> z racjo mlodego wieku pewnie cie fascynuje ten czlowiek .Nie, Marksa nie lubię, a marksistowskie interpretacje literatury uważam za tragedię. > nietsche chcial stworzyc nadczlowiekaNie patrzy Pan czasem na nadczłowieka Nietzschego przez pryzmat nazizmu? > byl schizofrenikiem chorymNie słyszałem o schizofrenii Nietzschego, słyszałem o syfilisie, co w tamtych czasach nie było taką rzadką przypadłością. > zycie to paradoxNiby dlaczego? Paradoks, nie paradox. |