 |
Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-12-2014 09:34 | janek77 (172 punktów) | Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
-1 na 3 | Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej niż 200 000 lat?
Drodzy Racjonaliści udowodnijcie mi, że homo sapiens jako istota stadna żyje na planecie ziemia setki tysięcy lat, a nie poniżej 15 000 lat.
Jakie niepodważalne dowody macie na to, że człowiek rozumny żyje setki tysięcy lat? Czy może jest to tylko wiara w teorie i jesteście w jakimś sensie osobami wierzącymi?
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..#166 12 na 12 | Andrzej.51 (15814 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > >1 Nie wiem czy Jezus żył w celibacie> Żył.Zgodnie ze słownikiem języka polskiego słowo "celibat" oznacza nie tylko "bezżenność duchownych w niektórych religiach" lecz również "wstrzemięźliwość płciową". Nigdzie w Nowym Testamencie, ani też w jakimkolwiek piśmie apokryficznym, nie ma żadnych informacji na ten temat w odniesieniu do Jezusa. Wnioskowanie na tej podstawie, że Jezus był kawalerem oraz powstrzymywał się od współżycia seksualnego jest dopuszczalne, jednak nie jest poparte żadnym dowodem. To klasyczny argument z milczenia. Równie dobrze można twierdzić, że Jezus posiadał żonę, z którą współżył cieleśnie, bądź też był kawalerem ale współżycia z kobietami nie unikał. Trudno osądzić, która z powyższych możliwości jest najbardziej prawdopodobna. Ty jednak w sposób autorytatywny stwierdzasz, że Jezus żył w celibacie. W związku z powyższym napisz, skąd posiadasz tak jednoznaczne informacje. Jeśli już koniecznie musisz odpowiedzieć podobnie, jak zwykłeś to czynić, czy też tak, jak ostatnio i stwierdzisz, że Kościół posiada "szeroką wiedzę" opartą m.in. na "PŚ i nauczaniu doktorów", to bądź łaskaw wskazać źródła tej szerokiej wiedzy Kościoła na ten temat. Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.H. Conzelmann, teolog |
#167 14 na 14 | Andrzej.51 (15814 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > >2 Paweł z Tarsu nakazywał aby biskupem był "mąż jednej żony"> Słowa św. Pawła z Tarsu - Wyższość dziewictwa 1 Kor 7,25-40Bzdury wypisujesz! Sprawy, o których piszesz - tzn. pozostawanie w małżeństwie lub stanie wolnym, a także utrzymywanie współżycia seksualnego lub powstrzymywanie się od niego - poruszone zostały przez Pawła w całym rozdziale siódmym Pierwszego Listu do Koryntian, tzn. w wersetach od 1. do 40. Ty natomiast powołujesz się tylko na część tego rozdziału, tj. na wersety od 25. do 40. i na ich podstawie wyciągasz niewłaściwe wnioski a przy okazji wprowadzasz w błąd tych, którzy przeczytali Twoją wypowiedź. Podobnie jak we wszystkich wspólnotach chrześcijańskich, tak i w Koryncie w czasach Pawła ścierały się dwa poglądy dotyczące współżycia seksualnego. Niektórzy członkowie uważali, ze skoro ciało jest mało istotne w oczach Boga, dlatego nie ma znaczenia, jak człowiek z nim postępuje. Wyznawcy poglądu przeciwnego uznawali natomiast, ze skoro liczy się tylko dusza ludzka, dlatego należy żyć wyłącznie sprawami duchowymi i ignorować potrzeby ciała, w tym oczywiście potrzeby seksualne. Pewna grupa Koryntian wysłała do Pawła list z zapytaniem (1 Kor 7, 1), czy dobrze jest, by mąż nie łączył się z kobietą. Odpowiedź Pawła była z jednej strony bardzo rozsądna, z drugiej zaś uwzględniała jego głębokie przekonanie, że przyszło mu żyć w końcu czasów, a koniec ten jest bliski, zatem życie doczesne nie ma większego znaczenia. Bezcelowe jest w związku z tym dokonywanie zmian dotychczasowego statusu społecznego, a w tym zmian praktyk seksualnych, skoro rychłe już jest nadejście Jezusa i Królestwa Bożego. Paweł uznał, że nawet najbardziej uduchowieni członkowie korynckiego Kościoła są w pierwszej kolejności ludźmi, powinni zatem mieć możliwość rozładowywania napięcia seksualnego, by nie dopuścić do rozwoju niepożądanych praktyk: Ze względu jednak na niebezpieczeństwo rozpusty niech każdy ma swoją żonę, a każda swojego męża (1 Kor 7, 2). Następnie dodał, że wskazane jest uprawianie seksu zawsze wtedy, gdy tylko jedna ze stron tego potrzebuje. Inaczej mówiąc, nie należy ograniczać współżycia lecz wypełniać małżeńskie obowiązki: Mąż niech oddaje powinność żonie, podobnie też żona mężowi. Żona nie rozporządza własnym ciałem, lecz jej mąż; podobnie też i mąż nie rozporządza własnym ciałem, ale żona. Nie unikajcie jedno drugiego, chyba że na pewien czas, za obopólną zgodą, by oddać się modlitwie; potem znów wróćcie do siebie, aby - wskutek niewstrzemięźliwości waszej - nie kusił was szatan (1 Kor 7, 3-5). Wprawdzie zaraz potem dodał, iż chciałby, by wszyscy byli tacy, jak on - tzn. nie wchodzili w związki małżeńskie i pozostawali w celibacie - lecz doskonale rozumie, że wymaga to szczególnego daru od Boga, a nie każdy go przecież otrzymał (zob. 7, 6-8). Tym samym - co podkreśla wielu interpretatorów - wyrażając takie życzenie, zaprzeczał sam sobie. Zdając sobie z tego sprawę, szybko uzupełnił: Lecz jeśliby nie potrafili zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie. Lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąć (1 Kor 7, 9). Po dalszych rozważaniach, które nic nowego nie wnoszą do tego, co wcześniej napisał, Paweł napisał: (...) niech przeto każdy trwa u Boga w takim stanie, w jakim został powołany. (...) Jesteś związany z żoną? Nie usiłuj odłączać się od niej! Jesteś wolny? Nie szukaj żony! Ale jeśli się ożenisz, nie grzeszysz. Podobnie i dziewica, jeśli wychodzi za mąż, nie grzeszy (...) (1 Kor 7, 24.27.28). W dalszej części - uwzględniając rychłe, jego zdaniem, nadejście Królestwa Bożego - Paweł pisał: Mówię [wam], bracia, czas jest krótki. Trzeba więc, aby ci, którzy mają żony, tak żyli, jakby byli nieżonaci, a ci, którzy płaczą, tak jakby nie płakali, ci zaś, którzy się radują, tak jakby się nie radowali; ci zaś, którzy nabywają, jak gdyby nie posiadali; ci, którzy używają tego świata, tak jakby z niego nie korzystali. Przemija bowiem postać tego świata (1 Kor 7, 29-31). Skoro świat przemija - tak rozumuje Paweł - lepiej, o ile to możliwe, pozostać bezżennym, gdyż małżonkowie muszą się troszczyć nawzajem o siebie, zaś człowiek bezżenny może się poświęcić nadchodzącemu królestwu (zob. 1 Kor 7, 32-35). Na koniec Paweł dodaje: Tak więc dobrze czyni, kto poślubia swoją dziewicę, a jeszcze lepiej ten, kto jej nie poślubia (1 Kor 7, 38). Wersety 1 Kor 7, 39-40 można pominąć. Wnioski są następujące: Paweł doceniał zalety stanu małżeńskiego i współżycia cielesnego, niezbędnego choćby tylko dla rozładowania libido. Podnoszona przez Pawła "cnota czystości" ma znaczenie wyłącznie w kontekście jego apokaliptycznych wizji, tj. paruzji Jezusa, która przemieni dotychczasowy świat w Królestwo Boże. Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.H. Conzelmann, teolog |
#168 13 na 13 | Andrzej.51 (15814 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > >3 św Piotr był żonaty> Tak. Patrz także 1 Kor 7,25-40Powołujesz się na niewłaściwy fragment tego listu. Przecież on dotyczy stosunku Pawła do małżeństwa i współżycia cielesnego. Nie ma w nim mowy o Piotrze. Jeśli mowa jest o Piotrze, powinieneś powołać się na werset 1 Kor 9, 5, z którego wynika, że Piotr miał żonę i zabierał ją z sobą w podróże misyjne. Z wersetu tego wynika ponadto, ze podobnie czynili bracia Jezusa i inni apostołowie. Śmiem przypuszczać - a przypuszczenie to graniczy z absolutną pewnością - że małżonkowie nie tłumili swego libido i nie poprzestawali wyłącznie na westchnieniach i czułym patrzeniu sobie w oczy. Wprawdzie werset ten dotyczy czasów już po śmierci Jezusa, lecz wiele wskazuje na to, że takie same praktyki miały miejsce jeszcze za jego życia podczas wielu podróży po Galilei. Zapoznaj się z tymi fragmentami ewangelii (nie tylko kanonicznych), w których mowa jest o tym, jak wiele kobiet towarzyszyło Jezusowi i apostołom w czasie podróży. Zapewne wtedy również małżonkowie nie układali się do snu wyłącznie po romantycznych westchnieniach. Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.H. Conzelmann, teolog |
#169 2 na 2 | Christos (2696 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej |
> Kiedy zatonął?Wraz z ustępowaniem zlodowacenia, dla terenu Polski określanego jako północnopolskie (od 115-u do ok. 12-u tys. lat temu). W jego szczytowym okresie globalny poziom mórz i oceanów obniżył się o 120m.
No gods, no masters...I am who I am. |
#170 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > >Skąd pewność?> Z szerokopojętej Wiedzy KK.Raczej z ograniczania się do propagandy KK www.ceneo.pl/11683104#tab=spec
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#171 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > I powałkujemy w przyszłości Panie Kolego także ten temat, by rozwiać wiele wątpliwości. Spojrzymy jak Bóg za pomocą kreatorów stworzył świat. Jak grzech pierworodny (sex pierwszych Rodziców) zburzył ład w wszechświecie z materii Einsteinowej i skutki tego odczuwamy do dziś wraz z całą drogą mleczną.Nareszcie znalazłem wypowiedź Jezusa o seksie: Cytat:To są tajemne słowa, które wypowiedział Jezus żywy, a zapisał je Tomasz zwany Didymos. .... 106 Rzekł Jezus: "Gdy z dwojga uczynicie jedność, staniecie się synami człowieczymi i gdy powiecie: 'Góro posuń się', ona się posunie". (Tłum J.J. niestety z czeskiego, a nie z języków oryginalnych) Dobry seks, to taki, który jednoczy z dwojga w jedno, góry poradzi przenosić! |
#172 2 na 2 | janek77 (172 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | Proponuję na początek Objawienia bł Anny Katarzyny Emmerich na bazie, których powstał film Pasja - Żywot i Bolesna Męka Pana Naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Marii.
Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia. |
| janek77 (172 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | Współżycie poza Małżeństwem jest grzechem ciężkim, a Pan Jezus jest Bogiem i nie grzeszył na ziemi.
Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia. |
#174 1 na 1 | janek77 (172 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | "W Efezie, miejscu dłuższego pobytu Apostoła odbywającego trzecią podróż misyjną, powstał Pierwszy List do Koryntian. Jego adresatami są mieszkańcy Koryntu, w którym Apostoł przebywał podczas swej drugiej podróży misyjnej. Niektóre dane zamieszczone w Liście pozwalają przypuszczać, że został on napisany orientacyjnie w latach 56-57. Bezpośrednim powodem napisania Listu była wizyta ludzi Chloe oraz specjalne poselstwo przybyłe z tamtego miasta, donoszące o nieporządkach i nadużyciach, jakie się zdarzyły w niedawno założonej gminie. Ponadto wierni Koryntu zwrócili się do Apostoła z prośbą o wyjaśnienie niektórych wątpliwości, jakie zrodziły się w ich umysłach w odniesieniu do wiary i moralności." katechetyczny.diecezjaplocka.pl/934,l1.htmlA o wyższości Dziewictwa tłumaczył im. Nadto Królestwo Boże nie jest z tego świata.
Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia. |
#175 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > Współżycie poza Małżeństwem jest grzechem ciężkim, a Pan Jezus jest Bogiem i nie grzeszył na ziemi.Będąc w małżeństwie nie grzeszyłby. Skąd pewność, że był kawalerem? |
#176 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | Dobra, zróbmy tak: przeczytam objawienia bł Anny Katarzyny Emmerich i zdam Ci relacje co o nich myślę, ale Ty przeczytasz równolegle książkę "Jezus Żyd " autorstwa Gezy Vermesa i o tej książce podyskutujemy. Nie jest to obszerna pozycja i nie zaprzątnie Ci dużo czasu. www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,159,Jezus-ZydCo Ty na to Janku? Wchodzisz w to? Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#177 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > A o wyższości Dziewictwa tłumaczył im. Nadto Królestwo> Boże nie jest z tego świata.Tylko, że człowiek żyje na tym świecie i wszelkim bez wyjątku regułom tego świata podpada. Również takim, że jeśli przez całe życie jest wstrzemięźliwy to częściej choruje i szybciej umiera, tak wynika niestety ze statystyk medycznych. Wcześniej napisałeś także: > Współżycie poza Małżeństwem jest grzechem ciężkim, a> Pan Jezus jest Bogiem i nie grzeszył na ziemi.Skąd pewnośc Janku (a taka wynika z Twoich słów) że Jezus nie miał żony? Znasz może ustęp w Piśmie Świętym, który mówi, że Jezus nie miał żony? Jeśli tak, to czy go nam zacytujesz?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | |
#179 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|