Racjonalista - Strona głównaDo treści
Posłuszeństwo

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
25-07-2015 09:55Marco Rolle (419 punktów)
(zablokowany)
Posłuszeństwo
Ocena -6 na 10
Czy uczestnicy tego portalu wyznają posłuszeństwo nauce?
Dwa przykłady:

SŁUCHAJ IZRAELU
Od czego mamy uszy i oczy i rozum – czyli o posłuszeństwie.
1.
Czym jest posłuszeństwo? - Niewolnictwem !
2.
Komu powinniśmy być posłuszni? Religii ,Nauce.
3.
Posłuszeństwo kapłanom i naukowcom – jak zmienia się z wiekiem?
4.
Posłuszeństwo religii ,nauce w małżeństwie. Posłuszeństwo obowiązkom. W pracy.
5.
Co to jest posłuszeństwo ślepe nauce i jaka jest granica pomiędzy nim a
posłuszeństwem zdrowym?
6.
Posłuszeństwo nauce (dogmaty, moralność, etyka seksualna).
7.
Posłuszeństwo a wolność – czy posłuszeństwo nie jest ograniczeniem mojej
wolności.
8.
Posłuszeństwo a wspólnota – czy i jak posłuszeństwo prowadzi do budowania
wspólnoty. (rodzina, społeczeństwo, wspólnota religijna, Kościół


Powiem tak ,przyglądam się temu portalowi,forum od kilku lat.
Dlaczego jesteście niewolnikami?
Dlaczego wyznajecie posłuszeństwo?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..
#76
05-08-2015 20:51
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Episode_2

>To w jaki sposób te gatunki miałyby odzyskać wolność? Opisz ten proces, od stanu obecnego do wolności.
Stopniowo zarzucamy trzymanie piesków, kotków i innych zwierzaków w domach i z czasem przemija moda na zwierzęta do towarzystwa i ozdobne, dzięki czemu mnożą się już tylko osobniki pozostające na wolności, obecnie zwane zdziczałymi.


Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Episode_2

>Ty, a może by tak ludzi wypuścić na wolność, np. do lasu?
A który gatunek homo sapiensów niewoli?

>W sensie wytępić zwyczaj mieszkania w domach i chodzenia do pracy.
To może pogadaj z Krystkonem.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#78
05-08-2015 21:16
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Lilly Amina

>No, to jeszcze tylko parę tysięcy lat, a Felis catus odzyska wolność. Szybciej się raczej nie da.
Zaprzestać dokarmiania kotów można w znacznie krótszym czasie. Na moim osiedlu podjęto tego rodzaju działania wobec gołębi, które bez takiej akcji za niedługi czas też ktoś zapewne będzie skłonny uznać za samorzutnie garnące się do ludzi...

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#79
06-08-2015 06:49
 Ocena 1 na 1
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Episode_2

>E, myślałem, że taki kot to dobry pretekst, żeby też poskakać po meblach.
Jak byłam młodsza o 20 kg, to też skakałam...

#80
06-08-2015 06:56
 Ocena 3 na 3
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Posłuszeństwo

>Zaprzestać dokarmiania kotów można w znacznie krótszym czasie.
Można. W ogóle można zaprzestać opieki nad tzw. dzikimi kotami. Nie dokarmiać, nie sterylizować, nie podawać lekarstw. W bardzo krótkim czasie najpierw się rozmnożą ponad wszelką miarę, a potem równie szybko wyginą. Nie chciałabym wtedy oglądać osiedlowych śmietników i blokowych piwnic, a już na pewno nie chciałabym tam wejść. Szczury gryzą.

#81
06-08-2015 10:34
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Lilly Amina

> W ogóle można zaprzestać opieki nad tzw. dzikimi kotami. Nie dokarmiać, nie sterylizować, nie podawać lekarstw.
Można, przecież bez tych "udogodnień" żyją wszystkie dzikie zwierzęta. Nie znam gatunków, które by na braku naszej ingerencji ucierpiały.

No chyba, że dinozaury.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#82
06-08-2015 11:11
 Ocena 1 na 1
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Posłuszeństwo

>Można, przecież bez tych "udogodnień" żyją wszystkie dzikie zwierzęta.
Właśnie. Słowo kluczowe to "dzikie". Populacja tych zwierząt reguluje się sama w sposób naturalny. Kot domowy tego jako gatunek nie potrafi.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Lilly Amina

>o zwierzę trzeba dbać jak o dziecko. Z dzieckiem chodzi się na szczepienia, badania, do lekarza, jak tylko kichnie. Ze zwierzakiem tak samo, wtedy jest zdrowy i wszystko jest w porządku
Póki się nie zestarzeje, wtedy go usypiamy. Faktycznie jak dziecko.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#84
06-08-2015 12:10
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Lilly Amina

>Populacja tych zwierząt reguluje się sama w sposób naturalny. Kot domowy tego jako gatunek nie potrafi.
Kot domowy jako gatunek nie potrafi, by jego populacja regulowała się sama w sposób naturalny?

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#85
06-08-2015 12:48
 Ocena 2 na 2
finerbijk (17282 punktów)Odp: Posłuszeństwo
>Stopniowo zarzucamy trzymanie piesków, kotków i innych zwierzaków w domach i z czasem przemija moda na zwierzęta do towarzystwa i ozdobne, dzięki czemu mnożą się już tylko osobniki pozostające na wolności, obecnie zwane zdziczałymi.
Ale czy możliwe by było zobaczyć przyjaźń psa, chomika i ośmiu ptaków?

Życie bez zwierząt dużo by straciło na uroku, zawsze żyliśmy ze zwierzętami. W naturze wiele gatunków żyje w symbiozie i każdemu jest dobrze. My mamy podobnie. Byle dbać, żeby tym zwierzętom było dobrze.

#86
06-08-2015 13:35
 Ocena 3 na 3
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Posłuszeństwo

>Póki się nie zestarzeje, wtedy go usypiamy.
Kto usypia, ten usypia. Skoro nie ma takiej potrzeby, to się nie usypia. Mój poprzedni kot żył w przeliczeniu na ludzkie lata ok. dziewięćdziesiątki. Umarł zwyczajnie, ze starości, we śnie. Do ostatniej chwili był aktywny, miał wszystkie zęby (zadbałam o to) i bawił się piłeczkami. Trochę mu tylko sprawiało trudność wskakiwanie na szafę, więc zrezygnował, ale na stół skakał.
Co innego, gdy zwierzę ciężko choruje i cierpi. Też wolałabym, żeby mnie wtedy uśpili. Nie chcę się męczyć.
>Faktycznie jak dziecko.
Bez komentarza...
>
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

Droga Koleżanko, czy masz w domu lustro?

#87
06-08-2015 13:40
 Ocena 1 na 1
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Posłuszeństwo

>Kot domowy jako gatunek nie potrafi, by jego populacja regulowała się sama w sposób naturalny?
Właśnie tak i nie ma w tym nic śmiesznego. Kot domowy jest gatunkiem udomowionym. Nie umie żyć w naturze. W sposób naturalny jego populacja nie tyle się wyreguluje, ile zniknie.

#88
06-08-2015 13:46
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi finerbijk

>czy możliwe by było zobaczyć przyjaźń psa, chomika i ośmiu ptaków?
Tylko po co komu taki widok?

>Życie bez zwierząt dużo by straciło na uroku, zawsze żyliśmy ze zwierzętami. W naturze wiele gatunków żyje w symbiozie i każdemu jest dobrze. My mamy podobnie. Byle dbać, żeby tym zwierzętom było dobrze.
A skąd wiesz, że zwierzętom jest dobrze? Przecież my w ramach tej "troski" zwierzęta kastrujemy, tresujemy, fryzujemy, ubieramy w jakieś cudaczne stroje, trzymamy w klatkach, faszerujemy karmą, którą sami uznamy za właściwą, a na ich wyznaczonym naszym widzimisię koniec - usypiamy.

Czy Ty poświęciłbyś wolność, by ku czyjejś uciesze z wdziękiem zaprzyjaźniać się z ośmioma papugami, psem i chomikiem?


Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#89
06-08-2015 13:49
 Ocena 3 na 3
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Posłuszeństwo

>Przecież my w ramach tej "troski" zwierzęta kastrujemy, tresujemy, fryzujemy, ubieramy w jakieś cudaczne stroje, trzymamy w klatkach, faszerujemy karmą, którą sami uznamy za właściwą, a na ich wyznaczonym naszym widzimisię koniec - usypiamy.
Może "wy". Ja nie.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Lilly Amina

>>Póki się nie zestarzeje, wtedy go usypiamy.
>Kto usypia, ten usypia.
Np. Ty.

>Mój poprzedni kot [...] Umarł zwyczajnie
OK, udało mu się.

>Co innego, gdy zwierzę ciężko choruje i cierpi.
Czyli Ty usypiasz.

>Droga Koleżanko, czy masz w domu lustro?
Bo chcesz pożyczyć?


Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365