 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-07-2015 09:55 | Marco Rolle (419 punktów) (zablokowany) | Posłuszeństwo
-6 na 10 | Czy uczestnicy tego portalu wyznają posłuszeństwo nauce? Dwa przykłady:
SŁUCHAJ IZRAELU Od czego mamy uszy i oczy i rozum – czyli o posłuszeństwie. 1. Czym jest posłuszeństwo? - Niewolnictwem ! 2. Komu powinniśmy być posłuszni? Religii ,Nauce. 3. Posłuszeństwo kapłanom i naukowcom – jak zmienia się z wiekiem? 4. Posłuszeństwo religii ,nauce w małżeństwie. Posłuszeństwo obowiązkom. W pracy. 5. Co to jest posłuszeństwo ślepe nauce i jaka jest granica pomiędzy nim a posłuszeństwem zdrowym? 6. Posłuszeństwo nauce (dogmaty, moralność, etyka seksualna). 7. Posłuszeństwo a wolność – czy posłuszeństwo nie jest ograniczeniem mojej wolności. 8. Posłuszeństwo a wspólnota – czy i jak posłuszeństwo prowadzi do budowania wspólnoty. (rodzina, społeczeństwo, wspólnota religijna, Kościół
Powiem tak ,przyglądam się temu portalowi,forum od kilku lat. Dlaczego jesteście niewolnikami? Dlaczego wyznajecie posłuszeństwo? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..| e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | Witaj Jeżeli jedzenie mięsa ( które powoduje wiele skutków ubocznych ) jest , jak sam przyznajesz tradycją , przyzwyczajeniem i przyjemnością a nie bezalternatywną koniecznością to nie ja powinienem się zastanowić nad swoim wegetarianizmem lecz ty nad swoją mięsożernością I nie wydaje mi się abym to ja bym zaślepiony - raczej "wy" za bardzo jesteście związani z kotletem na talerzu aby zrozumieć jakie ta przyjemność ma skutki . Wolność to w sumie dobra rzecz ale wolność do zabijania dla przyjemności milonów wrażliwych istot jest co najmniej kontrowersyjna . Zanim zaczniesz zarzucać mi ślepote zastanów się nad swoim stanowiskiem do problemu . Bezwładne i apatyczne przyzwolenie na zabijanie bez konieczności jest bardziej podobne do religijnego , dogmatycznego zacietrzewienia niż moja etyczna , humanistyczna refleksja nad realizowanym przez ludzi gatunkizmem . pozdrawiam serdecznie makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#17 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > Jeżeli jedzenie mięsa ( które powoduje wiele skutków ubocznych )> jest , jak sam przyznajesz tradycją , przyzwyczajeniem i> przyjemnością a nie bezalternatywną koniecznością to nie ja> powinienem się zastanowić nad swoim wegetarianizmem lecz ty> nad swoją mięsożernościąZapewniam Cię, że wielokrotnie się nad tym zastanawiałem. Nigdy nie musiałem ograniczać spożycia mięsa, bo po prostu nie jem go zbyt dużo. > I nie wydaje mi się abym to ja bym zaślepiony - raczej "wy"> za bardzo jesteście związani z kotletem na talerzu aby> zrozumieć jakie ta przyjemność ma skutki .Jak tu już wielokrotnie pisałem, każdy ma prawo do swoich aberracji, jeśli tylko nie próbuje narzucać ich innym. > Wolność to w sumie dobra rzecz ale wolność do zabijania> dla przyjemności milonów wrażliwych istot> jest co najmniej kontrowersyjna .Znam propagowaną przez Ciebię ideologię nie od dziś, czy jest sens to powtarzać w koło Macieju? > Zanim zaczniesz zarzucać mi ślepote zastanów się nad swoim stanowiskiem do problemuZanim mi to zaproponujesz pomyśl, że mogłem zrobić to już dawno (przemyśleć sprawę). I jak? > Bezwładne i apatyczne przyzwolenie na zabijanie bez> konieczności jest bardziej podobne do religijnego ,> dogmatycznego zacietrzewienia niż moja etyczna ,> humanistyczna refleksja nad realizowanym przez ludzi gatunkizmem .Acha, a wyganianie kota Lily z domu, tym samym skazywanie go na grzebanie w odpadkach, a w konsekwencji śmierć z głodu lub zatrucia również jest etyczną i humanistyczna refleksją. Rozumiem i nie mam pytań. W Rosji wiele takich kotków widziałem obsiadających kubły ze śmiaciami, nie mówiąc o psach. Powinieneś tam pojechać i sam na własne oczy sprawdzić, zwłaszcza że teraz po inflacji Rubla, który stracił względem Euro przez 2 lata prawie 100% i ostatnich podwyżek m.n. żywnosci, jest tam jeszcze gorzej. > pozdrawiam serdecznieWzajemnie
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#18 1 na 3 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | Witaj Jacku Symboliczny kot ma się nijak do przedstawianego przeze mnie problemu . Jesteś zbyt wrażaliwy i inteligentny aby tego nie wiedzieć więc potraktuje to jako drobną złośliwość i żart  Ciesze się , że jesz mało mięsa - to już coś ! Wegetarianizm nie jest aberacją tak jak ateizm nie jest aberacją czy wiara w jakąś wyższą inteligencje Przyznasz , że mam prawo do rozmowy , dyskusji i przedstawiania mojego punktu widzenia na sprawy , które uważam za ważne i istotne Aberacją natomiast jest według mnie zabijanie milionów wrażliwych istot dla przyjemności - dzień w dzień Wege nie jest ideologią lecz refleksją filozoficzną , etyczną oraz racjonalną Można ją odrzucić , zlekceważyć , potraktować z pogardą Można jednak potraktować ją poważnie Ja traktuje wege poważnie - tak samo poważnie jak sprzeciw wobec niewolnictwa , dyskryminacji , rasizmu , szowinizmu Ale nie chodzi tu ani o mnie i moje przekonania ani o ciebie ani o symbolicznego kota Chodzi o fakt zabijania bez konieczności milionów wrażliwych istot i o skutki z tym związane pozdrawiam niezmiennie serdecznie makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#19 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > Jesteś zbyt wrażaliwy i inteligentny aby tego nie wiedziećZastanawiałeś się kiedyś, jak i czy załatwić problem niechęci milionów kotów do jedzenia warzyw w milionach gospodarstw? > Ciesze się , że jesz mało mięsa - to już coś !Cieszę się, że się cieszysz. > Wegetarianizm nie jest aberacją tak jak ateizm nie> jest aberacją czy wiara w jakąś wyższą inteligencjeWegetarianizm sam w sobie nie. Mowa była o Twoim podejściu, którego nam tu nieustanie nie pozbawiasz, a jeszcze prezentujesz od wielu miesięcy. To różnica. > Przyznasz , że mam prawo do rozmowy , dyskusji i przedstawiania mojego punktu> widzenia na sprawy , które uważam za ważne i istotneOczywiście, masz prawo wyrażać swoje myśli jak każdy, choć jak dla mnie to wielokrotnie się powtarzasz. Pytanie czy jest sens. > zabijanie milionów wrażliwych istot dla przyjemności - dzień w dzieńTo już wiemy. > Wege nie jest ideologią lecz refleksją filozoficzną ,> etyczną oraz racjonalną> Można ją odrzucić , zlekceważyć , potraktować z pogardą> Można jednak potraktować ją poważnieTak, to Twoje dziecko, więc traktuj je poważnie, nawet powinieneś. > Ja traktuje wege poważnie - tak samo poważnie jak> sprzeciw wobec niewolnictwa , dyskryminacji , rasizmu , szowinizmuWiemy. > Chodzi o fakt zabijania bez konieczności milionów wrażliwych> istot i o skutki z tym związaneWiemy również i to. > pozdrawiam niezmiennie serdecznieDziękuję i nawzajem
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#20 5 na 7 | Episode_2 (3284 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > Dziękuje za komplement> makuśNie kombinuj, Makuś. Zdajesz sobie sprawę, czym się żywi kot. Nie lepiej, żeby zjadł jedną świnię w swoim życiu, czy choćby dwie, niż setki ptaków? Śmierć z łap kota nie jest łatwa ani przyjemna, ani nawet humanitarna. W dodatku kot je przez cały rok, także w sezonie lęgowym. Zje samicę i pisklęta zdechną z głodu albo z zimna. No, chyba, że kot je znajdzie. A chciałeś minimalizować cierpienie. Są jeszcze myszy i wiewiórki. Na myszach mi specjalnie nie zależy, chociaż Ty chyba bardziej troszczysz się o ssaki. Nie wiem, dlaczego. Niektóre ptaki potrafią nawet przejść test lustra. Kota powinno się trzymać w domu, chyba że komuś ideologia nie pozwala. Druga możliwość, że kot sobie nie poradzi. Wtedy mamy szybką śmierć świni/krowy vs śmierć kota poprzedzoną tygodniami stresu, głodu, tęsknoty i zaszczucia psami. |
#21 -1 na 1 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | Witaj Fascynujące jest to jakich absurdalnych argumentów używają obrońcy chowu przemysłowego i nieograniczonej konsumpcji mięsą ... przeczytałem twoją wypowiedź i ... padłem na pysk ... Chcesz uzasadnić i usprawiedliwić chów przemysłowy . zabijanie milionów wrażliwych i inteligentnych istot potrzebami zwierząt - domowych pupilów ? Dla mnie to zwykłe szaleństwo Całkowicie nie etyczne . aberacjyne i absurdalne Chcesz mieć kota czy psa --- to jest wyłącznie twoja przyjemność - nie ma w tym żadnej konieczności - i ta twoja chęć posiadania pupilka ma usprawiedliwiać mordowanie milionów wrażliwych istot ? Wymiękam ... Mordujmy świnie bo inaczej koty wymordują ptaki ? Człowieku ... zastanów się nad tym co piszesz ... Zostaw te zwierzęta w spokoju - one podlagają określonym uwarunkowaniom W ich przypadku redukuje to natura Czymś całkowicie różnym jest chów przemysłowy i mordowanie milionów zwierząt ... dla przyjemności ... i to tylko bogatego świata ... Proszę zastanów się pozdrawiam makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#22 5 na 5 | szarley (54913 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > Wymiękam ...Ja też > Fascynujące jest to jakich absurdalnych argumentów używają obrońcy chowu przemysłowego i nieograniczonej konsumpcji mięsą ...Czy każdy, kto nie jest fanatykiem wegetarianizmu jest od razu zwolennikiem chowu przemysłowego i nieograniczonej konsumpcji mięsa? Jadam mięso. moje spożycie jest poniżej średniej, ale: 1 Kiedy mam wybór (a mam bardzo często) nie jadam mięsa z hodowli przemysłowej 2 Mam wybór! Ożeniłem się z gospodarską córą i mieszkam po sąsiedzku z jej rodzicami. Warzyw i nabiału do syta. Inni takich możliwości nie mają 3 Mam wybór, bo jestem zamożnym człowiekiem, mogę sobie pozwolić na ryby jakie zechcę i owoce jakie zechcę, nie muszę oszczędzać na jedzeniu. Inni kupują kiełbasę z promocji za 5 zł/kg lub jeszcze tańszy pasztet Mam wybór a mimo to, w tym gospodarstwie jest kilka świń, kur, gęsi na własne spożycie a czasem jakiś cielaczek chorowity.. > przeczytałem twoją wypowiedź i ... padłem na pysk ...> Chcesz uzasadnić i usprawiedliwić chów przemysłowy . zabijanie milionów wrażliwych i inteligentnych istot potrzebami zwierząt - domowych pupilów ?> Dla mnie to zwykłe szaleństwoTak, bo skąd Ci się biorą miliony? Zwierzęta giną nie tylko w ubojniach. Zginie moc dzikich zwierząt jeśli pod wegetariańskie uprawy bio - paliwa wytnie się kolejne hektary lasów Giną od skażenia rzek nawozami pod uprawy Giną od środków ochrony roślin > (Chcesz mieć kota czy psa --- to jest wyłącznie twoja przyjemność - nie ma w tym żadnej konieczności - i ta twoja chęć posiadania pupilka...)Zginą dla przyjemności klimatyzowania mieszkań i oglądania telewizji bo wytwarzanie energii to efekt cieplarniany i wymieranie gatunków > Zostaw te zwierzęta w spokoju - one podlagają określonym uwarunkowaniom> W ich przypadku redukuje to naturaW moim też. Wiele razy w życiu znalazłem się w sytuacji kiedy polowanie czy połów ryb były po prostu życiową koniecznością. Nie zabierzesz do syberyjskiego chutoru wagonu warzyw, zabierzesz strzelbę i wędkę. Nie zabierzesz nasion, bo zanim wykiełkują, umrzesz > Czymś całkowicie różnym jest chów przemysłowy i mordowanie milionów zwierząt ... dla przyjemności ... i to tylko bogatego świata ...Mordowanie dla przyjemności jest zawsze złem, zabijanie dla jedzenia nie zawsze Warto zastanowić się nad przekonaniem wielu ludzi do ograniczenia mięsożerności, dla ich zdrowia, warto wykształcić w WIĘKSZOŚCI zwyczaj kupowania tylko tego co się zje i niewyrzucania żywności, koniecznie trzeba zlikwidować niehumanitarny ubój, warto ograniczyć hodowlę przemysłową, ale całkowity wegetarianizm? Wybacz, nie dla mnie > Proszę zastanów sięWzajemnie |
#23 -1 na 1 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | Warto zastanowić się nad przekonaniem wielu ludzi do ograniczenia mięsożerności, dla ich zdrowia, warto wykształcić w WIĘKSZOŚCI zwyczaj kupowania tylko tego co się zje i niewyrzucania żywności, koniecznie trzeba zlikwidować niehumanitarny ubój, warto ograniczyć hodowlę przemysłową, ale całkowity wegetarianizm? Wybacz, nie dla mnie hej, Dziękuje za tą wypowiedź ! Takie stanowisko , które prezentujesz idzie w dobrym kierunku Nie chcę tego popsuć więc nie bąde powtarzał argumentów o których już wielokrotni mówiłem Nie wiem czy moje zdrowie musi być pierwszoplanowym argumentem tym bardziej , że nie jedzenie mięsa nie ma żadnych skuzków ubocznych natomiast jedzenie go w nadmiarze je ma ... Najważniejsze tutaj wydaje mi się jedno : Jeśli mogę nie zabijać - nie zabijam ... Zabijam wyłącznie w sytuacji bezalternatywnej Zabijanie dla przyjemnności jest ... złem ... jest nie etyczne , jest egocentryczne , jest szowinizmem , rasizmem Pomyśl prosze ... Niewolnictwo , dyskryminacja , rasizm ... przecież nie odrzuciliśmy tego dlatego , że było to nieekonomiczne i niepraktyczne lecz zrobiliśżmy to z względów etycznych Natomiast jeśli chodzi o chów orzemysłowy to wszystko wskazuje na to , że jest to całkowicie sprzeczne z interesem ludzkości jako takiej Zanieczyszanie środowiska , powiększanie się obszarów biedy , choroby i degeneracja etyczna ... Nie wykarmisz 10 000 000 000 ludzi mięsem Już teraz zwierzęta hodowlane pochłaniają żywność która mogłaby zaspokoić potrzeby 4 000 000 000 ludzi - nie wspominajóc o wodzie ... Rozumiem , że wielu ludzi tego nie rozumie Ale Ty ??? pozdrawiam makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#24 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > hej,> Dziękuje za tą wypowiedź !> Takie stanowisko , które prezentujesz idzie w dobrym kierunkuMuszę Cię rozczarować... Twoja opinia na temat mojego kierunku nie ma dla mnie znaczenia  Poza tym nie idę w żarnym kierunku. Od wielu lat nie zmieniam sposobu odżywiania > Nie wiem czy moje zdrowie musi być pierwszoplanowym argumentem tym bardziej , że nie jedzenie mięsa nie ma żadnych skuzków ubocznych natomiast jedzenie go w nadmiarze je ma ...W nadmiarze, ja mam wrażenie, że chciałbyś wszystkim zabronić jedzenia mięsa "Zabrania się zabraniać" (T. Jansson) > Najważniejsze tutaj wydaje mi się jedno :> Jeśli mogę nie zabijać - nie zabijam ...> Zabijam wyłącznie w sytuacji bezalternatywnejNie. Jem mięso zarówno w sytuacji bezalternatywnej, jak też wtedy kiedy mam wybór. Dla wyboru teść trzyma świnie kury i gęsi > Zabijanie dla przyjemnności jest ... złem ... jest nie etyczne , jest egocentryczne , jest szowinizmem , rasizmemJest złem i nie spotkasz racjonalisty, który dla przyjemności zabija zwierzęta > Pomyśl prosze ...> Niewolnictwo , dyskryminacja , rasizm ...> przecież nie odrzuciliśmy tego dlatego , że było to nieekonomiczne i niepraktyczne lecz zrobiliśżmy to z względów etycznychGruby błąd. Ludzkość rezygnowała z niewolnictwa kiedy było ekonomicznie nieopłacalne > Natomiast jeśli chodzi o chów orzemysłowy to wszystko wskazuje na to , że jest to całkowicie sprzeczne z interesem ludzkości jako takiejTeza wymaga dowodu > Nie wykarmisz 10 000 000 000 ludzi mięsem> Już teraz zwierzęta hodowlane pochłaniają żywność która mogłaby zaspokoić potrzeby 4 000 000 000 ludzi - nie wspominajóc o wodzie ...> Rozumiem , że wielu ludzi tego nie rozumie> Ale Ty ???Ja też nie |
#25 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | |
#26 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > Ale te cholerne lwy są mięsożerne i na wegetarianizm ni cholery przejść nie chcą - choć to inteligentne i wrażliwe istoty.Może żarliwość Makusia nawróci je na wegetarianizm? Cytat: zaprawdę wam powiadam: Jeśli będziecie mieć wiarę jako ziarno gorczyczne, rzeczecie tej górze: Przejdź stąd tam, a przejdzie, i nic niepodobnego wam będzie.
Pozdrawiam  |
#27 1 na 1 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | Witam Mięsożerność lwów nie ma żadnego związku z wegetarianizmem . I pan to bardzo dobrze wie - po co pan o tym pisze ? Lew nie ma wyboru a więc nie można mu stawiać wymagań , które można postawić ludziom - zwierzętom , które mają wybór - mają wybór i możliwości Natomiast faktem jest , że lwy jako ssaki są wysoko rozwiniętymi istotami , posiadającymi duży zestaw emocji , zachowań - częściowo bardzo zbliżonymi do naszych . Fakt , że lew nie jest wege w żaden sposób nie jest i nie może być porównywalne do tego , że pan nie jest wege . Pan panie Andrzeju nie jest wege świadomie a lew nieświadomie Takie rozróżnienie jest do przeprowadzenia przed sądem kiedy zapadają wyroki uniewinniające dla ludzi nieświadomych swoich czynów . pozdrawiam makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#28 1 na 1 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | Witaj Boże uchowaj , że tak po ateistycznemu zawołam ! Ja swoje słowa kieruje do tych , którzy są zdolni do podejmowania etycznych , świadomych , racjonalnych decyzji . Lwy kierują się a raczej są kierowane instynktem - świadomość tych decyzji jest radykalnie ograniczona , o etyce mowy nie ma - choć dla istoty , która nie jest w stanie przeżyć bez mięsa musi wyglądać inaczej niż nasza . A nasza jest wszystkożerna co oznacza , że mamy możliwość zastępowania jednego pokarmu innym bez uszczerbku na zdrowiu bo to jest istotą wszystkożerności Wszystkożerność daje nam możliwość wyboru , daje nam alternatywy . Posiadanie alternatywy jest początkiem etyki ! pozdrawiam makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#29 2 na 2 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | Witaj drogi Jacku > Zastanawiałeś się kiedyś, jak i czy załatwić problem niechęci milionów kotów do jedzenia warzyw w milionach gospodarstw?<Nie , nie zastanawiałem się . Zastanawiałem się natomiast nad tym dlaczego ludzie inteligentni i wrażliwi i posiadający wartościowe alternatywy nadal usprawiedliwiają zabijanie milionów wrażliwych istot . Czyżbyś chciał ( w co wątpię ) w jakiś sposób uzasadnić swoje jedzenie zwierząt tym , że koty muszą to robić ? > Oczywiście, masz prawo wyrażać swoje myśli jak każdy, choć jak dla mnie to wielokrotnie się powtarzasz. Pytanie czy jest sens.<Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na to , że Ty rozmawiając z wierzącymi w Boga stosujesz wciąż te same argumenty , że się już wielokrotnie powtarzałeś ? To ma dla ciebie sens ? Jeżeli ma to pozwól mi uważać , że moje powtórki również mają sens pozdrawiam bardzo serdecznie makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > Czyżbyś chciał ( w co wątpię ) w jakiś sposób uzasadnić> swoje jedzenie zwierząt tym , że koty muszą to robić ?Spodziewałem się, iż napiszesz bardziej dosadnie np. w stylu "wstrętne i mordercze koty muszą to robić". A fe!  Jeszcze a propos tego, co ja bym chciał: chciałbym wiedzieć, jak załatwisz problem niechęci milionów kotów do jedzenia warzyw w milionach gospodarstw. Bo z pewnoscią masz już jakiś plan.. > Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na to , że Ty> rozmawiając z wierzącymi w Boga stosujesz wciąż te> same argumenty , że się już wielokrotnie powtarzałeś?1. Z tym samym człowiekiem? Gdzie i kiedy? 2. Makuś, czyżbyś używał starego chwytu propagandy ZSRR? pl.wikiped(*)u_was_Murzynów_biją!> Jeżeli ma to pozwól mi uważać , że moje powtórki również mają sensW porządku, pozwalam  > pozdrawiam bardzo serdecznieI nawzajem.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|