 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-07-2015 09:55 | Marco Rolle (419 punktów) (zablokowany) | Posłuszeństwo
-6 na 10 | Czy uczestnicy tego portalu wyznają posłuszeństwo nauce? Dwa przykłady:
SŁUCHAJ IZRAELU Od czego mamy uszy i oczy i rozum – czyli o posłuszeństwie. 1. Czym jest posłuszeństwo? - Niewolnictwem ! 2. Komu powinniśmy być posłuszni? Religii ,Nauce. 3. Posłuszeństwo kapłanom i naukowcom – jak zmienia się z wiekiem? 4. Posłuszeństwo religii ,nauce w małżeństwie. Posłuszeństwo obowiązkom. W pracy. 5. Co to jest posłuszeństwo ślepe nauce i jaka jest granica pomiędzy nim a posłuszeństwem zdrowym? 6. Posłuszeństwo nauce (dogmaty, moralność, etyka seksualna). 7. Posłuszeństwo a wolność – czy posłuszeństwo nie jest ograniczeniem mojej wolności. 8. Posłuszeństwo a wspólnota – czy i jak posłuszeństwo prowadzi do budowania wspólnoty. (rodzina, społeczeństwo, wspólnota religijna, Kościół
Powiem tak ,przyglądam się temu portalowi,forum od kilku lat. Dlaczego jesteście niewolnikami? Dlaczego wyznajecie posłuszeństwo? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..#181 2 na 2 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> A z postawy lekarki, czyli fachowca od hodowli wynika, że ten Twój przypadek, to wyjątek, który potwierdza regułę.Niezupełnie tak. Ona nie jest zwolenniczką usypiania "wybrakowanych egzemplarzy". Po prostu zna się na rzeczy i oceniała szanse kota na... bo ja wiem? jedną na milion? Z tym, że ona nie czytała Pratchetta, a ja tak i wiem, że szansa jedna na milion sprawdza się dziewięciu przypadkach na dziesięć  |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> Prędzej bym liczył na dobre serce hodowcy niż wężaNiesłusznie, bo każdy hodowca ma węża w kieszeni. 
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> Ona nie jest zwolenniczką usypiania "wybrakowanych egzemplarzy". Po prostu zna się na rzeczy i oceniała szanse kotaI oceniła, że w tym wypadku wystarczy tylko poczekać.
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
#184 1 na 1 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | hej, Każdy myślący czytelnik odróżnia ślepą wiare i brak choćby elmentarnego przygotowania do dyskusji które przedstawia pan od racjonalnych , rozsądnych , przemyślanych argumentów , które przedstawiam ja . I tak ... Nigdy nie zrezygnuje z kotletów zderza się z moim pytaniem czy zabijanie milionów wrażliwych istot jest bezalternatywnie konieczne . Każdy inteligentny czytelnik rozpozna co jest fanatyzmem i ślepą wiarą a co etyczną i racjonalną refleksją . Pańskie aroganckie i obraźliwe wypowiedzi nie są na tyle wartościowe abym je komentował . Z takimi komentarzemi proponuje udać się do Terlikowskiego , Oko i Pawłowicz . W tym temacie to wszystko . Wszystko ponieważ nie stać pana na prowadzenie kulturalnego dialogu . pozdrawiam makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
| e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | hej, Mam wyluzować ? To znaczy przestać pisać , odpowiadać , wyjaśniać , tłumaczyć ? Mam sobie pójść ... ? Przecież poruszam wiele różnych aspektów Od wege przeszliśmy do książki Sowy a od niej blisko jest do wspaniałej książki Michaela Schmidt-Salomona : Humanizm ewolucyjny Jesteśmy na forum wymieniamy się poglądami , stanowiskami , przekonaniami przekonaj mnie , że zabijanie milionów wrażliwych istot jest bezalternatywnie konieczne przekonaj mnie , że darwinizm społeczny jest jedyną alternatywą przekonaj mnie , że nieograniczona kumulacja kapitału jest racjonalna i rozsądna dla harmonijnego rozwoju naszych społeczności Rozmawiajmy Dlaczego mam wyluzować ? pozdrawiam makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
| e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | A nie lepiej tak z początku zwierzę wielkości bakterii? Drogi Jacku O tym mówią środowiska radimaryjno-smoleńskie Terlikowski i Oko i Pawłowicz środowiska racjonalne mówią o życiu zdolnym do odczuwania cierpienia , bólu czy przyjmności Nie mówią o domniemanych cierpieniach marchewki lecz o realnych cierpieniach świń Nie przez przypadek dopuszcza się aborcje do trzeciego miesiąca życia Cała zgromadzona nauka przekonuje nas o tym , że do tego momentu nie ma istoty , która mogłaby cokolwiek czuć Skoro rzeczywiście jesteś wyznawcą cierpienia marchewki powinieneś konsekwentnie wspierać postulaty konserwatystów uznających kobiety poddające się aborcji za morderczynie pozdrawiam makuś czekam na odpowiedzi !!!
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#187 3 na 3 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: Posłuszeństwo | > Dlaczego mam wyluzować ?Bo o hodowli, zabijaniu i jedzeniu zwierząt klepiesz ciągle to samo i zrobiłeś się nudny. A dla wielu irytujący (ja jestem tylko obojętny, czyli mnie to klepanie tego samego też już nie rusza, a może i też w końcu zacznie irytować, więc efekt będzie odwrotny od oczekiwanego). Bo nic nowego już w temat nie wnosisz, co najwyżej coraz mocniejsze emocje, które też działają przeciwskutecznie. Wszyscy (jeszcze chętni do dyskusji o tym) są okopani na swoich stanowiskach i nikt nie ustąpi. To bez sensu, chyba że pojawią się jakieś nowe, interesujące przemyślenia i argumenty (albo chociaż wciągająca narracja). Ale i tak nigdy bym cię nie zatrudnił do marketingu, promocji czy reklamy, bo byś mi tylko klientów zniechęcił. Jesteś zbyt pobudzony, nachalny i rozemocjonowany, dla niektórych może i fanatyczny. Co z tego, że masz pozytywny program, jak nie umiesz go sprzedać? |
| e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | hej, Darkside stary - ja nie staram się u ciebie o zatrudnienie ! Marketing to w dużej części kontrowersyjne sprawy ... dużo manipulacji , fałszywek , przekłamań , przemilczeń , sugestii ... Zastanów się nad wartością argumentów . Ja w moich wypowiedziach przedstawiam realne , racjonalne refleksje i przemyślenia na co wielu odpowiada : Nigdy nie zrezygnuje z kotleta Według mnie to tacy ludzie są irytujący , nachalni , nudni , pobudzeni i rozemocjonowani a nade wszystko nie-racjonalni A my jesteśmy na forum racjonalistów Moje pytanie o to dlaczego pozwalamy na aborcje tylko do trzeciego miesiąca pozostaje dla wszystkich mięsożerców którzy zaszczycili mnie odpowiedzią nierozwiązywalnym dylematem . Gdyby odpowiedzieli musieliby przyznać , że chodzi o złożoność organizmu , wrażliwość na cierpienie i zdolność odczuwania przyjemności itd. Złożoność organizmu jest tutaj wytyczną czy należy traktować go etycznie czy nie . Zakaz znęcania się nad zwierzętami nie ludzkimi jest tu również wielemówiący . Takie zakazy powinny wisieć nad wejściem do każdej rzeźni . Ciekawy zresztą dylemat Zabijać wolno - tylko znęcać się nie wolno .. To może dotyczyć też nas ludzi ... a nawet już dotyczy Jeśli chodzi o działania wojenne ( działanie wojenne czyli mordowanie wroga ) mamy do czynienia ze wspaniałą nowomową w której nie ma cienia rzeczywistości . Już wymordowanie żydów nazywane było nie wymordowaniem lecz ewentualnie likwidacją problemu , ostatecznym rozwiązaniem itd. My takim manipulacjom jesteśmy poddawani na codzień Według mnie trzeba sobie zdawać z tego sprawę Fanatyczny jestem ponieważ stawiam pytanie czy zabijanie milionów zwierząt codziennie jest bezalternatywnie konieczne ? To wkurzające pytanie , prawda ? Jest wkurzające ponieważ racjonalna odpowiedź brzmi NIE To nie jest bezalternatywnie konieczne Jednak trzeba być zdystansowanym wobec przyzwyczajeń , tradycji , bierności , przekonań o własnej wyższości aby móc tak uczciwie odpowiedzieć Z mojej strony pojawiają się nowe myśli i aspekty Ze strony obrońców marchewek i kotleta - NIE Nie wiem czy zauważyłeś ile wysiłków nawet ty sam wkładasz w powtarzanie podobnych argumentów w rozmowach z wierzącymi ? Zauważyłeś , że się powtarzasz ? Powtarza się to na forum setki razy Jak byś to ocenił , scharakteryzował , określił ? Z tego co mi wiadomo na forum jestem właściwie jedynym aktywnym wege . Założyłem 5 czy 6 wątków . I właściwie w każdym szukam porozumienia i kompromisu . To może błąd bo z fanatykami kotleta żadnego porozumienia czy kompromisu się nie da wypracować . Pełny i totalny zakaz aborcji to to samo co wypowiedź : nigdy nie zrezygnuje z kotleta . Może porozmawiasz o fanatyzmie z ludźmi wyznającymi takie fanatyczne stanowisko ? Nigdy nie zrezygnuje z kotleta oznacza : Nie interesują mnie żadne argumenty Ale to ten jeden wege to już pobudzony , nachalny , fanatyk ? Jeżli ty jesteś dobry w sprzedawaniu programów to prosiłbym o pomoc Pomóż mi - powiedz jak sprzedać wegetarianizm fanatykowi , który nigdy nie zrezygnuje z kotleta pozdrawiam makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> Hm. To z jakiego powodu ów zakaz zdjęto? Z powodu rangi zaledwie kaprysuWłaśnie tak: z powodu kaprysu większości, której się podoba posiadać żywą istotę. > >>Reakcje to nie to samo co wola, czy chęci.> >Czyżby ktoś twierdził, że to to samo? > Kontekst tak twierdziKontekst twierdzi, iż "empatia podpowiada nie tylko w kwestii wolności rasy ludzkiej, bo zwierzęta w wielu kwestiach reagują podobnie do nas", w czym nie ma twierdzenia, że reakcje to to samo co wola lub/i chęci. > Kilkanaście tysięcy lat temu niektóre wilki podchodziły blisko domostw ludzkich, zjadały odpadki, pozwalały się nawet głaskać...A dzisiaj kolejne gatunki "jedzą nam z ręki", powinniśmy je udomawiać? > A nie lepiej tak z początku zwierzę wielkości bakterii?  Jakoś słabo to widzę. 
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
#190 -1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | . > Każdy myślący czytelnik odróżnia ślepą wiare i brak choćby elmentarnego przygotowania do dyskusji które przedstawia pan od racjonalnych , rozsądnych , przemyślanych argumentów , które przedstawiam ja .www.racjon(*).php/s,671618/z,0/d,11#w673522PS. mgr inż Zbyszek Gliński, absolwent Politechniki Warszawskiej, specjalizacja - Maszyny Robocze i Pojazdy. Od 40 lat interesuje się zjawiskami niewyjaśnionymi przez nauke. Wieloletnie badania uwieńczone sukcesem rozpoznania mechanizmu funkcjonowania jasnowidzenia i telepatii w oparciu o posiadane dowody rzeczowe. Zainteresowania: religioznawstwo, nauki ścisłe, technologie, zjawiska paranormalne, inne cywilizacje._____________ Łaskawie oddał na moją w tym wątku [w innych też dokłada] wypowiedź, znowu głos negatywny: Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,671618#w673601____________ Tak, po takiej ocenie pana Zbyszka z Warszawy i poznaniu jego dorobku na naszym forum oraz dorobku na innym: foorumfoot(*)pl/_nowe/proroctwo_2012rok.htmfoorumfoot(*)lantyda/vimany_Mezopotamii.htmfoorumfoot(*)teraktyw/Atlantyda_inaczej.htmfoorumfoot(*)m_NDW/pogoda_wedlug_planet.htmfoorumfoot(*)chiwum_NDW/projekcja_czasu.htm to człowiek załamać się może. Jak tu widać nic mądrego ten mgr inż. napisać sam nie potrafi, to chociaż tak, na swój intelektualny dorobek, tu ciężko pracuje. @@@ . |
#191 2 na 2 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: Posłuszeństwo | Ale ja już ci napisałem, że to jest kwestia stopniowej ewolucji, a nie rewolucji. a twoja działalność na jakimś niszowym forum nie ma żadnego znaczenia w skali globalnej, nawet jeżeli przekonasz pół osoby. To nie w takich miejscach i nie w taki sposób będzie zmieniał się świat w tej kwestii, bo tutaj trzeba znacznie szerzej zakrojonych działań, akcji, lobbingu, itd. prowadzonych przez wpływowych ludzi i odpowiednio przygotowane instytucje, a nie pogawędek na jakimś zagubionym forum. Oczywiście, że można sobie pogadać, ale chyba tylko po to, żeby samemu się utwierdzić w słuszności swoich poglądów, napędzać swoje popędy, emocje i żądze, ale dla sprawy to bez znaczenia. Napisałbym, że trwonisz czas, ale tu jednak dyskusja może cię rozwijać w temacie, więc to chyba jedyny z tego pożytek. Dla Twojego ego. Zapisz się chociaż do jakiejś eko organizacji i tam będziesz miał większe pole do popisu, do poważniejszej działalności, niż te do niczego nie prowadzące kłótnie z kilkoma osobami. |
| e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | hej, Nie podzielam twojego pesymizmu - może naiwny jestem A miejsce wydaje mi się dość dobre - lepsze od wielu innych miejsc w których leje się hejt Tutaj jednak obowiązują pewne standarty Pisze nie po to aby się utwierdzić w swoich przekonaniach lecz po to aby je konfrontować z poglądami innych - jednak : Z kotletów nigdy nie zrezygnuje - nie jest poglądem lecz krzykiem fanatyka , który zapowiada , że nie interesują go żadne argumenty - tutaj rzeczywiście nie ma dyskusji . Nie wydaje mi się również , że zawężam spektrum lecz raczej poszerzam ... o tematy których nikt oprócz mnie nie porusza Na racjonalista.tv w przeciwieństwie odbywają się dyskusje o gatunkizmie Dlaczego moje pytania i refleksje na ten temat miałyby być postrzegane jako fanatyzm doprawdy nie rozumiem - chyba , że są to wypowiedzi fanatyków kotleta Moje wypowiedzi są raczej łagodne i kompromisowe Staram się uwrażliwiać - przyznasz , że próba uwrażliwiania nie ma wiele wspólnego z rewolucją Jeżeli w prasie , w mass mediach pojawiają się nagłówki : Mężczyzna w amoku zastrzelił żone <<to jak nazwać zabijanie milionów zwierząt - dzień w dzień ? Takie pytania nie są inspirowane fanatyzmem lecz refleksją etyczną Czy frustracja ludzi , którzy nie są przygotowani do zmierzenia się z tematem ma zamknąć mi usta ? Swoje przemyślenia upubliczniam na polskiateista i na you tube Chciałbyś abym działał w skali globalnej ... ? Przeceniasz mnie pozdrawiam makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#193 1 na 1 | Episode_2 (3284 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | Zgodzę się (gdzieś indziej o tym pisałaś) żeby nie udomawiać kolejnych gatunków. Niedawno widziałem sokoły i sowy uwiązane za nogi w hodowli, dla rozrywki zapewne. Ale gatunki, którym już się udomowienie przytrafiło, niech zostaną w domach, to jest teraz ich środowisko, do którego są przystosowane. Byle nie wiedziały, że są w niewoli. Też uważam, że zwierzę to nie zabawka tylko domownik ze swoimi prawami. Zwierzęta domowe, pupile mają bardzo korzystny wpływ na swoich właścicieli, odstresowują i obniżają ciśnienie. |
#194 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> Ale gatunki, którym już się udomowienie przytrafiło, niech zostaną w domach, to jest teraz ich środowisko, do którego są przystosowane. Byle nie wiedziały, że są w niewoli.Ależ wiedzą, "domowe" koty ustawicznie trzeba dopilnowywać, by nie czmychnęły, psy prowadza się na smyczy, albo uwiązuje przy budzie lub trzyma na zamkniętym terenie, czyli w istocie w klatce. No a bezdomne sztuki dosyć często dziczeją. > Zwierzęta domowe, pupile mają bardzo korzystny wpływ na swoich właścicieli, odstresowują i obniżają ciśnienie.Ukojenie, o którym piszesz płynie z poczucia bezpieczeństwa jakie daje niezagrażająca nam istota, potulni niewolnicy na swoich panów musieli działać podobnie.
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
#195 1 na 1 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> Ależ wiedzą, "domowe" koty ustawicznie trzeba dopilnowywać, by nie czmychnęłyTaka kocia natura, że muszą się gdzieś powałęsać, ale zawsze wracają. Pilnuje się ich, by nie wdały się gdzieś w bójkę, nie zaszły w ciążę albo nie złapały jakiejś choroby. > psy prowadza się na smyczy, albo uwiązuje przy budzie lub trzyma na zamkniętym terenie, czyli w istocie w klatce.Takie są przepisy i nie chodzi tu o trzymanie psa w klatce, żeby go zniewolić, a o bezpieczeństwo ludzi. Zdarza się, że pies mylnie odczyta ludzkie emocje i wtedy może się rzucić na przykład na pyskującą sąsiadkę sądząc, że ta zagraża jego opiekunce. Istnieją też psy, które wyłażą na ulicę i z ujadaniem gonią np. rowerzystów czy przechodniów. Swoją drogą, wiązanie psa przy budzie to lekkie barbarzyństwo jest... |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|