 |
Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-08-2016 20:58 | Šemū' el Lönneberg (1919 punktów) (zablokowany) | Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa?
4 na 4 | Hanna i Paweł Lis - Kuchnia Słowian:Wydawać by się mogło, że znajomość zbóż to wiedza podstawowa. W dodatku codziennie je jemy. Dorośli nieźle sobie radzą z wymienieniem ich nazw, dzieci już niekoniecznie. Ale - o zgrozo! - kiedy prezentujemy kłosy i prosimy o ich nazwanie, to wszyscy maja problem nawet z rozpoznaniem tak charakterystycznych odmian jak pszenica czy owies. Oto smutny znak naszych czasów. Obecnie wszyscy doskonale rozpoznajemy laptopy i marki różnych firm, w tym spożywczych, nie rozpoznajemy natomiast podstawowych roślin, z których zrobione jest jedzenie. Ufamy produktom sterylnie zapakowanym w plastikowe opakowania i przetworzonym w wielkich fabrykach, boimy się zjeść roślinę zerwaną na łące. Wszak nie ma ona zaznaczonej daty przydatności do spożycia ani żadnego atestu. Etnobiolodzy na podstawie swoich badań stwierdzili, że społeczności łowców-zbieraczy oraz prymitywne ludy rolnicze dysponują ogromną wiedzą z zakresu botaniki praktycznej. Członkowie tych społeczności to chodzące encyklopedie wiedzy o środowisku naturalnym. Potrafią nazywać ponad tysiąc gatunków flory i fauny, opisać je oraz wskazać miejsca ich występowania, a także określić ich użyteczność. Współcześni konsumenci wychowani przez wielkie korporacje, koncerny, kartele, konsorcja, syndykaty i holdingi by przetrwać niewiele muszą umieć - googlować i rozpoznawać oznaczenie kupowanych produktów. Uważam, że to znacznie łatwiejsze niż rozpoznawanie zbóż i umiejętność przyrządzania z nich smacznych i zdrowych posiłków. Co z tego wynika? Moim zdaniem coś straszniejszego dla naszej cywilizacji niż zderzenie z inną cywilizacją. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Dalej..#151 1 na 3 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa? |
> Nikt go nie skompromituje bardziej niż uczyni to GMO.W przeciwieństwie do pana ja nie widzę niczego złego w GMO. Także nie bardzo mnie interesują paranoje co poniektórych o wszechświatowym spisku producentów. |
#152 1 na 1 Šemū' el Lönneberg (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa? | > W przeciwieństwie do pana ja nie widzę niczego złego w GMO.Nic nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami. |
#153 1 na 3 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa? | > >W przeciwieństwie do pana ja nie widzę niczego złego w GMO.> Nic nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami.W pełni się z tym zgadzam. A co do pana domagania się oznaczeń GMO. Pewna firma zrobiła nawet odwrotny myk i twierdziła, że ma jajka bez GMO. Sprzedawała je dwa razy drożej. Tak to na histerii i głupocie można łatwo zarobić. natemat.pl(*)edzi-w-sprawie-gmo-kur-i-jajekWięc może niech sprzedawcy zaznaczają, że mają towar wolny od GMO ich zyski na pewno wzrosną. Od taka rada. |
#154 1 na 1 Šemū' el Lönneberg (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa? | > Pewna firma zrobiła nawet odwrotny myk i twierdziła, że ma jajka bez GMO. Sprzedawała je dwa razy drożej.Nic nowego. Teraz nawet wielkie korporacje chcą robić wielki biznes i pieniądze na tzw. zdrowej żywności. |
#155 3 na 5 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa? | > >Pewna firma zrobiła nawet odwrotny myk i twierdziła, że ma jajka bez GMO. Sprzedawała je dwa razy drożej.> Nic nowego. Teraz nawet wielkie korporacje chcą robić wielki biznes i pieniądze na tzw. zdrowej żywności.Ja tylko poddałem pod rozwagę by wrogowie GMO podawali, że mają towar wolny od GMO. Na histerii napędzanej przez takie autorytety jak pewien nauczyciel tańca oraz jogin ( www.polity(*)ocy-gmo-cz3-jeffrey-smith.read) można przecież łatwo zarobić. Faktycznie nieuctwo może nas doprowadzić do zagłady, ale raczej z innych przyczyn niż pan tu podaje. Oto całkiem obiecująca metoda może trafić do kosza przez histerie wywoływaną przez tego typu autorytety. |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa? | > >Nikt go nie skompromituje bardziej niż uczyni to GMO.> W przeciwieństwie do pana ja nie widzę niczego złego w GMO. Także nie bardzo mnie interesują paranoje co poniektórych o wszechświatowym spisku producentów.Ja też nie rozumiem. Łatwiej jednak chyba kupić świnię i szukać trufli niż kupić jakiś/eś jedzenie w sklepie. |
#157 4 na 6 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa? | > >>Nikt go nie skompromituje bardziej niż uczyni to GMO.> >W przeciwieństwie do pana ja nie widzę niczego złego w GMO. Także nie bardzo mnie interesują paranoje co poniektórych o wszechświatowym spisku producentów.> Ja też nie rozumiem. Łatwiej jednak chyba kupić świnię i szukać trufli niż kupić jakiś/eś jedzenie w sklepie.> A świnię będę trzymał na balkonie czy może pod łóżkiem. Najważniejsze to nie dać się zwariować. Setki i tak mało kto dożyje, a ja nie wyobrażam sobie marnować życia na sprawdzanie jak bardzo szkodzą mi kolejne produkty. Zwłaszcza, że już nie jednokrotnie słyszałem sprzeczne opinie na temat tego samego produktu. A najbardziej było by mi głupi gdybym niosąc swoje super hiper ekologiczne jedzenie (które dziwnym trafem musi być kilkakrotnie droższe od tego nie ekologicznego)został potrącony przez auto. I na co były by te godziny spędzone nad opakowaniami, te godziny sprawdzania czy dany pierwiastek na pewno nie jest rakotwórczy oto walnęło mnie auto. Prawda jest taka, że najgłośniej przeciw GMO protestują eko-rolnicy którzy na swoim jedzeniu chcą zarobić. A jak najlepiej je sprzedać trzeba wcisnąć, ze jest zdrowsze. A ponieważ trudno udowodnić że jedzenie jest zdrowe. Za to łatwo można próbować udowodnić szkodliwość jedzenia konkurencji, lub chociaż rzucić podejrzenie. Dla mnie to ocean hipokryzji i najczystsza próba zarobienia kasy na eko-żarciu. Wyobraża pan sobie ludzi kupujących te kilkakrotnie droższe produkty bez propagandy o ich rzekomej lepszej jakości. |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa? | > >>>Nikt go nie skompromituje bardziej niż uczyni to GMO.> >>W przeciwieństwie do pana ja nie widzę niczego złego w GMO. Także nie bardzo mnie interesują paranoje co poniektórych o wszechświatowym spisku producentów.> >Ja też nie rozumiem. Łatwiej jednak chyba kupić świnię i szukać trufli niż kupić jakiś/eś jedzenie w sklepie.> >> A świnię będę trzymał na balkonie czy może pod łóżkiem.To tylko logistyka. > Najważniejsze to nie dać się zwariować.No właśnie. Problem jednak narasta (świnia logistyka). Pamiętam jak się śmiałem przed laty oglądając film "Skrzydełko czy nóżka". z Louis de Funès film z 76. wizjoner! www.filmwe(*)czy nóżka-1976-30788> Wyobraża pan sobie ludzi kupujących te kilkakrotnie droższe produkty bez propagandy o ich rzekomej lepszej jakości.Ale czy "my" jesteśmy na jakimś Enterprise że chleb z dodatkami z włosów z zakładu fryzjerskiego jest nam niezbędny do przeżycia? |
#159 3 na 5 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa? | > >>>>Nikt go nie skompromituje bardziej niż uczyni to GMO.> >>>W przeciwieństwie do pana ja nie widzę niczego złego w GMO. Także nie bardzo mnie interesują paranoje co poniektórych o wszechświatowym spisku producentów.> >>Ja też nie rozumiem. Łatwiej jednak chyba kupić świnię i szukać trufli niż kupić jakiś/eś jedzenie w sklepie.> >>> >A świnię będę trzymał na balkonie czy może pod łóżkiem.> To tylko logistyka.No nie wiem na balkonie mi się świnka nie bardzo chce mieścić. > Ale czy "my" jesteśmy na jakimś Enterprise że chleb z dodatkami z włosów z zakładu fryzjerskiego jest nam niezbędny do przeżycia?> Nie jesteśmy i o ile wiem w większości przypadków żywność z takimi dodatkami nie trafia jeszcze na nasze stoły. Pisałem tu o histerii dotyczącej GMO którą to napędzają producenci ekologicznej żywności. Oto mamy prawdziwy powód walki niektórych ludzi z GMO zwykła chęć zysku. |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa? | >Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa? Upadku człowieczeństwa, zagłady ludzkości. Oczywiście może doprowadzić. >Co z tego wynika? >Moim zdaniem coś straszniejszego dla naszej cywilizacji niż zderzenie z inną cywilizacją. To dobrze, bo nasza cywilizacja jest do d.
Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#161 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa? | . > Najważniejsze to nie dać się zwariować. Setki i tak mało kto dożyje, a ja nie wyobrażam sobie marnować życia na sprawdzanie jak bardzo szkodzą mi kolejne produkty. Zwłaszcza, że już nie jednokrotnie słyszałem sprzeczne opinie na temat tego samego produktu. (...) Prawda jest taka, że najgłośniej przeciw GMO protestują eko-rolnicy którzy na swoim jedzeniu chcą zarobić. A jak najlepiej je sprzedać trzeba wcisnąć, ze jest zdrowsze.Lub chorsze: między Polską a Czechami toczy się wojna handlowa. Jego zdaniem, działania rządu w Pradze mają na celu kwestionowanie jakości polskich produktów spożywczych. Przybierają one różne formy. W ciągu ostatnich dwóch lat były to raczej działania wizerunkowe, które nie przyniosły rezultatu. Dlatego - jak mówił Andrzej Gantner - Czesi od roku pracowali nad innym ograniczeniem, zgodnie z którym producenci mają obowiązek podawać cenę produktu na 2-3 dni przed jego wprowadzeniem do kraju. Jeśli Czesi uznają, że cena jest zbyt niska, traktują produkt jako niebezpieczny lub sfałszowany i poddają go szczegółowym kontrolom.
Andrzej Gantner mówił, że te przepisy są ewidentnie skierowane przeciwko polskim eksporterom. Jego zdaniem, jest to sprzeczne z unijną zasadą wolnego rynku. Dlatego polscy producenci żywności zapowiadają protest do polskich i czeskich władz, Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego.
Nakaz wydał dyrektor Departamentu Kontroli Laboratoryjnej i Certyfikatów Państwowej Inspekcji Rolnej i Żywności, Jindřich Pokora. O szczególnym znaczeniu instrukcji świadczy to, że nadano jej specjalny kod. W tekście kilkakrotnie podkreśla się tłustym drukiem konieczność kontroli wyłącznie polskich wyrobów i surowców. Wymienia się polskie warzywa i owoce, ze szczególnym uwzględnieniem jabłek, mięso, wyroby wędliniarskie, mleko, wszelkiego rodzaju sery, a także ryby oraz przetwory rybne. Instrukcja nie obejmuje żywności z innych państw unijnych.--------- Kolejna fala czarnego PR przeciwko polskiej żywności w Czechach!--------- W Rosji w czwartek przystąpiono do utylizacji żywności objętej embargiem, a zatrzymanej na granicy. Na pierwszy ogień - jak obwieścił rosyjski minister rolnictwa Aleksandr Tkaczow w telewizji Rossija 24 - poszło 28 ton jabłek i pomidorów z Polski. Minister nie podał szczegółów. Od 6 sierpnia obowiązuje natomiast dekret prezydenta Władimira Putina, stanowiący, że zatrzymana na granicy żywność objęta embargiem ma być niszczona.wyborcza.b(*)kie.html?disableRedirects=trueItd, itp. @@@ . |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa? | > >>>>>Nikt go nie skompromituje bardziej niż uczyni to GMO.> >>>>W przeciwieństwie do pana ja nie widzę niczego złego w GMO. Także nie bardzo mnie interesują paranoje co poniektórych o wszechświatowym spisku producentów.> >>>Ja też nie rozumiem. Łatwiej jednak chyba kupić świnię i szukać trufli niż kupić jakiś/eś jedzenie w sklepie.> >>>> >>A świnię będę trzymał na balkonie czy może pod łóżkiem.> >To tylko logistyka.> No nie wiem na balkonie mi się świnka nie bardzo chce mieścić.> >Ale czy "my" jesteśmy na jakimś Enterprise że chleb z dodatkami z włosów z zakładu fryzjerskiego jest nam niezbędny do przeżycia?> >> Nie jesteśmy i o ile wiem w większości przypadków żywność z takimi dodatkami nie trafia jeszcze na nasze stoły.No tego to ja nie wiem. Czy trafia czy nie. A jeśli tak, to jaki problem? Pytanie czy jest jakiś kres w którym powiesz. F.k za daleko to zaszło. > Pisałem tu o histerii dotyczącej GMO którą to napędzają producenci ekologicznej żywności. Oto mamy prawdziwy powód walki niektórych ludzi z GMO zwykła chęć zysku.Czyżby? To ja sobie zadaje pytanie jako konsument czym oni mnie raczą. Jeśli wczytasz się w temat to w USA już nie opłaca im się inwestować w zwiększanie plonów. Tak kolokwialnie powiem że ktoś musi to zeżreć. A już nie ma komu. To biznes jak każdy inny. Trzeba przyciąć na kosztach. Najpierw na pracownikach potem technologia a potem rynek zbytu. Nie rozumiem dlaczego producent żywności zwanej ekologiczną (brzmi to dla mnie jak ateista) nie może stosować dowolnych środków na rynku w walce o konsumenta. To że on ma wyższe koszty to jego problem. Moim problemem jest jak w tym sorry że tak powiem kur.idołku się odnaleźć i pozyskać to co chce czyli kupić jedzenie. Jak ktoś nie ma czasu na analize tego co je i lubi ciastka na bazie kłaków. Okej. Niech się czuje jak kosmonauta. |
#163 2 na 4 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa? | O tym właśnie mówię udowodnienie, że żywność jest szkodliwa, jest bez porównania łatwiejsze od udowodnienia, że jest zdrowa. Zresztą tu wystarczy samo rzucenie cienia podejrzeń, na szkodliwość już panika zrobi resztę roboty. To gra o pieniądze i tylko o to chodzi. |
W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa? |
> >Nie jesteśmy i o ile wiem w większości przypadków żywność z takimi dodatkami nie trafia jeszcze na nasze stoły.> No tego to ja nie wiem. Czy trafia czy nie. A jeśli tak, to jaki problem?> Pytanie czy jest jakiś kres w którym powiesz. F.k za daleko to zaszło.Cóż tego to i ja nie wiem pozostaje mi mieć zaufanie do instytucji które mają to nadzorować. Daleki jestem jednak od paranoi mówiącej o wszechobecnym spisku mającym zatajać jak bardzo, źle nas karmią. > Czyżby? To ja sobie zadaje pytanie jako konsument czym oni mnie raczą.> Jeśli wczytasz się w temat to w USA już nie opłaca im się inwestować w zwiększanie plonów. Tak kolokwialnie powiem że ktoś musi to zeżreć. A już nie ma komu.No i. > To biznes jak każdy inny. Trzeba przyciąć na kosztach. Najpierw na pracownikach potem technologia a potem rynek zbytu.No i. > Nie rozumiem dlaczego producent żywności zwanej ekologiczną (brzmi to dla mnie jak ateista) nie może stosować dowolnych środków na rynku w walce o konsumenta.Ależ może i jak widzisz stosuje, jedną z tych metod jest obrzydzanie żywności konkurencji która produkuje więcej i szybciej. Na ile jest to uczciwa metoda i na ile jest ona z korzyścią dla konsumenta o którego to podobno producenci ekologicznej żywności się martwią każdy musi ocenić sam. > To że on ma wyższe koszty to jego problem. Moim problemem jest jak w tym sorry że tak powiem kur.idołku się odnaleźć i pozyskać to co chce czyli kupić jedzenie. Jak ktoś nie ma czasu na analize tego co je i lubi ciastka na bazie kłaków. Okej. Niech się czuje jak kosmonauta.No cóż powtarzam, tu niestety jesteśmy zmuszeni zaufać instytucjom które powołaliśmy aby nas właśnie przed kłakami w żarciu ustrzegły. Czy myślisz, że faktycznie w dobie internetu na dłuższą metę udawałoby się zamaskować włosy w żarciu. Wystarczył by jeden filmik z fabryki a firma nie podniosłaby się po fali procesów. A jak wyobrażasz sobie analizę żarcia w sklepie mam nosić mikroskop, odczynniki i sprawdzać czy dane żarcie nie zawiera chociażby zbyt dużych ilości cukrów. No bo w końcu przy wszechświatowym spisku producentów mogą mnie okłamywać i nie dawać prawdziwego składu na opakowaniach/ |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa? |
> No cóż powtarzam, tu niestety jesteśmy zmuszeni zaufać instytucjom które powołaliśmy aby nas właśnie przed kłakami w żarciu ustrzegły.Niby jak? L-cysteina to aminokwas stosowany w celu przedłużenia przydatności do spożycia w takich produktach jak chleb. Można ją uzyskać m.in. z upierzenia kaczek czy piór kurczaków oraz rogów krów. Jednak większość pochodzi z ludzkiego włosa. Istnieją domysły, że większość włosów stosowanych do wytwarzania L-cysteiny pochodzi z Chin, skąd są zbierane w salonach fryzjerskichKurna mam się domyślać wszystkiego? Za rękę nikogo nie złapałem. Żyję wiec pewnie albo to nic, albo WTF....gdzie jest normalny chleb nie posolony odpadem z zakładów chemicznych. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|