 |
Co dalej w polskiej polityce ? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-11-2019 18:19 | Jan Rylew (3965 punktów) | Co dalej w polskiej polityce ?
1 na 3 | Polacy w wyborach do Sejmu 2019 wybrali PIS dla kontynuacji polityki społecznej i gospodarczej, ale na scenie politycznej pojawili się nowi aktorzy. Prawo i Sprawiedliwość - 235 mandatów; Koalicja Obywatelska - 134 mandaty; SLD - 49 mandatów; PSL - 30 mandatów; Konfederacja - 11 mandatów; Mniejszość Niemiecka - 1 mandat.
Jest nowy (stary) rząd, premier Mateusz Morawiecki wygłosił swoje expose w Sejmie. Usłyszeliśmy także swego rodzaju kontrexpose autorstwa Adriana Zandberga ze zjednoczonej lewicy. Zandberg ograniczył się do krytyki premiera i rządu podobnie jak reszta opozycji.
Oceniając wyniki wyborów do Sejmu trzeba zauważyć dość ciekawą sytuację. PIS otrzymał rekordową liczbę głosów, ale zmniejszył się jego stan posiadania mandatów. Przybyło też jak widać po emitowanych programach TV przeciwników politycznych. Zarówno Zj.Lewica jak i Konfederacja pokazuje swoje opozycyjne wobec PIS nastawienie. Sytuacja stała się trudniejsza dla rządu, który będzie musiał intensywniej bronić się przed atakami medialnymi swoich politycznych przeciwików, zamiast ze zdwojoną energią przyłożyć się do realizacji swoich zadań społeczno gospodarczych.
PIS wydaje się nieco przestraszony taką sytuacją proponuje szerokie porozumienie w sprawach ważnych dla Polaków. Koniec wojny polsko polskiej, wojny PIS z antypisem, przyłączcie się do sprawy wzmacniania Polski, wzrostu dobrobytu i znaczenia Polski w Europie i w świecie, czyńmy wspólnie dobro dla Polski i Polaków, zdaje się mówić J. Kaczyński w niektórych z ostatnich wystąpień, bo tylko w jedności siła zdolna pokonać opór przeciwności wewnętrznych i zewnętrznych. "Oj naiwny, naiwny, naiwny, Jak dziecko we mgle, Jak goliat na pchle, Mól w otchłani wód, Który liczy wciąż na cud. Oj naiwny, naiwny, naiwny, Dziecko w kwiecie sił. Choć w intencjach To w zasadzie pozytywny." (Z piosenki Jana Kaczmarka - kabaret Elita)
I ta postawa Jarosława Kaczyńskiego wygląda także na naiwność, albo na pobożne życzenie, a w najlepszym wypadku na ruch wizerunkowy. Opozycja w Polsce widzi swoją szansę w atakowaniu PIS i ew. osiągnięciu większych łupów w nowych wyborach. I raczej zjednoczą się przeciw PIS by "wespół zespół" próbować obalić demokratycznie zbudowany układ sił, bez względu na na skutki polityczne, gospodarcze i kulturowe. Mroczny scenariusz dla Polski.
Czy Kaczyński ma antidotum na takie dictum acerbum, bo chyba verbum nobile nie wystarczy ? A co dalej w piosence? "Lubię co dzień troszeczkę podnieść sobie poprzeczkę I oceniać swe dzieła krytycznie. Bój o cele wysokie to najmilszy mój poker, To ryzyko lecz zdrowe i śliczne. A gdy w chwilach bojowych czuję kryzys niezdrowy, Nie przerywam ataku z tych przyczyn, Bo na takie momenty kiedy jestem podcięty Mam kolegów i na nich mogę liczyć."
Zjednoczona prawica w Polsce ma duże szanse by wejść w rolę CDU/CSU w Niemczech i rządzić jeszcze parę kadencji, musi jednak pokazać nie tylko dobrą wolę, ale i skuteczność w dziedzinach, które od dziesiątków lat ulegały marazmowi. Należą do nich: Wymiar sprawiedliwości, prokuratura, służby specjalne Inwestycje publiczne i o kapitale mieszanym Ochrona zdrowia Edukacja, szkolnictwo, badania naukowe, innowacyjność Rolnictwo i rozwój terenów wiejskich Inne - jakie ?
Poza tym PIS powinien zastanowić się nad zmianą formuły propagandowej w TVP, bo po zmianie w Sejmie, będzie obrywał teraz od czterech przeciwników, a nie od dwóch w dyskusjach politycznych. Warto pomyśleć nad uspokojeniem, przejściem na ciekawe, rzeczowe dialogi z dobrym przygotowaniem. Spotkania wrzeszczących, często kłamiących, przeszkadzających sobie polityków stały się już nie do zniesienia dla rozsądnych odbiorców. A wybory prezydenckie za kilka miesięcy. Jakie szanse wzrostu mają poszczególne formacje ? Czym powinny zdobywać elektorat ? Na kogo (na jaką partię) i dlaczego byś dzisiaj głosował(a) ? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Dalej..#316 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Co dalej w polskiej polityce ? |
> Z przymusowej egzekucji niejawnej i nieopodatkowanej własności oraz z egzekucji długów zrobiliście sobie dojarke biedoty.Czy to znaczy że to dziś bandytą jest ten kto zadzwoni na policję że jakiś człowiek mu się kręci po posesji? > To znaczy, że ktokolwiek, kto podejmuje się przymusowej egzekucji tajnej i nieopodatkowanej własności, ten czyni zło.Napisałeś tak: > Tylko wg twojej wiary, bo wg mojej wiary, jeżeli podejmiesz się przymusowej egzekucji >niejawnej i i nieopodatkowanej własności, to staniesz się bandytą.Stanę się JA i każdy Polak bandytą dzwoniąc na policję bo ktoś obcy chodzi mi po posesji i chce go usunąc? Nazywasz Polaków bandytami? |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Co dalej w polskiej polityce ? | > >www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371> >znów uciekłeśznów uciekłeś Przykład oponiarza znów uciekłeś
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#318 -1 na 1 nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Co dalej w polskiej polityce ? | > Nazywasz Polaków bandytami?Znowu Polaków, to chyba wasza ulubiona forma manipulacji. Napisałem, że w przyszłości bandyta będzie każdy, kto podejmie się przymusowej egzekucji niejawnej i nieopodatkowanej własności tak jak współcześnie bandyta jest każdy kto podejmuje się egzekucji posiadania innego człowieka na własność. Gdzie tu widzisz polskość? Sądzisz, że polskość oznacza wasz zgnily kapitalizm? W życiu! Polaków stać na dużo więcej niż tylko taki podły, prymitywny ustrój społeczny. Paru cwaniakow zamacilo Polakom i innym narodom w głowach, że naiwnie uwierzyli, iż zło jest dobrem. |
#319 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Co dalej w polskiej polityce ? | > > Nazywasz Polaków bandytami?Znowu Polaków, to chyba wasza ulubiona forma manipulacji.> Napisałem, że w przyszłości bandyta będzie każdy, kto podejmie się przymusowej egzekucji niejawnej i nieopodatkowanej własności tak jak współcześnie bandyta jest każdy kto podejmuje się egzekucji posiadania innego człowieka na własność. Masz mnie za debila? Jakiego k***a posiadania innego człowieka na włsanośc? Napisałeś tak: > Tylko wg twojej wiary, bo wg mojej wiary, jeżeli podejmiesz się przymusowej egzekucji >niejawnej i i nieopodatkowanej własności, to staniesz się bandytą. Czy to znaczy że to dziś bandytą jest ten kto zadzwoni na policję że jakiś człowiek mu się kręci po posesji?Stanę się JA i każdy Polak bandytą dzwoniąc na policję bo ktoś obcy chodzi mi po posesji i chce go usunąc? Nazywasz Polaków bandytami? |
#320 -1 na 1 nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Co dalej w polskiej polityce ? | > Masz mnie za debila? Jakiego k***a posiadania innego człowieka na włsanośc?> Napisałeś tak:Kiedys niewolnictwo i panszczyzna były zgodne z prawem. Teraz niejawna i nieopodatkowana własność, kreacja i emisja pieniądza poprzez lichwe, podatek od biedy VAT są zgodne z prawem. Jaki poziom rozwoju takie instytucje. Kiwdys nikt nie reagował gdy Pan zabijał swojego niewolnika, teraz już nie ma takiego panowania. Wasze prymitywne instytucje też wkrótce upadna. Rozwinięci ludzie nie będą przecież żyć jak małpy. |
#321 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Co dalej w polskiej polityce ? | > > Masz mnie za debila? Jakiego k***a posiadania innego człowieka na włsanośc?> >Napisałeś tak:> Kiedys niewolnictwo i panszczyzna były zgodne z prawem.> Teraz niejawna i nieopodatkowana własność, kreacja i emisja pieniądza poprzez lichwe, podatek od biedy VAT są zgodne z prawem. Masz mnie za debila? Jakiego k***a posiadania innego człowieka na włsanośc? Napisałeś tak: > Tylko wg twojej wiary, bo wg mojej wiary, jeżeli podejmiesz się przymusowej egzekucji >niejawnej i i nieopodatkowanej własności, to staniesz się bandytą. Czy to znaczy że to dziś bandytą jest ten kto zadzwoni na policję że jakiś człowiek mu się kręci po posesji?
Stanę się JA i każdy Polak bandytą dzwoniąc na policję bo ktoś obcy chodzi mi po posesji i chce go usunąc? Nazywasz Polaków bandytami? |
nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Co dalej w polskiej polityce ? | > >> Masz mnie za debila? Jakiego k***a posiadania innego człowieka na włsanośc?> >>Napisałeś tak:> >Kiedys niewolnictwo i panszczyzna były zgodne z prawem.> >Teraz niejawna i nieopodatkowana własność, kreacja i emisja pieniądza poprzez lichwe, podatek od biedy VAT są zgodne z prawem.> Masz mnie za debila? Jakiego k***a posiadania innego człowieka na włsanośc?> Napisałeś tak:> >Tylko wg twojej wiary, bo wg mojej wiary, jeżeli podejmiesz się przymusowej egzekucji >niejawnej i i nieopodatkowanej własności, to staniesz się bandytą.> Czy to znaczy że to dziś bandytą jest ten kto zadzwoni na policję że jakiś człowiek mu się kręci po posesji? >> Stanę się JA i każdy Polak bandytą dzwoniąc na policję bo ktoś obcy chodzi mi po posesji i chce go usunąc?> Nazywasz Polaków bandytami?> Bandyta staje się ten, który podejmuje się przymusowej egzekucji, niejawnej i nieopodatkowanej własności. Może mieć korzenie niemieckie, francuskie, indyjskie a nawet polskie. Narodowość jest bez znaczenia. Znaczenie ma moralnosc, o której możemy powiedzieć, że jest stadnym instynktem przetrwania. |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Co dalej w polskiej polityce ? |
> Bandyta staje się ten, który podejmuje się przymusowej egzekucji, niejawnej i nieopodatkowanej własności.qrwa człowieku Napisałeś tak: > Tylko wg twojej wiary, bo wg mojej wiary, jeżeli podejmiesz się przymusowej egzekucji >niejawnej i i nieopodatkowanej własności, to staniesz się bandytą. Chce wiedzieć czy Czy to znaczy że to dziś bandytą jest ten kto zadzwoni na policję że jakiś człowiek mu się kręci po posesji? Stanę się JA i każdy Polak bandytą dzwoniąc na policję bo ktoś obcy chodzi mi po posesji i chce go usunąc?Nazywasz Polaków bandytami? |
nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Co dalej w polskiej polityce ? | > Chce wiedzieć czy [color=blue]Jesli użyjesz przemocy lub kogokolwiek do niej uprawnisz na drodze do egzekucji własności utajnionej i nieopodatkowanej to będziesz bandyta. |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Co dalej w polskiej polityce ? | > > Chce wiedzieć czy >Jesli użyjesz przemocy lub kogokolwiek do niej uprawnisz na drodze do egzekucji własności utajnionej i nieopodatkowanej to będziesz bandyta.
Napisałeś tak:
>Tylko wg twojej wiary, bo wg mojej wiary, jeżeli podejmiesz się przymusowej egzekucji >niejawnej i i nieopodatkowanej własności, to staniesz się [color=blue] bandytą.Czy to znaczy że to dziś bandytą jest ten kto zadzwoni na policję że jakiś człowiek mu się kręci po posesji? Stanę się JA i każdy Polak bandytą dzwoniąc na policję bo ktoś obcy chodzi mi po posesji i chce go usunąc?
Nazywasz Polaków bandytami? |
#326 -2 na 2 nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Co dalej w polskiej polityce ? | > >> Chce wiedzieć czy >>Jesli użyjesz przemocy lub kogokolwiek do niej uprawnisz na drodze do egzekucji własności utajnionej i nieopodatkowanej to będziesz bandyta. >Napisałeś tak: >>Tylko wg twojej wiary, bo wg mojej wiary, jeżeli podejmiesz się przymusowej egzekucji >niejawnej i i nieopodatkowanej własności, to staniesz się [color=blue] bandytą.> Czy to znaczy że to dziś bandytą jest ten kto zadzwoni na policję że jakiś człowiek mu się kręci po posesji?> Stanę się JA i każdy Polak bandytą dzwoniąc na policję bo ktoś obcy chodzi mi po posesji i chce go usunąc? >> Nazywasz Polaków bandytami?> Mam propozycję. Może wyluzujmy w tej dyskusji, bo moje idee przypuszczalnie i tak nie znajdą zastosowania przez następne dziesięciolecia, patrząc na tempo zmiany wierzeń u ludzi, a wkładamy w to tyle emocji jakby to miało być już jutro. Nikt kto egzekwuje prawo nie jest winny chyba, że prawo zgnilo a ktoś tego nie chce zauważyć i próbuje zmusić innych do zgnilizny, wtedy jest winny. |
#327 -1 na 1 nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Co dalej w polskiej polityce ? | > >> Chce wiedzieć czy >>Jesli użyjesz przemocy lub kogokolwiek do niej uprawnisz na drodze do egzekucji własności utajnionej i nieopodatkowanej to będziesz bandyta. >Napisałeś tak: >>Tylko wg twojej wiary, bo wg mojej wiary, jeżeli podejmiesz się przymusowej egzekucji >niejawnej i i nieopodatkowanej własności, to staniesz się [color=blue] bandytą.> Czy to znaczy że to dziś bandytą jest ten kto zadzwoni na policję że jakiś człowiek mu się kręci po posesji?> Stanę się JA i każdy Polak bandytą dzwoniąc na policję bo ktoś obcy chodzi mi po posesji i chce go usunąc? >> Nazywasz Polaków bandytami?> A gsybys jeszcze zechciał podejrzeć się demokracja to przypomnę, że wasza demokracja, tajna i pośrednia, jest zgnila tak samo jako wasze prawo, nie mylic z demokracja jawna i bezpośrednia, ktoś ma prawdziwa wartość. Są ponadto w waszym obozie są ludzie jak Wenanacjusz, który sądzi, że tylko idiota poddałby się demokracji w kwestiach egzystencjalnych. Wenancjusz sądzi, że mienie nie może być jawne, bo go demokracja okradnie. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Co dalej w polskiej polityce ? | > A gsybys jeszcze zechciał podejrzeć się demokracja to przypomnę, że wasza demokracja, tajna i pośrednia, jest zgnila tak samo jako wasze prawo, nie mylic z demokracja jawna i bezpośrednia, ktoś ma prawdziwa wartość.A przykład z przedsiębiorcą który chce spuszczać ściek do jeziora... UCIECZKA
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#329 -1 na 1 nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Co dalej w polskiej polityce ? | > A przykład z przedsiębiorcą który chce spuszczać ściek do jeziora... UCIECZKACo to za przykład? Przedsiebiorca, który spuszcza sciek prosto do źródła ujęcia wody pitnej zatrudnia wszytkich we wsi i wszyscy potulnie piją ścieki przemyslowe i głosują za zerowym podatkiem dla przedsiębiorcy bo boją się, że stracą pracę? Przysiegales mi na życie własnych dzieci, że właściciele nie mają żadnej władzy nad innymi a teraz mi mówisz, że groźbą utraty pracy mogą kontrolować całe grupy społeczne? Już pomijając twoje oszukancze wywody wierzę, że prawda nas wyzwoli a tajemnice uczynią z nas niewolników. Kłamiesz, twierdząc że tajemnica jest jakimkolwiek środkiem obrony biedoty. Twjemnica jest narzędziem niewolenia. Kazdy biedak winien mieć tajemnice gleboko, tam gdzie słońce nie dochodzi. |
#330 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Co dalej w polskiej polityce ? | > moje idee przypuszczalnie i tak nie znajdą zastosowania przez następne dziesięciolecia,Masz rację 1 bo są głupie 2 bo są oparte na odrealnionej wizji świata, w której robotnik w Berlinie to robol bez butów 3 bo nie poradzisz nikogo do nich przekonać 3.1 ucieczkami od pytań 3.2 ucieczkami od argumentów 3.3 pogardą dla oponentów 4 bo są niedopracowane 5 bo nikt nie chce zdać na hazard dorobku życia 6 bo nikt nie chce umierać w nędzy 7 bo nikt nie chce zostawiać dzieciom w spadku pustego konta 8 bo robotnicy nie chcą zrezygnować z prawa do urlopów, ośmiogodzinnego dnia pracy i ubezpieczeń 9 bo nikt nie chce upubliczniać swojego stanu zdrowia i stanu konta 10 bo nikt nie chce pracować za darmo, tylko za wiedzę ile kto ma 11 bo nikt nie chce, żeby sprzedawca sprawdzał stan jego majątku i uzależniał od tego cenę chleba 12 bo nikt nie chce ślepić godzinami w net czy ktoś go nie opodatkował 13 bo nikt nie chce rezygnować a autorskich praw i patentowej ochrony wynalazków 14 bo nikt nie chce wynajmować łazienki w swoim domu na publiczny szalet 15 bo nikt nie chce być nazywany bandytą tylko że nie pozwala wchodzić do swojego mieszkania 16 bo nikt nie chce uprzywilejowania Hamerlika, który podważa nieopodatkowaną własność czyjegoś sadu, ale sam utajnia swój samochód i nie płaci podatku 17 bo nikt nie wierzy, że robotnik zarobi więcej kiedy będzie wiedział komu budoje biurowiec 18 bo nikt nie pozwoli na insynuacje, że na cudzych plecach zbudował dobrobyt 19 bo nikomu nie odpowiada wizja skupienia własności w rękach wąskiej kliki cwaniaków 20 bo nikomu nie opłaca się budowa własnej studni, elektrowni, oczyszczalni i telefonicznej sieci 21 bo nikt nie chce być szantażowany utratą pracy, czy odcięciem wody podczas jawnego głosowania 22 bo nikt nie chce rezygnować z prawa do reklamacji i ubezpieczeń 23 bo nikt nie chce rezygnować z alimentacyjnego przymusu 24 bo nikt nie chce zrywania umów najmu mieszkań w środku nocy 25 bo nikt nie chce władzy posiadaczy Wystarczy?? Nie odpowiadaj, i tak cię intelektualnie stać tylko na ucieczkę i lamenta jaki to świat jest zły a szarley chciwy Twój brak argumentów znam na pamięć, twoje religijne mantry też
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|