 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-03-2015 05:26 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Religia Prawdy
-7 na 15 | W związku z głupotami, które co poniektórzy wypisują na temat Religii, Wiary i Boga przedstawiam bardzo pokrótce genezę i założenia Religii Prawdy, której jestem twórcą. Ogólnie Religia to Wiara w Boga, o którego istnieniu nie wiemy, jedynie zakładamy, że istnieje Bóg=Duch (Duch, a więc coś abstrakcyjnego, niewyobrażeniowego), który jest stwórcą świata materialnego. Natomiast ślepe religie (pseudo religie) to wiary w różne wyobrażenia Boga, o którego istnieniu i działalności ich wyznawcy posiadają jakąś wiedzę zapisaną w tzw. "świętych" księgach, np: Bóg Jehowa wybrał sobie jeden naród, któremu pomagał mordować inne narody, albo Bóg Allah (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa) wybrał sobie inny naród, któremu każe: (9 sura: A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!), albo Bóg Trójca Przenajświętsza (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa (Allah) tylko dodatkowo składa się jeszcze z Syna i Ducha). Myślę, że te 3 przykłady wystarczą, żeby zrozumieć, czym Bóg (Duch) różni się od bogów wyobrażeniowych i 300 milionów bogów hinduizmu i innych pseudo religii wyobrażonych jako słoń, krowa, szczur, ośmioramienny młodzieniec itd.... wymieniać już nie trzeba. 1. Religia Prawdy powstała 2 maja 2010 roku. Jej wyznawcy nie wiedzą, czy Bóg=Duch istnieje, jedni wierzą, że tak, inni nie wierzą, że istnieje. Skąd ten paradoks, że są wyznawcy, którzy nie wierzą w istnienie Boga, otóż Religia Prawdy nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących, ale jej wyznawcami są czyniący dobro, a więc ten sam człowiek, gdy czyni dobro jest wyznawcą Religii Prawdy, a gdy czyni zło, nie jest. Z powyższego wynika, że większość ludzi nawet nie wie, że są wyznawcami Religii Prawdy. 2. Religia Prawdy zakończyła duchowo ślepe religie, które nie dość, że wierzą w wyobrażenia, zamiast w Boga, to jeszcze dzielą ludzi na swoich wiernych, których grupują w kościołach, związkach wyznaniowych, sektach i resztę ludzi, którzy nie należą do tych instytucji. 3. Religia Prawdy nigdy nie była, nie jest i nigdy nie będzie żadną instytucją, ponieważ nie dzieli ludzi na swoich wiernych i resztę, lecz łączy ludzi dobrej woli we wspólnym budowaniu Miłości na Ziemi, bez względu na to, czy ktoś należy jeszcze do jakiegoś instytucjonalnego kościoła, jest wyznawcą jakiejś ślepej religii, czy jest niewierzącym. 4. Wiara w Boga to nie przymus, wszyscy ludzie są wolni, dlatego Religia Prawdy nikogo nie przekonuje do wiary, tylko do czynienia Miłości. 5. Kościół Boga to cała Ziemia, nie podział na miejsca święte i zwyczajne. Kościół Boga to wszyscy ludzie dobrej woli. 6. Religia Prawdy opiera się tylko na jednym dogmacie: Absolutną Prawdą jest Miłość. To by było pokrótce, więcej tutaj: boskaprawda.blogspot.com/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej..#526 3 na 3 | Episode_2 (3284 punktów) | Odp: Religia Prawdy - naukowa bezradność | > A to już wiadomo jak wygląda atom ? ... Bohr miał rację ? ... masz taką fotkę atomu do obejrzenia ?Już miałem głupio zapytać, czy wiadomo, jak wygląda duch, ale przypomniałem sobie... Twoje zdjęcia |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha (wyjaśnienie) | > > > - buława (foto:Z.Gliński)> Ty! A pod tą buławą jest ręka z uniesionym palcem wskazującym, jak na obrazie ze stwarzaniem człowieka. Buława uderza w nadgarstek. O czym myśleliście, że Wam takie myślokształty wyszły na zdjęciu?Całkiem nie zwróciłem na tą "rękę" uwagi, zauważyłem tymczasem pod buławą małego "kotka". Jeśli chodzi o wymowę zdjęcia, to twoje skojarzenie jest bardziej poprawne . Podczas robienia zdjęcia, za pomocą funkcji zoom szukałem dobrego ujęcia Księżyca. W pełnym formacie na przedłużeniu osi buławy widoczny jest Księżyc. (Buława tak jak wskazujący palec pokazuje gdzie jest Księżyc). (27lipiec2015-ZbyszekzWarszawy) |
#528 1 na 1 | Episode_2 (3284 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha (wyjaśnienie) | > Całkiem nie zwróciłem na tą "rękę" uwagi, zauważyłem tymczasem pod buławą małego "kotka".Ja z kolei nie zauważyłem kotka. Rzeczywiście jest jakieś zwierzątko z kocim pyszczkiem, ale oczy jak u ufoludka albo jak w horrorze. Zdjęcie pełne niesamowitych kształtów. Jak wnioskuję, nie wiadomo jakie myśli zostały uwiecznione? |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Religia Prawdy ... wizje z przeszłości ? | > Całą sprawę finalnie kładzie Twoja chroniczna niechęć do odpowiadania na pytania postawione wprost, tu chyba po raz piąty: "Czy są tego (doświadczenia obcowania ze zmarłymi) jakieś niezależne świadectwa, zapisy - oprócz niewątpliwie barwnej relacji samego Jackowskiego?".Zacytowany wcześniej fragment nie jest wypowiedzią Jackowskiego, tekst pochodzi od Roberta Bernatowicza , gł.redaktora Nautilus.org . Jego obsesją jest dowodzenie zjawiska reinkarnacji i życia po śmierci, stąd czasem takie siłowe kojarzenie faktów. Czasami również Jackowski sugeruje się tym co mówią o nim inni "znawcy tematu". Jak by nie patrzeć, więcej prawdy na temat jasnowidzenia można dowiedzieć się z bezpośrednich wypowiedzi Krzysztofa Jackowskiego np. podczas wywiadu. Jeden z takich wywiadów jest tu : www.wysoki(*)zarlbym_wszystkie_kobiety.htmlNiezależnym świadectwem, że "coś lub ktoś" naprowadza jasnowidza na trop jest pozytywny wynik poszukiwań. Najciekawszym jest to, że Jackowski nie tylko precyzyjnie wskazuje miejsce, on również opisuje przebieg zdarzenia w ten sposób jakby oglądał dźwiękowy film z ukrytej kamery śledzącej ofiarę. Tak m.in. było w Japonii kiedy opisywał podróż ofiary samochodem wraz ze sprawcą zbrodni. Wypada zapytać w tym miejscu skąd tak dokładny zapis ? ... czy aby nie jest to wiedza "skradziona" u sprawcy ? Na wszelki wypadek, niech to pozostanie naszą tajemnicą. > Ty po prostu nie rozmawiasz, tylko snujesz swoje fantazje i używasz interlokutora jako trampoliny do kolejnych odcinków. Tak sposób prowadzenia rozmowy wyjątkowo mi nie leży.To nie są fantazje Jacku, to próba wyjaśnienia trudnych do zrozumienia zagadnień na bazie posiadanej wiedzy. Podobnie jak i Jackowski ja również nie znam wszystkich odpowiedzi, Jackowski nie widział jeszcze moich zdjęć z forum tak więc macie nad nim sporą przewagę w pojmowaniu zjawiska. Jest to niekończący się temat i nic w tym dziwnego, że omawiane zagadnienia przywołują kolejne skojarzenia a najciekawsze wciąż przed nami. Pozdrawiam (27lipiec2015-ZbyszekzWarszawy) |
#530 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy ... wizje z przeszłości ? | Ja się żegnam, a Ty dalej klepiesz swoje - a myślałem, że jakąś empatią jednak dysponujesz. Ok, to jeszcze kilka słów. Powtarzające wątki w Twoim wpisie pomijam, nie napisałeś wiele nowego. > Zacytowany wcześniej fragment nie jest wypowiedzią Jackowskiego,> tekst pochodzi od Roberta Bernatowicza , gł.redaktora Nautilus.orgDla Racjonalistów, a takim w końcu chcesz się chyba widzieć skoro tu wszedłeś, nasuwa się pytanie: czy Robert Bernatowicz był świadkiem odwiedzin duchów? Pomyśl nad tym. > Jego obsesją jest dowodzenie zjawiska reinkarnacji i życia po śmierciNihil novi. Obsesją posła Macierewicza było i jest dowodzenie, że Katastrofa Smoleńska była w istocie zamachem i nic na to nie poradzisz Zbyszku, że fakty są naginane lub interpretowane w odpowiedni sposób, aby ilośc odwiedzin na stronie, czy tez sława rosła, a w drugiej sprawie zamiast sławy - etos PiS, jej wodzów -żałożycieli i wysokośc słupka. Jak świat światem: to najprymitywniejszy i bardzo popularny sposób robienia sobie reklamy, a że nieuczciwy, bo oparty na mataczeniu i wplataniu w to fantazji opartej na mitach (w przypadku PiS tańcu na grobach) to już ma zgoła znaczenie pomijalne. > Niezależnym świadectwem, że "coś lub ktoś" naprowadza> jasnowidza na trop jest pozytywny wynik poszukiwańJak już napisałem, dla mnie to jego zaangażowanie, wrażliwość i empatia - człowiek z wykształceniem zawodowym chciał być sławny i robić coś sensownego w życiu, a nie zamierzał tracić czasu na kształcenie się np. w dziedzinie psychologii. Mówi więc to, co mówi i interpretuje kwestie kryminalne pozostając w świecie magii i zdarzeń "paranormalnych", bo inaczej nie potrafi, a inni z podobnym do jego poziomem wykształcenia mu w tym dopingują, a nieraz się tym niezdrowo podniecają. Normalne, tak było jest i będzie, bo człowiek wciąż pożąda sensacji. > Wypada zapytać w tym miejscu skąd tak dokładny zapis?Na odchodne zastanów się, kto sprawdzał tą dokładność i czy znasz ją w rzetelnych opracowaniach statystycznych, czy może z zaangażowanych i z musu subiektywnych świadectw Jacowskiego tudzież przyklaskującego mu red. Bernatowicza oraz innych fanów pokroju redakcji kanału TV podobych do szyldu "niewiarygodne.pl" tudzież "wrozka.pl" Ja niestety nie mam złudzeń: przypuszczam, że w rzetelnych opracowaniach statystycznych "dokładność" by się rozpłynęła i sprawa wyglądałaby analogicznie do tego, co powiedział Sokołowski. Tylko po co niszczyć piękną bajkę? Niech trwa dostarzając jednym ludziom rozrywki, a innym sensu, jeśli w zwykłych sprawach nie potarfią go już odnaleźć. > To nie są fantazje Jacku, to próba wyjaśnienia trudnych> do zrozumienia zagadnień na bazie posiadanej wiedzyNiewiele widzę w tym trudności. Jeśli już, to mozołu w pracy detektywistycznej. Prawdziwa trudność polega na czymś innym: zasymilowaniu potężnej wiedzy z dziedziny psychologii, której niewielu jasnowidzów poświęca uwagę, jak również ich fanów. Nauka nie dla nich, a im mniej się ją zna, tym bardziej pogardza, czego i Ty w swoich wpisach dałeś świadectwo  > Jackowski nie widział jeszcze moich zdjęć z forum (..)> najciekawsze wciąż przed nami.Reklamujesz to bardzo nieprzekonująco, na pożegnanie powiem, że mnie niestety nie przekonałeś. Miej jednak nadzieję, ktoś oprócz Ducha Prawdy to kupił (on już był przekonany, zanim tu wszedł). Powodzenia w analizowaniu swoich oparów i tańczących plamek, z wiarą dyskusji nie ma, a i czasu szkoda. Życzę Ci Zbyszku dużo dobrego w życiu!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#531 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha ... myśli poza ciałem | > >Obnaż moją niewiedzę i lampą oświecenia rozpal moją wyobraźnie.> Naucz się uczyć samodzielnie.Skąd wniosek, że się nie uczy w tej materii, którą uważa za cenną? Może na inne, mniej cenne z racji wątpliwych wyników czasu tracić nie lubi? Choć może jednak wszystkiego nie wie i wartościową, zwięzłą sugestię pojąć potrafi i da się pouczyć... warto rozmawiać, choć z pewnością nie w nieskończonosć. Pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#532 -3 na 5 Ibrahim_Usmam_ibn_Ummanakwe (-4 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Prawdy | > Dokładnie to samo mówi Stary Testament i Nowy Testament, starsze od Koranu. Koran >wcale nie jest oryginalny. Islam jest religią wtórnąDlacego ignorancja Lily Amina nie jest citac Al-Qur'ān? Tam jest Prawda i nauka fakti. To jest fakt naukowe duzo tysiece lat temu Geology: Dla Polska to jest: "I On umieścił solidnie stojące góry w ziemi by ona nie trzęsła się z wami..." (Al-Qur'ān?, 16:15) To jest Nauka -Prawda naukowiec nowa teraz knowledge! "Czyż nie stworzyliśmy ziemi łożem, a gór jako kołków?" (Al-Qur'ān, 78:6-7)  To jest Nauka fakty od Allāh dla Muhammad (blogoslawic imie) 1400 rok w history. Fizyka Prawda w Al-Qur'ān to jest Big Bang- jeden masa: Dla Polska tekst: "Czyż ci, którzy nie uwierzyli, nie widzieli, iż niebiosa i ziemia stanowiły jedną zwartą masę i My rozdzieliliśmy je (...)" [Al-Qur'ān, 21:30] Galaktika to jest gaz - teraz Nauka -Prawda obserwacia, -Allāh dla Muhammad 1400 rok w history: Tekst dla Polska: Potem zwrócił się ku niebu - ono było wtedy dymem - i powiedział jemu i ziemi: "Przychodźcie dobrowolnie lub wbrew woli!" One powiedziały: "Przychodzimy posłuszne." [Al-Qur'ān, 41: 11] Planeta to jest sphere- to jest Prawda -Nauka od Al-Qur'ān: "Następnie rozpostarł ziemię (...)"[[Al-Qur'ān, 79: 30] Ziemia to jest arabski slowo- dahaha- to jest jajo ostrich  Prawda- Nauka ksiezic to jest swiatlo od slonce: "Czyż nie widzieliście, jak Bóg stworzył siedem niebios, nałożonych warstwami? I jak umieścił na nich księżyc jako światło, a słońce uczynił lampą? " (Al-Qur'ān, 71: 15-16] "On jest Tym, który uczynił słońce jasnością, a księżyc światłem (...)." [Al-Qur'ān, 10: 5] Slonce jest orbita moving to jest wiedza Muhammed (blogoslawic jego imie): "On jest Tym, który stworzył: noc i dzień, słońce i księżyce: - Wszystko żegluje po orbicie." [, 21: 33] I ani słońcu nie wolno doganiać księżyca, ani też noc nie wyprzedzi dnia; i wszystko żegluje po orbicie." [ Al-Qur'ān,36: 40] Arabski slowo: jasbahun to jest slowo moving Slonce around, to jest Nauka -Prawda 1400 rok Al-Qur'ān. Citaj Al-Qur'ān i dotknij boski ksiega Prawda-Nauka. ps. angielski jezik moge pisac albo google translate? |
#533 1 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha (wyjaśnienie) | > twoje skojarzenie jest bardziej poprawnePolecam poznać i skojarzyć terminy "apofenia" oraz "iluzja grupowania" (ten ostatni szczególnie polecany dla Sławka Mankiewiczka). Ewent. przejść test Rorschacha. PS ładny Sfinks, prawda?  
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#534 4 na 6 | Mano (1060 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha (wyjaśnienie) | > >> > - buława (foto:Z.Gliński)> >Ty! A pod tą buławą jest ręka z uniesionym palcem wskazującym, jak na obrazie ze stwarzaniem człowieka.> (27lipiec2015-ZbyszekzWarszawy)Doprawdy piękna buława! A te roślinki pod nią to pewnie konopie indyjskie. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Wierzę, iż Bóg "dzwoni" do mnie na ten numer nie od\> dzisiaj i nie przypadek przydzielił nam 141 i 414> końcówki telefonów, co daje zgrupowanie trzech 14tekwww.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w671796 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#536 1 na 1 | 4poryroku (951 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha ... myśli poza ciałem | > >A może jest to cecha wrodzona? Skąd założenie że można to wyćwiczyć?> Poprzez analogię: Predyspozycja do liczenia jest cechą wrodzoną, umiejętności sprawnego liczenia trzeba się nauczyć.Czyli brzmiałoby to tak: Predyspozycje do jasnowidzenia jest cecha wrodzoną, umiejętności sprawnego jasnowidzenia trzeba się nauczyć. Jak w Harrym Potterze. Tylko Hogwartu brak. > > Napisz o którymś z tych którzy się zjawili. Podaj konkretne nazwisko bądź pseudonim.> Jeżeli tylko jedno, to proszę: Edgar Cayce. Pogoogluj.Pogoglowałem. I co w/g Ciebie powinienem tam znaleźć? Póki co taki sam krętacz jak inni tylko bełkotał przez sen a nie na jawie. > >Obnaż moją niewiedzę i lampą oświecenia rozpal moją wyobraźnie.> Naucz się uczyć samodzielnie.Nie ty będziesz decydował o tym w jaki sposób będę się uczył. Takie mentorskie gadki proponuje zachować na rozmowę z jasnowidzem (o ile sobie pozwoli). Jeżeli twierdzisz że jasnowidzenie istnieje to uzasadnij. Póki co napisałeś: > >To napisz coś więcej o jasnowidzach i jasnowidzeniu.> Nie znam się na tym. Jedyne co wiem, że zjawiają się od czasu do czasu ludzie posiadający >takie zdolności umysłu. Zakładam więc, że da się to wyćwiczyć.Czyli marny z Ciebie specjalista ale wypowiadasz się na ten temat mimo wszytko pisząc o tym kim jasnowidz nie jest i czego zrobić nie może. www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w671677ps. Miałem jasnowidzenie że się ze mną nie zgodzisz ale nie we wszystkim. pss. Miałem wizje że ty jesteś jasnowidzem. Czuje to tak mocno że zaczynam widzieć buławę obok telewizora. |
#537 4 na 4 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Religia Prawdy | Właściwszym miejscem dla Ciebie byłaby dakka, nie portal Racjonalista.pl. |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Religia Prawdy ... powołanie | > ... Powtarzające wątki w Twoim wpisie pomijam, nie napisałeś wiele nowego.Ależ Jacku tego nie pomijaj, tam są odpowiedzi na powtarzające się po 5 razy twoje pytania. > Dla Racjonalistów, a takim w końcu chcesz się chyba widzieć skoro tu wszedłeś, nasuwa się pytanie: czy Robert Bernatowicz był świadkiem odwiedzin duchów? Pomyśl nad tym.Jeśli ty uważasz się za racjonalistę to takim z klapkami na oczach być nie chcę, nie jestem również lekarzem psychiatrą aby nad twoim pytaniem zastanawiać się. > ... Obsesją posła Macierewicza było i jest dowodzenie, że Katastrofa Smoleńska była w istocie zamachem i nic na to nie poradzisz Zbyszku ...Wiem że samolot z Prezydentem nie został poprawnie naprowadzony do lądowania w Smoleńsku, domniemany poziom horyzontu został celowo obniżony... w wieży kontrolnej mówili 100 metrów wysokości a było 50. > > Niezależnym świadectwem, że "coś lub ktoś" naprowadza jasnowidza na trop jest pozytywny wynik poszukiwań.> ... (Jackowski) interpretuje kwestie kryminalne pozostając w świecie magii i zdarzeń "paranormalnych", bo inaczej nie potrafi ... kto sprawdzał tą dokładność i czy znasz ją w rzetelnych opracowaniach statystycznych, czy może z ... subiektywnych świadectw Jackowskiego ...W naszym świecie każdy powinien robić to co potrafi robić dobrze. O ile Jackowski przedstawił obiektywne dowody na zjawisko jasnowidzenia - to naukowcy nie wywiązują się ze swojego zadania aby to fachowo wyjaśnić, w ten oto sposób trwonią publiczne pieniądze z podatków. Żaden urząd państwowy nie płaci wynagrodzenia Jackowskiemu za pomoc ani go nie zatrudnia na etacie tak jak zatrudnieni są w Instytutach i Akademii Nauk naukowcy. > ... Prawdziwa trudność polega na czymś innym: zasymilowaniu potężnej wiedzy z dziedziny psychologii, której niewielu jasnowidzów poświęca uwagę ... Nauka nie dla nich...Masz rację, nauką powinni zajmować się naukowcy, każdy niech robi to co potrafi i do czego czuje powołanie. Pozdrawiam (27lipiec2015-ZbyszekzWarszawy) |
#539 -2 na 6 Ibrahim_Usmam_ibn_Ummanakwe (-4 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Prawdy | > Właściwszym miejscem dla Ciebie byłaby dakka, nie portal Racjonalista.pl.Google translate: Jesteś kobieta i nie rozumiesz. Kobieta jest równa mężczyzna w małżeństwo bo to jest jej bardzo ważna rola. Nie rozumie poważne sprawy. Dlaczego piszesz? Piszę język racjonalisty -fakty naukowe i Prawda w Al-Qur'ān. Pamiętasz kobieto uczyłaś się matematyka kąt dla trójkąty, kto jest stworzył sinus, tangens- podstawa dla geometria? Znajdź w internecie: "Kitāb al-jabr wa'l-muqābala" Muhammed ibn Musa Alchwarizmi Wymień imię tego inspiracji tekstu fundamentu dla Nauki. Czy Islam nie jest nowoczesny i przyszłość dla ciebie? Pamiętaj, islam to przyszłość Europa więc: Powiedział Błogosławiony: "I nie żeńcie się z kobietami, które czczą bożków, dopóki one nie uwierzą. Z pewnością wierząca niewolnica jest lepsza od kobiety czczącej bożków, choćbyście ją podziwiali. Oto ci, którzy wzywają do ognia. A Bóg wzywa do Ogrodu i do przebaczenia, za Jego zezwoleniem! On wyjaśnia Swoje znaki ludziom. Być może, oni się opamiętają!" (Al-Qur'ān2:221) |
#540 6 na 6 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Religia Prawdy | Różnych irracjonalistów gościło to forum w swej historii, ale Ty bijesz wszelkie rekordy. EOT |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|