 |
Kwestia Islamu a postawa Prawicy Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-11-2015 09:49 | Radoslavus (546 punktów) (zablokowany) | Kwestia Islamu a postawa Prawicy
13 na 13 | Parę godzin temu islamiści dokonali krwawych zamachów we Francji, dając kolejny dowód na pokojowość ich religii, a przy okazji potwierdzając, że religie same w sobie są antyhumanistyczne. Jako, że z prawej strony rozleją się komentarze typu "lewackie multikulti znowu zawiodło" oraz inne ostrzejsze, z którymi można zapoznać na stronie freikorps polen, postanowiłem założyć ten wątek.
Nie zamierzam pisać tutaj o tym jak straszne to są zamachy oraz kto i dlaczego je przeprowadził. Z Prawej strony cały czas padają ataki na multikulti - określenie, które stało się pojęciem niezwykle szerokim i w konsekwencji niezrozumiałym. Prawica zapomniała, że masowa imigracja muzułmanów do europy rozpoczęła się pod patronatem wielkiego kapitału, a celem był nacisk na obniżenie płac, osłabienie związków zawodowych, ógółem wykorzystanie niezwykle taniej siły roboczej. Multikulti było próbą integracji i zaadaptowania tych napływowych rzesz z całej Afryki/Azji do społeczeństw europejskich. I w większości się to udało, chociaż czarne czy arabskie społeczności nadal trawi mnóstwo problemów. I tutaj mam pytanie (głównie do prawej strony). Jak należy postępować z tymi milionami mieszkańców UE wyznającymi Islam? Jakie ma być ustawodawstwo, polityka wobec nich? Nigdy nie widziałem żadnych konstruktywnych rozwiązań w tej sprawie, a z racji pewnych zwycięstw ultraprawicy w kilku krajach zachodu w najbliższych latach, myślę że warto zadać to pytanie. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej..| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > >> Wszyscy wiemy, z czego to cytat  > >Mów za siebie, bo dostaniesz tyle porcji, że nie strawisz...  > Czyżbyś nie wiedział?  Nie przeczytałem wszystkich książek, musiałem zrobić selekcję, żeby przeczytać chociaż ułamek tych, które chciałem. > Widzisz, ja w tamtym miejscu nie jadam  W tamtym - tzn. w szpitalu psychiatrycznym? Jedzenie tam marne, że nie jadasz? > Nawet nie bywam.Bo dają najwyżej podwójną porcję, a Wszyscy potrzebujesz więcej?  > Ale mówię tylko za siebie.Ciekawy przypadek, raz za Wszystkich, innym razem tylko za siebie..., postaraj się jeszcze ograniczyć ilość zjadanych porcji. 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#272 1 na 1 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > Wszyscy wiemy, z czego to cytat  Ja nie wiem  |
#273 1 na 1 Šemū' el Lönneberg (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > >Wszyscy wiemy, z czego to cytat  > Ja nie wiem  Dům proměnění - Stanislaw Lem |
#274 2 na 2 | Celecrin (6386 punktów) | U Was tez bija Murzynow | > >>Strzelają i podkładają bomby tylko i wyłącznie bandyci, niezależnie od wyznania lub jego braku.> >A jaką część z tych bandytów podkładających bomby stanowią bandyci muzułmanie?> Jaką część fanatyków bijących podpalających i oblewających farbą w Polsce stanowią muzułmanie?> Z E R O %Klasyczna obrona typu : u was tez bija Murzynow? Nie mozesz sie doczekac muzulmanskich zamieszek w polskich miastach? marucha.wo(*)05/23/zamieszki-w-sztokholmie/Byloby conajmniej dziwne gdyby mala spolecznosc salaficka (celowo nie wspominam zintegrowanych Tatarow) w Polsce pchala sie na czolowki gazet, palac samochody i gwalcac polskie nastolatki. To nie w ich stylu. Poczekaja az bedzie ich wiecej. Co powiesz na to, to tez fanatyk? www.fakt.p(*)-w-paryzu,artykuly,591991.htmlNa koniec jeszcze jeden z Twoich agrumentow 'bicia Murzyna'. Przemoc wobec kobiet. Podales liczbe 100 tys przypadkow przemocy domowej w Polsce z tego 70 tys kobiet. W 38 milionowym kraju katolickim. Wezmy zatem pod uwage 100 milionowa Wielka Brytanie. Maja 5% mniejszosc muzulmanska, czyli okolo 5 milionow. Ta 5 milionowa mniejszosc popelnia KILKAKROTNIE wiecej przestepsw wobec kobiet niz Polacy. Obrzezanie jest przemoca? W WB 170 tysiecy dziewczynek zostalo obrzezanych. Na swiecie jest 125 milionow okaleczonych kobiet. www.tvn24.(*)-wielkiej-brytanii,446036.htmlGwalty na nieletnich. Tylko w jednym Rotheram znane sa przypadki zgwalcenia 1500 dziewczynek. przez muzulmanow. www.tvn24.(*)porazajacy-raport,462670.html. Jedno miasto szarley... Przymusowe wydawanie za maz. Co roku to 1,5 -2 tysiace dziewczynek (te nie sa zwykle obrzezane to czesto Pakistanki) wyborcza.p(*)e-brytyjski-i-sila-wydaja.html(5 mln muzulmanow 1500 skrzywdzonych dziewczynek, 35 mln muzulmanow ponad 80 tysiecy tak?) Ilu muzulmanow regularnie bije swoje zony? Gwalci je? Wielka Brytanie zamieszkuje 2,71 mln muzulmanow 4,8% populacji ale stanowia 13% wszystkich wiezniow, 11000 czyli 0,5% populacji. W WB jest okolo 1 mln Polakow w wiezieniach znajduje sie 800... Dziekuje |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | |
#276 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: U Was tez bija Murzynow | > Klasyczna obrona typu : u was tez bija Murzynow? Nie mozesz sie doczekac muzulmanskich zamieszek w polskich miastach?Boję się takich zamieszek i boję się fanatyków islamskich i antyislamskich, którzy chcą je prowokować. W Polsce prowokują je raczej antyislamscy fanatycy > Byloby conajmniej dziwne gdyby mala spolecznosc salaficka (celowo nie wspominam zintegrowanych Tatarow)A ja właśnie celowo piszę wyłącznie o polskich Tatarach, których wielu osobiście znam jako często gość na moim ulubionym Podlasiu. I o nich się boję Nie podważam Twoich statystyk, choć chciałbym zobaczyć też inne np jak liczna jest nieislamska mniejszość w Arabii Saudyjskiej i Katarze i jaki odsetek więźniów stanowi (Co do statystyk, Brzostowski już napisał) |
#277 1 na 1 | takitamsobie (27 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > Nie czytasz tego co piszę. NIGDZIE nie napisałem, że wszyscy muzułmanie, albo nawet jakaś osoba tylko dlatego że wyznaje jakąś religię jest zła. Wskaż mi tenże fragment albo skończ już z manipulowaniem moimi wypowiedziami.Proszę: "Parę godzin temu islamiści dokonali krwawych zamachów we Francji, dając kolejny dowód na pokojowość ich religii, a przy okazji potwierdzając, że religie same w sobie są antyhumanistyczne." A pod koniec postu: "I tutaj mam pytanie (głównie do prawej strony). Jak należy postępować z tymi milionami mieszkańców UE wyznającymi Islam? " Pierwszy cytat pokazuje uogólnianie islamista - całość Islamu. Drugi potwierdza, że nie chodzi tu o wyłącznie krytykę literacką Koranu. Dlaczego bowiem ustawodawstwo miałoby zmieniać się wobec milionów wyznawców Islamu, jeśli zamachu dokonała garstka ekstremistów? Nie sposób domagać się rozwiązań wobec "milionów" bez zakładania że przez samo współdzielenie świętych tekstów mają coś wspólnego z zamachami. > >Proszę o podanie konkretów - jakie zachęty, gdzie, kiedy, dla kogo?> 1) google.pl> 2) biblioteki> Polecam poszukać o tym skąd się wzięli Gastarbeiterzy w Niemczech, dlaczego akurat jest u naszych zachodnich sąsiadów tylu Turków, skąd już przed II WŚ we Francji było tylu imigrantów, zwłaszcza działalność Société générale d'immigration.Dziękuję, ale nie zamierzam grać w tą grę. Użytkownik nie jest w stanie zaprezentować dowodów na poparcie swojej tezy, a moim zadaniem nie jest argumentowanie za drugą stronę w dyskusji. Na tym kończę rozmowę. |
#278 3 na 3 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > >>Wszyscy wiemy, z czego to cytat  > >Ja nie wiem  > Dům proměnění - Stanislaw LemNie  |
#279 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | . > Na przykład jeden z analityków libańskich ujawnił, iż numery seryjne broni IS są tożsame z numerami broni jakie zostały sprzedane przez USA Turcji, Katarowi i Arabii Saudyjskiej."Tak. I z tej Pańskiej logiki wynika wniosek Stany Zjednoczone dozbrajają Państwo Islamskie po to aby mogło dokonywać zamachów terrorystycznych w Europie. Choć nie wiem jak to jest dokładnie, uważam to za bardzo prawdopodobne. Biznes jest biznesem. Zresztą nie śmiem Panu przeczyć. Różne rzeczy dzieją się w świecie, chodzi o to aby je rozumieć i wyciągać właściwe wnioski.  Brawo to trochę mało. Ciekawe są tu wnioski? @@@ . |
#280 1 na 1 | Celecrin (6386 punktów) | Odp: U Was tez bija Murzynow | > >Klasyczna obrona typu : u was tez bija Murzynow? Nie mozesz sie doczekac muzulmanskich zamieszek w polskich miastach?> Boję się takich zamieszek i boję się fanatyków islamskich i antyislamskich, którzy chcą je prowokować. W Polsce prowokują je raczej antyislamscy fanatycyZamieszki? Jakie zamieszki antyislamskie mielismy w Polsce? > >Byloby conajmniej dziwne gdyby mala spolecznosc salaficka (celowo nie wspominam zintegrowanych Tatarow)> A ja właśnie celowo piszę wyłącznie o polskich Tatarach, których wielu osobiście znam jako często gość na moim ulubionym Podlasiu. I o nich się bojęJa sie boje ale w inny sposob. janwojcik.(*)wolennicy-szariatu-czy-tatarzyNie wylewaj krokodylich lez nad Tararami, oni jada na tym samym wozku co my. Islam zagraza nam wszystkim i jest silniejszy rowniez dzieki takim obroncom jak Ty i Boguslawski. Bo islam radykalny to jak kosciol ojca Rydzyka. Niby rozumni katolicy sie od niego separuja ale przeciez nikt go z KK nie wyrzucil! Ma radio, a politycy PiS liza mu tyleczek. > Nie podważam Twoich statystykPotraktuj je jako ostrzezenie. Kto statystykami walczy od statystyk ginie. Taki sposob rozmowy prowadza feministki, ja muzulmanie wycinaja dziewczynkom lechtaczki, one a u nas kobiety sa bite. Jesli chcesz wiedziec dla mnie kazda chusta, doslownie kazdy rodzaj chusty to przestepstwo wzgledem kobiety. Nie spodziewam sie bys przyznal mi racje. Troche Ty i Boguslawski mowicie o innych rzeczach. Wy nie chcecie radykalizmu ale to nie jest inny islam, to jest ten sam islam niestety. |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > Do lektury z "Oślej ławki" i wszyskich moich tam wypowiedzi odsyłam wszystkich samodzielnie myślących. Uważam, iż żadna z moich wypowiedzi, które się tam znalazły, żadnego wstydu mi nie przynosi.Nie tylko wypowiedzi, które się tam znalazły przynoszą Panu wstyd.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#282 1 na 1 | Celecrin (6386 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > >Na przykład jeden z analityków libańskich ujawnił, iż numery seryjne broni IS są tożsame z numerami broni jakie zostały sprzedane przez USA Turcji, Katarowi i Arabii Saudyjskiej."Tak. >I z tej Pańskiej logiki wynika wniosek Stany Zjednoczone dozbrajają Państwo Islamskie po to aby mogło dokonywać zamachów terrorystycznych w Europie.Takie wnioski nawet do glowy mi nie przyszly, ale to sa Twoje wnioski co do moich, wiec...ok. USA wycofaly sie z Bliskiego Wschodu. Natomiast kuriozalnie USA i tak dozbroily IS bo caly sprzet jaki dali Irackiej armii jest w rekach IS, nawet Abramsy. Polecam Ci Jacka Bartosiaka, goraco polecam: www.youtube.com/watch?v=yn666BJGnDcNie wiem czy widzialem ten wyklad ale chyba powie, ze USA patrza teraz na Chiny a Bliski Wschod ma sam sie wyregulowac, a to oznacza dwie sily: szyitow czyli Iran i sunnitow czyli Turcje i Arabie Saudyjska. I co robia sunnici? Turcja 'przystapila' do koalicji przeciw IS i zaczela atakowac Kurdow, a Arabia zaczela bombardowac szyickich Huti w Jemenie. Iran z kolei pomaga Asadowi ale jednoczesnie pomaga Huti. pl.wikiped(*)Rebelia_szyitów_w_JemenieDziekuje |
#283 2 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | . Do lektury z "Oślej ławki" i wszystkich moich tam wypowiedzi odsyłam wszystkich samodzielnie myślących. Uważam, iż żadna z moich wypowiedzi, które się tam znalazły, żadnego wstydu mi nie przynosi.> Nie tylko wypowiedzi, które się tam znalazły przynoszą Panu wstyd.Oczywiście! Najbardziej wstyd mi przynoszą wypowiedzi, w których ewidentnie wykazałem głupoty, które Pan i jego przyjaciele tu wypisują i tego żadni mali ludzie nikomu nie darują. www.racjon(*).php/z,0/d,20/s,622763#w624217Wielce Szanowny Pan niosący tu dobro też darować mi tego nie może i to pomimo próśb, aby znalazł Pan tu sobie bardziej odpowiednich interlokutorów. Czyli się od... _______________ Czytelnik 'Duch Prawdy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy' Adres wypowiedzi: www.racjon(*).php/z,0/d,17/s,685159#w686065 Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,685159#w686283@@@ . |
#284 1 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | . Bogusławski: Warto tu się też zastanowić nad polityką i działalnością państw zachodu, głównie USA wobec Bliskiego Wschodu. Jakie były i są oraz jak były realizowane ich główne cele i interesy. Przyjrzeć się związkom z poszczególnymi państwami regionu (Egiptem, Arabią Saudyjską, Iranem, Irakiem, Jordanią) i wpływom na ich politykę wewnętrzną i zewnętrzną. Należy też tu wziąć uwagę uwarunkowania wewnątrz regionalne: postępujący konflikt izraelsko-arabski, zaangażowanie Białego Domu po stronie Izraela, rozwój tendencji fundamentalistycznych i terrorystycznych w regionie. Warto zastanowić się nad sztucznością narzuconych granic i polityką wobec dążeń narodowowyzwoleńczych ludności kurdyjskiej. Ważnym pytaniem jest też dlaczego zrezygnowano z ostatecznego rozprawienia się z Al-Kaidą w Afganistanie i zaatakowano Irak?
Nie, nie znam wszystkich odpowiedzi i ani nie czuję się specjalistę od tej problematyki, ani nie stanowi ona przedmiotu moich większych zainteresowań, ale staram się myśleć racjonalnie i nie pozwolić na narzucenie sobie myślenia nacjonalistycznego. Staram się nie pozwolić sobie narzucić myślenia "anty" ani żydowskiego, ani islamskiego, ani żadnego innego "anty". Ludzie niezależnie od narodowości i wyznawanej religii/ideologii bywają przeróżni i staram się oceniać poszczególne czyny bez ich uogólniania na narodowość, czy religię.________________ > Na przykład jeden z analityków libańskich ujawnił, iż numery seryjne broni IS są tożsame z numerami broni jakie zostały sprzedane przez USA Turcji, Katarowi i Arabii Saudyjskiej."Tak. I z tej Pańskiej logiki wynika wniosek Stany Zjednoczone dozbrajają Państwo Islamskie po to aby mogło dokonywać zamachów terrorystycznych w Europie. Choć nie wiem jak to jest dokładnie, uważam to za bardzo prawdopodobne. Biznes jest biznesem.> Takie wnioski nawet do glowy mi nie przyszly,Tak też myślałem. @@@ . |
#285 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: U Was tez bija Murzynow | > >Boję się takich zamieszek i boję się fanatyków islamskich i antyislamskich, którzy chcą je prowokować. W Polsce prowokują je raczej antyislamscy fanatycy> Zamieszki? Jakie zamieszki antyislamskie mielismy w Polsce?Podałem przykłady pzestępstw: www.racjonalista.pl/forum.php/s,685159#w685761> >>Byloby conajmniej dziwne gdyby mala spolecznosc salaficka (celowo nie wspominam zintegrowanych Tatarow)> >A ja właśnie celowo piszę wyłącznie o polskich Tatarach, których wielu osobiście znam jako często gość na moim ulubionym Podlasiu. I o nich się boję> Ja sie boje ale w inny sposob.> Nie wylewaj krokodylich lez nad Tararami, oni jada na tym samym wozku co my.Nie. Im się oberwie zajedno od islamskich jak i antyislamskich fanatyków To nie islamiści sprofanowali im meczet w Kruszynianach. > Islam zagraza nam wszystkim i jest silniejszy rowniez dzieki takim obroncom jak Ty i Boguslawski.Islamiści stają się silniejsi o spokojnych muzułmanów, kiedy ci czują się zagrożeni przez antyislamski fanatyzm > >Nie podważam Twoich statystyk> Potraktuj je jako ostrzezenie.Może jednak uzupełnisz je... Obiektywizm wymaga przedstawienia pełnego obrazu. Ilu niemuzułmanów siedzi w saudyjskich więzieniach? > Jesli chcesz wiedziec dla mnie kazda chusta, doslownie kazdy rodzaj chusty to przestepstwo wzgledem kobiety.podobnie jak stanik na piersiach białej kobiety wśród ludu Burung - Bungwa? > Nie spodziewam sie bys przyznal mi racje. Troche Ty i Boguslawski mowicie o innych rzeczach. Wy nie chcecie radykalizmu ale to nie jest inny islam, to jest ten sam islam niestety.Odpowiem za siebie. Masz rację: nie chcę radykalizmu. Boję się fanatyzmu. Każdego fanatyzmu! Uważam też, że pozbycie się fanatyzmu wymaga poznania jego przyczyny o tym pisałem wcześniej www.racjonalista.pl/forum.php/s,653062gdyby przyczyną był islam, Polska byłaby od setek lat zagrożona. Nie jest - przyczyną nie jest islam. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|