 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-11-2014 21:20 | Episode_2 (3284 punktów) | Pytanie do agnostyków.
3 na 3 | Nie, nie pytam, co by Was przekonało i do czego. Zastanawiam się nad czymś innym.
Czy agnostycy się modlą, chodzą do kościoła? Bo jeśli ktoś uważa, że istnienie Boga jest możliwe mniej więcej na 50% to chyba nie olewa Boga i na wszelki wypadek się modli? Za duże ryzyko byłoby.
Jeśli jednak jakiś agnostyk żyje, jakby Boga nie było, to na co liczy, gdyby po śmierci okazało się, że jednak Bóg jest? W każdym razie gdybym ja był agnostykiem to modliłbym się co drugi dzień. Na wszelki wypadek. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..#136 1 na 1 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytanie do agnostyków. | Jasne. Można od tej strony. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Piszę do wszystkich, a szczególnie do niewrażliwych i obojętnych, słowa> szczególnego akcentowania są dla nich, żeby ich (p)obudzić...Literalnie tych niewrażliwych i obojętnych nie pobudzisz. Próżne Twoje starania. Bo nie tak to się robi. Ale próbuj, próbuj - wszak to Twój własny altruizm. Pozdrawiam!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#138 -1 na 3 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Pomimo tego, że jesteś pełen pychy (i masz pełen pychy nick), to momentami brzmisz nie najgorzej (tylko momentami).> Gdybyś jeszcze umiał zrozumieć, że pisząc coś takiego:> >Generalizuje Pan, nie wszyscy wierzący są zindoktrynowani. Wierzę, że czyniąc Miłość przyczyniam się do zmiany Mentalności, ludzie widząc taką postawę też zaczynają czynić Miłość i świat się zmienia na lepszy.> ...zdradzasz swój cel, źródło przyjemności, satysfakcji, zadowolenia, zaspokojenia ego, żądz, popędów i umiał przyznać się do tego, byłoby znacznie lepiej.> Głoszenie wiedzy, której się nie posiada jest wyrazem pychy. Nie pytasz dlaczego, tylko oceniasz rozmówcę, nie interesuje Cię temat, tylko przenosisz dialog na adwersarza..., w ten sposób pokazujesz, że nie jesteś zainteresowany tematem, tylko uprawiasz erystykę. Nie wiesz co jest moim celem..., słyszysz tylko siebie, to co myślisz..., mnie tylko oceniasz, nie jesteś ciekawy co mam do powiedzenia. |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > > Piszę do wszystkich, a szczególnie do niewrażliwych i obojętnych, słowa> > szczególnego akcentowania są dla nich, żeby ich (p)obudzić...> Literalnie tych niewrażliwych i obojętnych nie pobudzisz. Próżne Twoje starania.> Bo nie tak to się robi.> Ale próbuj, próbuj - wszak to Twój własny altruizm.> Pozdrawiam!Gdyby prawdą było co mówisz niepotrzebne byłyby słowa. > Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#140 5 na 5 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Nie wiesz co jest moim celem..., słyszysz tylko siebie, to co myślisz..., mnie tylko oceniasz, nie jesteś ciekawy co mam do powiedzenia.Nie. Mogę być ciekaw. Ale to ty musisz umieć kogoś zainteresować, a tego nie zrobiłeś. Na razie tylko wymachujesz arogancko Bogiem, Miłością i swoją Prawdą. I nic więcej. Na razie to puste słowa. Dlatego Ci nie ufam. No i na pewno też dlatego, że kłamiesz na początek udając, że nic z tego nie masz. A i dlatego, że takich deklaracji było już tysiące. Wiesz ilu różnych pajaców z takimi deklaracjami już przerobiłem/liśmy? I nic. Nuda. Słowa, słowa, słowa. Próbuj, może kogoś czymś zaciekawisz. Nawijaj, co chcesz powiedzieć. Konkretnie, bo na razie zachowujesz się tak, jakbyś miał zamiar kluczyć, owijać w bawełnę albo się bał mówić wprost. |
#141 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Nawijaj, co chcesz powiedzieć. Konkretnie, bo na razie> zachowujesz się tak, jakbyś miał zamiar kluczyć, owijać w bawełnę albo się bał mówić wprost.Na razie nasza duchowa baletnica sobie tańczy, zobaczymy czy tylko na tym się skończy. Może nie  PS Euro kosztuje już wiecej niż 60 Rubli. A pamiętam, nieco ponad rok temu idąc ul. Kłujbyszewa tablicę LED z ceną 43 RUB / 1 EUR 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#142 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Gdyby prawdą było co mówisz niepotrzebne byłyby słowa.Duchu, słowa bywają potrzebne: pomagają żyć, precyzują, są dobrymi narzędziami w zwykłym ludzkim porozumiewaniu się typu "kup masło i ser. Acha, nie zapomnij o kajzerkach". Ale to nie one człowieka zmieniają.Są jedynie zwieńczeniem. Poza tym człowiek sam musi byc gotowy na zmianę i chcieć jej, a Ty musisz to wyczuć. Czy w ogóle próbujesz to robić?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#143 1 na 1 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytanie do agnostyków. | A ta gracja, z jaką robi się kuku Rosji za pomocą ropy i rubla, robi na mnie wrażenie. |
#144 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > >Dziwne by było gdyby nie byli zindoktrynowani i tak sami z siebie zaczęli wierzyć.> A kto zindoktrynował pierwszego człowieka, który zaczął wierzyć?Kiedyś wiara była prosta, odruchowa i była jedynym wyjściem, by patrząc i mając mózg o podobnych zdolnośicach jak nasze obecne nie, pęknąć od znaków zapytania. Przypomniało mi się jedno z opowiadań noblisty - Isaaka Bashevisa Singera, w którym bohater żyjacy ponad tysiąc lat temu patrzy w nocne niebo pełen podziwu, oszołomenia i.. niezrozumienia o co w tym wszystkim chodzi. Kiedyś wierzyć było łatwo, wręcz była to rzecz odruchowa. Nikt nie musiał indoktrynować. Tyle tajemnic wokół  A teraz pomyśl o żydach 3 tys. lat temu. To dopiero musiała być jazda! * Z jakiego powodu sądzisz, że katastrofy są nieodłączną częścią stwarzania? Jestem ciekaw Twojej wersji. Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#145 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Buddyzm nie jest zły, ale lepsza jest Religia Prawdy.Twoja matka jest ciężko chora. Rokowania są bardzo kiepskie. Lekarz mówi, że złe wieści z rodziny, świata itp. mogą jej dodatkowo zaszkodzić. Mówisz jej prawdę, że jej córka a Twoja siostra właśnie zdradziła Ci, że była molestowana w dzieciństwie przez własnego ojca? Nie mówisz?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > >Nie wiesz co jest moim celem..., słyszysz tylko siebie, to co myślisz..., mnie tylko oceniasz, nie jesteś ciekawy co mam do powiedzenia.> Nie. Mogę być ciekaw. Ale to ty musisz umieć kogoś zainteresować, a tego nie zrobiłeś.Nic nie muszę. Są ludzie, których interesuje co mówię, ale oni słuchają i oceniają treść, nie mnie. > Na razie tylko wymachujesz arogancko Bogiem, Miłością i swoją Prawdą....oceniają treść, nie mnie. "swoją Prawdą", a znasz moją Prawdę, że tak arogancko wymachujesz swoją wiedzą o mojej Prawdzie? No słucham, co jest moją Prawdą? > I nic więcej. Na razie to puste słowa. Dlatego Ci nie ufam. No i na pewno też dlatego, że kłamiesz na początek udając, że nic z tego nie masz.Kłamię? Zacytuj, że kłamię, przedstaw co z tego mam, że głoszę swoje poglądy, tylko nie pisz pustosłowia o satysfakcji i takich tam. Co konkretnego, materialnego z tego mam oprócz np. twojego porównywania mnie do "tysięcy różnych pajaców"? Szufladkujesz ludzi, którzy mają inne poglądy, to Ci upraszcza sprawę, nie musisz wysilać umysłu... Jestem na Portalu Racjonalista od kilku dni, spodziewałem się, że zdarzy się tu kilku leniuchów umysłowych, ale jestem niemile zawiedziony, jest tu tak jak na zwykłych forach jarmarkach, mieszanka myślących z myślącymi, że myślą. > A i dlatego, że takich deklaracji było już tysiące. Wiesz ilu różnych pajaców z takimi deklaracjami już przerobiłem/liśmy? I nic. Nuda. Słowa, słowa, słowa. Próbuj, może kogoś czymś zaciekawisz. Nawijaj, co chcesz powiedzieć. Konkretnie, bo na razie zachowujesz się tak, jakbyś miał zamiar kluczyć, owijać w bawełnę albo się bał mówić wprost.Mówię wprost, ale nie słyszysz co mówię, nie pytasz, zamiast tego oceniasz mnie..., tak robią ludzie, którzy nie rozumieją dialogu, więc huzia na adwersarza. |
#147 1 na 3 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > > Gdyby prawdą było co mówisz niepotrzebne byłyby słowa.> Duchu, słowa bywają potrzebne: pomagają żyć, precyzują, są dobrymi narzędziami w zwykłym ludzkim porozumiewaniu się typu "kup masło i ser. Acha, nie zapomnij o kajzerkach".> Ale to nie one człowieka zmieniają.Są jedynie zwieńczeniem. Poza tym człowiek sam musi byc gotowy na zmianę i chcieć jej, a Ty musisz to wyczuć.> Czy w ogóle próbujesz to robić?> Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spaćCzyli tych wszystkich, którzy się zmienili pod wpływem mądrych Słów, które zrozumieli, które otworzyły ich umysły i Serca skreślamy, łącznie ze mną, nas nie ma, a słowa są tylko po to, żeby kupić kajzerkę, nie ma Słów filozofów, nauczycieli duchowych, które są przekazywane od tysięcy lat i otwierają Umysły i Serca ludzi? Tworzysz jakąś nową wybiórczą rzeczywistość, czyny zmieniają, ale słowa nie... Ja nie muszę wyczuć kto kiedy jest gotów na zmianę, to nie moje zadanie, ja głoszę publicznie, nawet nie znam tysięcy ludzi, którzy czytają moje słowa, nic nie wiem o nich, każdy czytający jest inny i inaczej odbiera moje słowa, jedni są na nie gotowi, inni nie. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Czyli tych wszystkich, którzy się zmienili pod wpływem mądrych Słów (..)Zaraz zaraz. Jesteś bardzo pochopny w wyciąganiu wniosków i niepotrzebnie się unosisz. Powiedz, co w tym kontekście rozumiesz pod pojęciem zmiany? Co Ci owe słowa konkretnie dały, co ułatwiły, do czego dały wolność? > Ja nie muszę wyczuć kto kiedy jest gotów na zmianę, to nie moje zadanie,Niestety Twoje. Inaczej działasz na oślep, a osobista relacja i stworzenie atmosfery wzajemnego zaufania to podstawa. > ja głoszę publicznie, nawet nie znam tysięcy ludzi,> którzy czytają moje słowa, nic nie wiem o nich, każdy> czytający jest inny i inaczej odbiera moje słowa, jedni> są na nie gotowi, inni nie.Jakoś podskórnie mam nieufność do tego rodzaju podejść. Ale ok, być może jestem uprzedzony i kiedyś się to jakoś sprawdzało, do pewnego poziomu dalej sprawdza. Co takie głoszenie w człowieku jest w stanie zmienić? Co w Tobie konkretnie zmieniło na lepsze, skoro sam (jak mniemam) usłyszałeś coś od Wędrownego Publicznego Głosiciela Prawd?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#149 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | I kasuj Duchu Prawdy zbędne cytowania. To znacznie upraszcza dialog. U nas cytuje się tylko te wątki, co do których udziela się odpowiedzi. Można nawet nie cytować całości wątku (całość jest w poprzednim poście) tylko kawałek, żeby można się było zorientować, na co konkretnie odpowiadasz. Czasem w ogóle nie warto nic cytować, skoro odpowiedź jest na poprzedzający post w całości. A Ty mój jak widzę zacytowałeś w całości łącznie z mottem  Serdecznie pozdrawiam!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#150 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Kłamię? Zacytuj, że kłamię, przedstaw co z tego mam, że> głoszę swoje poglądy, tylko nie pisz pustosłowia o satysfakcji> i takich tam. Co konkretnego, materialnego z tego mamUwagę. Wiesz, ile ludzie za to czasem płacą? > Jestem na Portalu Racjonalista od kilku dni, spodziewałem> się, że zdarzy się tu kilku leniuchów umysłowych, ale jestem> niemile zawiedziony, jest tu tak jak na zwykłych forach> jarmarkach, mieszanka myślących z myślącymi, że myślą.Już się wdajesz w krytykę czy pyskówkę. Szybko. Za prawdę powiadam Ci: nie przysporzy Ci to czytających. A może Ci na nich nie zależy?  > Mówię wprost, ale nie słyszysz co mówię, nie pytaszJa pytam. Interesuje mnie to, co chcesz powiedzieć. Na przykład tutaj interesuję się, czym się reprezentatywnie w życiu kierujesz: www.racjonalista.pl/forum.php/s,641143#w644612Tu jest moje kolejne pytanie (na końcu): www.racjonalista.pl/forum.php/s,641143#w644609Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|