Racjonalista - Strona głównaDo treści
Posłuszeństwo

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
25-07-2015 09:55Marco Rolle (419 punktów)
(zablokowany)
Posłuszeństwo
Ocena -6 na 10
Czy uczestnicy tego portalu wyznają posłuszeństwo nauce?
Dwa przykłady:

SŁUCHAJ IZRAELU
Od czego mamy uszy i oczy i rozum – czyli o posłuszeństwie.
1.
Czym jest posłuszeństwo? - Niewolnictwem !
2.
Komu powinniśmy być posłuszni? Religii ,Nauce.
3.
Posłuszeństwo kapłanom i naukowcom – jak zmienia się z wiekiem?
4.
Posłuszeństwo religii ,nauce w małżeństwie. Posłuszeństwo obowiązkom. W pracy.
5.
Co to jest posłuszeństwo ślepe nauce i jaka jest granica pomiędzy nim a
posłuszeństwem zdrowym?
6.
Posłuszeństwo nauce (dogmaty, moralność, etyka seksualna).
7.
Posłuszeństwo a wolność – czy posłuszeństwo nie jest ograniczeniem mojej
wolności.
8.
Posłuszeństwo a wspólnota – czy i jak posłuszeństwo prowadzi do budowania
wspólnoty. (rodzina, społeczeństwo, wspólnota religijna, Kościół


Powiem tak ,przyglądam się temu portalowi,forum od kilku lat.
Dlaczego jesteście niewolnikami?
Dlaczego wyznajecie posłuszeństwo?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..
#16
28-07-2015 16:04
 0 na 2
e-duch (1053 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Witaj
Jeżeli jedzenie mięsa ( które powoduje wiele skutków ubocznych ) jest , jak sam przyznajesz tradycją , przyzwyczajeniem i przyjemnością a nie bezalternatywną koniecznością to nie ja powinienem się zastanowić nad swoim wegetarianizmem lecz ty nad swoją mięsożernością
I nie wydaje mi się abym to ja bym zaślepiony - raczej "wy" za bardzo jesteście związani z kotletem na talerzu aby zrozumieć jakie ta przyjemność ma skutki .
Wolność to w sumie dobra rzecz ale wolność do zabijania dla przyjemności milonów wrażliwych istot
jest co najmniej kontrowersyjna .
Zanim zaczniesz zarzucać mi ślepote zastanów się nad swoim stanowiskiem do problemu .
Bezwładne i apatyczne przyzwolenie na zabijanie bez konieczności jest bardziej podobne do religijnego , dogmatycznego zacietrzewienia niż moja etyczna , humanistyczna refleksja nad realizowanym przez ludzi gatunkizmem .

pozdrawiam serdecznie
makuś

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#17
29-07-2015 07:54
 Ocena 4 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
> Jeżeli jedzenie mięsa ( które powoduje wiele skutków ubocznych )
> jest , jak sam przyznajesz tradycją , przyzwyczajeniem i
> przyjemnością a nie bezalternatywną koniecznością to nie ja
> powinienem się zastanowić nad swoim wegetarianizmem lecz ty
> nad swoją mięsożernością

Zapewniam Cię, że wielokrotnie się nad tym zastanawiałem.
Nigdy nie musiałem ograniczać spożycia mięsa, bo po prostu nie jem go zbyt dużo.

> I nie wydaje mi się abym to ja bym zaślepiony - raczej "wy"
> za bardzo jesteście związani z kotletem na talerzu aby
> zrozumieć jakie ta przyjemność ma skutki .

Jak tu już wielokrotnie pisałem, każdy ma prawo do swoich aberracji, jeśli tylko nie próbuje narzucać ich innym.

> Wolność to w sumie dobra rzecz ale wolność do zabijania
> dla przyjemności milonów wrażliwych istot
> jest co najmniej kontrowersyjna .

Znam propagowaną przez Ciebię ideologię nie od dziś, czy jest sens to powtarzać w koło Macieju?

>Zanim zaczniesz zarzucać mi ślepote zastanów się nad swoim stanowiskiem do problemu

Zanim mi to zaproponujesz pomyśl, że mogłem zrobić to już dawno (przemyśleć sprawę).
I jak?

> Bezwładne i apatyczne przyzwolenie na zabijanie bez
> konieczności jest bardziej podobne do religijnego ,
> dogmatycznego zacietrzewienia niż moja etyczna ,
> humanistyczna refleksja nad realizowanym przez ludzi gatunkizmem .

Acha, a wyganianie kota Lily z domu, tym samym skazywanie go na grzebanie w odpadkach, a w konsekwencji śmierć z głodu lub zatrucia również jest etyczną i humanistyczna refleksją. Rozumiem i nie mam pytań.
W Rosji wiele takich kotków widziałem obsiadających kubły ze śmiaciami, nie mówiąc o psach. Powinieneś tam pojechać i sam na własne oczy sprawdzić, zwłaszcza że teraz po inflacji Rubla, który stracił względem Euro przez 2 lata prawie 100% i ostatnich podwyżek m.n. żywnosci, jest tam jeszcze gorzej.

> pozdrawiam serdecznie

Wzajemnie

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#18
29-07-2015 15:18
 Ocena 1 na 3
e-duch (1053 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Witaj Jacku

Symboliczny kot ma się nijak do przedstawianego przeze mnie problemu .
Jesteś zbyt wrażaliwy i inteligentny aby tego nie wiedzieć więc potraktuje to jako drobną złośliwość i żart

Ciesze się , że jesz mało mięsa - to już coś !

Wegetarianizm nie jest aberacją tak jak ateizm nie jest aberacją czy wiara w jakąś wyższą inteligencje
Przyznasz , że mam prawo do rozmowy , dyskusji i przedstawiania mojego punktu widzenia na sprawy , które uważam za ważne i istotne
Aberacją natomiast jest według mnie zabijanie milionów wrażliwych istot dla przyjemności - dzień w dzień
Wege nie jest ideologią lecz refleksją filozoficzną , etyczną oraz racjonalną
Można ją odrzucić , zlekceważyć , potraktować z pogardą
Można jednak potraktować ją poważnie
Ja traktuje wege poważnie - tak samo poważnie jak sprzeciw wobec niewolnictwa , dyskryminacji , rasizmu , szowinizmu
Ale nie chodzi tu ani o mnie i moje przekonania ani o ciebie ani o symbolicznego kota
Chodzi o fakt zabijania bez konieczności milionów wrażliwych istot i o skutki z tym związane

pozdrawiam niezmiennie serdecznie
makuś

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#19
29-07-2015 15:43
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
>Jesteś zbyt wrażaliwy i inteligentny aby tego nie wiedzieć

Zastanawiałeś się kiedyś, jak i czy załatwić problem niechęci milionów kotów do jedzenia warzyw w milionach gospodarstw?

>Ciesze się , że jesz mało mięsa - to już coś !

Cieszę się, że się cieszysz.

> Wegetarianizm nie jest aberacją tak jak ateizm nie
> jest aberacją czy wiara w jakąś wyższą inteligencje

Wegetarianizm sam w sobie nie. Mowa była o Twoim podejściu, którego nam tu nieustanie nie pozbawiasz, a jeszcze prezentujesz od wielu miesięcy. To różnica.

> Przyznasz , że mam prawo do rozmowy , dyskusji i przedstawiania mojego punktu
> widzenia na sprawy , które uważam za ważne i istotne

Oczywiście, masz prawo wyrażać swoje myśli jak każdy, choć jak dla mnie to wielokrotnie się powtarzasz. Pytanie czy jest sens.

> zabijanie milionów wrażliwych istot dla przyjemności - dzień w dzień

To już wiemy.

> Wege nie jest ideologią lecz refleksją filozoficzną ,
> etyczną oraz racjonalną
> Można ją odrzucić , zlekceważyć , potraktować z pogardą
> Można jednak potraktować ją poważnie

Tak, to Twoje dziecko, więc traktuj je poważnie, nawet powinieneś.

>Ja traktuje wege poważnie - tak samo poważnie jak
> sprzeciw wobec niewolnictwa , dyskryminacji , rasizmu , szowinizmu

Wiemy.

>Chodzi o fakt zabijania bez konieczności milionów wrażliwych
> istot i o skutki z tym związane

Wiemy również i to.

>pozdrawiam niezmiennie serdecznie

Dziękuję i nawzajem

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#20
29-07-2015 17:21
 Ocena 5 na 7
Episode_2 (3284 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
>Dziękuje za komplement
>makuś
Nie kombinuj, Makuś.
Zdajesz sobie sprawę, czym się żywi kot.
Nie lepiej, żeby zjadł jedną świnię w swoim życiu, czy choćby dwie, niż setki ptaków?
Śmierć z łap kota nie jest łatwa ani przyjemna, ani nawet humanitarna. W dodatku kot je przez cały rok, także w sezonie lęgowym. Zje samicę i pisklęta zdechną z głodu albo z zimna. No, chyba, że kot je znajdzie. A chciałeś minimalizować cierpienie.
Są jeszcze myszy i wiewiórki. Na myszach mi specjalnie nie zależy, chociaż Ty chyba bardziej troszczysz się o ssaki. Nie wiem, dlaczego. Niektóre ptaki potrafią nawet przejść test lustra. Kota powinno się trzymać w domu, chyba że komuś ideologia nie pozwala.
Druga możliwość, że kot sobie nie poradzi. Wtedy mamy szybką śmierć świni/krowy vs śmierć kota poprzedzoną tygodniami stresu, głodu, tęsknoty i zaszczucia psami.

#21
30-07-2015 15:58
 Ocena-1 na 1
e-duch (1053 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Episode_2
Witaj
Fascynujące jest to jakich absurdalnych argumentów używają obrońcy chowu przemysłowego i nieograniczonej konsumpcji mięsą ...
przeczytałem twoją wypowiedź i ... padłem na pysk ...

Chcesz uzasadnić i usprawiedliwić chów przemysłowy . zabijanie milionów wrażliwych i inteligentnych istot potrzebami zwierząt - domowych pupilów ?

Dla mnie to zwykłe szaleństwo

Całkowicie nie etyczne . aberacjyne i absurdalne

Chcesz mieć kota czy psa --- to jest wyłącznie twoja przyjemność - nie ma w tym żadnej konieczności - i ta twoja chęć posiadania pupilka ma usprawiedliwiać mordowanie milionów wrażliwych istot ?

Wymiękam ...

Mordujmy świnie bo inaczej koty wymordują ptaki ?

Człowieku ... zastanów się nad tym co piszesz ...

Zostaw te zwierzęta w spokoju - one podlagają określonym uwarunkowaniom
W ich przypadku redukuje to natura

Czymś całkowicie różnym jest chów przemysłowy i mordowanie milionów zwierząt ... dla przyjemności ... i to tylko bogatego świata ...

Proszę zastanów się

pozdrawiam
makuś

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#22
30-07-2015 16:25
 Ocena 5 na 5
szarley (54913 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
>Wymiękam ...
Ja też

>Fascynujące jest to jakich absurdalnych argumentów używają obrońcy chowu przemysłowego i nieograniczonej konsumpcji mięsą ...
Czy każdy, kto nie jest fanatykiem wegetarianizmu jest od razu zwolennikiem chowu przemysłowego i nieograniczonej konsumpcji mięsa?
Jadam mięso. moje spożycie jest poniżej średniej, ale:
1 Kiedy mam wybór (a mam bardzo często) nie jadam mięsa z hodowli przemysłowej
2 Mam wybór! Ożeniłem się z gospodarską córą i mieszkam po sąsiedzku z jej rodzicami. Warzyw i nabiału do syta. Inni takich możliwości nie mają
3 Mam wybór, bo jestem zamożnym człowiekiem, mogę sobie pozwolić na ryby jakie zechcę i owoce jakie zechcę, nie muszę oszczędzać na jedzeniu. Inni kupują kiełbasę z promocji za 5 zł/kg lub jeszcze tańszy pasztet
Mam wybór a mimo to, w tym gospodarstwie jest kilka świń, kur, gęsi na własne spożycie a czasem jakiś cielaczek chorowity..

>przeczytałem twoją wypowiedź i ... padłem na pysk ...
>Chcesz uzasadnić i usprawiedliwić chów przemysłowy . zabijanie milionów wrażliwych i inteligentnych istot potrzebami zwierząt - domowych pupilów ?
>Dla mnie to zwykłe szaleństwo
Tak, bo skąd Ci się biorą miliony?
Zwierzęta giną nie tylko w ubojniach. Zginie moc dzikich zwierząt jeśli pod wegetariańskie uprawy bio - paliwa wytnie się kolejne hektary lasów
Giną od skażenia rzek nawozami pod uprawy
Giną od środków ochrony roślin

>(Chcesz mieć kota czy psa --- to jest wyłącznie twoja przyjemność - nie ma w tym żadnej konieczności - i ta twoja chęć posiadania pupilka...)

Zginą dla przyjemności klimatyzowania mieszkań i oglądania telewizji bo wytwarzanie energii to efekt cieplarniany i wymieranie gatunków

>Zostaw te zwierzęta w spokoju - one podlagają określonym uwarunkowaniom
>W ich przypadku redukuje to natura
W moim też. Wiele razy w życiu znalazłem się w sytuacji kiedy polowanie czy połów ryb były po prostu życiową koniecznością. Nie zabierzesz do syberyjskiego chutoru wagonu warzyw, zabierzesz strzelbę i wędkę. Nie zabierzesz nasion, bo zanim wykiełkują, umrzesz

>Czymś całkowicie różnym jest chów przemysłowy i mordowanie milionów zwierząt ... dla przyjemności ... i to tylko bogatego świata ...
Mordowanie dla przyjemności jest zawsze złem, zabijanie dla jedzenia nie zawsze

Warto zastanowić się nad przekonaniem wielu ludzi do ograniczenia mięsożerności, dla ich zdrowia, warto wykształcić w WIĘKSZOŚCI zwyczaj kupowania tylko tego co się zje i niewyrzucania żywności, koniecznie trzeba zlikwidować niehumanitarny ubój, warto ograniczyć hodowlę przemysłową, ale całkowity wegetarianizm? Wybacz, nie dla mnie

>Proszę zastanów się
Wzajemnie

#23
30-07-2015 16:51
 Ocena-1 na 1
e-duch (1053 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi szarley
Warto zastanowić się nad przekonaniem wielu ludzi do ograniczenia mięsożerności, dla ich zdrowia, warto wykształcić w WIĘKSZOŚCI zwyczaj kupowania tylko tego co się zje i niewyrzucania żywności, koniecznie trzeba zlikwidować niehumanitarny ubój, warto ograniczyć hodowlę przemysłową, ale całkowity wegetarianizm? Wybacz, nie dla mnie

hej,
Dziękuje za tą wypowiedź !
Takie stanowisko , które prezentujesz idzie w dobrym kierunku

Nie chcę tego popsuć więc nie bąde powtarzał argumentów o których już wielokrotni mówiłem

Nie wiem czy moje zdrowie musi być pierwszoplanowym argumentem tym bardziej , że nie jedzenie mięsa nie ma żadnych skuzków ubocznych natomiast jedzenie go w nadmiarze je ma ...

Najważniejsze tutaj wydaje mi się jedno :
Jeśli mogę nie zabijać - nie zabijam ...
Zabijam wyłącznie w sytuacji bezalternatywnej
Zabijanie dla przyjemnności jest ... złem ... jest nie etyczne , jest egocentryczne , jest szowinizmem , rasizmem

Pomyśl prosze ...
Niewolnictwo , dyskryminacja , rasizm ...
przecież nie odrzuciliśmy tego dlatego , że było to nieekonomiczne i niepraktyczne lecz zrobiliśżmy to z względów etycznych

Natomiast jeśli chodzi o chów orzemysłowy to wszystko wskazuje na to , że jest to całkowicie sprzeczne z interesem ludzkości jako takiej

Zanieczyszanie środowiska , powiększanie się obszarów biedy , choroby i degeneracja etyczna ...

Nie wykarmisz 10 000 000 000 ludzi mięsem
Już teraz zwierzęta hodowlane pochłaniają żywność która mogłaby zaspokoić potrzeby 4 000 000 000 ludzi - nie wspominajóc o wodzie ...

Rozumiem , że wielu ludzi tego nie rozumie
Ale Ty ???

pozdrawiam
makuś

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#24
30-07-2015 17:10
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
>hej,
>Dziękuje za tą wypowiedź !
>Takie stanowisko , które prezentujesz idzie w dobrym kierunku
Muszę Cię rozczarować... Twoja opinia na temat mojego kierunku nie ma dla mnie znaczenia
Poza tym nie idę w żarnym kierunku. Od wielu lat nie zmieniam sposobu odżywiania

>Nie wiem czy moje zdrowie musi być pierwszoplanowym argumentem tym bardziej , że nie jedzenie mięsa nie ma żadnych skuzków ubocznych natomiast jedzenie go w nadmiarze je ma ...
W nadmiarze, ja mam wrażenie, że chciałbyś wszystkim zabronić jedzenia mięsa
"Zabrania się zabraniać"
(T. Jansson)

>Najważniejsze tutaj wydaje mi się jedno :
>Jeśli mogę nie zabijać - nie zabijam ...
>Zabijam wyłącznie w sytuacji bezalternatywnej
Nie. Jem mięso zarówno w sytuacji bezalternatywnej, jak też wtedy kiedy mam wybór. Dla wyboru teść trzyma świnie kury i gęsi

>Zabijanie dla przyjemnności jest ... złem ... jest nie etyczne , jest egocentryczne , jest szowinizmem , rasizmem
Jest złem i nie spotkasz racjonalisty, który dla przyjemności zabija zwierzęta

>Pomyśl prosze ...
>Niewolnictwo , dyskryminacja , rasizm ...
>przecież nie odrzuciliśmy tego dlatego , że było to nieekonomiczne i niepraktyczne lecz zrobiliśżmy to z względów etycznych
Gruby błąd. Ludzkość rezygnowała z niewolnictwa kiedy było ekonomicznie nieopłacalne

>Natomiast jeśli chodzi o chów orzemysłowy to wszystko wskazuje na to , że jest to całkowicie sprzeczne z interesem ludzkości jako takiej
Teza wymaga dowodu

>Nie wykarmisz 10 000 000 000 ludzi mięsem
>Już teraz zwierzęta hodowlane pochłaniają żywność która mogłaby zaspokoić potrzeby 4 000 000 000 ludzi - nie wspominajóc o wodzie ...
>Rozumiem , że wielu ludzi tego nie rozumie
>Ale Ty ???
Ja też nie

#25
30-07-2015 20:31
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi szarley
.
>Mordowanie dla przyjemności jest zawsze złem, zabijanie dla jedzenia nie zawsze
natemat.pl(*)wa-ktory-byl-symbolem-zimbabwe
Ale te cholerne lwy są mięsożerne i na wegetarianizm ni cholery przejść nie chcą - choć to inteligentne i wrażliwe istoty.
www.wykop.(*)owala-sie-osieroconym-oryksem/

@@@
.

#26
30-07-2015 20:45
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)Odp: Posłuszeństwo
>Ale te cholerne lwy są mięsożerne i na wegetarianizm ni cholery przejść nie chcą - choć to inteligentne i wrażliwe istoty.

Może żarliwość Makusia nawróci je na wegetarianizm?
Cytat:
zaprawdę wam powiadam: Jeśli będziecie mieć wiarę jako ziarno gorczyczne, rzeczecie tej górze: Przejdź stąd tam, a przejdzie, i nic niepodobnego wam będzie.


Pozdrawiam

#27
31-07-2015 15:05
 Ocena 1 na 1
e-duch (1053 punktów)Odp: Posłuszeństwo
Witam
Mięsożerność lwów nie ma żadnego związku z wegetarianizmem .
I pan to bardzo dobrze wie - po co pan o tym pisze ?
Lew nie ma wyboru a więc nie można mu stawiać wymagań , które można postawić ludziom - zwierzętom , które mają wybór - mają wybór i możliwości
Natomiast faktem jest , że lwy jako ssaki są wysoko rozwiniętymi istotami , posiadającymi duży zestaw emocji , zachowań - częściowo bardzo zbliżonymi do naszych .
Fakt , że lew nie jest wege w żaden sposób nie jest i nie może być porównywalne do tego , że pan nie jest wege .
Pan panie Andrzeju nie jest wege świadomie a lew nieświadomie
Takie rozróżnienie jest do przeprowadzenia przed sądem kiedy zapadają wyroki uniewinniające dla ludzi nieświadomych swoich czynów .
pozdrawiam
makuś

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#28
31-07-2015 15:13
 Ocena 1 na 1
e-duch (1053 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi szarley
Witaj
Boże uchowaj , że tak po ateistycznemu zawołam !
Ja swoje słowa kieruje do tych , którzy są zdolni do podejmowania etycznych , świadomych , racjonalnych decyzji .
Lwy kierują się a raczej są kierowane instynktem - świadomość tych decyzji jest radykalnie ograniczona , o etyce mowy nie ma - choć dla istoty , która nie jest w stanie przeżyć bez mięsa musi wyglądać inaczej niż nasza . A nasza jest wszystkożerna co oznacza , że mamy możliwość zastępowania jednego pokarmu innym bez uszczerbku na zdrowiu bo to jest istotą wszystkożerności
Wszystkożerność daje nam możliwość wyboru , daje nam alternatywy .
Posiadanie alternatywy jest początkiem etyki !

pozdrawiam
makuś

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#29
31-07-2015 15:28
 Ocena 2 na 2
e-duch (1053 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Witaj drogi Jacku

>Zastanawiałeś się kiedyś, jak i czy załatwić problem niechęci milionów kotów do jedzenia warzyw w milionach gospodarstw?<

Nie , nie zastanawiałem się . Zastanawiałem się natomiast nad tym dlaczego ludzie inteligentni i wrażliwi i posiadający wartościowe alternatywy nadal usprawiedliwiają zabijanie milionów wrażliwych istot . Czyżbyś chciał ( w co wątpię ) w jakiś sposób uzasadnić swoje jedzenie zwierząt tym , że koty muszą to robić ?


>Oczywiście, masz prawo wyrażać swoje myśli jak każdy, choć jak dla mnie to wielokrotnie się powtarzasz. Pytanie czy jest sens.<

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na to , że Ty rozmawiając z wierzącymi w Boga stosujesz wciąż te same argumenty , że się już wielokrotnie powtarzałeś ? To ma dla ciebie sens ? Jeżeli ma to pozwól mi uważać , że moje powtórki również mają sens

pozdrawiam bardzo serdecznie
makuś

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
> Czyżbyś chciał ( w co wątpię ) w jakiś sposób uzasadnić
> swoje jedzenie zwierząt tym , że koty muszą to robić ?

Spodziewałem się, iż napiszesz bardziej dosadnie np. w stylu "wstrętne i mordercze koty muszą to robić". A fe!
Jeszcze a propos tego, co ja bym chciał: chciałbym wiedzieć, jak załatwisz problem niechęci milionów kotów do jedzenia warzyw w milionach gospodarstw. Bo z pewnoscią masz już jakiś plan..

> Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na to , że Ty
> rozmawiając z wierzącymi w Boga stosujesz wciąż te
> same argumenty , że się już wielokrotnie powtarzałeś?

1. Z tym samym człowiekiem? Gdzie i kiedy?
2. Makuś, czyżbyś używał starego chwytu propagandy ZSRR?
pl.wikiped(*)u_was_Murzynów_biją!

> Jeżeli ma to pozwól mi uważać , że moje powtórki również mają sens

W porządku, pozwalam

>pozdrawiam bardzo serdecznie

I nawzajem.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365