 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-07-2015 09:55 | Marco Rolle (419 punktów) (zablokowany) | Posłuszeństwo
-6 na 10 | Czy uczestnicy tego portalu wyznają posłuszeństwo nauce? Dwa przykłady:
SŁUCHAJ IZRAELU Od czego mamy uszy i oczy i rozum – czyli o posłuszeństwie. 1. Czym jest posłuszeństwo? - Niewolnictwem ! 2. Komu powinniśmy być posłuszni? Religii ,Nauce. 3. Posłuszeństwo kapłanom i naukowcom – jak zmienia się z wiekiem? 4. Posłuszeństwo religii ,nauce w małżeństwie. Posłuszeństwo obowiązkom. W pracy. 5. Co to jest posłuszeństwo ślepe nauce i jaka jest granica pomiędzy nim a posłuszeństwem zdrowym? 6. Posłuszeństwo nauce (dogmaty, moralność, etyka seksualna). 7. Posłuszeństwo a wolność – czy posłuszeństwo nie jest ograniczeniem mojej wolności. 8. Posłuszeństwo a wspólnota – czy i jak posłuszeństwo prowadzi do budowania wspólnoty. (rodzina, społeczeństwo, wspólnota religijna, Kościół
Powiem tak ,przyglądam się temu portalowi,forum od kilku lat. Dlaczego jesteście niewolnikami? Dlaczego wyznajecie posłuszeństwo? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..#76 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> To w jaki sposób te gatunki miałyby odzyskać wolność? Opisz ten proces, od stanu obecnego do wolności.Stopniowo zarzucamy trzymanie piesków, kotków i innych zwierzaków w domach i z czasem przemija moda na zwierzęta do towarzystwa i ozdobne, dzięki czemu mnożą się już tylko osobniki pozostające na wolności, obecnie zwane zdziczałymi.
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> Ty, a może by tak ludzi wypuścić na wolność, np. do lasu?A który gatunek homo sapiensów niewoli? > W sensie wytępić zwyczaj mieszkania w domach i chodzenia do pracy.To może pogadaj z Krystkonem. 
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
#78 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> No, to jeszcze tylko parę tysięcy lat, a Felis catus odzyska wolność. Szybciej się raczej nie da.Zaprzestać dokarmiania kotów można w znacznie krótszym czasie. Na moim osiedlu podjęto tego rodzaju działania wobec gołębi, które bez takiej akcji za niedługi czas też ktoś zapewne będzie skłonny uznać za samorzutnie garnące się do ludzi...
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
#79 1 na 1 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> E, myślałem, że taki kot to dobry pretekst, żeby też poskakać po meblach.Jak byłam młodsza o 20 kg, to też skakałam...  |
#80 3 na 3 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> Zaprzestać dokarmiania kotów można w znacznie krótszym czasie.Można. W ogóle można zaprzestać opieki nad tzw. dzikimi kotami. Nie dokarmiać, nie sterylizować, nie podawać lekarstw. W bardzo krótkim czasie najpierw się rozmnożą ponad wszelką miarę, a potem równie szybko wyginą. Nie chciałabym wtedy oglądać osiedlowych śmietników i blokowych piwnic, a już na pewno nie chciałabym tam wejść. Szczury gryzą. |
#81 3 na 3 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> W ogóle można zaprzestać opieki nad tzw. dzikimi kotami. Nie dokarmiać, nie sterylizować, nie podawać lekarstw.Można, przecież bez tych "udogodnień" żyją wszystkie dzikie zwierzęta. Nie znam gatunków, które by na braku naszej ingerencji ucierpiały. No chyba, że dinozaury. 
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
#82 1 na 1 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> Można, przecież bez tych "udogodnień" żyją wszystkie dzikie zwierzęta.Właśnie. Słowo kluczowe to "dzikie". Populacja tych zwierząt reguluje się sama w sposób naturalny. Kot domowy tego jako gatunek nie potrafi. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> o zwierzę trzeba dbać jak o dziecko. Z dzieckiem chodzi się na szczepienia, badania, do lekarza, jak tylko kichnie. Ze zwierzakiem tak samo, wtedy jest zdrowy i wszystko jest w porządku  Póki się nie zestarzeje, wtedy go usypiamy. Faktycznie jak dziecko.
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
#84 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> Populacja tych zwierząt reguluje się sama w sposób naturalny. Kot domowy tego jako gatunek nie potrafi.Kot domowy jako gatunek nie potrafi, by jego populacja regulowała się sama w sposób naturalny? 
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
#85 2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > Stopniowo zarzucamy trzymanie piesków, kotków i innych zwierzaków w domach i z czasem przemija moda na zwierzęta do towarzystwa i ozdobne, dzięki czemu mnożą się już tylko osobniki pozostające na wolności, obecnie zwane zdziczałymi.Ale czy możliwe by było zobaczyć przyjaźń psa, chomika i ośmiu ptaków?  Życie bez zwierząt dużo by straciło na uroku, zawsze żyliśmy ze zwierzętami. W naturze wiele gatunków żyje w symbiozie i każdemu jest dobrze. My mamy podobnie. Byle dbać, żeby tym zwierzętom było dobrze. |
#86 3 na 3 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> Póki się nie zestarzeje, wtedy go usypiamy.Kto usypia, ten usypia. Skoro nie ma takiej potrzeby, to się nie usypia. Mój poprzedni kot żył w przeliczeniu na ludzkie lata ok. dziewięćdziesiątki. Umarł zwyczajnie, ze starości, we śnie. Do ostatniej chwili był aktywny, miał wszystkie zęby (zadbałam o to) i bawił się piłeczkami. Trochę mu tylko sprawiało trudność wskakiwanie na szafę, więc zrezygnował, ale na stół skakał. Co innego, gdy zwierzę ciężko choruje i cierpi. Też wolałabym, żeby mnie wtedy uśpili. Nie chcę się męczyć. > Faktycznie jak dziecko.Bez komentarza... > Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.Droga Koleżanko, czy masz w domu lustro? |
#87 1 na 1 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> Kot domowy jako gatunek nie potrafi, by jego populacja regulowała się sama w sposób naturalny?  Właśnie tak i nie ma w tym nic śmiesznego. Kot domowy jest gatunkiem udomowionym. Nie umie żyć w naturze. W sposób naturalny jego populacja nie tyle się wyreguluje, ile zniknie. |
#88 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> czy możliwe by było zobaczyć przyjaźń psa, chomika i ośmiu ptaków?Tylko po co komu taki widok? > Życie bez zwierząt dużo by straciło na uroku, zawsze żyliśmy ze zwierzętami. W naturze wiele gatunków żyje w symbiozie i każdemu jest dobrze. My mamy podobnie. Byle dbać, żeby tym zwierzętom było dobrze.A skąd wiesz, że zwierzętom jest dobrze? Przecież my w ramach tej "troski" zwierzęta kastrujemy, tresujemy, fryzujemy, ubieramy w jakieś cudaczne stroje, trzymamy w klatkach, faszerujemy karmą, którą sami uznamy za właściwą, a na ich wyznaczonym naszym widzimisię koniec - usypiamy. Czy Ty poświęciłbyś wolność, by ku czyjejś uciesze z wdziękiem zaprzyjaźniać się z ośmioma papugami, psem i chomikiem?
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
#89 3 na 3 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> Przecież my w ramach tej "troski" zwierzęta kastrujemy, tresujemy, fryzujemy, ubieramy w jakieś cudaczne stroje, trzymamy w klatkach, faszerujemy karmą, którą sami uznamy za właściwą, a na ich wyznaczonym naszym widzimisię koniec - usypiamy.Może "wy". Ja nie. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> >Póki się nie zestarzeje, wtedy go usypiamy.> Kto usypia, ten usypia.Np. Ty. > Mój poprzedni kot [...] Umarł zwyczajnieOK, udało mu się. > Co innego, gdy zwierzę ciężko choruje i cierpi.Czyli Ty usypiasz. > Droga Koleżanko, czy masz w domu lustro?Bo chcesz pożyczyć?
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|