Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
21-12-2014 09:34janek77 (172 punktów)Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
Ocena -1 na 3
Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej niż 200 000 lat?

Drodzy Racjonaliści udowodnijcie mi, że homo sapiens jako istota stadna żyje na planecie ziemia setki tysięcy lat, a nie poniżej 15 000 lat.

Jakie niepodważalne dowody macie na to, że człowiek rozumny żyje setki tysięcy lat?
Czy może jest to tylko wiara w teorie i jesteście w jakimś sensie osobami wierzącymi?

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
> Proponuję na początek Objawienia bł Anny Katarzyny Emmerich

1. Czy z tych objawień wynika, że Jezus żył w celibacie?
2. Czy owa 'szeroko pojęta wiedza KK' o której piszesz jest potwierdzona objawieniami bł Anny Katarzyny Emmerich któa nic o doktrynach wiary KK wcześniej nie słyszałą, czy może jest odwrotnie: wcześniej syciła się tym, co naucza Kościół i niejako wtórnie coś tam w swoich objawieniach potwierdziła? Tylko mów prawdę.
Pomyśl Janku: święta Siostra Faustyna, która nie preżywała swoich objawień w izbie rodzców-ateistów, tylko w Zakonie, mając wcześniej bogatą edukację religijną i to aż nadto - daje do myślenia.

Hance na wsi przyśnił się kiedyś św. Antonii.
Zdyszana biegnie w niedzielę nad ranem do księdza proboszcza
- Drogi księże, drogi księże!
Ksiądz zaspany przeciera oczy:
- Tak Hanko?
- Przyśnił mi się dziś św. Antoni!! Sam św. Antoni!!
- Skąd wiesz, że to był akurat ten święty?
- Był toćka w toćkę podobny do figurki św. Antoniego w kapliczce nieopodal naszej zagrody


Serdecznie pozdrawiam!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#182
18-04-2015 01:06
 0 na 2
janek77 (172 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi szarley
>Skąd pewność, że był kawalerem?

Był na ziemi w celu Odkupienia ludzi z grzechu pierworodnego. Po to by Otworzyć bramy Nieba dla każdej osoby, która jest tam Powołana.


Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

#183
18-04-2015 01:19
 Ocena-1 na 3
janek77 (172 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Nie. Jak chcesz to Ty przeczytaj, by mieć odpowiedź na nurtujące Cię pytania.

Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

#184
18-04-2015 01:47
 Ocena 4 na 4
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
>>Skąd pewność, że był kawalerem?
>Był na ziemi w celu Odkupienia ludzi z grzechu pierworodnego. Po to by Otworzyć bramy Nieba dla każdej osoby, która jest tam Powołana.

Trochę gubisz się w pisaniu wielkimi literami.
Otworzyć piszesz wielką literą a bramę małą. Brama jest więc mniej ważna niz otworzenie

Trochę więcej szacunku dla katolickiej ortografii!!!!!!

#185
18-04-2015 04:15
 Ocena 1 na 1
janek77 (172 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi rafal73
Postaram się poprawić. Dzięki za zwrócenie uwagi


Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

#186
18-04-2015 04:25
 Ocena 1 na 1
janek77 (172 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Tylko, że człowiek żyje na tym świecie i wszelkim bez wyjątku regułom tego świata podpada.
>Również takim, że jeśli przez całe życie jest wstrzemięźliwy to częściej choruje i szybciej umiera, tak wynika niestety ze statystyk medycznych.

Ciekawe dlaczego Mnisi i Mniszki Zakonów Monastycznych żyją tak długo, czyżby ich statystyki nie brały pod uwagę?

Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

#187
18-04-2015 04:31
 0 na 2
janek77 (172 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi Duch Prawdy
I tego mniej więcej typu argumentacja jest u ludzi, którzy uważają się za małpy.


Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

#188
18-04-2015 04:44
 Ocena 1 na 1
janek77 (172 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>1. Czy z tych objawień wynika, że Jezus żył w celibacie?

M. in. z tych i wielu innych.

>2. Czy owa 'szeroko pojęta wiedza KK' o której piszesz jest potwierdzona objawieniami bł Anny Katarzyny Emmerich któa nic o doktrynach wiary KK wcześniej nie słyszałą, czy może jest odwrotnie: wcześniej syciła się tym, co naucza Kościół i niejako wtórnie coś tam w swoich objawieniach potwierdziła? Tylko mów prawdę.

Przeczytaj najpierw te spore Objawienia i potem pytaj. Wiele wątków tam zawartych nie była wcześniej publikowana.


Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

#189
18-04-2015 07:23
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
>>Skąd pewność, że był kawalerem?
>Był na ziemi w celu Odkupienia ludzi z grzechu pierworodnego.
Tak, ale to nie znaczy, że musiał być kawalerem

#190
20-04-2015 07:11
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
Zatem ja również nie przeczytam Twojej pozycji,
Miłego dnia!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#191
20-04-2015 07:30
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
Oczywiście, że biorą. Wyjątki się zdarzają, ale prawodpopodobieństwo że ludzie świeccy będą żyli dłużej i zdrowiej jest większe.
Z medycznego punktu widzenia regularne i stałe rozładowywanie popędu seksualnego jest korzystne dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Przykładem mogą być badania, które pokazują, iż regularne współżycie u mężczyzn zmniejsza ryzyko zachorowania na zapalenie gruczołu prostaty. Hamowanie, czy tłumienie popędu seksualnego, który jest naszą naturalną, biologiczną potrzebą w sferze psychicznej może powodować napięcie, stres, czy obniżony nastrój i później przyczyniać się do powstania szeregu różnych zaburzeń.

Na szczęscie nie każdy ksiądz, czy zakonnik dotrzymuje celibatu.
Minusem powyższeg bywa to, że jeśli z takich 'grzesznych' stosunków rodzi się dzieco, to zazwyczaj ksiądz czy zakonnik nigdy nie podejmuje obowiazków ojca. Jest to mówiąc prostym tekstem karygodne.

Cóż Janku - idąc do zakonu pożegnaj się z dobrą kondycją zdrowotną. Jeśli chcesz ją jednak zachować - musisz być hipokrytą.

Pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
> Przeczytaj najpierw te spore Objawienia i potem pytaj. Wiele
> wątków tam zawartych nie była wcześniej publikowana.

Jeśli są spore to wymagasz ode mnie dużo - mimo wszystko dobrze, ale chcę coś w zamian: Ty przeczytasz "Jezusa Żyda".
Pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
>Współżycie poza Małżeństwem jest grzechem ciężkim

Cytat:
Zdarzają się panu jeszcze pacjentki na tyle przejęte wiarą, by mieć z nią problemy w łóżku?

- Rzadko, ale się zdarzają. Rygorystyczne wychowanie religijne wciąż pokutuje. Wychowanie, w którym seks jest traktowany jako grzech szczególny, a szóste przykazanie "nie cudzołóż" okazuje się najważniejsze z całego dekalogu, powoduje obsesyjną walkę z własną seksualnością, z "pokusami". To rodzi zahamowania w życiu seksualnym i to nie jest problem wydumany, choć na pewno mniej powszechny niż dziesięciolecia temu. Szacuje się, że kobiety z pochwicą - czyli ze skurczem pochwy uniemożliwiającym odbycie stosunku - stanowią ok. 2 proc. populacji.

Kiedy robimy badania ogólnopolskie, wciąż okazują się widoczne korelacje między religijnością a seksualnością (..) Znaczącą różnicę podejścia do seksualności zauważamy tylko tam, gdzie do religii się dołącza tradycyjna obyczajowość. W Polsce ta odmienność obyczajowa najsilniej jest widoczna w regionach południowo-wschodnich. Tam Kościół, tradycyjna rodzina to wciąż bardzo ważne wartości. (..)

Kiedy temat religii pojawia się w gabinecie terapeutycznym?

- Podam kilka typowych przykładów, które występują najczęściej. Jest para zaangażowana w ruch religijny, tzw. oazowy czy w duszpasterstwo akademickie. Są aktywistami religijnymi, ale są też parą dwojga młodych ludzi, no i mają poważny problem z seksem. Cały czas się hamują, tłumią swoje pożądanie, bo żyją w przekonaniu, że do ślubu należy zachować czystość. Przychodzą, gdy nie mogą sobie z tym poradzić, bardzo się męczą, albo też przychodzą po czasie, po ślubie, z następstwami tego skutecznego wytłumienia namiętności. Teraz już są związkiem, ale wygasili w sobie żar. Mogą w zgodzie z sumieniem rozpocząć współżycie, ale już im się nie chce albo kompletnie nie wiedzą, jak. W tego typu historiach par silnie zmotywowanych religijnie charakterystyczne jest zresztą, że stroną, która prędzej jest skłonna złamać obietnicę czystości jest... kobieta. Okazuje się, że gdy ona jest zakochana, jej ciało coraz bardziej potrzebuje tego intymnego spotkania. Mężczyźni skuteczniej potrafią rozdzielić uczucia od seksu, a w takich przypadkach oznacza to, że on może poskromić seks dla czegoś, w co wierzy. A u niej jest to silnie połączone: tym silniej, im bardziej jest zakochana. (..)

Czy pan jako seksuolog może pomóc komuś, kto ma problem z łączeniem rzeczywistości sacrum i profanum? Czy właściwszym adresem do roztrząsania kwestii, czy Bóg się pogniewa, czy nie, nie jest duchowny?

- Staram się pomagać, bo Biblię znam dość dobrze, naukę Kościoła też, napisałem książkę "Seks w religiach świata". Rozmawiam więc z takim pacjentem i tłumaczę mu, że Bóg jest miłością, a nie wrogością. Są osoby, które wciąż o tym nie wiedzą.

"Lew-Starowicz o kobiecie". W publikacji z prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem rozmawia Barbara Kasprzycka, Wydawnictwo Czerwone i Czarne.

#194
20-04-2015 07:53
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
>Ciekawe dlaczego Mnisi i Mniszki Zakonów Monastycznych żyją tak długo,
Zazwyczaj wygodny, zamożny żywot jest dłuższy

Nie martwią się o dom, chleb, ciepło dla rodziny, nie płaczą przy łóżkach chorych dzieci...

#195
20-04-2015 08:11
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Jeśli są spore to wymagasz ode mnie dużo - mimo wszystko dobrze, ale chcę coś w zamian: Ty przeczytasz "Jezusa Żyda".

Jacku, nie pisz Janowi, że Jezus był Żydem, bo zburzysz mu świat stworzony w drohickim seminarium!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365