 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-07-2016 01:05 | krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Dział - PSYCHOLOGIA 0 na 2 | Dziwię się, że jeszcze go nie ma. Większość rozmów już teraz toczy się w tym przedmiocie a w najbliższej przyszłości, wg mnie psychologia zdominuje wszystko inne. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Dział - PSYCHOLOGIA | Nie. Psychologia to niepotrzebna pseudo nauka, a to co jest w niej wartościowe pochodzi właśnie z neurobiologii, badań nad zachowaniami ludzi (antropologii, socjobiologii). Ten miszmasz różnych nauk jest bez sensu. Psychologię uważam za gorszą bo zawiera wiele nienaukowych teorii. |
| dajmonion (3663 punktów) | Odp: Dział - PSYCHOLOGIA | > No właśnie sądzisz, a nie masz takich podstaw, dlatego ontologię zostaw w spokoju  Przy każdej nauce zakładasz, że coś istnieje. Nie możesz zatem abstrahować od ontologii.
dajmonion |
#183 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Dział - PSYCHOLOGIA | . > Przy każdej nauce zakładasz, że coś istnieje.Nauka to istnieje tylko jedna, choć dzieli się na wiele gałęzi: www.racjon(*)m.php/z,0/d,3/s,711506#w711883 i jest narzędziem poznawczym człowieka istniejącej obiektywnie rzeczywistości. Oczywiście, kręcić, mącić, fantazjować i spekulować można do woli: Dla poznania nie ma ram. Poznajesz na przykład, że istniejesz. Nie jesteś w stanie przeprowadzić ani żadnego dowodu w tej sprawie, ani żadnego eksperymentu. Jednocześnie nie jest to poznanie czysto formalne. I jesteś w tej kwestii bardziej utwierdzony niż w jakiejkolwiek innej. To jeden z powodów, dla którego nie stawiam poznaniu granic i dotyczy to też poznania matematycznego. Skoro nie stawiam poznaniu granic, to chyba logiczne jest, że naturę poznania traktuję jako nie do końca wyjaśnioną? prawda?> Nie możesz zatem abstrahować od ontologii.www.racjonalista.pl/forum.php/s,249295#w249360www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,371540#w371750www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,371540#w371757www.racjon(*)m.php/z,0/d,9/s,350120#w350371www.racjon(*)m.php/z,0/d,4/s,399997#w400503www.racjon(*)m.php/z,0/d,6/s,474426#w479372www.racjon(*)m.php/z,0/d,7/s,539097#w542538 W naturalizmie "ontologicznym" (czyli metafizycznym) żadna metafizyka nie jest potrzebną, gdyż istnieje tylko jeden byt - dostępny człowiekowi za pomocą zmysłów bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystaniem narzędzi - a "niebytu", czy też "wielobytowości", po prostu nie ma, a więc rozważania na te tematy są puste. Czyli zajmując się naukowym poznaniem świata spokojnie mogę abstrahować od ontologii. @@@ . |
olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Dział - PSYCHOLOGIA | > >No właśnie sądzisz, a nie masz takich podstaw, dlatego ontologię zostaw w spokoju  > Przy każdej nauce zakładasz, że coś istnieje. Nie możesz zatem abstrahować od ontologii.Mogę bo mówimy o epistemologii. O ontologii możesz realnie powiedzieć tylko, że "coś" istnieje. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|