Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co dalej w polskiej polityce ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-11-2019 18:19Jan Rylew (3965 punktów)Co dalej w polskiej polityce ?
Ocena 1 na 3
Polacy w wyborach do Sejmu 2019 wybrali PIS dla kontynuacji polityki społecznej i gospodarczej, ale na scenie politycznej pojawili się nowi aktorzy.
Prawo i Sprawiedliwość - 235 mandatów;
Koalicja Obywatelska - 134 mandaty;
SLD - 49 mandatów;
PSL - 30 mandatów;
Konfederacja - 11 mandatów;
Mniejszość Niemiecka - 1 mandat.

Jest nowy (stary) rząd, premier Mateusz Morawiecki wygłosił swoje expose w Sejmie. Usłyszeliśmy także swego rodzaju kontrexpose autorstwa Adriana Zandberga ze zjednoczonej lewicy. Zandberg ograniczył się do krytyki premiera i rządu podobnie jak reszta opozycji.

Oceniając wyniki wyborów do Sejmu trzeba zauważyć dość ciekawą sytuację. PIS otrzymał rekordową liczbę głosów, ale zmniejszył się jego stan posiadania mandatów. Przybyło też jak widać po emitowanych programach TV przeciwników politycznych. Zarówno Zj.Lewica jak i Konfederacja pokazuje swoje opozycyjne wobec PIS nastawienie. Sytuacja stała się trudniejsza dla rządu, który będzie musiał intensywniej bronić się przed atakami medialnymi swoich politycznych przeciwików, zamiast ze zdwojoną energią przyłożyć się do realizacji swoich zadań społeczno gospodarczych.

PIS wydaje się nieco przestraszony taką sytuacją proponuje szerokie porozumienie w sprawach ważnych dla Polaków. Koniec wojny polsko polskiej, wojny PIS z antypisem, przyłączcie się do sprawy wzmacniania Polski, wzrostu dobrobytu i znaczenia Polski w Europie i w świecie, czyńmy wspólnie dobro dla Polski i Polaków, zdaje się mówić J. Kaczyński w niektórych z ostatnich wystąpień, bo tylko w jedności siła zdolna pokonać opór przeciwności wewnętrznych i zewnętrznych.
"Oj naiwny, naiwny, naiwny,
Jak dziecko we mgle,
Jak goliat na pchle,
Mól w otchłani wód,
Który liczy wciąż na cud.
Oj naiwny, naiwny, naiwny,
Dziecko w kwiecie sił.
Choć w intencjach
To w zasadzie pozytywny."
(Z piosenki Jana Kaczmarka - kabaret Elita)

I ta postawa Jarosława Kaczyńskiego wygląda także na naiwność, albo na pobożne życzenie, a w najlepszym wypadku na ruch wizerunkowy. Opozycja w Polsce widzi swoją szansę w atakowaniu PIS i ew. osiągnięciu większych łupów w nowych wyborach. I raczej zjednoczą się przeciw PIS by "wespół zespół" próbować obalić demokratycznie zbudowany układ sił, bez względu na na skutki polityczne, gospodarcze i kulturowe. Mroczny scenariusz dla Polski.

Czy Kaczyński ma antidotum na takie dictum acerbum, bo chyba verbum nobile nie wystarczy ?
A co dalej w piosence?
"Lubię co dzień troszeczkę podnieść sobie poprzeczkę
I oceniać swe dzieła krytycznie.
Bój o cele wysokie to najmilszy mój poker,
To ryzyko lecz zdrowe i śliczne.
A gdy w chwilach bojowych czuję kryzys niezdrowy,
Nie przerywam ataku z tych przyczyn,
Bo na takie momenty kiedy jestem podcięty
Mam kolegów i na nich mogę liczyć."

Zjednoczona prawica w Polsce ma duże szanse by wejść w rolę CDU/CSU w Niemczech i rządzić jeszcze parę kadencji, musi jednak pokazać nie tylko dobrą wolę, ale i skuteczność w dziedzinach, które od dziesiątków lat ulegały marazmowi. Należą do nich:
Wymiar sprawiedliwości, prokuratura, służby specjalne
Inwestycje publiczne i o kapitale mieszanym
Ochrona zdrowia
Edukacja, szkolnictwo, badania naukowe, innowacyjność
Rolnictwo i rozwój terenów wiejskich
Inne - jakie ?

Poza tym PIS powinien zastanowić się nad zmianą formuły propagandowej w TVP, bo po zmianie w Sejmie, będzie obrywał teraz od czterech przeciwników, a nie od dwóch w dyskusjach politycznych. Warto pomyśleć nad uspokojeniem, przejściem na ciekawe, rzeczowe dialogi z dobrym przygotowaniem. Spotkania wrzeszczących, często kłamiących, przeszkadzających sobie polityków stały się już nie do zniesienia dla rozsądnych odbiorców.
A wybory prezydenckie za kilka miesięcy.
Jakie szanse wzrostu mają poszczególne formacje ?
Czym powinny zdobywać elektorat ?
Na kogo (na jaką partię) i dlaczego byś dzisiaj głosował(a) ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Dalej..
#241
15-12-2019 12:36
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>Szarley, farmer ...
>Powiem Ci przed czym bronią się.
>Bronią się przed wyjawieniem PRAWDY.
>Wiedzą, że wyjawienie PRAWDY udarzy w ich interes, ponieważ ich interes nie jest czysty, jest brudny, jest zbudowany na kłamstwie, na niewiedzy, na redukcji intelektualnej drugiego człowieka, na wyzysku.

Uciekłeś z Lądka przed alimentacyjnym obowiązkiem i nawołujesz do nieegzekwowania alimentów. Bierzesz w Berlinie Kindergeld i nie interesuje się czy dziecko ma co jeść.
To twoje "czyste interesy"

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
>>Jeżeli mam coś zmienić muszę zdobyć zaufanie własnych wrogów.
>Potrzebujesz zwolenników, a tych dominująca w Twoich wątkach szarleyo-farmerska retoryka nie zachęci.
>
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.


Kto zechce, ten się w którymś momencie przyłączy.

Jesli z tego wyniknie albo to się przyczyni do powszechnego wyjawienia mienia w cudzej organizacji i z cudzej inicjatywy, to mi to wystarczy.

Nie muszę stworzyć tej organizacji samodzielnie. Wystarczy mi, że wyraziłem to w co wierzę i że ktoś inny też uwierzy w moje pojęcie dobra i zła.

Jeżeli się mylę i porpaguje wadliwe społecznie idee, to niech je taki Szarley, farmer czy inni zakwestionuja je już teraz.
Jeżeli moje idee są słuszne to nie poradzą tego dokonać stosując nawet nieczyste chwyty, sięgając po kłamstwa i manipulacje.

#243
15-12-2019 12:54
 Ocena-1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi szarley
>Uciekłeś z Lądka przed alimentacyjnym obowiązkiem i nawołujesz do nieegzekwowania alimentów. Bierzesz w Berlinie Kindergeld i nie interesuje się czy dziecko ma co jeść.
>To twoje "czyste interesy"

Nawołuje do wyrażenia wszelkich zobowiązań wyłącznie w przeplywach pieniężnych i do kreacji i emisji pieniądza pod postacią automatycznego debetu w systemie pieniężnym do wartości posiadanej jawnie i opodatkowanej własności.

Nawoluje do rozproszenia i kryptograficznego zabezpieczenia zapisu wszelkich świadectw własności.

Nawołuje do zakończenia kreacji i emisji pieniądza poprzez LICHWE.

Twoje spojrzenie na moje postulaty jak na uniemozliwienie "dobrym" ludziom wymuszeniea świadczeń dla własnych dzieci na "złych" ojcach jest wyjątkowo tendencyjne a zatem fałszywe.

Jesteś niesamowitym manipulanetem na drodze do zapewnienia sobie - MOJE, MOJE, WSZYSTKO MOJE, WSZYTKO DLA MNIE, WSZYTKO TYLKO MOJE, WSZYTKO TYLKO DLA MNIE, JEŚLI SIĘ NIE PODZIELĘ TO WSZYTKO ZOSTANIE DLA MNIE.

#244
15-12-2019 13:00
 Ocena-1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi szarley
>Jedno proste pytanie:
>NA CZYM POLEGA NIEUZNANIE MOJEJ WŁASNOŚCI !!!!
>Proponujesz jakiś eksperyment a nawet nie poradzisz go po polsku opisać?

Moje nieuznanie twojej utajnionej i nieopodatkowanej własności polega na tym, że mam ją w dupie.

Nigdy nie podjąłbym się jej przymusowej egzekucji dla Ciebie a i innym też na to nie pozwolę także funkcjonariuszom waszego prymitywnego państwa.

Teraz oczywiście nie poradzę sprzeciwić się waszej przemocy i zrobicie co zechce ie wbrew mojej woli ale kiedyś, któregoś dnia to się skończy.

#245
15-12-2019 13:26
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>>Należy utylizować ścieki domowe i jest w tym jak najbardziej ekonomia
>Skoro wodę można pozyskać ze studni to również przy domu można oczyszczic sciek, nie potrzeba do tego wielkiej komory gromadzacej wszystek sciek wszystkich ludzi.

Model scentralizowany jest zdecydowanie lepszy ekonomicznie i środowiskowo i dlatego się buduje wspólne oczyszczalnie.

Musisz sobie poprowadzić rurę ściekową do kolektora na granicy posesji i można to robić samemu jak się chce, podłączenie też a reszta jest wspólna i płacisz za ścieki zamiast pałować się z wożeniem czy przydomową oczyszczalnia, terenem do utylizacji itp).

>Kopanie studni czy budowa przydomowej oczyszczalni choć może trudne i złożone to jednak zapewnia małemu właścicielowi niezależność egzystencjalna i rozwój intelektualny.

Tak rzeczywiście kilkanaście tysiaków w piasek

Pojęcia jak widzę o temacie nie masz żadnego.

>Bardzo łatwo uzależnić się egzystencjalne od jednej jebitnej rury życia pod cudzą kontrolą, co uczyni z Ciebie niewolnika innych ludzi ale to żadna sztuka.

Za 30 zł miesięcznie zostanę niewolnikiem ? 
Nie mówiąc już o tym że w razie kraksy finansowej nie włączam pralki przykładowo i wtedy jest ze 300 - 500 l (5 zł powiedzmy).

Bilet na krótką trasę albo piwo (chyba, nie pijam).
Starczy że wymówię umowę na SIM transmisyjny GPS (mam 2 SIM) i jest 20 zł.

Weź Ty się porządnie w głowę stuknij za przeproszeniem.
To ma być merytoryczna dyskusja?

>Na wspólnotę i podział funkcji społecznych możesz się zgodzić wtedy i tylko wtedy, gdy społeczeństwo zapewnia Ci rozwój na poziomie każdego jej członka.

Ta Twoja strefa to dopiero komuna. Podpadnę i mnie wywalą i już.

>Jeżeli spoleczenstwo wywołuje u Ciebie regres i sprowadza Cię do roli zwierzęcia hodowlanego, powinieneś takie społeczeństwo odrzucić, wycofać się że wszelkiej wspólnoty i ze wszytkich twoich ról w nim.

W odróżnieniu od Ciebie zasilanie, remonty, łączność, transport i rozwój intelektualny mam opanowane. Jak wreszcie potrafisz odpalić laptop na GPRS tak by się naładował od słońca, miał wolny system operacyjny z instalacja z nośnika w całości a nie jakiś szajs uzależniający itp, oprogramowanie co zaspokaja
potrzeby intelektualne to pogadamy dalej, teraz mnie to już znudziło do reszty.

W ogóle nie odróżniasz rzeczy koniecznych od niepotrzebnych prawdopodobnie dlatego że tak zabutwiałeś i zakisłeś na tym socjalu że się nie zastanawiasz skąd masz wodę do picia bo jest z kurka i ciepło w chacie bo z kaloryfera. Czasami tylko zdarzają się sęki typu zalanie sufitu i wtedy zamiast dokonać inspekcji co i jak i sobie zalepić dziurę (jak to normalny człowiek zrobi w domku - ma być samodzielność i niezależność) to się pałujesz z sądami, niepłaceniem czynszu i przegrywasz romantycznie z wielkim skomlem

>Nie wolno akceptować społeczeństwa wrogiego, pasozytniczego, które użyje Cię za swoje pożywienie i pozre Cię dla rozwoju tylko jednej grupy osobnikow.

A kto każe mieszkać w ex DDR na stałe?

EOT nie mam siły więcej.

nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi j23a
>Model scentralizowany jest zdecydowanie lepszy ekonomicznie i środowiskowo i dlatego się buduje wspólne oczyszczalnie.

Zapewne jest tak efektywny jak efektywny społecznie jest model władzy centralnej.

Niestety nie wierzę Ci.

Wierzę, za to, że model centralny w doplywie wody i odprowadzeniu ścieki jak we wszystkich strukturach rodzi patologie.

Ta patologogia może przejawiać się choćby w tym, że spuszcze sobie 1m3 wody choć potrzebuję tylko 1 litr, bo jak to odpisałeś rozumuje kategoriami, że woda leje się po odkreceniu kurka.

Ty zdaje się tej dyskusji nie traktujesz poważnie na co wskazują twoje liczne pogardliwe wstawki.

Zacznij używać Windowsa ekonimisto od rozwiązań centralnych a nie rzezbisz tam w jakiejś odmianie Linuxa.
Po co Ci drugi system skoro masz już działający JEDEN?

Dziadostwo w twoim wykonaniu polega na tym, że sam starasz się zrozumieć wszytko ale rozwojem intelektualnym innych ludzi w ogóle się nie martwisz.
Robol po ciężkiej zmianie, który zwala się z browarem na fotel, żeby odpocząć oglądając kiepskich i ich perypetie w kiblu z brakującym papierem mialby zrozumieć proces oczyszczenia ścieku, żebys mu swiata nie urządził lecz żeby sobie go sam urządził?

Twoja wiedza nie jest wiele warta, bo stoi za nią egocentryczny arogant, którego zainteresowanie kończy się na tym, żeby się jemu darzylo.

No i co wyrazisz o wspólnym interesie społecznym?
Że masz go w dupie?
Bo jak Wenancjusz jesteś lepszy?
Ziarno pośród plew?

To w dupie z taką nic niewata opinia.

Ja też mogę taka opinie łatwo zbudować.

"Społeczeństwo jest właściciwie ukształtowane, bo sobie w nim radzę i jestem zadowolony a resztę mam w dupie."

No i co zrobić z taką opinią?
Niech zgadne - NIC!

#247
15-12-2019 14:01
 Ocena-1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi j23a
>EOT nie mam siły więcej.

Sypać pereł pod świnie?
Dość typowe u dziadostwa.

#248
15-12-2019 17:03
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>>Jedno proste pytanie:
>>NA CZYM POLEGA NIEUZNANIE MOJEJ WŁASNOŚCI !!!!
>>Proponujesz jakiś eksperyment a nawet nie poradzisz go po polsku opisać?

>Moje nieuznanie twojej utajnionej i nieopodatkowanej własności polega na tym, że mam ją w dupie.

No i skończyłeś proponowanie naukowego eksperymentu.

Jeśli nieuznanie mojej własności oznacza tylko tyle, że masz to w d... to mnie to kompletnie zwisa.

Miej sobie gdzie chcesz, ale jeśli wejdziesz na moją posesję, będziesz przestępcą. Ja do twojego domu nie wchodzę.

>Teraz oczywiście nie poradzę sprzeciwić się waszej przemocy
Zarzucasz mi przemoc?

Ty??? Który głodziłeś własne dziecko?
Ty? który znęcasz się nad własną rodziną?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#249
15-12-2019 17:16
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>Wierzę, za to, że model centralny w doplywie wody i odprowadzeniu ścieki jak we wszystkich strukturach rodzi patologie.
Jak często brakuje ci w mieszkaniu wody?
Jak często nie masz elektrycznej energii?
Jak często nie pracuje kanalizacja?
Jak często nie masz gazu?
Jak często nie możesz dojechać z braku drogi?
Jak często nie jeździ metro?

Skończ jarać to gówno bo ci gówno z mózgu zostało

Każdy w blokowisku ma mieć swoją studnię, oczyszczalnię, ściekowy kolektor, elektrownię, gazociąg z Jamału, pełnomorski port, telefoniczną centralę i sieć
internetu

Ty to jednak naćpany jesteś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi szarley
>Miej sobie gdzie chcesz, ale jeśli wejdziesz na moją posesję, będziesz przestępcą.

Tylko wg twojej wiary, bo wg mojej wiary, jeżeli podejmiesz się przymusowej egzekucji niejawnej i i nieopodatkowanej własności, to staniesz się bandytą.

pamiętam pewną kwestię teatralną, która często dźwięczy mi w głowie:

"możesz sobie mną gardzić, bylebyś robił to, czego chcę"

nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi szarley
>Jak często brakuje ci w mieszkaniu wody?

Wody mi nie brakuje ale brakuje mi niezależności od ludzi, którzy kontrolują wodociąg.
Mógłbym zrezygnować ze sporej porcji wody, za niezależność od ludzi, których postrzegam jako chciwych, bezwzględnych i złych.

>Jak często nie masz elektrycznej energii?
Raz nam już prawie wyłączyli, kiedy nie mogłem opłacić rachunku.
Poszedłem do jakiejś dodatkowej pracy, to była chyba nielegalna praca na budowie w weekend, remontowaliśmy mieszkanie dla człowieka, który kupił ich parę pod najem.

>Jak często nie pracuje kanalizacja?

Przez to, że nie zbudowałem nawet kawałka potrzebnej mi kanalizacji a jedynie stałem przy maszynie pod jarzeniowym światłem, powtarzając wciąż te same proste, mechaniczne czynności, ku chwale Panów właścicieli, nie zdobyłem żadnej wiedzy o konstrukcji kanalizacji i jestem w tym zakresie od innych zależny. W tamtym czasie w ogóle nie nabyłem żadnej wiedzy, a ta którą posiadałem zredukowała się.

#252
15-12-2019 17:52
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>Tylko wg twojej wiary, bo wg mojej wiary, jeżeli podejmiesz się przymusowej egzekucji niejawnej i i nieopodatkowanej własności, to staniesz się bandytą.

A teraz przełóż to na polszczyznę bez nowomowy
Co to twoje zdanie oznacza w rzeczywistości?

Co to jest ta przymusowa egzekucja o której od lat pieprzysz?
Jakiś przykład? Wyjaśnienie

UCIECZKA

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#253
15-12-2019 17:57
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>>Jak często brakuje ci w mieszkaniu wody?
>Wody mi nie brakuje

>Mógłbym zrezygnować ze sporej porcji wody, za niezależność od ludzi, których postrzegam jako chciwych, bezwzględnych i złych.

Oj to bardzo źli ludzie dbają o twój wodociąg, Straszne!

>>Jak często nie masz elektrycznej energii?
>Raz nam już prawie wyłączyli,
Prawie! Czyli nie wyłączyli , ale "prawie" już wystarcza, żeby się użalać nad sobą

>kiedy nie mogłem opłacić rachunku.
Zachlałeś?

>Poszedłem do jakiejś dodatkowej pracy,
Ojeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej jak mi cię żal!!!!!!!!!!!!!! Pracować musiałeś, doprawdy katorga.

>>Jak często nie pracuje kanalizacja?
>a jedynie stałem przy maszynie pod jarzeniowym światłem, powtarzając wciąż te same proste, mechaniczne czynności,

Trzeba było skorzystać z mojej oferty pracy na KWK Brzeszcze

Pozostałe pytania UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA
Pozostałe argumenta UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi szarley
>Trzeba było skorzystać z mojej oferty pracy na KWK Brzeszcze

Nie jeden już na tym świecie obiecywał, że gdy inni zrobią co on chce to będzie wszytko dobrze.

Ale następnie wcale dobrze nie było.

Może zamiast tyrac u Ciebie za miskę ryżu potrzeba system tak przekształcić, żebyś Ty zaczal pracować u mnie?

To ja będę właścicielem, Panem i decydentem a Ty najemnym robolem, egzystencjalne zależnym od wynagrodzenia, który zrobi wszytko co mu polecę.
Tak zróbmy i obiecuję Ci, wszytko będzie dobrze.

Co?
Nie pójdziesz na frajera?
A ja powinienem?

szarley (54913 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>Może zamiast tyrac u Ciebie za miskę ryżu potrzeba system tak przekształcić, żebyś Ty zaczal pracować u mnie?
>To ja będę właścicielem, Panem i decydentem a Ty najemnym robolem, egzystencjalne zależnym od wynagrodzenia, który zrobi wszytko co mu polecę.

Czego wymagasz?
Ile płacisz?

P.S. KWK Brzeszcze nie jest moją własnością. U mnie pracy byś nie dostał, za lichy jesteś jak na Syberię

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365