 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-03-2015 05:26 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Religia Prawdy
-7 na 15 | W związku z głupotami, które co poniektórzy wypisują na temat Religii, Wiary i Boga przedstawiam bardzo pokrótce genezę i założenia Religii Prawdy, której jestem twórcą. Ogólnie Religia to Wiara w Boga, o którego istnieniu nie wiemy, jedynie zakładamy, że istnieje Bóg=Duch (Duch, a więc coś abstrakcyjnego, niewyobrażeniowego), który jest stwórcą świata materialnego. Natomiast ślepe religie (pseudo religie) to wiary w różne wyobrażenia Boga, o którego istnieniu i działalności ich wyznawcy posiadają jakąś wiedzę zapisaną w tzw. "świętych" księgach, np: Bóg Jehowa wybrał sobie jeden naród, któremu pomagał mordować inne narody, albo Bóg Allah (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa) wybrał sobie inny naród, któremu każe: (9 sura: A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!), albo Bóg Trójca Przenajświętsza (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa (Allah) tylko dodatkowo składa się jeszcze z Syna i Ducha). Myślę, że te 3 przykłady wystarczą, żeby zrozumieć, czym Bóg (Duch) różni się od bogów wyobrażeniowych i 300 milionów bogów hinduizmu i innych pseudo religii wyobrażonych jako słoń, krowa, szczur, ośmioramienny młodzieniec itd.... wymieniać już nie trzeba. 1. Religia Prawdy powstała 2 maja 2010 roku. Jej wyznawcy nie wiedzą, czy Bóg=Duch istnieje, jedni wierzą, że tak, inni nie wierzą, że istnieje. Skąd ten paradoks, że są wyznawcy, którzy nie wierzą w istnienie Boga, otóż Religia Prawdy nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących, ale jej wyznawcami są czyniący dobro, a więc ten sam człowiek, gdy czyni dobro jest wyznawcą Religii Prawdy, a gdy czyni zło, nie jest. Z powyższego wynika, że większość ludzi nawet nie wie, że są wyznawcami Religii Prawdy. 2. Religia Prawdy zakończyła duchowo ślepe religie, które nie dość, że wierzą w wyobrażenia, zamiast w Boga, to jeszcze dzielą ludzi na swoich wiernych, których grupują w kościołach, związkach wyznaniowych, sektach i resztę ludzi, którzy nie należą do tych instytucji. 3. Religia Prawdy nigdy nie była, nie jest i nigdy nie będzie żadną instytucją, ponieważ nie dzieli ludzi na swoich wiernych i resztę, lecz łączy ludzi dobrej woli we wspólnym budowaniu Miłości na Ziemi, bez względu na to, czy ktoś należy jeszcze do jakiegoś instytucjonalnego kościoła, jest wyznawcą jakiejś ślepej religii, czy jest niewierzącym. 4. Wiara w Boga to nie przymus, wszyscy ludzie są wolni, dlatego Religia Prawdy nikogo nie przekonuje do wiary, tylko do czynienia Miłości. 5. Kościół Boga to cała Ziemia, nie podział na miejsca święte i zwyczajne. Kościół Boga to wszyscy ludzie dobrej woli. 6. Religia Prawdy opiera się tylko na jednym dogmacie: Absolutną Prawdą jest Miłość. To by było pokrótce, więcej tutaj: boskaprawda.blogspot.com/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej..#451 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Religia Prawdy - nośniki prądu | . No proszę, a do Polski to odkrycie po 55 latach jeszcze nie dotarło> Dotarło> PWN Warszawa 1984To już kolejne wydanie było. Pierwsze to: B. Jaworski, A. Dietłaf, L. Miłkowska, Kurs Fizyki, Tom 2, Elektryczność i Magnetyzm, PWN, Warszawa 1971, chyba drugie w 1979, a w 1984 to by było trzecie. Polecane nadal na uczelniach, na których wykłada się fizykę. @@@ . |
#452 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Religia Prawdy - świadomość bezradności | . Jest cała biblioteka znakomitych pozycji popularyzujących fizykę na różnym poziomie intelektualnym, ale czasem to chyba już za późno, www.racjon(*)m.php/z,0/d,7/s,511985#w513249 gdy człowiek ma już całkowicie światopogląd ukształtowany i zabetonowany. www.racjon(*)m.php/z,0/d,5/s,658588#w660664 Ja zdecydowanie jestem humanistą, ale coś tam trzeba wiedzieć o istniejącej obiektywnie rzeczywistości aby tu głupot nie opowiadać. www.racjon(*).php/z,0/d,20/s,602634#w608171> Czy tam w tych mądrych książkach zacytowane zostały moje pytania ?To durne książki, gdyż nikt tam nie zna ani Pana ZbyszkazWarszawy, ani jego pytań, a co najgorsze nawet o jego intelektualnym dorobku (33 minusów dla samego Bogusławskiego, nie licząc innych forumowiczów) nikt tam nie słyszał. @@@ . |
#453 2 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Religia Prawdy - świadomość bezradności | > Czy tam w tych mądrych książkach zacytowane zostały moje pytania ? ...Na Twoje pytania odpowiedź jest w Biblii Mt 7.7 |
#454 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Religia Prawdy - nośniki prądu | > To już kolejne wydanie było. Pierwsze to:> B. Jaworski, A. Dietłaf, L. Miłkowska, Kurs Fizyki, Tom 2, Elektryczność i Magnetyzm, PWN, Warszawa 1971, chyba drugie> w 1979, a w 1984 to by było trzecie. Polecane nadal na uczelniach, na których wykłada się fizykę.Ósme, ale musiałem wykonać "telefon do przyjaciela" (zdziwił się)  Rocznik 1984 podałem z netowego antykwariatu Przyznaję, nie pamiętam tej książki z czasów studiów, znalazłem (i doceniłem)ją dopiero później, ale jest też polska autorka szczególnie godna polecenia dla niefizyków. Marta Skorko. Pisze tak niesamowicie prostym językiem, że fizyka wręcz zachwyca Pozdrawiam  |
#455 2 na 4 | 4poryroku (951 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha | Tyle minusów? I nie ma blokady za serie? |
#456 5 na 5 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy - świadomość bezradności | > Czy tam w tych mądrych książkach zacytowane> zostały moje pytania ?Nie, w tych ksiażkach nie zostały zacytowane Twoje pytania. Znajdują się tam tylko pytania i odpowiedzi autorów ksiażek, oraz autorów powołanych, Z tego co wiem, autorzy nie uważali za stosowne czerpanie z zapewne bogatego dorobku z dziedziny fizyki mgr inż. Zbyszka Glińskiego, w każdym razie ja takich powołań nie pamiętam. Co do powyższych ksiażkek - opisy i teoria dają jeszcze mało: są tam również propozycje własnych eksperymentów, często historyczny odnośnik kiedy kto jaki pierwszy raz zrobił (niekiedy do powtórzenia w warunkach domowych). W fizyce nie trzeba wierzyć na słowo, wyniki nie są zależne od prowadzącego eksperyment i tym się to różni np. od kwestii "buławy". Mam nadzieję, że łapiesz. Pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#457 3 na 5 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy - nośniki prądu | > A może wiesz jaka będzie różnica ciężaru, kiedy wszystkie> elektrony z jednego końca przewodnika przejdą na drugi no> i czy wówczas przestanie płynąć prąd ? Co stanie się z> tym końcem, co będzie z samymi dziurami ... czy on aby nie> rozpadnie się ?Niezbyt trudno to policzyć zważywszy na masę spoczynkową elektronu ~9,11×10-31 kg + korektę ze względu na prędkość. W kwestii odpowiedzi na dalsze pytania musisz mnie jakoś lepiej zachęcić. Za darmochę mi się nie chce, poza tym coś mi się zdaje, że zamierzasz nas tu testować. I tu powstaje nieuchrone pytanie: jaka będzie na końcu gratyfikacja? Uznanie mgr inż. Zbyszka? Przejscie egzaminu z fizyki na jego prywatnej uczelni?  Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#458 2 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy - świadomość bezradności | > Powiedz mi proszę jak wyglądają takie dziury, czy to już nauce wiadomo ?Zdecydowanie tak. Np. "Podstawy elektroniki" autorstwa Pióro Barbary i Marka > No i w czym one są zrobione kiedy mówimy o prądzie> jako ruchu wolnych elektronów ?Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni wpis, w którym wspomniałem o złączu p-n. To Cię naprowadzi na odpowiedź, musisz sam poszperać. Do dzióbka Ci jedzonka niestety nie podam. Zachęcam do wysilenia się, to powszechnie dostępna wiedza, trochę zresztą wstyd, że zadajesz takie pytania będąc po wyższej uczelni. Na marginesie: kto był Twoim nauczycielem fizyki? > ... czy są to jakieś pełzające dziury w materii, kto je robi i dlaczego ?J.w. > ja pytałem dlaczego nie neutralizują się plus i minus w> przewodniku prądu przemiennego?Podstawy fizyki. Miałeś fizykę na Twojej uczelni? > A tak przy okazji zapytam czy wiadomo już nauce którędy> przemieszcza się ten prąd : wewnątrz przekroju, po obwodzie,> czy też na zewnątrz przewodnika prądu ?Podpowiedź: zjawisko naskórkowośći. Resztę sam znajdziesz. > Być może właśnie tu jest wyjaśnienie sprawy, że elektrony> jako chmura biegną na zewnątrz a dziury przemieszczają> się wewnątrz przewodu ?Zdecydowanie nie tu. Mieszasz dwie sprawy: przewodnictwo w zwykłym metalicznym przewodniku i przewodniku typu p. Twoim brakom zaradzą podstawy fizyki, lepiej elektroniki. Pozycje książkowe masz wyłożone na tacy przez szarleya i A.Bogusławskiego. Do dzieła Zbyszku. > Jeśli grawitacja odpowiada jedynie za przyciąganie to nie> ona powoduje obracanie się planet i jądra wewnątrz Ziemi, aby> obrócić jądrem względem skorupy potrzebny jest stały dopływ olbrzymiej> energii ... na to nie wystarczy pozyskana podczas WW energia> kinetyczna bo od tego czasu minęło wiele mld lat a jądro wewnątrz> Ziemi wciąż się kręci.Jesteś w 100% pewien, ze wciąż od miliardów lat tak jest tzn. że ich prędkości wirowania (inne) są stałe w czasie?  Różnicę w wirowaniu zmierzono przecież dość niedawno i to jest pomiar w danej chwili. 1. Oddziaływania grawitacyjne innych ciał Układu Słonecznego - głównie Księżyca i Słońca, poprzez pływy morskie, wywołują hamowanie ruchu wirowania Ziemi. 2. Prędkość obrotową Ziemi zmienia też moment pędu (wobec jej środka) upadających na Ziemię meteorytów, cząstek etc. 3. Dodatkowo zmiany w wirowaniu dużych mas wody w morzach i powietrza w atmosferze wywołują zmiany w wirowaniu Ziemi. Zmiany prędkości obrotowej Ziemi nie przenoszą się natychmiast na wirowanie jej jądra.> chcę jedynie podkreślić że jako ludzkość oszukujemy siebie> samych i własne dzieci wpajając im do głowy że wszystko już> wiemy i nic nie zostało do odkryciaZupełnie niepotrzebnie. Jeśłi rozmawiasz tu z kilkoma osobami (m.in. ze mną) to lepiej upewnij się wcześniej co ja na ten temat sądzę, a co nie. > okazałbyś więcej zainteresowania i powagi zamiast kpiny z problemuKpiny to Ty sobie robisz wykazując swoją indolencję w zakresie fizyki, zamieszczając zdjęcia 'buław', linkując artykuły z "Wróżki", snując teorie spiskowe na temat żydowskich gremiów naukowych etc. Sory Zbyszek - tak właśnie jest. Masz jakieś tego usprawiedliwienie? > Owszem , oficjalny sposób przedstawiania wiedzy jest dla> nas bardzo szkodliwy i trzeba koniecznie zmienić to podejście do naukiA myślałeś, żeby wejśc w to środowisko, zrobić doktorat, może habilitację? Czy może chcesz to zrobić od zewnątrz wysyłając tylko gdzieniegdzie grzeczne listy i pisząc na racjonaliście?  > przecież ty ze swoją wiedzą nie odpowiedziałeś na żadne> pytanie jakie tu postawiłemAle jakież to pytania? Moją rolą nie jest tutaj Ciebie douczać, czy uzupełniać Twoje braki. Albo to zrobisz sam, lub zostaniesz w tyle. Mnie to ani grzeje, ani ziębi. > Ja mam tą satysfakcję że przynajmniej wiem w którym miejscu> znajduje się nasza naukaJak już napisałem, każdy ma prawo do swoich aberracji. > gdy tobie wydaje się, że ludzie już ujarzmili przyrodę> i teraz to oni będą dyktowali jej warunki.To co mi się wydaje ma w naszej dyskusji bardzo małe znaczenie. Tak na marginesie - to co mi się wydaje radziłbym zostawić mnie, zdecydowanie nie jest to to samo, co o tym sądzisz. Serdecznie pozdrawiam!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#459 2 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha | Nie wiem dokładnie, ale można chyba dawać 10 lub 15 minusów dziennie. Nasi gorliwcy skrzętnie to wykorzystują. Swoją drogą Duch Prawdy był wczesniej z minusowaniem powścigliwy, ale wszelkie hamulce mu puściły odkąd przyśnił mu się podpis mamy ("znak od Boga?") www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w666928Serdecznie pozdrawiam!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#460 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy - naukowa bezradność | To był skrót myślowy  Oczywiscie ogólnie masz rację. Swoją drogą sprawę nieco komplikuje fakt, że na materię na Ziemi składa się materia nieożywiona i ożywiona, a ta ostatnia przecież nie wzięła się z Księżyca. To zawsze był składnik naszej planety. Serdecznie pozdrawiam!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#461 5 na 5 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Religia Prawdy - świadomość bezradności | > >Czy tam w tych mądrych książkach zacytowane zostały moje pytania ? ...> Na Twoje pytania odpowiedź jest w Biblii> Mt 7.7Chodzi o "szukajcie, a znajdziecie"?  |
#462 2 na 2 | 4poryroku (951 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > >Przy okazji pozdrowię Go od Ciebie> Masz z nim kontakt??   Nie byłem zupełnie bezkrytyczny do jego stylu i sposobu traktowania innych, ale bardzo mnie to cieszy  > Mimo, że dla wielu pozostanie synonimem chamstwa, bo tylko niskie emocje są w stanie zasymilować lubiłem go. Miał do zaoferowania naprawdę dużo  Amen. |
#463 3 na 5 | 4poryroku (951 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha | > Nie wiem dokładnie, ale można chyba dawać 10 lub 15 minusów dziennie.> Nasi gorliwcy skrzętnie to wykorzystują. Swoją drogą Duch Prawdy był wczesniej z minusowaniem powścigliwy, ale wszelkie hamulce mu puściły odkąd przyśnił mu się podpis mamy ("znak od Boga?")> www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w666928> Serdecznie pozdrawiam!> Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spaćKiedyś było 10 dziennie. No Duch Prawdy i Zbyszek z wawy to prawdziwe kółko różańcowe. Jeżeli spojrzeć tylko na plusy i minusy przy Twoich i ich wypowiedziach to wyglada jak portal wiedzy ezoterycznej. Buława w dłoń i do przodu! |
#464 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy - nośniki prądu | > Przyznaję, nie pamiętam tej książki z czasów studiów,> znalazłem (i doceniłem)ją dopiero później, ale jest też> polska autorka szczególnie godna polecenia dla niefizyków.> Marta Skorko. Pisze tak niesamowicie prostym językiem, że fizyka wręcz zachwycaMnie kształcono Davidem Holiday'em i Robertem Resnick'iem "Fizyka". Odczucia mam podobne, wręcz takie same jak Ty z Martą Skorko Ze zdumieniem odkryłem na pierwszych latach studiów, że ksiażka zachęcała do tego, żeby się w niej zaczytywać, wykłady pisane są bardzo przystępnym językiem pasującym do stopniowego rozumienia zazębiajacych sie zasad i analogii. Wysiłek dawał sporą satysfakcję  Ciekawostka: koledzy z elektroniki na mojej Alma Mater opowiada mi, że wykładał im fizykę starszy profesor, który znał się osobiście z jednym z autorów i z przyjemnością oraz życzliwością punktował parę zawartych tam nieścisłości. Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#465 3 na 3 | Negev (358 punktów) | Nie zabijaj | > Tylko prawa natury obowiązują w świecie zwierząt, w świecie człowieka obowiązują wyższe Prawa, Prawa Boskie: Nie zabijaj!Nie bardzo rozumiem skąd wytrzasnąłeś to prawo i dlaczego nazywasz je boskim (cokolwiek miałoby to znaczyć). Bóg (kimkolwiek lub czymkolwiek jest) nigdy takiego prawa nie sformułował. Powiem więcej, ludzie, którzy napisali Stary Testament, jakoby w imieniu Boga (niezależnie od tego czy to prawda czy nie), także nie sformułowali tak idiotycznego prawa. Mniemam zatem, że źródłem tego prawa jest Twoje boskie (cokolwiek miałoby to znaczyć) olśnienie. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|