak wiedza o bogu, czyżbyś miał z nim kontakt?Bóg jest wszechmocny bo stwarza świat, ale nie wymagajmy cudów. Katastrofy są nieodłączną częścią stwarzania, alternatywą mogłoby być tylko nie stworzenie świata. > >Generalizuje Pan, nie wszyscy wierzący są zindoktrynowani.> Nie?Dziwne? > >Wierzę, że czyniąc Miłość przyczyniam się do zmiany Mentalności, ludzie widząc taką postawę też zaczynają czynić Miłość i świat się zmienia na lepszy.> Uważam, że nadużywając wielkich liter upodabniasz się do trolla.Używam wielkich liter z umiarem, ale możesz uważać inaczej. > >Jest coś takiego jak wolontariat, to praca nie dla zarobku.> Tylko dla własnej satysfakcji, która też jest nagrodą. Strzeliłeś do własnej bramki.Zarobek, satysfakcja i nagroda to różne pojęcia. Nie każdy zarobek jest satysfakcjonujący, nie każda praca daje satysfakcję, nie zawsze za pracę otrzymuje się nagrodę, czasami dostaje się karę. > The only good is knowledge and the only evil is ignorance. |
#120 -1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > >Wiara oparta na interesie jest fałszywa, egoistyczna, wierzę bo coś będę z tego miał. Wiara prawdziwa jest czysta, wolna od interesowności, wierzę w Boga, gdyż jest to idea Miłości, którą należy propagować, rozsiewać, wcielać w życie i to jest wartość, gdyż buduje lepszy świat, a ewentualna nagroda po śmierci nie ma żadnego znaczenia, a więc jestem od niej wolny umysłowo.> Wiara bezinteresowna jest piękna, to jak altruizm nieodwzajemniony.Dlaczego założenie, że nieodwzajemniony, altruizm często spotyka się z wdzięcznością. > Jednak czy nie jest to pojęcie utopijne, nieistniejące? Miłość, lepszy świat, wartości - ale dla kogo?Dla nas, jaki świat sobie stwarzamy taki mamy. > Oczywiście dla człowieka, gatunku groźnego dla innych żywych istot i planety.Gdy człowiek zacznie myśleć przestanie być groźny. > A więc i wiara prawdziwa, czysta, jest egoistyczna służąca tylko jej wyznawcom.Wiara prawdziwa nie dzieli na swoich wyznawców i resztę. > Lepszą wiarą/filozofią jest buddyzm ze swoim uszanowaniem innych istot żywych oraz zjednoczenie z całym światem.Buddyzm nie jest zły, ale lepsza jest Religia Prawdy. > Albo na przykład panteizm. Osobiście uważam, że wszelkie ideologie mogą być dobre, albo i złe w zależności jak je się wykorzystuje. Życie bez ideologii też jest możliwe i szlachetne pod warunkiem, że przestrzega się prawo moralne i stanowione powstałe w wolnym kraju.Prawo moralne i stanowione to właśnie ideologia. > |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|