Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co dalej w polskiej polityce ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-11-2019 18:19Jan Rylew (3965 punktów)Co dalej w polskiej polityce ?
Ocena 1 na 3
Polacy w wyborach do Sejmu 2019 wybrali PIS dla kontynuacji polityki społecznej i gospodarczej, ale na scenie politycznej pojawili się nowi aktorzy.
Prawo i Sprawiedliwość - 235 mandatów;
Koalicja Obywatelska - 134 mandaty;
SLD - 49 mandatów;
PSL - 30 mandatów;
Konfederacja - 11 mandatów;
Mniejszość Niemiecka - 1 mandat.

Jest nowy (stary) rząd, premier Mateusz Morawiecki wygłosił swoje expose w Sejmie. Usłyszeliśmy także swego rodzaju kontrexpose autorstwa Adriana Zandberga ze zjednoczonej lewicy. Zandberg ograniczył się do krytyki premiera i rządu podobnie jak reszta opozycji.

Oceniając wyniki wyborów do Sejmu trzeba zauważyć dość ciekawą sytuację. PIS otrzymał rekordową liczbę głosów, ale zmniejszył się jego stan posiadania mandatów. Przybyło też jak widać po emitowanych programach TV przeciwników politycznych. Zarówno Zj.Lewica jak i Konfederacja pokazuje swoje opozycyjne wobec PIS nastawienie. Sytuacja stała się trudniejsza dla rządu, który będzie musiał intensywniej bronić się przed atakami medialnymi swoich politycznych przeciwików, zamiast ze zdwojoną energią przyłożyć się do realizacji swoich zadań społeczno gospodarczych.

PIS wydaje się nieco przestraszony taką sytuacją proponuje szerokie porozumienie w sprawach ważnych dla Polaków. Koniec wojny polsko polskiej, wojny PIS z antypisem, przyłączcie się do sprawy wzmacniania Polski, wzrostu dobrobytu i znaczenia Polski w Europie i w świecie, czyńmy wspólnie dobro dla Polski i Polaków, zdaje się mówić J. Kaczyński w niektórych z ostatnich wystąpień, bo tylko w jedności siła zdolna pokonać opór przeciwności wewnętrznych i zewnętrznych.
"Oj naiwny, naiwny, naiwny,
Jak dziecko we mgle,
Jak goliat na pchle,
Mól w otchłani wód,
Który liczy wciąż na cud.
Oj naiwny, naiwny, naiwny,
Dziecko w kwiecie sił.
Choć w intencjach
To w zasadzie pozytywny."
(Z piosenki Jana Kaczmarka - kabaret Elita)

I ta postawa Jarosława Kaczyńskiego wygląda także na naiwność, albo na pobożne życzenie, a w najlepszym wypadku na ruch wizerunkowy. Opozycja w Polsce widzi swoją szansę w atakowaniu PIS i ew. osiągnięciu większych łupów w nowych wyborach. I raczej zjednoczą się przeciw PIS by "wespół zespół" próbować obalić demokratycznie zbudowany układ sił, bez względu na na skutki polityczne, gospodarcze i kulturowe. Mroczny scenariusz dla Polski.

Czy Kaczyński ma antidotum na takie dictum acerbum, bo chyba verbum nobile nie wystarczy ?
A co dalej w piosence?
"Lubię co dzień troszeczkę podnieść sobie poprzeczkę
I oceniać swe dzieła krytycznie.
Bój o cele wysokie to najmilszy mój poker,
To ryzyko lecz zdrowe i śliczne.
A gdy w chwilach bojowych czuję kryzys niezdrowy,
Nie przerywam ataku z tych przyczyn,
Bo na takie momenty kiedy jestem podcięty
Mam kolegów i na nich mogę liczyć."

Zjednoczona prawica w Polsce ma duże szanse by wejść w rolę CDU/CSU w Niemczech i rządzić jeszcze parę kadencji, musi jednak pokazać nie tylko dobrą wolę, ale i skuteczność w dziedzinach, które od dziesiątków lat ulegały marazmowi. Należą do nich:
Wymiar sprawiedliwości, prokuratura, służby specjalne
Inwestycje publiczne i o kapitale mieszanym
Ochrona zdrowia
Edukacja, szkolnictwo, badania naukowe, innowacyjność
Rolnictwo i rozwój terenów wiejskich
Inne - jakie ?

Poza tym PIS powinien zastanowić się nad zmianą formuły propagandowej w TVP, bo po zmianie w Sejmie, będzie obrywał teraz od czterech przeciwników, a nie od dwóch w dyskusjach politycznych. Warto pomyśleć nad uspokojeniem, przejściem na ciekawe, rzeczowe dialogi z dobrym przygotowaniem. Spotkania wrzeszczących, często kłamiących, przeszkadzających sobie polityków stały się już nie do zniesienia dla rozsądnych odbiorców.
A wybory prezydenckie za kilka miesięcy.
Jakie szanse wzrostu mają poszczególne formacje ?
Czym powinny zdobywać elektorat ?
Na kogo (na jaką partię) i dlaczego byś dzisiaj głosował(a) ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Dalej..
szarley (54913 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>>A przykład z przedsiębiorcą który chce spuszczać ściek do jeziora... UCIECZKA
>Co to za przykład?
>Przedsiebiorca, który spuszcza sciek prosto do źródła ujęcia wody pitnej zatrudnia wszytkich we wsi i wszyscy potulnie piją ścieki przemyslowe i głosują za zerowym podatkiem dla przedsiębiorcy bo boją się, że stracą pracę?

Tak. Tak będzie w jawnym głosowaniu
Szantaż tak działa.

>Przysiegales mi na życie własnych dzieci, że właściciele nie mają żadnej władzy nad innymi
Obecnie nie mają, bo wybory są tajne W twoim systemie będą mieli.

Nadal nie odnosisz się do tego argumentu
Jak zagłosuje w przykładowej sytuacji wyborca w głosowaniu jawnym a jak w tajnym ?
UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA

Poradzisz coś więcej niż uciekać od argumentów?
Współczuję twojej żonie męża debila

>Twjemnica jest narzędziem niewolenia.
A gówno to miód
Twoje credo wymaga jakiegoś dowodu.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
Gratuluję
Setna ucieczka


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#332
17-12-2019 20:07
 Ocena-1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi szarley
>>moje idee przypuszczalnie i tak nie znajdą zastosowania przez następne dziesięciolecia,
>Masz rację
>1 bo są głupie
>2 bo są oparte na odrealnionej wizji świata, w której robotnik w Berlinie to robol bez butów
>3 bo nie poradzisz nikogo do nich przekonać
>3.1 ucieczkami od pytań
>3.2 ucieczkami od argumentów
>3.3 pogardą dla oponentów
>4 bo są niedopracowane
>5 bo nikt nie chce zdać na hazard dorobku życia
>6 bo nikt nie chce umierać w nędzy
>7 bo nikt nie chce zostawiać dzieciom w spadku pustego konta
>8 bo robotnicy nie chcą zrezygnować z prawa do urlopów, ośmiogodzinnego dnia pracy i ubezpieczeń
>9 bo nikt nie chce upubliczniać swojego stanu zdrowia i stanu konta
>10 bo nikt nie chce pracować za darmo, tylko za wiedzę ile kto ma
>11 bo nikt nie chce, żeby sprzedawca sprawdzał stan jego majątku i uzależniał od tego cenę chleba
>12 bo nikt nie chce ślepić godzinami w net czy ktoś go nie opodatkował
>13 bo nikt nie chce rezygnować a autorskich praw i patentowej ochrony wynalazków
>14 bo nikt nie chce wynajmować łazienki w swoim domu na publiczny szalet
>15 bo nikt nie chce być nazywany bandytą tylko że nie pozwala wchodzić do swojego mieszkania
>16 bo nikt nie chce uprzywilejowania Hamerlika, który podważa nieopodatkowaną własność czyjegoś sadu, ale sam utajnia swój samochód i nie płaci podatku
>17 bo nikt nie wierzy, że robotnik zarobi więcej kiedy będzie wiedział komu budoje biurowiec
>18 bo nikt nie pozwoli na insynuacje, że na cudzych plecach zbudował dobrobyt
>19 bo nikomu nie odpowiada wizja skupienia własności w rękach wąskiej kliki cwaniaków
>20 bo nikomu nie opłaca się budowa własnej studni, elektrowni, oczyszczalni i telefonicznej sieci
>21 bo nikt nie chce być szantażowany utratą pracy, czy odcięciem wody podczas jawnego głosowania
>22 bo nikt nie chce rezygnować z prawa do reklamacji i ubezpieczeń
>23 bo nikt nie chce rezygnować z alimentacyjnego przymusu
>24 bo nikt nie chce zrywania umów najmu mieszkań w środku nocy
>25 bo nikt nie chce władzy posiadaczy
>Wystarczy??
>Nie odpowiadaj, i tak cię intelektualnie stać tylko na ucieczkę i lamenta jaki to świat jest zły a szarley chciwy
>Twój brak argumentów znam na pamięć, twoje religijne mantry też
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

>

To oczywiste, że każdy kto osiągnął pewien poziom bezpieczeństwa będzie się bał zmiany.

Po to eksperyment, żeby obserwować i wyciągać wnioski z symulacji zanim podejmie się poważne decyzje.

Nie namawiam nikogo, żeby podwazal wasz podły ustrój bez stworzenia nowego na próbę. Niech nikt tego nie robi!
Nach wpierw coś nowego zadziała w małej skali na próbę, z czego można się zawsze wycofac, i niech się rozwija poprzez sukcesywnie powiększanie skali.

Rozbiórka starego systemu pod budowę nowego, czysto teoretycznego, który praktycznie nigdy nie zadziałał i się nie sprawdził, jest samodestrukcja.

Komuniści podobnych rzeczy próbowali i było dramatycznie. Takie posunięcie to głupota. Wdrażać można jedynie sprawdzony system a jego aplikacja musi być sukcesywna, stopniowa, etapowa. To musi być ewolucja bowiem nad rewolucja nikt nie panuje i nikt nie jest w stanie jej kontrolować przez co staje się procesem losowym.

nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi szarley
>Tak. Tak będzie w jawnym głosowaniu
>Szantaż tak działa.

Jaki szantaż skoro nie maja żadnej władzy?
Czy jednak zatrudnienie to władza?

>>Przysiegales mi na życie własnych dzieci, że właściciele nie mają żadnej władzy nad innymi
>Obecnie nie mają, bo wybory są tajne W twoim systemie będą mieli.

Czego nie mają współcześnie właściciele?
Władzy?
Taaaaa

Kto w to oprócz zamówionej elity udającej na pokaz uwierzy?
Nawet Ty a to nie wierzysz tylko tak pitolisz w nadziei, że zmowa się utrzyma.

szarley (54913 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
Odpowiedz na pytanie
Jak zagłosuje robotnik w tajnym głosowaniu a jak w jawnym w rzeczonym przykładzie

Ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#335
17-12-2019 20:18
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
kolejna ucieczka od argumentów

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#336
17-12-2019 20:41
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>> Nie taję niczego
>Skoro krecimy się wokół ludzi szczerych, uczciwych, pracowitych i utalentowanych to nic nie stoi na przeszkodzie aby kapitał wyjawic.
>Zgodzisz się ze mną?
>Kapital osiągnięty ciężka praca i uczciwa umowa zaakceptuje każdy.
>Zgodzisz się ze mną?
>Czy się nie zgodzisz, bo to nie zupełnie tak jak to tu przedstawiam?

Wenancjusz z Tobą się nie zgadza. Bo sam oświadczyłeś, że umowa to przypieczętowanie władzy silniejszego nad słabszym i np. nie potrzeba jej dotrzymywać na przykładzie umów z bankami i konieczności wg ustalonych w umowie określonych terminów i kwot wysokości rat. To jak to jest u Ciebie z tymi umowami pojebańcze?
czyś Ty tak głupi, że nie pamiętasz co pisałeś? No prawdziwy BOLSZEWIK!


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

#337
17-12-2019 20:54
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>>Bogaty lekarz nie mający własności mieszkający po hotelach, jedzący trufle w restauracjach i jeżdżący taksówkami będzie miał dodatkowy dochód płacony przez listonosza mającego kawalerkę i emeryta, który dorobił się domu
>Spałeś kiedyś w hotelu robotniczym?
>Jadłeś tam obiad?
>Dojeżdżałeś z hotelu robotniczego do fabryki?
>Dla kogo ta propaganda?
>Dla mnie?
>Dla biedoty?
>Czy chciałbyś tylko kolesi w zmowie utwierdzić w przekonaniu, że wszystko pod kontrolą?

Sam sobie wybrałeś taką opcję, uciekając z Polski.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi Wenancjusz
>Wenancjusz z Tobą się nie zgadza. Bo sam oświadczyłeś, że umowa to przypieczętowanie władzy silniejszego nad słabszym i np. nie potrzeba jej dotrzymywać na przykładzie umów z bankami i konieczności wg ustalonych w umowie określonych terminów i kwot wysokości rat. To jak to jest u Ciebie z tymi umowami pojebańcze?
>czyś Ty tak głupi, że nie pamiętasz co pisałeś? No prawdziwy BOLSZEWIK!

Wiele tzw. "umów" projektowanych jest już w założeniu na niewykonanie, obok samego projektu umowy, powstają procedury, struktury i cała organizacja aparatu przymusu jaka się uruchomi w chwili niewykonania.
Takie "umowy" nie są wykonywane nie dlatego, że się komuś nie chce ale często dlatego, że ich wykonanie było z gruntu niemożliwe.

Przypomnijmy np. umowy mBanku na kredyty hipoteczne, w których odsetki były uzależnione od widzimisię zarządu banku.

Zapostulowalem ograniczenie zobowiązań do zawierajacych w rozkładzie pieniądza wykreowanego w oparciu o automatyczny debet w systemie pieniężnym, do wartości jawnej i opodatkowanej własności. W moim modelu dłużnikiem innych ludzi jesteś wyłącznie poprzez debet w systemie pieniężnym i nigdy bezpośrednio.

W moim modelu nie da się nie wykonać umowy, bo za wszystko płacisz natychmiast przelewem z oszczędności albo z debetu. Nie ma żadnych oszukanczych kwitow na człowieka drobna, wyblakla czcionka, niezrozumiałymi pojęciami, z tysiącem klauzul i ogólnych warunków. Zapłacisz to kupisz, nie zapłacisz nie kupisz innych opcji nie ma.
Jak wyczerpiesz debet I zabraknie Ci na podatek od własności to własność utracisz za kasę z najwyższej wyceny. Kasa pokrywa debet natychmiast i umowa jest wykonana.

W moim modelu nie ma żadnych pułapek i żadnej przemocy jakich w waszym modelu jest multum.
Wasz system głównie opiera się na tajemnicach i grozbach to jest jedna wielka pułapka i przemoc.
Nawet nie ma co się dziwić, że w waszym ustroju ludzie żyją w wielkim stresie i strachu.
Słusznie obawiają się ataku i zniszczenia z każdej storny.

nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi Wenancjusz
>Sam sobie wybrałeś taką opcję, uciekając z Polski.

Nie.
Przerobiony zostałem w Polsce.
W Niemczech tylko wykorzystano moje położenie.

Nie zebym został w Polsce przerobiony bez własnej winy. Byłem winny. Ale też niewłaściwie ukształtowany przez polskie społeczeństwo, które jest silnie samodestrukcyjne.

Dajmeny się innym nacjom zrobić w konia, bo wcale nie rozumujemy interesem wspólnym, lecz każdy sobie rzepke skrobie.

Moja wina nie ma jednak znaczenia dla moich postulatów.
To już inna historia, w której chodzi o osobisty dobrobyt poprzez wspólny dobrobyt.,czyli o coś co Ci się nie może zmieścić w głowie.

#340
17-12-2019 21:25
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>Tylko jakie argumenty?
>Ja propaguje ujawnienie i opodatkowanie własności na rzecz pracowników najemnych bez własności, propaguje zmianę sposobu kreacji i emisji pieniądza,

Mam to gdzieś.
Nie potrafisz ustosunkować się do ekonomii na 4 działaniach matematycznych a mi tu o kreacji, Knopikach i BTC.

> propaguje zniesienie wszelkich kat za wyjawienie tajemnic itd. a twoje argumenty są w kontekście czego?

KAT?
Od kata czy katorgi?

>Gdzie tu zaprzeczenie?
>W tym, że gdy rura jest jedna to nie sposób jej wycenić?

Ale na co mi Twoja wycena skoro woda to grosze w ogólnym rozrachunku?

Jak jest gwarancja że jakiś gościu nie dorwie się do tej wody i nie zażyczy sobie za metr tysiaka jak utworzysz tą niedorzeczną strefę? Specjalnie dla mnie mnie bo głosowałem żeby zostało jak jest i nie przejawiam entuzjazmu strefą? Będę przewoził wodę jako kontrabandę od kumpla jadąc po pracy do domu w kanistrach czy co?

>Nikt mnie nie przekona, że uzależnienie wszytkich od jednego źródła i oddanie źródła w prywatne ręce jest dla wszytkich dobre.

Dostawa wody i odbiór ścieków nie jest prywatny. Przynajmniej na wsiach w RP.
Nie można też mimo długów wody wyłączyć (teoretycznie można ale ZWiK musi w takiej sytuacji zapewnić źródło awaryjne z dość konkretnymi warunkami, całkowicie nieopłacalnymi dla zakładu więc nikt się w to bawił nie będzie). Możesz mieć zajęcie komornicze za uchylanie się od płacenia po paru latach praktycznie.

Merytoryczna dyskusja jak widzę

>Zaraz usłyszę od Szarleya, że właśnie do tego zmierzam ale jakim cudem skoro to już jest. Jak mogę zmierzać do tego co już nastąpiło między innymi dzięki Szarleyowi fundamentalicie podlego kapitalizmu.
>Zatem co właściwie wyrażają twoje argumenty? Jaki jest wniosek?

Że bełkocesz jak powalony.

nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi szarley
>7 bo nikt nie chce zostawiać dzieciom w spadku pustego konta

Sprzedasz mienie swoim dzieciom, nie dasz ale sprzedasz, płacąc za nie zapłacą za swoje wychowanie, zapłacą Ci ze swojego debetu, który spłaca w swoim życiu, żeby następnie sprzedać swoje mienie swoim dzieciom.

>8 bo robotnicy nie chcą zrezygnować z prawa do urlopów, ośmiogodzinnego dnia pracy i ubezpieczeń

W moim modelu robol będzie dyktowal warunki a nie skomlal o urlop

>9 bo nikt nie chce upubliczniać swojego stanu zdrowia i stanu konta

Wola taic aby udać kogoś kim nie są?
Czy raczej mówisz o wstydzie jaki poczułaby biedota, gdyby wyszło na jaw jak żyją?

>11 bo nikt nie chce, żeby sprzedawca sprawdzał stan jego majątku i uzależniał od tego cenę chleba

Ja chcę, żeby robol zaczął się cenić a nie tylko Pan właściciel

>12 bo nikt nie chce ślepić godzinami w net czy ktoś go nie opodatkował

to się da załatwić odpowiednimi aplikacjami

>13 bo nikt nie chce rezygnować a autorskich praw i patentowej ochrony wynalazków

Nikt Ci nie karze.
Ujawnij, poddaj opodatkowaniu i sobie miej.

>14 bo nikt nie chce wynajmować łazienki w swoim domu na publiczny szalet

Ani puścić w uprawę działki, która posiada jedynie dla przechowania wartości.

>15 bo nikt nie chce być nazywany bandytą tylko że nie pozwala wchodzić do swojego mieszkania

O którym, nikt nie wie, że jest jego.

>16 bo nikt nie chce uprzywilejowania Hamerlika, który podważa nieopodatkowaną własność czyjegoś sadu, ale sam utajnia swój samochód i nie płaci podatku

Akurat w Niemczech samochody są opodatkowane. Jakieś 185 EUR rocznie - coś koło tego.

>17 bo nikt nie wierzy, że robotnik zarobi więcej kiedy będzie wiedział komu budoje biurowiec

Ja wierzę i to głęboko.
Nie po to informacja jest w cenie, żeby nic nie znaczyla.

>18 bo nikt nie pozwoli na insynuacje, że na cudzych plecach zbudował dobrobyt

Skoro w społeczeństwie są ludzie tyrajacy jak konie pociagowe bez niczego to o czym to świadczy?

>20 bo nikomu nie opłaca się budowa własnej studni, elektrowni, oczyszczalni i telefonicznej sieci

Społeczeństwu się opłaca nie uzależnić od grupki cwaniakow, kontrolujacych główne alterie

>21 bo nikt nie chce być szantażowany utratą pracy, czy odcięciem wody podczas jawnego głosowania

Teraz wszyscy są zaszantazowni utrata pracy i podstaw egzystencjalnych jeżeli nie bada robić czego żądają właściciele

>22 bo nikt nie chce rezygnować z prawa do reklamacji i ubezpieczeń

Przemoc nie jest żadnym ubezpieczeniem to złudzenie

>23 bo nikt nie chce rezygnować z alimentacyjnego przymusu

Nikt nie chce uwierzyć, że Szarleya obchodzą cudze dzieci bardziej niż ich rodziców. Szarley chce przemocą pozbyć się problemu, żeby do niego cudze dziecko nie wyciagalo ręki, bo dorosłemu odmówi ale z dozckiem głupio.

>25 bo nikt nie chce władzy posiadaczy

Zapewniliacie im ją i to władzę całkowitą.
Kazdy na świecie o tym wiem prócz Ciebie i może jeszcze paru specjalistów od propagandy podlego kapitalizmu.

nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi j23a
>>Nikt mnie nie przekona, że uzależnienie wszytkich od jednego źródła i oddanie źródła w prywatne ręce jest dla wszytkich dobre.
>Dostawa wody i odbiór ścieków nie jest prywatny. Przynajmniej na wsiach w RP.
>Nie można też mimo długów wody wyłączyć

Co jest z Wami nie tak?
Balwochwalicie podły kapitalizm oparty na tajnej i nieopodatkowanej własności ale w sprawach egzystencjalnie zasadniczych wywyzszacie socjalizm.

O co tu chodzi?
Prywata dobra ale gdy chodzi o dostawę wody, opiekę zdrowotną, edukację to jest niedobra?

Wiem co Wam może chodzić po głowach.
Wiecie doskonale, że kapitalizm w waszym wykonaniu to robienie człowieka przez człowieka w konia ale że nie chcecie, żeby Wam ludzie zdychali na ulicach, to w fundamentalnych kwestiach egzystencjalnych wycofujecie się z kapitalizmu i stosujecie socjalizm.

Wyssiesz krew ale nie tyle, żeby gospodarz padł, bo skąd potem nabrać nowej krwii?

Wytłumacz mi logicznie dlaczego kiedy chodzi o podstawowe źródła energii, wody itp. własność państwowa nagle staje się lepsza od własności prywatnej?

Dusić jak cytryne ale żeby nie zadusic?

Chodzi o to, że Wy doskonale rozumiecie jak funkcjonuje wasz podły kapitalizm i akceptujecie to, tak jak ludzkość akceptuje więzienie świń i ubijanie ich.

Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>> Chce wiedzieć czy [color=blue]
>Jesli użyjesz przemocy lub kogokolwiek do niej uprawnisz na drodze do egzekucji własności utajnionej i nieopodatkowanej to będziesz bandyta.

Czyli miałem rację. Restrykcyjny system totalitaryzmu radzieckiego w wykonaniu bolszewika Hamerlika w imieniu tow. Lenina. Nie uznawanie prawa wartości i własności. Co usprawiedliwia moją wypowiedź na temat powstawania wartości pieniądza, oraz zachłystywania się wirtualną walutą BTC.
Co by było gdyby jego system/model przyszedł do niego w postaci sklonowanych Hamerlików i zaczął mu się szwendać po mieszkaniu czegoś szukając jak i na całej posesji, a na końcu wyrzuci go z własnego mieszkania, bo ustanawiający takie uprawnienia "demokratyczny" wybór głosowania jawnego, wziąłby go na duże koło? Czy wtedy krzyknie, że system jest głupi? Czy krzyknie: "Jednak jestem głupi?!". Nie, bo wtedy musiałby łykać wstyd przed dziećmi i żoną, może i przed rodzicami. I to najgorsze, że polskie wydało go plemię. Wytyka nam dziadostwo i co robi on sam? Przecież jego "propozycje" to kwintesencja dziadostwa z tyloma dziurami, System musi być egzekwowalny więc szczelny. Twój jest korupcjogenny.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

#344
18-12-2019 07:10
 Ocena-1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi Wenancjusz
>"demokratyczny" wybór głosowania jawnego, wziąłby go na duże koło

Boisz się demokracji?
Nigdy nie poddałbys się demokratycznemu wyborowi podatku przez roboli?
Sądzisz, że są za głupi i zbyt roszczeniowi, żeby decydować o Tobie?
Dlatego zrobisz wszytko, żeby pełnia władzy pozostała w rękach eilty takiej jak Ty?

Wiem dlaczego wasza demokracja jest tajna i pośrednia, bo to tylko pozór demokracji.
Tylko udajecie, że niskie warstwy społeczne mają wpływ, żeby się nie buntowawly w roli zwierzęt pociagowych ale pełnia władzy i tak pozostaje w rękach zamówionej elity.

szarley (54913 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>>7 bo nikt nie chce zostawiać dzieciom w spadku pustego konta
>Sprzedasz mienie swoim dzieciom, nie dasz ale sprzedasz,

Tjaaaaa, a chwilę swojej śmierci odczytam z horoskopu.
Nie mam ochoty sprzedawać dzieciom niczego. To moja wolność i ty chcesz mnie tej wolności pozbawić tylko dlatego, że zawiść ci zalewa oczy

>>13 bo nikt nie chce rezygnować a autorskich praw i patentowej ochrony wynalazków
>Nikt Ci nie karze.
>Ujawnij, poddaj opodatkowaniu i sobie miej.

Jest jawny, bo na tajnym nie da się zarobić. Ktoś kto chce kupić, musi wiedzieć komu zapłacić.
Jest opodatkowany proporcjonalnie do wartości
duża wartość - duży podatek
brak zastosowań - brak podatku
K... dowiedz się wreszcie jak działa patentowe prawo zamiast pieprzyć od rzeczy

>>14 bo nikt nie chce wynajmować łazienki w swoim domu na publiczny szalet
>Ani puścić w uprawę działki, która posiada jedynie dla przechowania wartości.
Ucieczka
To ty uważasz, że ludzie powinni gromadzić majątek, żeby na starość go wyprzedawać i z tego żyć. A nikt nie weźmie w dzierżawę działki jeśli umowy nie obowiązują, bo dzierżawca zasieje a dzień przed zbiorami właściciel zerwie umowę

Rozumiesz własny bełkot?

>>15 bo nikt nie chce być nazywany bandytą tylko że nie pozwala wchodzić do swojego mieszkania
>O którym, nikt nie wie, że jest jego.
Są drzwi, nie muszę wiedzieć że za nimi żyje jakiś Hamerlik, Nie wchodzę. Jest pole, nie wiem czyje, ale nie wchodzę, mam dom, nie wchodzisz, mam sad, ogrodzony przeciw zwierzynie, furtka jest na skobel ale nie wchodzisz i nie musisz wiedzieć czyje to. Po prostu nie wchodzisz.

>>16 bo nikt nie chce uprzywilejowania Hamerlika, który podważa nieopodatkowaną własność czyjegoś sadu, ale sam utajnia swój samochód i nie płaci podatku
>Akurat w Niemczech samochody są opodatkowane. Jakieś 185 EUR rocznie - coś koło tego.
a w Polsce opodatkowane są domy, pola i sady, Jakoś dziwnie ten mój podatek uznajesz, że podatkiem nie jest
Hipokryta

>>17 bo nikt nie wierzy, że robotnik zarobi więcej kiedy będzie wiedział komu budoje biurowiec
>Ja wierzę i to głęboko.
To twój problem. Twoja wiara nie jest argumentem

>>18 bo nikt nie pozwoli na insynuacje, że na cudzych plecach zbudował dobrobyt
>Skoro w społeczeństwie są ludzie tyrajacy jak konie pociagowe bez niczego to o czym to świadczy?
Napisałeś że ja zbudowałem dobrobyt na cudzych plecach. Dowodu brak

>>20 bo nikomu nie opłaca się budowa własnej studni, elektrowni, oczyszczalni i telefonicznej sieci
>Społeczeństwu się opłaca nie uzależnić od grupki cwaniakow, kontrolujacych główne alterie
Masz rację, dlatego krystkonizm jest do dupy bo oddaje wszystko grupie cwaniaków, niemniej nadal ucieczka.

>>21 bo nikt nie chce być szantażowany utratą pracy, czy odcięciem wody podczas jawnego głosowania
>Teraz wszyscy są zaszantazowni utrata pracy i podstaw egzystencjalnych jeżeli nie bada robić czego żądają właściciele
Odpowiedz na pytanie
Jak zagłosuje robotnik w tajnym głosowaniu a jak w jawnym w rzeczonym przykładzie
Ucieczka

>>22 bo nikt nie chce rezygnować z prawa do reklamacji i ubezpieczeń
>Przemoc nie jest żadnym ubezpieczeniem to złudzenie
Wytrzeźwiej

>>23 bo nikt nie chce rezygnować z alimentacyjnego przymusu
>Nikt nie chce uwierzyć, że Szarleya obchodzą cudze dzieci bardziej niż ich rodziców.
Ciebie twoje dzieci nie obchodzą, mnie tym bardziej, ale skoro nie płacisz alimentów to powinien przyjść komornik i je wyegzekwować. to TWOJE dzieci

>>25 bo nikt nie chce władzy posiadaczy
>Zapewniliacie im ją i to władzę całkowitą.
To ty chcesz oddać całą władzę właścicielom w zamian za ochłap w postaci groszowego "podatku"
Konsekwentnie uciekasz od argumentów za tym, że mienia bardzo bogatych ludzi nikt nie wyceni,

www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
101-sza ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365