 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-11-2014 20:27 | Masław Wielki (9 punktów) | Postęp, a ludzkość.
6 na 6 | Witam drogich racjonalistów! Jest to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym poznać wasze zdanie na temat postępu i ogólnego poziomu naszej cywilizacji. W czasie ostatnich 100 lat poczyniliśmy ogromne postępy. Latamy w kosmos, badamy początki wszechświata, rozszczepiamy atomy, leczymy ciężkie choroby. Zabraliśmy się nawet za grzebanie w genach. To wszystko ogromne osiągnięcia i tu właśnie pojawia się paradoks. Cała ludzkość (oprócz kilku pozostałych tradycyjnych plemnion w tropikalnych dżunglach) uznaje te zdobycze nauki i z nich korzysta na codzień. Mimo tego miliardy ludzi ciągle wyznaje tego samego boga, którego wyznawali żydowscy pastuchowie tysiące lat temu. Nauka dała nam niezbite dowody na to, że "prawdy objawione" z ich książek mają z prawdami tylke wspólnego co historia o wróżce zębuszce. Mimo tego religia ma się dobrze jak zawsze. Mówię tu o wszystkich religiach abrahamowych, ale skupię się teraz na chrześcijaństwie. Czy chrześcijaństwo samo doszczętnie sie nie zdyskredytowało w ciągu swojego panowania? Europa i Ameryki spłynęły przez chrześcijan krwią niewinnych. Dzisiaj o zbrodnie nazistowskie oskarżamy nie tylko samego Hitlera ale całą jego ideologie. To czemu nie oskarżamy chrześcijaństwa o zbrodnie popełniane na milionach pogan i ofiar świętej inkwizycji? Przecież to właśnie chrześcijaństwo było motywem tych niezliczonych zbrodni. Sprawa ta dotyczy nie tylko religii. XIX i XX wiek nauczyły nas, że nacjonalizm to bezpodstawna i zła ideologia. Czy ludzkość wyciągnęła wnioski z wojen światowych? Nie! Dziś podróże są tanie i popularne, a dzięki internetowi możemy komunikować się z ludzimi z całego świata i przekonać się, że to tacy sami ludzie jak my. I co z tego wynika? Nic! Nadal w Europie gnieździ się nacjonalizm, faszyzm i rasizm. Więc taki mamy świat.Nauka i technologia idą do przodu, a społeczeństwo od wieków stoi w miejscu. Czy macie jakieś przemyślenia na ten temat? Wiecie jak można to logicznie wyjaśnić? Pozrawiam! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..#76 -2 na 2 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Religia, którą TY wyznajesz czyli TWOJA religia.Szkoła, w której się uczę, nie jest MOJA, nie jestem jej właścicielem, tylko do niej uczęszczam, miasto, w którym się urodziłem, nie jest MOJE, tylko w nim mieszkam, religia, którą wyznaję, nie jest MOJA, tylko jestem jej wyznawcą. To bardzo brzydko brzmi MOJA RELIGIA..., sugeruje jakąś pychę, że MOJA..., nie, po prostu Religia, którą wyznaję..., nawet jeśli jestem jej twórcą, to nie jest MOJA, wszyscy wyznawcy mają takie samo prawo jak założyciel, twórca danej religii. > Religia, którą PAN wyznaje czyli religia PAŃSKAPiszesz :> Cytat:O Religii Pańskiej nie słyszałem, mógłby Pan coś o niej napisać? > prosząc o to, aby kto inny zdefiniował TWOJĄ reigięPan Andrzej Bogusławski napisał, że ("moja" = Pańska) religia jest prawdziwa, więc go pytam, co wie o "mojej" religii, że tak twierdzi? Z jego wypowiedzi wynika, że wszystkie są fałszywe oprócz Pańskiej, więc go pytam, na jakiej podstawie tak twierdzi? > Ty gupi jesteś czy tylko rżniesz głupa?Ufffffffffffff... > Napisz jaką - to religię wyznajesz ?Jestem Duchem Prawdy wyznaję Religię Prawdy.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#77 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >O Religii Pańskiej nie słyszałem, mógłby Pan coś o niej napisać?> www.racjon(*)m.php/s,642667/z,0/d,4#w647477> www.racjon(*)m.php/s,642667/z,0/d,4#w647482> www.racjon(*)m.php/s,642667/z,0/d,4#w647503> Nie mam tu nic więcej do dodania. Piszę tu tylko dla tych i do tych, którzy potrafią moje wypowiedzi zrozumieć,> a jest tu jeszcze takich sporo.Prawie nic tu nie ma o religii, którą wyznaję, więc jeszcze raz wyrażam mój duży podziw dla Pana wiedzy o wszystkich religiach, w tym "mojej"..., tzn. "Pańskiej"..., tzn. tej, którą wyznaję... Dziękuję, że uważa ją Pan za prawdziwą bez zaznajomienia się z nią, ale doradzam sceptycyzm, nie warto na wyrost, na ślepo zawierzać, lepiej wszystko sprawdzać.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#78 7 na 7 | farmer (22440 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. |
> To bardzo brzydko brzmi MOJA RELIGIA..., sugeruje jakąś pychę,> Jestem Duchem Prawdy wyznaję......A to są szczyty skromności. Widzę że ciągle w formie. Jak dla mnie to nie zwalniaj. Liczę że nie jesteśmy przy oporze możliwości |
#79 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | . Religia, którą TY wyznajesz czyli TWOJA religia.> Szkoła, w której się uczę, nie jest MOJA, nie jestem jej właścicielem,Szkoły, które ukończyłem, to "moje szkoły" pomimo tego, że właścicielem ich nie byłem. Forum Racjonalisty, to "moje forum" pomimo, iż nie tylko nie jestem jego właścicielem, to nawet wpływ mam niewielki na jego merytoryczny poziom i kulturę rozmów. Język polski aż tak trudny nie jest, aby urodzony w Polsce absolwent podstawówki, tak prostych rzeczy zrozumieć nie potrafił. No chyba, że komuś coś tam dolega, albo tu trolluje. > Pan Andrzej Bogusławski napisał, że ("moja" = Pańska) religia jest prawdziwa, więc go pytam, co wie o "mojej" religii, że tak twierdzi? Z jego wypowiedzi wynika, że wszystkie są fałszywe oprócz Pańskiej, więc go pytam, na jakiej podstawie tak twierdzi?Możliwe, iż przesadziłem w ocenie Pańskiej inteligencji i przyjąłem, że w fałszywą, we własnym przekonaniu, to by Pan nie wierzył ani nam tu nie głosił, a tym bardziej na fałszywą religię by nas nie ewangelizował. Ty gupi jesteś czy tylko rżniesz głupa?> Ufffffffffffff... Napisz jaką - to religię wyznajesz ?> Jestem Duchem Prawdy wyznaję Religię Prawdy.Fałszywą, czy prawdziwą, to jeszcze niedawno było forum dla racjonalistów i trolle zdecydowaną mniejszość tu stanowiły. @@@ . |
#80 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > A to są szczyty skromnościTja.. przypomnijmy, co Duch ma / mówi, gdy jest skromny w sposób zwykły (nie szczytuje): Cytat: - "moje Myśli, Słowa i Uczynki są przepełnione Miłością" - "czyniąc Miłość (..) ludzie widząc taką postawę też zaczynają czynić Miłość i świat się zmienia na lepszy" - "ja nie muszę wyczuć kto kiedy jest gotów na zmianę, to nie moje zadanie, ja głoszę publicznie" - "ja to robię za darmo, a czasami płacę za to" - "Prawdę w tym życiu znam" - "zawsze mówię Prawdę", - "Nie znasz Prawdy" - "Prawda jest jedna" - mówiąc "stwarzam" Duch ryzykuje na równi z księdzem Kopernikiem, wydawcą "O obrotach"
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >Szkoła, w której się uczę, nie jest MOJA, nie jestem jej właścicielem,> Szkoły, które ukończyłem, to "moje szkoły" pomimo tego, że właścicielem ich nie byłem.Potocznie można tak mówić, ale w przypadku Religii nie bardzo, gdyż Religia to coś co powinno ludzi łączyć, a nie dzielić. Mówienie "moja religia" sugeruje nie tylko podział, ale pewną dozę pychy "MOJA = LEPSZA od twojej"..., a tak na marginesie, to Religia jest jedna, wiele jest fałszywych religii. > >Pan Andrzej Bogusławski napisał, że ("moja" = Pańska) religia jest prawdziwa, więc go pytam, co wie o "mojej" religii, że tak twierdzi? Z jego wypowiedzi wynika, że wszystkie są fałszywe oprócz Pańskiej, więc go pytam, na jakiej podstawie tak twierdzi?> Możliwe, iż przesadziłem w ocenie Pańskiej inteligencji i przyjąłem, że w fałszywą, we własnym przekonaniu, to by Pan nie wierzył ani nam tu nie głosił, a tym bardziej na fałszywą religię by nas nie ewangelizował.Ewangelizuję tutaj kogoś? Wygłaszam swój światopogląd, tak jak Pan swój. Czy może Pan ewangelizuje na ateizm? > >Jestem Duchem Prawdy wyznaję Religię Prawdy.Fałszywą, czy prawdziwą, to jeszcze niedawno było forum dla racjonalistów i trolle zdecydowaną mniejszość tu stanowiły.Ludzie wierzący to wg Pana trolle? Tylko ateiści to racjonaliści? Wierzący w Boga wg Pana nie myśli racjonalnie? Wszyscy wierzący, że świat nie powstał z przypadku, ale w wyniku boskiego aktu, myślą nieracjonalnie i są trollami? Proszę w takim razie to udowodnić.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#82 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Jestem Duchem Prawdy wyznaję Religię Prawdy.Kiedy Twój pomysł Duchu zaczyna Ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#83 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Dziękuję, że uważa ją Pan za prawdziwą bez zaznajomienia> się z niąSkąd ten wniosek? Zaznajamiasz nas z nią od 311 postów. Już dobrze się orientujemy, nam długo mówić nie trzeba.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#84 4 na 4 | farmer (22440 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. |
> - "czyniąc Miłość> - "ja to robię za darmo, a czasami płacę za to"....las, droga, panie w białych kozakach....?  |
#85 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | Wstrętni jesteśmy, farmer  Swoją drogą ciekawe, czy ta religia może być dla tych pań. Czy Prawda potrafi je wyciągnąć gru ghm.. z ich długiego stażem zawodu.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#86 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > wstydziłbyś się, że cudzoziemiec to czyni, mnie byłobyJoannes, zwykły ludzki ożywczy wstyd to jest właśnie uczucie, którego Duchy nie znają.. 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#87 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | Wiesz co, wydaje mi się że to pokazuje z czym mamy do czynienia. Może to jakieś nie spełnione marzenia?  postać w prawym dolnym rogu.... |
#88 2 na 2 | paganus (731 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Wierutne bzdury Pan wypisuje, a dowodem tego jest postępujące dominowanie tu trolli oraz stopniowa acz stała rezygnacja poważniejszych forumowiczów z udziału w rozmowach ...Prawo Kopernika-Greshama - niestety.
Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam. |
#89 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >Religia, którą TY wyznajesz czyli TWOJA religia.> Szkoła, w której się uczę, nie jest MOJA, nie jestem jej właścicielem, tylko do niej uczęszczam, miasto, w którym się urodziłem, nie jest MOJE, tylko w nim mieszkam,Cóż, najwyraźniej zájmena czynią polski język zbyt zniuansowanym jak na moje umiejętności Z przyzczyny językowej bariery odmawiam kontynuowania dialogu. |
#90 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. |
> >I jakim prawem twierdzisz, że Twój Duch jest realniejszy [...] niż jego krasnale?> Prawem logicznego myślenia [...] ludzie mają różne logikiUprawniając różne logiki stwierdziłeś w powyższym kontekście, że Twój Duch jest realniejszy niż krasnale, które są od niego realniejsze. Zaprzeczasz więc sam sobie. Z czym się oczywiście zgadzam.  . |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|