Racjonalista - Strona głównaDo treści
Religia Prawdy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
26-03-2015 05:26Duch Prawdy (14788 punktów)Religia Prawdy
Ocena -7 na 15
W związku z głupotami, które co poniektórzy wypisują na temat Religii, Wiary i Boga przedstawiam bardzo pokrótce genezę i założenia Religii Prawdy, której jestem twórcą.
Ogólnie Religia to Wiara w Boga, o którego istnieniu nie wiemy, jedynie zakładamy, że istnieje Bóg=Duch (Duch, a więc coś abstrakcyjnego, niewyobrażeniowego), który jest stwórcą świata materialnego. Natomiast ślepe religie (pseudo religie) to wiary w różne wyobrażenia Boga, o którego istnieniu i działalności ich wyznawcy posiadają jakąś wiedzę zapisaną w tzw. "świętych" księgach, np: Bóg Jehowa wybrał sobie jeden naród, któremu pomagał mordować inne narody, albo Bóg Allah (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa) wybrał sobie inny naród, któremu każe: (9 sura: A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!), albo Bóg Trójca Przenajświętsza (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa (Allah) tylko dodatkowo składa się jeszcze z Syna i Ducha). Myślę, że te 3 przykłady wystarczą, żeby zrozumieć, czym Bóg (Duch) różni się od bogów wyobrażeniowych i 300 milionów bogów hinduizmu i innych pseudo religii wyobrażonych jako słoń, krowa, szczur, ośmioramienny młodzieniec itd.... wymieniać już nie trzeba.
1. Religia Prawdy powstała 2 maja 2010 roku. Jej wyznawcy nie wiedzą, czy Bóg=Duch istnieje, jedni wierzą, że tak, inni nie wierzą, że istnieje. Skąd ten paradoks, że są wyznawcy, którzy nie wierzą w istnienie Boga, otóż Religia Prawdy nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących, ale jej wyznawcami są czyniący dobro, a więc ten sam człowiek, gdy czyni dobro jest wyznawcą Religii Prawdy, a gdy czyni zło, nie jest. Z powyższego wynika, że większość ludzi nawet nie wie, że są wyznawcami Religii Prawdy.
2. Religia Prawdy zakończyła duchowo ślepe religie, które nie dość, że wierzą w wyobrażenia, zamiast w Boga, to jeszcze dzielą ludzi na swoich wiernych, których grupują w kościołach, związkach wyznaniowych, sektach i resztę ludzi, którzy nie należą do tych instytucji.
3. Religia Prawdy nigdy nie była, nie jest i nigdy nie będzie żadną instytucją, ponieważ nie dzieli ludzi na swoich wiernych i resztę, lecz łączy ludzi dobrej woli we wspólnym budowaniu Miłości na Ziemi, bez względu na to, czy ktoś należy jeszcze do jakiegoś instytucjonalnego kościoła, jest wyznawcą jakiejś ślepej religii, czy jest niewierzącym.
4. Wiara w Boga to nie przymus, wszyscy ludzie są wolni, dlatego Religia Prawdy nikogo nie przekonuje do wiary, tylko do czynienia Miłości.
5. Kościół Boga to cała Ziemia, nie podział na miejsca święte i zwyczajne. Kościół Boga to wszyscy ludzie dobrej woli.
6. Religia Prawdy opiera się tylko na jednym dogmacie: Absolutną Prawdą jest Miłość.
To by było pokrótce, więcej tutaj:
boskaprawda.blogspot.com/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej..
#571
27-07-2015 18:46
 Ocena 4 na 4
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Odp: Religia Prawdy
Zjedz golonkę i popij piwem.

#572
28-07-2015 08:36Nie na temat
 0 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha
W odpowiedzi ZbyszekzWarszawy
Zupełnie nie rozumiem Zbyszku, za co postawiłeś mi negatywa w tej wypowiedzi, a nie chcę się domyślać
www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w671866

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#573
28-07-2015 11:05Nie na temat
 0 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha
W odpowiedzi ZbyszekzWarszawy
Twój kolejny negatyw doszedł do Waszej dwójki kolekcji, zaprawdę powiadam Ci: jest się czym chwalić
www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w671866
Tak też będzie z następnymi.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#574
29-07-2015 15:50
 Ocena 4 na 4
4poryroku (951 punktów)Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha ... myśli poza ciałem
W odpowiedzi Spring
Ponieważ ta dyskusja zmierza do nikąd chciałbym ja zakończyć. Zanim to zrobię uzasadnię swoje sceptyczne stanowisko względem parapsychologii. Moje sceptyczne stanowisko wynika z braku jednoznacznego dowodu który by ten fakt potwierdzał. James Radni (przywoływany tutaj wielokrotnie) i jego nienaruszona od lat nagroda (a są tez i inne takie fundację) są tego najlepszym dowodem.

Nie pisze nic od siebie bo poniższy watek wyczerpuje zagadnienie:

www.racjonalista.pl/forum.php/s,355376#w355704

Oprócz tego proponuję:
www.focus.pl/czlowiek/lowcy-bzdur-8017

Cytat:
Naukowe poszukiwania prawdziwego czarodzieja trwają znacznie dłużej. W 1922 r. magazyn "Scientific American" ufundował dwie nagrody po 2,5 tys. dolarów: jedną dla osoby, która sfotografuje ducha, drugą dla kogoś, kto wywoła "widzialną manifestację zjawiska nadprzyrodzonego". Elizabeth Allen Tomson pierwsza zgłosiła się do konkursu. Niestety, już przed rozpoczęciem testu komisja (w której składzie znalazł się Harry Houdini, najznamienitszy iluzjonista tamtych czasów) wykryła, że kobieta świetnie przygotowała się do tego, by wywołane przez nią "zjawisko nadprzyrodzone" było widzialne: między nogami ukryła kilka metrów gazy, pod piersiami miała kwiaty, a w rękawie węża.


Cytat:
Przedstawiciele Fundacji odpowiadają, że wcześniej liczną grupą zgłaszających się po nagrodę były osoby chore psychicznie.


Stefan Ossowiecki:
czajniczek(*)kmistrz-stefan-ossowiecki.html

Cytat:
Tym bardziej, że takich Ossowieckich mieliśmy wtedy od cholery Nachodzi mnie smutna refleksja, jak w ogóle w 39' mogliśmy przegrać, skoro dysponowaliśmy takim zapleczem? Materializacja przedmiotów (np. bomb), telekineza (zrzucenie ich na wroga) bilokacja (wywiad), jasnowidzenie (kontrwywiad), a to tylko mała garść z tego co przypisywał sobie Ossowiecki. W samej przedwojennej Warszawie działało pewnie z kilkadziesiąt panów i panien, które na swoich seansach spirytystycznych potrafili materializować duchy i różnego rodzaju stwory. Wystarczyło zmaterializować np. tyranozaura w sypialni Hitlera czy innego Putina. Tak własnie czas i życie weryfikuje moce nadludzi.


Krzysztof Jackowski:
wyborcza.p(*)Jasno_widac__ze_to_sciema.html

Cytat:
- To jakaś groteska - mówi mecenas Mikołaj Pietrzak z Krajowej Rady Adwokackiej. - W myśl takiej logiki Ministerstwo Rolnictwa powinno zatrudniać szamanów do odprawiania tańców w trakcie suszy. Prokurator ośmieszył instytucję, którą reprezentuje. Zwykły obywatel może się kierować zabobonami, ale nie urzędnik!


Cytat:
- Ile wskazań Jackowskiego było trafnych?

- Zero. Zdarzały się trafienia, ale nie mają nic wspólnego z jasnowidzeniem. Radzi sobie w oczywistych sprawach typu - zaginął grzybiarz, był widziany w zagajniku między stawami. Rodzina przeszukała lasek, nic nie znalazła. Jasnowidz wskazał, że zwłoki mogą być w stawie. Zadanie dla ucznia czwartej klasy szkoły podstawowej.


Dzięki za rozmowę.

Ps. cały ten szajs lęka się podwójnie ślepej próby jak diabeł wody święconej.

#575
30-07-2015 11:59Nie na temat
 Ocena 2 na 6
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy - świadomość bezradności
W odpowiedzi ZbyszekzWarszawy
> Ale ja nie pytałem kiedy ładunki odpychają się ... ja pytałem
> dlaczego nie neutralizują się plus i minus w przewodniku prądu
> przemiennego ?

Po pierwsze: nie ma przewodników prądu przemiennego. To prąd jest przemienny, stały etc. Przewodnik to przewodnik, jego cechą jest m.in. rezystywność. Chyba jednak nie sięgnąłeś do rekomendowanych Ci ksiażek..
Po drugie: podane przeze mnie i innych książki jednak podają odpowiedzi na Twoje pytania Wskazówki pomocnicze: poziom energetyczny, zjawisko fotoelektryczne, fizyka cząstek elementarnych, rekombinacja
pl.wikipedia.org/wiki/Rekombinacja_(fizyka)

Panie Magistrze Inżynierze, czy znaznajomiłeś się już z terminami "apofenia" oraz "iluzja grupowania"?
Polecam również ten artykuł, w nim o Jackowskim mniej pokornie, a bardziej wprost
wyborcza.p(*)Jasno_widac__ze_to_sciema.html
Koniecznie również przeczytaj wypowiedź linkującego 4poryroku:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w672134

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#576
30-07-2015 13:12
 Ocena 2 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha ... myśli poza ciałem
W odpowiedzi Spring
>> Na ta chwilę nie ma przekonującego dowodu na istnienie
>> jasnowidzenia. Jest mnóstwo takich które temu przeczą.
> Podałbyś mi kilka najważniejszych dowodów przeczących?

Podał. I jak w Twojej ocenie?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#577
30-07-2015 13:24
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha ... życie z przeszlości
W odpowiedzi ZbyszekzWarszawy
> No i proszę, a dlaczego ty Jacku jako starszy kolega
> nie uświadomiłeś Lilly że "dowodem" może być "dokument"
> a takich Jackowski ma pełną szafę

Skoro o dokumentach mowa (np. udokumentowane przepowiednie w gazetach):
Cytat:
(..)
- Czytałem pana przepowiednie. Upadek Platformy i PiS, dojście do władzy nowej partii socjalnej złożonej z działaczy Samoobrony, litr benzyny po 8 zł.
- A nie przeczytał pan, że jako jedyny na świecie przewidziałem precyzyjnie upadek banku Lehman Brothers? Podałem nawet datę. Proszę odnaleźć te wizje w archiwum "Gazety Pomorskiej" z grudnia 2007 r.
Odnajduję. Wizja pierwsza - terroryści zabiją gazem "mnóstwo ludzi". Nie zabili. Wizja druga - "to będzie rok wstrząsu bankowego w Polsce". Nie był, chyba że za "wstrząs" uznać wahania kursu franka. Wizja trzecia - "kłótnia w rządzie o prezesa NBP". Żadnej kłótni nie odnotowano. Wizja czwarta - "wielkie problemy przy organizacji Euro 2012". Żadnych problemów. Wizja piąta - wielkie roszady w rządzie PO-PSL. Znów bzdura. Wizja szósta - "tragiczny skok narciarski dla Polaka". Nic takiego się nie stało.
O opinię na temat skuteczności jasnowidza Jackowskiego proszę fundację ITAKA. To organizacja zajmująca się poszukiwaniem ludzi. Od 1999 roku pomogła w 10 tys. przypadków.
- Nigdy w naszej historii nie mieliśmy sprawy, w której pomógłby jasnowidz - mówi Aleksander Zabłocki z ITAKI.
W podobnym tonie od lat wypowiada się Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji. - Skuteczność tego typu działań jest po prostu bardzo nikła, wiele razy wprowadzali funkcjonariuszy w błąd, co niesie ze sobą stratę pieniędzy i czasu, mówi "Gazecie".
Krzysztof Jackowski dwa lata temu zapowiedział wytoczenie procesu Sokołowskiemu za "zniszczenie jego wiarygodności".
- Złożył pan pozew? - pytam.
- Nie mam za co (oj przydałby się milionik od Randiego, oj przydałby - przyp. JG) Nie pójdę na wojnę z państwem polskim, bo szanse na zwycięstwo są nikłe. Ludzie, którym pomogłem, wiedzą, jak bardzo rzecznik się myli.
Wizja dwunasta: następny będzie syn
Kiedy pytam o Jackowskiego sąsiadów z Człuchowa, najczęściej się uśmiechają. Wspominają, jak szukał w zamku krzyżackim śladów słynnej Bursztynowej Komnaty. Wskazał nawet miejsca, w których skarb miał być ukryty, ale dyrekcja muzeum nie potraktowała tych sugestii poważnie.
Dziennikarka z lokalnego "Tygodnika Człuchowskiego" opowiada taką historię: - Koleżanka z redakcji spytała pana Krzysztofa, czy urodzi kiedyś córeczkę. Miała dwóch synów, zastanawiała się nad kolejnym dzieckiem. "Pani nigdy nie urodzi córki, jeśli już, będzie następny syn" - powiedział.
Rok później na świat przyszła Zosia.

Marcin Kowalski, współpraca Mateusz Stępień
Z wywiadu z Krzysztofem Jackowskim 06.06.2013

Całość tu:
wyborcza.p(*)Jasno_widac__ze_to_sciema.html

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#578
30-07-2015 13:41
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)Odp: Religia Prawdy
>Ogólnie Religia to Wiara w Boga,...

Wiara jest raczej końcowym etapem religijności. Jej biologicznym (a więc rzeczywistym)fundamentem jest pragnienie trwania, sprowadzony "na manowce" instynkt samozachowawczy. Temu pragnieniu buduje się następnie piramidy religijnego absurdu w sferze wyobraźni, języka, kultu, obyczajowości, polityki, itp. Być za wszelką cenę, nawet za cenę fałszu i urojeń, wiara w istnienie tego, czego się pragnie - oto sedno religijności.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

#579
30-07-2015 15:54Nie na temat
marcel007 (183 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Jacku,

Przepraszam za wypowiedź nie na temat, ale obiecalem odezwać się odnośnie polecanej przez Ciebie ksiązki, a wlasciwy watek się przedawnil. Nie mogę też wysłać do Ciebie wiadomości. Nie chce zasmiecac forum, podaj mi wiec kontakt, a wyslę Ci to co obiecałem.

Pozdrawiam!

#580
30-07-2015 17:51
 0 na 2
ZbyszekzWarszawy (299 punktów)Odp: Religia Prawdy ...wyniki z jasnowidzenia
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Skoro o dokumentach mowa (np. udokumentowane przepowiednie w gazetach)... O opinię na temat skuteczności jasnowidza Jackowskiego proszę fundację ITAKA. To organizacja zajmująca się poszukiwaniem ludzi. Od 1999 roku pomogła w 10 tys. przypadków.

Bardzo mnie cieszy Jacku, że wciąż tu jesteś bo żegnałeś się już 5 czy 6 razy i zaczynałem tracić nadzieję na dalszą pogawędkę z tobą. Jeśli chodzi o przepowiednie przyszłości to jest to coś zupełnie innego od tego czym zajmuje się Jackowski zawodowo. Po zacytowaniu jednej opinii Marcina Kowalskiego, teraz zacytuj 1700 dokumentów i podziękowań od różnych osób i instytucji którym udało się pomóc. krzysztof-jackowski.info/

Jeśli chodzi o sukcesy Fundacji ITAKA to powinieneś wiedzieć, że pomagają im miliony ludzi w Polsce i zagranicą poprzez: Media (nagłaśniamy); Internet (wykorzystujemy media społecznościowe); Policja, Straż miejska (szukamy wspólnie i monitorujemy działania służb publicznych); Noclegownie, Schroniska, Szpitale (sprawdzamy); Ambasady, Konsulaty (współpracujemy z instytucjami rządowymi).

Jacku, ty nie dostrzegasz różnicy i ciągle mylisz teorię naukową z dowodem rzeczowym i statystyką. Czasami kiedy nie ma dowodu trzeba posłużyć się dedukcją lub statystyką , lecz kiedy jest dowód to bazujemy na obiektywnym dowodzie a to nie jest to samo co subiektywna opinia lub recenzja.

Zauważ również, że tych przypadków jakie rozwiązuje Jackowski nie rozwiąże Fundacja ITAKA, bowiem przypadki te nie mają świadka. Zauważ również jaka jest różnica w kosztach gdyby tych ludzi i monitoring chciał zatrudnić jedynie do poszukiwania zaginionych, a co jeśli są to zagubione kosztowności ?

Pozdrawiam
(30lipiec2015-ZbyszekzWarszawy)

#581
30-07-2015 19:53
 Ocena 4 na 6
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Religia Prawdy - świadomość bezradności
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Ale ja nie pytałem kiedy ładunki odpychają się ... ja pytałem
>> dlaczego nie neutralizują się plus i minus w przewodniku prądu
>> przemiennego ?
>Po pierwsze: nie ma przewodników prądu przemiennego. To prąd jest przemienny, stały etc. Przewodnik to przewodnik, jego cechą jest m.in. rezystywność. Chyba jednak nie sięgnąłeś do rekomendowanych Ci ksiażek..
>Po drugie: podane przeze mnie i innych książki jednak podają odpowiedzi na Twoje pytania Wskazówki pomocnicze: poziom energetyczny, zjawisko fotoelektryczne, fizyka cząstek elementarnych, rekombinacja
>pl.wikipedia.org/wiki/Rekombinacja_(fizyka)
>Panie Magistrze Inżynierze, czy znaznajomiłeś się już z terminami "apofenia" oraz "iluzja grupowania"?

Jestem tylko inż. elektroenergetykiem i zaskakują mnie pytania,jakby nie było wyższego stopniem naukowym. Zaskakuje mnie w ogóle poziom rozumowania Mgr Inż., bo to żenada i deklasacja uczelni jaką ukończył. Wstyd! Czy któryś z nauczycieli zawodu to słyszał? Chyba nie, bo nie słyszałem o wypadkach masowych zawałów serca na temat bzdur, których go nie uczono. Takich głupot nie czytują poważni ludzie nauki.

>Polecam również ten artykuł, w nim o Jackowskim mniej pokornie, a bardziej wprost
>wyborcza.p(*)Jasno_widac__ze_to_sciema.html
>Koniecznie również przeczytaj wypowiedź linkującego 4poryroku:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w672134

A Jackowski i jego wizje to to samo co pieprzy Zbyszek z Warszawy, mgr inż. uczelni technicznej z odchyleniami w kierunku duchów i duchowości. Brawo nasza kadra fachowa.

Ich bin besser als mein Ruf

#582
30-07-2015 22:44
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi marcel007
Tak, wątki zamknięto już trochę temu. Zbyt długo zwlekałeś, a ja nie mam obecnie potrzeby wracania do tamtej dyskusji.
Proponuję zachować swoje wnioski i konkluzje na przyszłość, może ktoś stworzy podobny wątek i będzie okazja porozmawiać. A może po prostu Ci się przydadzą jako poszerzona percepcja interesujących Cię tematów i ludzkich motywacji.
Łącząc pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#583
31-07-2015 08:26
 Ocena 2 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy ...wyniki z jasnowidzenia
W odpowiedzi ZbyszekzWarszawy
Dziękuję za komplement, iż miło Ci się ze mną gawędzi. Nasza rozmowa zmierza ku końcowi, co nie oznacza, że chcę ją uciąć.
Ale jednak zmierza.

> Jeśli chodzi o przepowiednie przyszłości
> to jest to coś zupełnie innego od tego czym zajmuje
> się Jackowski zawodowo

Myślałem, iż wiesz czym zajmuje się ITAKA: ludźmi, którzy zaginęli w przeszłości, a nie w przyszłości.

> Po zacytowaniu jednej opinii Marcina Kowalskiego,
> teraz zacytuj 1700 dokumentów i podziękowań od różnych
> osób i instytucji którym udało się pomóc. krzysztof-jackowski.info/

Jeśli ktoś mi zapłaci odpowiednie pieniądze by to zrobić, to może zmienię pracę choć niekoniecznie fascynuje mnie obnażanie biedy, w którą ktoś dorosły (tu Jackowski) popadł przez ostatnie dzisiątki lat. Mam na myśli nie tylko finanse, ale i świtopogląd, wiarę w swoje "paranormalne" zdolności etc.
I też nie o to mi chodzi, pisząc tu. Że Jackowiski naciąga ludzi to wiadomo i mnie nie zależy by coś jemu udowadniać. Ty również wierz mu, jeśli chcesz - z wiarą dyskusji nie ma, a i czasu szkoda.
Chodzi o to, by nie dały się naciągać instytucje państwowe.
Marcin Brzeziński, były szef dolnośląskiego Centralnego Biura Śledczego właśnie to robi: obnaża manipulacje 'jackowskich' i chroni bliskie jego sercu instytucje. Osoby tutaj robią dokładnie to samo np. w temacie Cudu w Sokółce (złożyły zawiadomienie do Prokuratury).
Każdy może wierzyć nawet w krasnoludki, byle nie naciągał na to innych np. na składki na swą wiarę, dając w zamian niewiele, albo zgoła nic.
Jeśli Jackowskiego jarają podziękowania w stylu "dziękujemy za wskazówkę w sprawie Grzybiarza na dnie w stawu" to ja z tym problemu nie mam, bo cóż ja mogę na to poradzić? Nic.
Policja dała się w przeszłości naciągnąć, poza tym jak już pisałem - Jackowski może być po prosu bystry i jakąś pulę spraw zwykłymi zdolnościami rzeczywiście rozwiązał.
Kończymy, ale na koniec powiedz, co chciałbyś jeszcze w tym temacie się Zbyszku dowiedzieć?

>Jeśli chodzi o sukcesy Fundacji ITAKA to powinieneś wiedzieć, że pomagają im miliony ludzi w Polsce i zagranicą poprzez: Media (nagłaśniamy); Internet (wykorzystujemy media społecznościowe); Policja, Straż miejska (szukamy wspólnie i monitorujemy działania służb publicznych); Noclegownie, Schroniska, Szpitale (sprawdzamy); Ambasady, Konsulaty (współpracujemy z instytucjami rządowymi).

A skąd znowu przypuszczenie, że tego nie wiem?

> Jacku, ty nie dostrzegasz różnicy
> i ciągle mylisz teorię naukową z dowodem rzeczowym i statystyką

Gdzie mowa tutaj u mnie o teorii naukowej?
Nie uważałeś. W tym konkretnym temacie Jackowskiego i jego "zdolnosci" pytam Cię głównie o statystyki, na które przecież powołuje się Policja.
Ale odpowiedzi wciąż brak, tak jak z iluzją grupowania oraz apofenią.

> Czasami kiedy nie ma dowodu trzeba posłużyć
> się dedukcją lub statystyką

A nie czasem wiarą?

> lecz kiedy jest dowód to bazujemy na obiektywnym
> dowodzie a to nie jest to samo co subiektywna opinia lub recenzja.

Oczywiście. Czekamy tu Zbyszku od tygodni na jeden, jedyny dobrze udokumentowany dowód na zdolności Jackowskiego. Jeden przypadek. I ciągle nic.
Chyba nie sądzisz, że podziękowania jakiegoś aspiranta Policji mają coś dowodzić?
I kto tu coś myli?

> Zauważ również, że tych przypadków jakie rozwiązuje
> Jackowski nie rozwiąże Fundacja ITAKA, bowiem
> przypadki te nie mają świadka.

To zdanie sugeruje, że Jackowski rozwiązuje przypadki trudniejsze i lepiej, niż ITAKA. Jednak wiesz juz (o ile przeczytałeś artykuł), że tak nie jest.
Jackowski "lapie" się przypadków nie tylko bez świadków (o tym była mowa w artykule) a ITAKA takowe również z pewnością ma.

> Zauważ również jaka jest różnica w kosztach gdyby
> tych ludzi i monitoring chciał zatrudnić jedynie do
> poszukiwania zaginionych, a co jeśli są to zagubione kosztowności ?

O kosztach dla Policji większości sugestii Jackowskiego również w artykule była mowa. Nietrudno dojść do wniosku, że z ITAKA'ą byłoby to samo, gdyby mu wszelkie techniczne pomoce, ludzi i środki udostępnili.
Jeszcze coś, Zbyszku?
Serdecznie pozdrawiam!
PS www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w672249

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#584
31-07-2015 09:19
 Ocena 3 na 5
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy - świadomość bezradności
W odpowiedzi Wenancjusz
> Wstyd! Czy któryś z nauczycieli zawodu to słyszał?
> Chyba nie, bo nie słyszałem o wypadkach masowych zawałów
> serca na temat bzdur, których go nie uczono. Takich głupot
> nie czytują poważni ludzie nauki.

Moim zdaniem powinno się utworzć jakąś prawną drogę pozbawienia stopni naukowych, gdy delikwent świadomie i konsekwentnie sprzeniewierzy się nauce, uczelni tudzież nadanemu mu stopniowi. Owszem, można się zajmować nowymi polami, ale skoro konsekentnie do własnych badań nie stosuje się:
1. Opiniowania
2. Metod statystycznych (np. podwójna ślepa próba)
to karą powinien być nie tylko ostracyzm takiego delikwenta tudzież publikacje doniesień w czasopismach naukowych typu "Wróżka", co właśnie utrata stopnia.
Inaczej właśnie mamy to, co mamy:
www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,59677

> A Jackowski i jego wizje to to samo co pieprzy Zbyszek
> z Warszawy, mgr inż. uczelni technicznej z odchyleniami
> w kierunku duchów i duchowości. Brawo nasza kadra fachowa.

Właśnie. Jackowskiego, z zawodu tokarza to jeszcze zrozumieć jakoś można.
A nasz Zbyszek, to jeszcze mało.
Popatrz tutaj:
pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Pająk_(ufolog)
To jest zdaje się jego 'naukowy' autorytet..

PS seria z przed chwili:


Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Religia Prawdy'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w672258

Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha ... życie z przeszlości'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w672207

Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Religia Prawdy - świadomość bezradności '
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w672276

Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Religia Prawdy ...wyniki z jasnowidzenia'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w672273

Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha ... myśli poza ciałem'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w672206

Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Religia Prawdy - świadomość bezradności '
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w672198

#585
31-07-2015 12:36
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy ...wyniki z jasnowidzenia
W odpowiedzi ZbyszekzWarszawy
> Bardzo mnie cieszy Jacku, że wciąż tu jesteś bo żegnałeś
> się już 5 czy 6 razy i zaczynałem tracić nadzieję
> na dalszą pogawędkę z tobą.

Tutaj
www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w671841
i tutaj
www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w671765
zapytałem Cię, czy Robert Bernatowicz również był świadkiem odwiedzin duchów w hotelu, czy są z tego jakieś niezależne świadectwa, zapisy oprócz relacji Jackowskiego.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w671731
Z tego co widzę uznałeś, że politycznie będzie na to pytanie nie odpowiadać.
To właściwie kończy naszą kwestię. Dziękuję.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365