Racjonalista - Strona głównaDo treści
ateisci

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
02-01-2015 10:05artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
ateisci
Ocena -16 na 20
Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie widza?pozatym mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10% twierdzenie ze Boga niema jest najglupszym stwierdzeniem .pewnosc jest znamieniem glupoty.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..
#1
02-01-2015 10:59
 Ocena 7 na 7
Rafał Poniecki (7132 punktów)Odp: ateisci
>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie
widza? pozatym mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10% twierdzenie ze Boga niema jest
najglupszym stwierdzeniem .pewnosc jest znamieniem glupoty.

Powietrze można zobaczyć. Np. latem nad rozgrzanym asfaltem.
Zupełnie poważni naukowcy twierdzą, że owe 10% wykorzystania potencjału mózgu jest niczym nie popartym twierdzeniem. faculty.washington.edu/chudler/tenper.html
Proszę postarać się użyć swój mózg efektywniej.

#2
02-01-2015 11:04
 Ocena 2 na 2
hamp (3461 punktów)Odp: ateisci
>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie widza?
www.pown.it/3209


"When I feed the hungry, they call me a saint. When I ask why people are hungry, they call me a Communist."
Hélder Câmara

#3
02-01-2015 11:18
 Ocena 13 na 13
DyktaFon (9281 punktów)Odp: ateisci
>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie
>widza?pozatym mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10% twierdzenie ze Boga niema jest
>najglupszym stwierdzeniem .pewnosc jest znamieniem glupoty.

Ja tam nie neguję istnienia boga, niech sobie nieboraczek istnieje... Byle bym nie musiał go utrzymywać z moich pieniędzy. Jak taki cwany, to nich zapieprza na etacie sam, a nie do czyichś kieszeni się odwołuje

Powietrze przynajmniej nie woła: co łaska, ale najmniej 100 zł
________________________________________________________________________________

I tym wesołym wątkiem witamy w Nowym Roku 2015 wszystich wierzących i ateistów
_________________________________________________________________________________

Aha: nie neguję też istnienia internetu, choć go nie widziałem jeszcze

#4
02-01-2015 11:22
 Ocena 10 na 10
KORUND (4922 punktów)Odp: ateisci
>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga
-Nie nazwałbym tego negowaniem:
Cytat:
W najszerszym znaczeniu jest to brak wiary w istnienie boga, bóstw i sił nadprzyrodzonych, jako sprzecznych z rozumem i nienaukowych,

pl.wikipedia.org/wiki/Ateizm

> a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie widza?
- Trzeba było jeszcze wymienić fale elektromagnetyczne. Szukasz większych ignorantów od siebie? Czy ktoś kiedykolwiek głosił pogląd, że to czego nie widzi, to na pewno nie istnieje? W powietrze nie trzeba wierzyć, oddychamy nim, znamy skład chemiczny, czujemy jego opór i coś o nim wiemy.
pl.wikipedia.org/wiki/Powietrze
-Można je nawet skroplić i zobaczyć.

>pozatym mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10%
-Jezu malusienki, jaki stary humbug. W twoim przypadku może się to sprawdzać, do tego wątku nie użyłes nawet tych 10%
Cytat:
Neurolog Barry Gordon opisuje mit jako śmiesznie nieprawdziwy, dodając: "używamy praktycznie każdej części mózgu i większość jego części jest aktywna cały czas"

pl.wikipedia.org/wiki/Mit_10%_mózgu

>twierdzenie ze Boga niema jest najglupszym stwierdzeniem. pewnosc jest znamieniem glupoty.
-W kwestii najgłupszych stwierdzeń dałeś prawdziwy popis. Co do boga, to tylko stwierdzam, że nie ma racjonalnych przesłanek, by w coś takiego wierzyć.

#5
02-01-2015 11:29
 Ocena 3 na 3
Sygnał (4252 punktów)Odp: ateisci
Nie wiem ile razy ten temat był tu poruszany. Serio, powinno się pokazać każdemu nowemu użytkownikowi jakiś zestaw tematów do przejrzenia. Ale nieważne.

>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie
>widza?

Bo powietrze jest doskonale zdefiniowane i świetnie mierzalne, w przeciwieństwie do jakichkolwiek bóstw. A z tą negacją to też tak wprost nie jest. Szczerość intelektualna każe nie negować wszystkiego w stu procentach, ale to, co postulują wszelkie religie jest tak bardzo niefizyczne, że mocno nieprawdopodobne.

>pozatym mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10%

Nie, wykorzystujemy go w całości, tylko nie do kognicji. Stwierdzenie tego nie wymaga jakiegoś kopania w dziedzinie, wystarczy wikipedia:

en.wikipedia.org/wiki/Ten_percent_of_brain_myth

>twierdzenie ze Boga niema jest najglupszym stwierdzeniem .

Kłóciłbym się, że twierdzenia ściśle błędne są gorsze. Tym sposobem w tej kategorii zdecydowanie wygrywasz.

#6
02-01-2015 12:04
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: ateisci
>twierdzenie ze Boga niema jest najglupszym stwierdzeniem.
Rzekł artem2035 z całkowitą pewnością!
>pewnosc jest znamieniem glupoty.
Urocze samobójstwo!

Drobner, dobijak...

#7
02-01-2015 12:08
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: ateisci
>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie
>widza?


Co to się dzieje. Dawniej to choć po dzienniku siedziało się i słuchało jak będzie temperatura powietrza na jutro.

Czekaj jaka temperatura?

Te internety to robią ludzi jednak coraz głupszych. Porobili te nowoczesne pogodynki i efekty widać... eee...czytać?

Co ty masz z tym patrzeniem?

Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia muzyki ktorej tez nie
widza?

W sumie też może być.


Chwytaj dzień, bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie..."

Carpe diem


#8
02-01-2015 12:11
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi Rafał Poniecki
>>...mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10%...
>...owe 10% wykorzystania potencjału mózgu jest niczym nie popartym twierdzeniem.
Zdaje się, że artem2035 nie potrzebuje badań, twierdzeń ani dowodów.
On to wie.
Z autopsji...

Drobner, 11- procentowy...

#9
02-01-2015 12:47
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
Odp: ateisci
W odpowiedzi Rafał Poniecki

>Powietrze można zobaczyć. Np. latem nad rozgrzanym asfaltem.
>Zupełnie poważni naukowcy twierdzą, że owe 10% wykorzystania potencjału mózgu jest niczym nie popartym twierdzeniem. faculty.washington.edu/chudler/tenper.html
>Proszę postarać się użyć swój mózg efektywniej.

czy tlen tez jest widoczny golym okiem ? czy gwiazdy ktore nadal sa nieodkryte tez mozna teraz zobaczyc?

#10
02-01-2015 12:48
 Ocena-1 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
Odp: ateisci
W odpowiedzi DyktaFon
>>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie
>>widza?pozatym mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10% twierdzenie ze Boga niema jest
>>najglupszym stwierdzeniem .pewnosc jest znamieniem glupoty.
>Ja tam nie neguję istnienia boga, niech sobie nieboraczek istnieje... Byle bym nie musiał go utrzymywać z moich pieniędzy. Jak taki cwany, to nich zapieprza na etacie sam, a nie do czyichś kieszeni się odwołuje
>Powietrze przynajmniej nie woła: co łaska, ale najmniej 100 zł
>________________________________________________________________________________
>I tym wesołym wątkiem witamy w Nowym Roku 2015 wszystich wierzących i ateistów
>_________________________________________________________________________________
>Aha: nie neguję też istnienia internetu, choć go nie widziałem jeszcze
>
a kto ci kaze placic?

#11
02-01-2015 12:54
 Ocena-5 na 7
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
Odp: ateisci
W odpowiedzi KORUND
a jakie sa racjonalne przeslanki by w niego nie wierzec? czlowiek nie posiada calej wiedzy o wszechswiecie to skad ty masz pewnosc ze Boga niema>. chcesz byc najwiekszym glupcem czlowiek posiada rozum emocje nadzieje wiare . nie sklada sie z samego rozumu ktory cfzesto bywa narzedziem istynktow>poznajac rzeczy odbieramy je w rozny sposob milosc i wiare sercem, gdybys wiazal sie z kims poddajac sie rozumowi nigdy bys tego nie zrobil

#12
02-01-2015 12:57
 Ocena-4 na 6
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
Odp: ateisci
W odpowiedzi KORUND
pozatym kazdy czlowiek wykorzystuje swoj rozum w roznych celach qwezmy takiego dr mengele. facet byl inteligentny co nie znaczy madry glupiec nie przewiduje konsekwencji swoich czynow podobnie jak racjonalisci

#13
02-01-2015 12:57
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi artem2035

> a kto ci kaze placic?

No jak kto? Bóg - on jest wszechmocny Tylko zarabiać sam nie potrafi jakoś...

#14
02-01-2015 13:07
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
Odp: ateisci
W odpowiedzi Drobner

zycie jest paradoksem wiec odczytaj to jak chcesz

!

#15
02-01-2015 13:12
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)Odp: ateisci
>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga...

Masz rację: nie ma powodu negacji istnienia boga, bowiem nie da się zanegować bredni o bogu. Logika nie jest właściwym narzędziem w tej materii.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365