 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-03-2015 05:26 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Religia Prawdy
-7 na 15 | W związku z głupotami, które co poniektórzy wypisują na temat Religii, Wiary i Boga przedstawiam bardzo pokrótce genezę i założenia Religii Prawdy, której jestem twórcą. Ogólnie Religia to Wiara w Boga, o którego istnieniu nie wiemy, jedynie zakładamy, że istnieje Bóg=Duch (Duch, a więc coś abstrakcyjnego, niewyobrażeniowego), który jest stwórcą świata materialnego. Natomiast ślepe religie (pseudo religie) to wiary w różne wyobrażenia Boga, o którego istnieniu i działalności ich wyznawcy posiadają jakąś wiedzę zapisaną w tzw. "świętych" księgach, np: Bóg Jehowa wybrał sobie jeden naród, któremu pomagał mordować inne narody, albo Bóg Allah (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa) wybrał sobie inny naród, któremu każe: (9 sura: A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!), albo Bóg Trójca Przenajświętsza (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa (Allah) tylko dodatkowo składa się jeszcze z Syna i Ducha). Myślę, że te 3 przykłady wystarczą, żeby zrozumieć, czym Bóg (Duch) różni się od bogów wyobrażeniowych i 300 milionów bogów hinduizmu i innych pseudo religii wyobrażonych jako słoń, krowa, szczur, ośmioramienny młodzieniec itd.... wymieniać już nie trzeba. 1. Religia Prawdy powstała 2 maja 2010 roku. Jej wyznawcy nie wiedzą, czy Bóg=Duch istnieje, jedni wierzą, że tak, inni nie wierzą, że istnieje. Skąd ten paradoks, że są wyznawcy, którzy nie wierzą w istnienie Boga, otóż Religia Prawdy nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących, ale jej wyznawcami są czyniący dobro, a więc ten sam człowiek, gdy czyni dobro jest wyznawcą Religii Prawdy, a gdy czyni zło, nie jest. Z powyższego wynika, że większość ludzi nawet nie wie, że są wyznawcami Religii Prawdy. 2. Religia Prawdy zakończyła duchowo ślepe religie, które nie dość, że wierzą w wyobrażenia, zamiast w Boga, to jeszcze dzielą ludzi na swoich wiernych, których grupują w kościołach, związkach wyznaniowych, sektach i resztę ludzi, którzy nie należą do tych instytucji. 3. Religia Prawdy nigdy nie była, nie jest i nigdy nie będzie żadną instytucją, ponieważ nie dzieli ludzi na swoich wiernych i resztę, lecz łączy ludzi dobrej woli we wspólnym budowaniu Miłości na Ziemi, bez względu na to, czy ktoś należy jeszcze do jakiegoś instytucjonalnego kościoła, jest wyznawcą jakiejś ślepej religii, czy jest niewierzącym. 4. Wiara w Boga to nie przymus, wszyscy ludzie są wolni, dlatego Religia Prawdy nikogo nie przekonuje do wiary, tylko do czynienia Miłości. 5. Kościół Boga to cała Ziemia, nie podział na miejsca święte i zwyczajne. Kościół Boga to wszyscy ludzie dobrej woli. 6. Religia Prawdy opiera się tylko na jednym dogmacie: Absolutną Prawdą jest Miłość. To by było pokrótce, więcej tutaj: boskaprawda.blogspot.com/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej..#511 3 na 5 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha ... dowód | > >Synku, ja mam prawie 60 lat, nie rozśmieszaj mnie.> No to dlaczego Mamusiu nie pójdziesz do urzędu po dokument zwany "dowodem"Pewnikiem telepatia jakisik zadziałała z tym dowodem  Znów żeś się skompromitował Zbyszek (sorki, ale nie mogłem się powstrzymać). > zobaczysz jak "dowód" wyglądaJeszcze 2 lata temu to byś zobaczył, jak wygląda ban na Racjonaliście minimum na 2 tygodnie.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha ... powrót do przeszłości | > >Synku, ja mam prawie 60 lat, nie rozśmieszaj mnie.> Ej tam, ej tam! Chwali się Pani metryką, gdy tu młodość umysłu ma znaczenie.Nie tylko Andrzeju , taki to przypadek gdzie matka jest młodsza od syna... jest chyba jasnowidzem co potrafi cofać się w przeszłość nie tylko myślami ale i ciałem a następnie wraca do współczesności. Pozdrawiam (25lipiec2015-ZbyszekzWarszawy) |
#513 2 na 2 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Islam jest religią wtórną, opartą na judaizmie i chrześcijaństwie, tylko nieco odświeżoną po kilkuset latach przez dodatkowego proroka.Judaizm jest religią wtórną, opartą m. in. na religiach egipskich... pl.wikipedia.org/wiki/Księga_umarłych... itd... pl.wikipedia.org/wiki/Religia#Geneza_religii> Wszystkie religie są jednakowo prawdziwe. Albo jednakowo nieprawdziwe, jak kto woli.Nie wrzuca się wszystkich do jednego worka......, są religie fałszywe, które wiedzą, że jest Bóg i jest on jedyny prawdziwy, i znają jego imię... Horus... Ahura Mazda... Mitra... Zeus... Jahwe... Jezus... Allah... Sai Baba...... i jest religia prawdziwa, która wie, że nie wie, czy jest Bóg i nie zna Jej\Jego imienia...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#514 3 na 3 | 4poryroku (951 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha ... myśli poza ciałem | > >O ja ... Ty myślałeś, że ja piszę o tym uderzeniu w twarz na poważnie?> Nadal tak myślę.  ok. > Uważasz, że jasnowidzieć można niczym rowy kopać, na lewo i prawo, skąd takie info?To napisz coś więcej o jasnowidzach i jasnowidzeniu. Scharakteryzuj zdolności, jakie warunki muszą być spełnione aby jasnowidzenie miało miejsce i można je było potraktować jako wiarygodne źródło informacji. Pisz chętnie dowiem się czegoś nowego. |
#515 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha ... życie z przeszlości | > No i proszę, a dlaczego ty Jacku jako starszy kolega nie> uświadomiłeś Lilly że "dowodem" może być "dokument"Czytałbym, co się do mnie pisze a propos wieku, swojego również w notce nie ukrywam. Widzę, że spiskowe teorie przesłaniają Ci wyciąganie wniosków z czegokolwiek, oprócz źródeł typu niewiarygodne.pl czy własnych zdjęć z zabrudzonych aparatów / zakurzonych pomieszczeń. EOT.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Spring (1174 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha ... myśli poza ciałem | > >>O ja ... Ty myślałeś, że ja piszę o tym uderzeniu w twarz na poważnie?> >Nadal tak myślę.  > ok.> To napisz coś więcej o jasnowidzach i jasnowidzeniu.Nie znam się na tym. Jedyne co wiem, że zjawiają się od czasu do czasu ludzie posiadający takie zdolności umysłu. Zakładam więc, że da się to wyćwiczyć. |
#517 2 na 2 | 4poryroku (951 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha ... myśli poza ciałem | > >>>O ja ... Ty myślałeś, że ja piszę o tym uderzeniu w twarz na poważnie?> >>Nadal tak myślę.  > >ok.> >To napisz coś więcej o jasnowidzach i jasnowidzeniu.> Nie znam się na tym. Jedyne co wiem, że zjawiają się od czasu do czasu ludzie posiadający takie zdolności umysłu. Zakładam więc, że da się to wyćwiczyć.> A może jest to cecha wrodzona? Skąd założenie że można to wyćwiczyć? Napisz o którymś z tych którzy się zjawili. Podaj konkretne nazwisko bądź pseudonim. Obnaż moją niewiedzę i lampą oświecenia rozpal moją wyobraźnie. |
| Spring (1174 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha ... myśli poza ciałem |
> A może jest to cecha wrodzona? Skąd założenie że można to wyćwiczyć?Poprzez analogię: Predyspozycja do liczenia jest cechą wrodzoną, umiejętności sprawnego liczenia trzeba się nauczyć. > Napisz o którymś z tych którzy się zjawili. Podaj konkretne nazwisko bądź pseudonim.Jeżeli tylko jedno, to proszę: Edgar Cayce. Pogoogluj. > Obnaż moją niewiedzę i lampą oświecenia rozpal moją wyobraźnie.Naucz się uczyć samodzielnie. |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha ... relacje z przeszlości | > Nie pozostaje wiele więcej, niż ów eksperyment z Japonii zalinkować, aby się z nami-naiwnymi racjonalistami swoją obszerną wiedzą podzielić.Dość dokładny opis relacji z eksperymentów Krzysztofa Jackowskiego w Japonii zamieszczony jest tutaj www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=1673 , tam też są jakieś filmy do obejrzenia. Jeśli masz więcej czasu zajrzyj również do dokumentów i relacji medialnych na jego oficjalnej stronie krzysztof-(*)snowidzenia/materialy-prasowe/Pozdrawiam (26lipiec2015-ZbyszekzWarszawy) |
#520 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha ... relacje z przeszlości | Znamienny jest cytat: Cytat:Krzysztof Jackowski opisywał niezwykłą noc w hotelu w Tokio, kiedy to jedna z ofiar zamordowanej rodziny przyszła do niego w nocy, aby go zdopingować do jak najszybszego pojmania sprawcy. To, co działo tej nocy w hotelu, nadaje się tylko i wyłącznie na scenariusz horroru, a i tak nikt by w to nie uwierzył, że taka historia wydarzyła się naprawdę. Warto więc powtórzyć to, o czym pisaliśmy wiele razy: czasami (nie jest to regułą) do Jackowskiego przychodzą osoby fizycznie zmarłe, które pomagają mu w ustaleniu okoliczności własnej śmierci. Pomijając fakt, że jest to dowód na istnienie życia po śmierci fizycznej, to zapisy tego typu wydarzeń są jedną z najbardziej niezwykłych kart z dokumentacji poświęconej postaci Jackowskiego I Ty w to wierzysz Zbyszku? Czy są z tego jakieś niezależne świadectwa, zapisy - oprócz niewątpliwie barwnej relacji samego Jackowskiego? Jestem skłonny wierzyć, że p. Jackowski może być b. uważny podczas rozwiązywania różnych zagadek kryminalnych, zwraca uwagę na drobne szczegóły, niczym dobry detektyw. Kojarzy fakty itp. Ale co tu może być nadprzyrodzonego? Tego doprawdy nie wiem. Powtórzmy: wszelkie opisy rzeczy, śladów zbrodni etc. to przypuszczenia: raz błędne, raz trafne. A ludzie pamiętają tylko trafne, dlatego należałoby zaprzęgnąć w to statystykę, wyznaczyć korelacje etc. na co Jackowski raczej nigdy się nie zgodzi. Reasumując: nadal nie widzę w tym nic, ponad zaangażowanie zwykłych ludzkich zdolności, determinacji i talentu. Znam wielu ludzi, którzy również bywają b. zaangażowani w swój zawód, oraz utalentowani. I co? I nic. Co do relacji z TV, to nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie nic nie idzie:  PS To z pewnością jakisik spiek "gremiów ekspercko-żywdowskich". Tak jak w sprawie dr Pająka 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#521 3 na 3 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Religia Prawdy |
> Judaizm jest religią wtórną, opartą m. in. na religiach egipskich...No to się zgódźmy, że islam jest religią wtórnie wtórną  > i jest religia prawdziwa, która wie, że nie wie, czy jest Bóg i nie zna Jej\Jego imienia...A to na pewno jest religia? Religia to zjawisko społeczne, złożone z wiary i kultu. Religia niczego nie "wie", bo to niemożliwe. To społeczność, składająca się z ludzi, może coś wiedzieć lub nie (czy raczej - w coś wierzyć). Nie ma religii bez elementu boskiego, bez sfery sacrum i bez rytuałów, a jak tu mają powstać rytuały, skoro nie wiadomo, co to jest właściwie to sacrum i czy w ogóle jest? |
#522 3 na 3 | Spring (1174 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > są religie fałszywe, które wiedzą, że jest Bóg i jest on jedyny prawdziwy, i znają jego imię... Horus... Ahura Mazda... Mitra... Zeus... Jahwe... Jezus... Allah... Sai Baba......> i jest religia prawdziwa, która wie, że nie wie, czy jest Bóg i nie zna Jej\Jego imienia...Właśnie, idąc za uwagą Lilly Aminy, czy nie sądzisz, że bardziej odpowiednim określeniem dla poglądów które głosisz, będzie "filozofia" niż "religia". |
#523 -3 na 5 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha ... transmisja myśli | > Znamienny jest cytat: Cytat: ... do Jackowskiego przychodzą osoby fizycznie zmarłe, które pomagają mu w ustaleniu okoliczności własnej śmierci. I Ty w to wierzysz Zbyszku?Ja rozumiem to w ten sposób, że podczas zapadania w sen w jego umyśle pojawiają się sceny z wydarzeń nad jakimi intensywnie pracował w ciągu dnia. Jest to znana nauce kontynuacja pracy mózgu poprzez podświadomość pomimo zakończenia fizycznie pracy na jawie. Zwykle taka podświadoma praca umysłu kończy się rozwiązaniem zagadki lub przyswojeniem nowego fragmentu podczas nauki np. języków obcych. Stąd powiedzenie - "ranek mądrzejszy od wieczora". Prawdopodobnie każdy z nas doświadczał podobnego zjawiska podczas relaksu po zakończeniu intensywnego dnia, np. po wielogodzinnym zbieraniu grzybów lub całym dniu jazdy samochodem czy pociągiem. W takiej sytuacji ja również odnoszę wrażenie że wciąż poszukuję grzybów lub uważnie śledzę sytuację na jezdni i niby kiwam się jak podczas jazdy pomimo że jestem już w domu. > Znam wielu ludzi, którzy również bywają b. zaangażowani w swój zawód, oraz utalentowani. I co? I nic... nie widzę w tym nic, ponad zaangażowanie zwykłych ludzkich zdolności, determinacji i talentu. ... Ale co tu może być nadprzyrodzonego? Tego doprawdy nie wiem.Bo i nie ma w tym nic nadprzyrodzonego, wciąż to powtarzam. Najzwyczajniej urodziliśmy się tacy, że mamy takie zdolności o których mało jeszcze wiemy a w skrajnych przypadkach powstające zjawiska uważamy za czary. Uważamy że jest to jakaś magia jedynie dlatego, że naszego oddziaływania myśli nie widać a nauka nie potrafi tego wyjaśnić. Chyba wcześniej wspominałem już, że i ty posiadasz duże wyczucie przekazu intuicji i telepatii ... wielokrotnie udało się tobie mnie zaskoczyć trafnością nawiązania do omawianego tematu. Tym sposobem trafiłeś telepatycznie w słowo "dowód", ciekawym było że upatrujesz "zanieczyszczenie" obiektywu a wcześniej miałeś wiele innych trafień. Ogólnie trop masz dobry, nie dopatruj się jedynie jakiegokolwiek oszustwa bo stracisz wątek. To co uważasz za zanieczyszczenie obiektywu w rzeczywistości jest czymś innym i nie jest to dym. W nawiązaniu do tego zjawiska w religii stosowany jest dym z kadzielnicy. Odpowiedni skład dymu ułatwia "magowi" transmisję myśli w wyniku czego okiełzanie energii ognia a wówczas można boso wejść na żar ogniska. Zobacz "chodzenie po ogniu", np. pl.wikipedia.org/wiki/Chodzenie_po_ogniu> Co do relacji z TV, to nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie nic nie idzie:Szukaj w Google innego dostępu, np. "jackowski jasnowidz w japonii" , ja oglądałem to kiedy działało. Pozdrawiam (26lipiec2015-ZbyszekzWarszawy) |
#524 2 na 2 | Episode_2 (3284 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha | >  > - buława (foto:Z.Gliński)Ty! A pod tą buławą jest ręka z uniesionym palcem wskazującym, jak na obrazie ze stwarzaniem człowieka. Buława uderza w nadgarstek. O czym myśleliście, że Wam takie myślokształty wyszły na zdjęciu? |
#525 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha ... transmisja myśli | Napisałeś parę ciekawych rzeczy, o których można by porozmawiać zestawiając odmienne zdania (wiele z tych rzeczy tłumaczy psychologia, tylko trzeba ją znać) tyle że w kontekście Twoich poprzednich gaf jakoś nie mam do tego chęci. Całą sprawę finalnie kładzie Twoja chroniczna niechęć do odpowiadania na pytania postawione wprost, tu chyba po raz piąty: "Czy są tego (doświadczenia obcowania ze zmarłymi) jakieś niezależne świadectwa, zapisy - oprócz niewątpliwie barwnej relacji samego Jackowskiego?". Ty po prostu nie rozmawiasz, tylko snujesz swoje fantazje i używasz interlokutora jako trampoliny do kolejnych odcinków. Tak sposób prowadzenia rozmowy wyjątkowo mi nie leży. Dziękuję i życzę dużo dobrego w życiu.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|