Racjonalista - Strona głównaDo treści
Posłuszeństwo

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
25-07-2015 09:55Marco Rolle (419 punktów)
(zablokowany)
Posłuszeństwo
Ocena -6 na 10
Czy uczestnicy tego portalu wyznają posłuszeństwo nauce?
Dwa przykłady:

SŁUCHAJ IZRAELU
Od czego mamy uszy i oczy i rozum – czyli o posłuszeństwie.
1.
Czym jest posłuszeństwo? - Niewolnictwem !
2.
Komu powinniśmy być posłuszni? Religii ,Nauce.
3.
Posłuszeństwo kapłanom i naukowcom – jak zmienia się z wiekiem?
4.
Posłuszeństwo religii ,nauce w małżeństwie. Posłuszeństwo obowiązkom. W pracy.
5.
Co to jest posłuszeństwo ślepe nauce i jaka jest granica pomiędzy nim a
posłuszeństwem zdrowym?
6.
Posłuszeństwo nauce (dogmaty, moralność, etyka seksualna).
7.
Posłuszeństwo a wolność – czy posłuszeństwo nie jest ograniczeniem mojej
wolności.
8.
Posłuszeństwo a wspólnota – czy i jak posłuszeństwo prowadzi do budowania
wspólnoty. (rodzina, społeczeństwo, wspólnota religijna, Kościół


Powiem tak ,przyglądam się temu portalowi,forum od kilku lat.
Dlaczego jesteście niewolnikami?
Dlaczego wyznajecie posłuszeństwo?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..
#91
06-08-2015 14:19
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Lilly Amina

>>Kot domowy jako gatunek nie potrafi, by jego populacja regulowała się sama w sposób naturalny?
>Właśnie tak i nie ma w tym nic śmiesznego.
Wyjaśnię: śmieszna jest logika tego zdania.

>Kot domowy jest gatunkiem udomowionym. Nie umie żyć w naturze.
Pytanie skąd przypadki zdziczenia i pomyślnego mnożenia kotów.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#92
06-08-2015 14:26
 Ocena 1 na 1
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Posłuszeństwo

>Pytanie skąd przypadki zdziczenia i pomyślnego mnożenia kotów.
Zdziczenie się zdarza, ale jest krótkotrwałe, "pomyślne mnożenie" rozłożyło mnie całkiem. Chyba nie bardzo masz pojęcie o kotach...

#93
06-08-2015 14:59
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Lilly Amina

>>Przecież my w ramach tej "troski" zwierzęta kastrujemy, tresujemy, fryzujemy, ubieramy w jakieś cudaczne stroje, trzymamy w klatkach, faszerujemy karmą, którą sami uznamy za właściwą, a na ich wyznaczonym naszym widzimisię koniec - usypiamy.
>Może "wy". Ja nie.
Zdefiniuj jacy "wy", bo np. ja nie trzymam zwierząt.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#94
06-08-2015 15:08
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Lilly Amina

>>Pytanie skąd przypadki zdziczenia i pomyślnego mnożenia kotów.
>Zdziczenie się zdarza, ale jest krótkotrwałe
A cóż je skraca? Czyżby "litościwe" udomawianie?

> "pomyślne mnożenie" rozłożyło mnie całkiem.
Masz rację, powinnam napisać "mnożenie", pomyślność jest zawarta w definicji mnożenia.

>Chyba nie bardzo masz pojęcie o kotach...
Kot, jaki jest, każdy widzi.


Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#95
06-08-2015 15:11
 Ocena 4 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Lilly Amina
Lily, podziwiam za cierpliwość (anielską) w rozmowach z 'tropiącą'




Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#96
06-08-2015 15:17
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Posłuszeństwo
> nie chodzi mi o osobniki tylko gatunki, więc nie o wypuszczanie
> konkretnych zwierząt z klatek mi chodzi, a o wytępienie zwyczaju
> trzymania zwierząt dla przyjemności.

A zwyczaju, w którym ludzie trzymają psy nie dla przyjemności nie?
www.se.pl/(*)-pechowego-rabusia_441293.html

> Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów

Hmm.. trochę, jak pies tropiciel

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#97
06-08-2015 19:02
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)Odp: Posłuszeństwo
>A skąd wiesz, że zwierzętom jest dobrze?
Widać, że nigdy nie miałaś psa.

>Czy Ty poświęciłbyś wolność, by ku czyjejś uciesze z wdziękiem zaprzyjaźniać się z ośmioma papugami, psem i chomikiem?
Do wolności zwierząt przykładasz ludzką miarę. Są zwierzęta, które mają wolność w naturze, jak np. zebry, które nigdy by się nie dały udomowić, a już ich krewniacy konie jak najbardziej. Nie jestem zwolennikiem trzymania latających ptaków w klatkach, bo to jest sprzeczne z ich naturą, ale jeśli mogą swobodnie polatać to dlaczego nie? Gdyby im było źle to by nie wróciły i tyle.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>A zwyczaju, w którym ludzie trzymają psy nie dla przyjemności nie?
Nie.

>> Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów
>Hmm.. trochę, jak pies tropiciel
Tak, to jest jedna z możliwości.


Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#99
06-08-2015 20:43
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)Odp: Posłuszeństwo
>A który gatunek homo sapiensów niewoli?
Homo sapiens creditus

#100
06-08-2015 20:44
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi finerbijk

>>A skąd wiesz, że zwierzętom jest dobrze?
>Widać, że nigdy nie miałaś psa.
Sądzisz, że nie miałam psa, bo spytałam na czym opierasz swoje twierdzenie?

>Do wolności zwierząt przykładasz ludzką miarę. [...] Nie jestem zwolennikiem trzymania latających ptaków w klatkach, bo to jest sprzeczne z ich naturą
Dlaczego siedzenie w klatce uważasz za sprzeczne z naturą, a chodzenie na smyczy nie?

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#101
06-08-2015 21:01
 Ocena 2 na 2
finerbijk (17282 punktów)Odp: Posłuszeństwo
>Sądzisz, że nie miałam psa, bo spytałam na czym opierasz swoje twierdzenie?
Kto miał to zwierzę to doskonale wie, jak zrozumiale potrafi ono wyrażać stan swoich uczuć. I nigdy nie udaje, w przeciwieństwie do płci ludzkiej zwanej piękną Czy psu jest dobrze widać gołym okiem, czy kobiecie nigdy.

>Dlaczego siedzenie w klatce uważasz za sprzeczne z naturą, a chodzenie na smyczy nie?
Bo ptakom nie po to wyrosły skrzydła żeby się nimi podcierać. To jest ich cecha (żeby użyć mądrego słówka) inherentna. Jeśli chodzi o smycz, to też chodzimy gdzie należy na smyczy prawa. Cóż, taki świat. Każdy ma swoją smycz - byle chociaż przyzwoitej długości.

#102
06-08-2015 21:09
 Ocena 4 na 4
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Posłuszeństwo

>Zdefiniuj jacy "wy"
A kto napisał:
Cytat:
Przecież my w ramach tej "troski" zwierzęta kastrujemy, tresujemy, fryzujemy, ubieramy w jakieś cudaczne stroje, trzymamy w klatkach, faszerujemy karmą, którą sami uznamy za właściwą, a na ich wyznaczonym naszym widzimisię koniec - usypiamy.

Nie ja przecież?

#103
06-08-2015 21:17
 Ocena 1 na 1
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Posłuszeństwo

>Kot, jaki jest, każdy widzi.
Pozory mylą - w odniesieniu do kotów jest to znacznie bardziej prawdziwe, niż w odniesieniu do ludzi.
>
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

Powodzenia

#104
07-08-2015 01:16
 0 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Lilly Amina

>>Zdefiniuj jacy "wy"
>A kto napisał:
> Cytat:
Przecież my w ramach tej "troski" zwierzęta kastrujemy, tresujemy, fryzujemy, ubieramy w jakieś cudaczne stroje, trzymamy w klatkach, faszerujemy karmą, którą sami uznamy za właściwą, a na ich wyznaczonym naszym widzimisię koniec - usypiamy.

Tu wszędzie jest użyty przez mnie zaimek "my", a ja Cię pytałam o użyty przez Ciebie zaimek "wy".

Zatem jacy "wy"?

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#105
07-08-2015 01:17
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Lilly Amina

>>Kot, jaki jest, każdy widzi.
>Pozory mylą
Racja, nie każdy, niewidomych przepraszam.

No, ale ja, póki co, widzę.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365