Racjonalista - Strona głównaDo treści
Religia Prawdy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
26-03-2015 05:26Duch Prawdy (14788 punktów)Religia Prawdy
Ocena -7 na 15
W związku z głupotami, które co poniektórzy wypisują na temat Religii, Wiary i Boga przedstawiam bardzo pokrótce genezę i założenia Religii Prawdy, której jestem twórcą.
Ogólnie Religia to Wiara w Boga, o którego istnieniu nie wiemy, jedynie zakładamy, że istnieje Bóg=Duch (Duch, a więc coś abstrakcyjnego, niewyobrażeniowego), który jest stwórcą świata materialnego. Natomiast ślepe religie (pseudo religie) to wiary w różne wyobrażenia Boga, o którego istnieniu i działalności ich wyznawcy posiadają jakąś wiedzę zapisaną w tzw. "świętych" księgach, np: Bóg Jehowa wybrał sobie jeden naród, któremu pomagał mordować inne narody, albo Bóg Allah (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa) wybrał sobie inny naród, któremu każe: (9 sura: A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!), albo Bóg Trójca Przenajświętsza (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa (Allah) tylko dodatkowo składa się jeszcze z Syna i Ducha). Myślę, że te 3 przykłady wystarczą, żeby zrozumieć, czym Bóg (Duch) różni się od bogów wyobrażeniowych i 300 milionów bogów hinduizmu i innych pseudo religii wyobrażonych jako słoń, krowa, szczur, ośmioramienny młodzieniec itd.... wymieniać już nie trzeba.
1. Religia Prawdy powstała 2 maja 2010 roku. Jej wyznawcy nie wiedzą, czy Bóg=Duch istnieje, jedni wierzą, że tak, inni nie wierzą, że istnieje. Skąd ten paradoks, że są wyznawcy, którzy nie wierzą w istnienie Boga, otóż Religia Prawdy nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących, ale jej wyznawcami są czyniący dobro, a więc ten sam człowiek, gdy czyni dobro jest wyznawcą Religii Prawdy, a gdy czyni zło, nie jest. Z powyższego wynika, że większość ludzi nawet nie wie, że są wyznawcami Religii Prawdy.
2. Religia Prawdy zakończyła duchowo ślepe religie, które nie dość, że wierzą w wyobrażenia, zamiast w Boga, to jeszcze dzielą ludzi na swoich wiernych, których grupują w kościołach, związkach wyznaniowych, sektach i resztę ludzi, którzy nie należą do tych instytucji.
3. Religia Prawdy nigdy nie była, nie jest i nigdy nie będzie żadną instytucją, ponieważ nie dzieli ludzi na swoich wiernych i resztę, lecz łączy ludzi dobrej woli we wspólnym budowaniu Miłości na Ziemi, bez względu na to, czy ktoś należy jeszcze do jakiegoś instytucjonalnego kościoła, jest wyznawcą jakiejś ślepej religii, czy jest niewierzącym.
4. Wiara w Boga to nie przymus, wszyscy ludzie są wolni, dlatego Religia Prawdy nikogo nie przekonuje do wiary, tylko do czynienia Miłości.
5. Kościół Boga to cała Ziemia, nie podział na miejsca święte i zwyczajne. Kościół Boga to wszyscy ludzie dobrej woli.
6. Religia Prawdy opiera się tylko na jednym dogmacie: Absolutną Prawdą jest Miłość.
To by było pokrótce, więcej tutaj:
boskaprawda.blogspot.com/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej..
#301
27-05-2015 15:53
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Episode_2
> Według mnie Duch Prawdy prawidłowo zinterpretował
> sen. Irracjonalne elementy nie przeszkodziły mu w odczytaniu przekazu.

Przekazów we śnie było co najmniej kilka, zależy o jakim mówisz: jeśli o tym że już pora się zbierać, to zgadzam się w 100%.

Popatrz jednak na inny: "swoim podpisem zwalnia mnie".
Mama musi się zgodzić, podpisać, zluzować itp. Inaczej Sławek nie zrobi żadnej pożytecznej rzeczy, któa jest oczywista i sama się nasuwa od tygodni.
Zawsze potrzebuje walidatora: znaku z góry, ze snu, od mamy, znaku złożonego z sekwencji cyfr tu i tam zamieszczonych itp. Sam z siebie nie kiwnie nawet palcem. Dla mnie to trochę smutne.

Pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#302
27-05-2015 15:55
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy
> pytałam o związek Twoich resentymentów z jego pożegnaniem.

Big_zyd się nie pożegnał.. nie mógł
A antypatyczny, niedouczony i inwazyjny Fantasta-Duch-Prawdy może. Niesprawiedliwe.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#303
27-05-2015 16:03
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>> pytałam o związek Twoich resentymentów z jego pożegnaniem.
>Big_zyd się nie pożegnał.. nie mógł
Zależy z kim.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#304
27-05-2015 17:03
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> pytałam o związek Twoich resentymentów z jego pożegnaniem.
>Big_zyd się nie pożegnał.. nie mógł

Przy okazji pozdrowię Go od Ciebie

#305
28-05-2015 07:27
 0 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy
Ano właśnie. Z trollami żegnał się gęsto, też szkoda że z Duchem Prawdy nigdy tak nie mógł. Bredzenie DP mogło być krótsze, ale nie narzekajmy - 26 maja to też jest coś.
Pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#306
28-05-2015 07:36
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi ZbyszekzWarszawy
> jeśli będziesz miał taką sposobność zaglądaj na to
> forum a może uda się tobie coś jeszcze napisać do nas.

Boże uchowaj
Wiem, że Twoje stanowisko wynika raczej z wyrywkowej znajomości wpisów Sławka
ale ja chciałbym, by znalazł sobie lepsze dla siebie miejsce. Np. tu:
przewodnikduchowy.pl/
Do nas raczej nie pasował.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w667179
Pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#307
28-05-2015 07:42
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Duch Prawdy
> gdybym był egoistą to bym sobie tylko wierzył, ale
> nie jestem, więc podzieliłem się z ludźmi moim
> rozumieniem ISTOTY Życia \ ( Boga? ).

Z głoszenia swoich fantas-magorycznych treści i robienia tu za mędrca dzielenie się jeszcze nie wynika. Potrzebna zdrowa wymiana, a na nią stać Cię Sławku niestety nie było. Kto Cię czytał, ten wie.
Ale nie bądźmy pesymistami, może to się jeszcze kiedyś zmieni, kto wie?
Bywaj, pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#308
28-05-2015 07:53
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi farmer
> ISTOTY Życia \ ( Boga? ) \m/ (._.) \m/

Jak ktoś jest leniwy i nie interesuje go zapoznanie się z podstawami fizyki, astronomii, gramatyki j. polskiego, tudiżez religioznawstwa - musi zacząć od wysokiego "C".
Mamy więc jakąś niejasną istotę życia / Boga chć dla mnie, jak i wielu tutaj racjonalistów kol. Sławek wcale tego życia nie zna. Swoją drogą bywa
Pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#309
28-05-2015 08:24
 Ocena 2 na 6
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Ano właśnie. Z trollami żegnał się gęsto, też szkoda że...
To na pociechę rozmowę z Tobą skończę w jego stylu: sp......aj, trollu.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#310
28-05-2015 09:07
 Ocena 1 na 3
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Religia Prawdy
Brawo!


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#311
28-05-2015 09:50
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy
Oj boli sympatia do big_zyda i zdanie na temat DP.
Ależ ja nigdy nawet z Tobą nie rozumawiałem - zawsze to były mniej lub bardziej żonglerka słowna, zawoalowane aluzje tudzież zabawa w kotka i myszkę.
Pa!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#312
28-05-2015 09:53
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Brawo!

Widzę, widzę Sławku Twoje sympatie i do ludzi i do odsączonego stylu
Bywaj zdrów!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#313
28-05-2015 09:59
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Ależ ja nigdy nawet z Tobą nie rozumawiałem -
No właśnie, żeby rozumawiać trzeba mieć rozum
>zawsze to były mniej lub bardziej żonglerka słowna, zawoalowane aluzje tudzież zabawa w kotka i myszkę.
Jak miło, gdy troll przyznaje się do trollowania


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#314
28-05-2015 10:02
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi szarley
>Przy okazji pozdrowię Go od Ciebie

Masz z nim kontakt?? Nie byłem zupełnie bezkrytyczny do jego stylu i sposobu traktowania innych, ale bardzo mnie to cieszy
Mimo, że dla wielu pozostanie synonimem chamstwa, bo tylko niskie emocje są w stanie zasymilować lubiłem go. Miał do zaoferowania naprawdę dużo
Pozdrowienia


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#315
28-05-2015 10:07
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Duch Prawdy
Sławku, dziś 28go a Ty ponoć postanowiłeś nas opuścić już w dzień matki 26go.
Od słów do czynów, proszę i apeluję: miej choc odrobinę szacunku do siebie, ale i do własnych przodków.. bo do części kontestujących Twoje fantazje forumowiczów raczej szansy niet.
Żegnam chłodno

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365