Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co dalej w polskiej polityce ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-11-2019 18:19Jan Rylew (3965 punktów)Co dalej w polskiej polityce ?
Ocena 1 na 3
Polacy w wyborach do Sejmu 2019 wybrali PIS dla kontynuacji polityki społecznej i gospodarczej, ale na scenie politycznej pojawili się nowi aktorzy.
Prawo i Sprawiedliwość - 235 mandatów;
Koalicja Obywatelska - 134 mandaty;
SLD - 49 mandatów;
PSL - 30 mandatów;
Konfederacja - 11 mandatów;
Mniejszość Niemiecka - 1 mandat.

Jest nowy (stary) rząd, premier Mateusz Morawiecki wygłosił swoje expose w Sejmie. Usłyszeliśmy także swego rodzaju kontrexpose autorstwa Adriana Zandberga ze zjednoczonej lewicy. Zandberg ograniczył się do krytyki premiera i rządu podobnie jak reszta opozycji.

Oceniając wyniki wyborów do Sejmu trzeba zauważyć dość ciekawą sytuację. PIS otrzymał rekordową liczbę głosów, ale zmniejszył się jego stan posiadania mandatów. Przybyło też jak widać po emitowanych programach TV przeciwników politycznych. Zarówno Zj.Lewica jak i Konfederacja pokazuje swoje opozycyjne wobec PIS nastawienie. Sytuacja stała się trudniejsza dla rządu, który będzie musiał intensywniej bronić się przed atakami medialnymi swoich politycznych przeciwików, zamiast ze zdwojoną energią przyłożyć się do realizacji swoich zadań społeczno gospodarczych.

PIS wydaje się nieco przestraszony taką sytuacją proponuje szerokie porozumienie w sprawach ważnych dla Polaków. Koniec wojny polsko polskiej, wojny PIS z antypisem, przyłączcie się do sprawy wzmacniania Polski, wzrostu dobrobytu i znaczenia Polski w Europie i w świecie, czyńmy wspólnie dobro dla Polski i Polaków, zdaje się mówić J. Kaczyński w niektórych z ostatnich wystąpień, bo tylko w jedności siła zdolna pokonać opór przeciwności wewnętrznych i zewnętrznych.
"Oj naiwny, naiwny, naiwny,
Jak dziecko we mgle,
Jak goliat na pchle,
Mól w otchłani wód,
Który liczy wciąż na cud.
Oj naiwny, naiwny, naiwny,
Dziecko w kwiecie sił.
Choć w intencjach
To w zasadzie pozytywny."
(Z piosenki Jana Kaczmarka - kabaret Elita)

I ta postawa Jarosława Kaczyńskiego wygląda także na naiwność, albo na pobożne życzenie, a w najlepszym wypadku na ruch wizerunkowy. Opozycja w Polsce widzi swoją szansę w atakowaniu PIS i ew. osiągnięciu większych łupów w nowych wyborach. I raczej zjednoczą się przeciw PIS by "wespół zespół" próbować obalić demokratycznie zbudowany układ sił, bez względu na na skutki polityczne, gospodarcze i kulturowe. Mroczny scenariusz dla Polski.

Czy Kaczyński ma antidotum na takie dictum acerbum, bo chyba verbum nobile nie wystarczy ?
A co dalej w piosence?
"Lubię co dzień troszeczkę podnieść sobie poprzeczkę
I oceniać swe dzieła krytycznie.
Bój o cele wysokie to najmilszy mój poker,
To ryzyko lecz zdrowe i śliczne.
A gdy w chwilach bojowych czuję kryzys niezdrowy,
Nie przerywam ataku z tych przyczyn,
Bo na takie momenty kiedy jestem podcięty
Mam kolegów i na nich mogę liczyć."

Zjednoczona prawica w Polsce ma duże szanse by wejść w rolę CDU/CSU w Niemczech i rządzić jeszcze parę kadencji, musi jednak pokazać nie tylko dobrą wolę, ale i skuteczność w dziedzinach, które od dziesiątków lat ulegały marazmowi. Należą do nich:
Wymiar sprawiedliwości, prokuratura, służby specjalne
Inwestycje publiczne i o kapitale mieszanym
Ochrona zdrowia
Edukacja, szkolnictwo, badania naukowe, innowacyjność
Rolnictwo i rozwój terenów wiejskich
Inne - jakie ?

Poza tym PIS powinien zastanowić się nad zmianą formuły propagandowej w TVP, bo po zmianie w Sejmie, będzie obrywał teraz od czterech przeciwników, a nie od dwóch w dyskusjach politycznych. Warto pomyśleć nad uspokojeniem, przejściem na ciekawe, rzeczowe dialogi z dobrym przygotowaniem. Spotkania wrzeszczących, często kłamiących, przeszkadzających sobie polityków stały się już nie do zniesienia dla rozsądnych odbiorców.
A wybory prezydenckie za kilka miesięcy.
Jakie szanse wzrostu mają poszczególne formacje ?
Czym powinny zdobywać elektorat ?
Na kogo (na jaką partię) i dlaczego byś dzisiaj głosował(a) ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Dalej..
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi Jan Rylew
>W innym sposobie owo rzekome "zawłaszczanie państwa" to nic innego tylko działanie w celu wzmocnienia państwa, które w czasie rządów neoliberałów i quasiliberałów zostało zepchnięte do roli ciecia, pozbawiając państwo praktycznie wpływu na kształtowanie rzeczywistości gospodarczej i społecznej. W ten sposób powstały w niej bagna, które teraz trzeba jakoś osuszyć, powstało stąd także zagrożenie państwowości, a w Polsce jest bardzo wiele osób, które pragną jednak "żeby Polska była Polską". Patriotyzm Polaków to fenomenalna rzecz, ja to podziwiam. Stąd potrzeba wzmocnienia organów państwa, które stara się realizować PIS.

To jest akt wiary nie żadna prawda uniwersalna.
Twój umysł opanowały memy/emocje panujące w umysłach przywódców PISu.
Osoby, w których umysłach panują sprzeczne memy, czują zniewolenie władzą i doktryną PISu.

Nie ma od tego ucieczki.
Wszystko posiada swoje przeciwieństwo.
pl.wikipedia.org/wiki/Yin_i_yang

#32
04-12-2019 17:08
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi DyktaFon

>Tylko gdzie w tym zasługa rządzących? Postawić nad każdym przedsiębiorcą I sekretarza lub "sygnalistę" i już gospodarka rozkwita. Proste, po co kombinować więcej. Metoda przećwiczona przez lata. (A że się nie sprawdziła? To tym razem się sprawdzi, mamy lepsze metody podsłuchu i więcej policji, lepiej wyposażonej.)

wykrycie korupcji, niegodziwości jest bardzo proste i darmowe www.racjonalista.pl/forum.php/s,781108
perfekcyjnie wykrywają korupcję Chińskie algorytmy AI, gromadzą dane na temat relacji międzyludzkich, pracy, wpływów i wypłat z konta bankowego, codziennych wydatków,itp i na ich podstawie wykrywają z 100% trafnością

Jestem ZA, w raju wszystko wszyscy o sobie wiedzieli


szukanie raju, moim celem

#33
04-12-2019 17:25
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi okragly
>Jestem ZA, w raju wszystko wszyscy o sobie wiedzieli

Tymczasem elita żąda paragonu i zapisu fiskalnego przy każdej wymianie świadczeń między taksówkarzem, sklepowa i robotnikiem budowlanym. Żadne 5 zł nie może umknac spod restrykcyjnej ewidencji.

Jednocześnie własność elity pozostaje utajniona a jej wyjawienie jest surowo karane.

Nikt nie wie, kto co ma i jak to zdobył. To tajemnica.

#34
04-12-2019 20:23
 Ocena 3 na 3
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>>Jestem ZA, w raju wszystko wszyscy o sobie wiedzieli.
>Tymczasem elita żąda paragonu i zapisu fiskalnego przy każdej wymianie świadczeń między taksówkarzem, sklepowa i robotnikiem budowlanym. Żadne 5 zł nie może umknac spod restrykcyjnej ewidencji.
>Jednocześnie własność elity pozostaje utajniona a jej wyjawienie jest surowo karane.
>Nikt nie wie, kto co ma i jak to zdobył. To tajemnica.

W tym pieprzeniu już dokładnie przesadzasz i tracisz poczucie rzeczywistości..
Twoja restrykcyjna ewidencja to prawie inwigilacja każdego. Czyżby? A ma ta "elita" Twoje dane osobowe? Nagrania ukrytą kamerą? Wie, że to akurat Ty kupowałeś/zamawiałeś usługę? Bredzisz człowieku! Ta, wg Ciebie "restrykcyjna" ewidencja komu ma służyć i po co? Kierownikowi sklepu, by ułatwić rozliczanie z urzędem skarbowym, czy czemu wg Ciebie? Widać nie pracowałeś w handlu (Ja tak, przez pewien krótki okres inżynier elektryk, a moim szefem był też inżynier elektryk). Nie masz wiedzy w tym temacie.
Z Twoich wywodów okropnie przebija rozgoryczenie, zawiść, poczucie niesprawiedliwej krzywdy jaką się Tobie i tylko Tobie czyni, bo w gruncie rzeczy chciałbyś być taki sam jak "elity". Napisałem Tobie, że jesteś robaczkiem mikrym. Nie sięgasz nawet milimetrowo o stanie posiadania "elit". TO CIEBIE BARDZO BOLI! Bo q.wa inni mają a ja nie! Trzeba ich dochody i stan ich posiadania ujawnić, a tym samym skontrolować społecznie/pod płaszczykiem demokracji społecznej, bym wiedział jakie to oni "przekręty" zrobili, by się tak dorobić. Jesteś jednak mędą i to taką mędą gminną. Uciekłeś do Niemiec, bo za Tobą idzie smród przekrętów, w Polsce już nieznośny. "Złe czyny jednak mają tę właściwość, że rzucają długie cienie". Wystarczy, że byłeś windykatorem, a tam właśnie kanalie się pchają, ale Ty przegiąłeś i nie chcesz brać odpowiedzialności, za Twoje idiotyczne postępowanie, wynikające jakby nie było z Twojego niezwykle nędznego wykształcenia, którym się popisujesz, gdzie tylko możesz na tym forum. Takie zachowania nazywa się zdradą i powiem gorzej, śmierdzącym tchórzostwem. TCHÓRZ I BEZMYŚLY "MYŚLICIEL"!
Jesteś naprawdę godny pogardy. Ja Ciebie nie szanuję.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

#35
04-12-2019 20:42
 Ocena-1 na 3
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi Wenancjusz
>Trzeba ich dochody i stan ich posiadania ujawnić, a tym samym skontrolować społecznie/pod płaszczykiem demokracji społecznej, bym wiedział jakie to oni "przekręty" zrobili, by się tak dorobić.

Nie rozumiem.
Funkcjonariusze twojego państwa grożą taksowkarzowi za brak kasy fiskalnej i za brak wydruku paragonu, za każdym razem kiedy ten zarobi 5zl ale rozkład mienia elity i źródło jego pochodzenia nieważne?

Ludzie, którzy nigdy złotówki podatku dochodowego w życiu nie zapłacili nagle ujawniaja się na liście najbogatszych ludzi z miliardami?

Cud? I wszycy takie cuda mają w dupie?

Postuluje jawną, rozproszona, krypotograficznie zabezpieczona księgę kapitału pod wyłączną kontrolą większości kapitału więc o jakiej demokratycznej kontroli tu prawisz?
Większość kapitału to większość demokratyczna? Od kiedy?
I co zrobi większość demokratyczna jak się jej rozkład własności nie spodoba, skoro księga kapitału będzie poza jej kontrolą?

>Jesteś jednak mędą i to taką mędą gminną. Uciekłeś do Niemiec, bo za Tobą idzie smród przekrętów, w Polsce już nieznośny. "Złe czyny jednak mają tę właściwość, że rzucają długie cienie". Wystarczy, że byłeś windykatorem, a tam właśnie kanalie się pchają, ale Ty przegiąłeś i nie chcesz brać odpowiedzialności, za Twoje idiotyczne postępowanie, wynikające jakby nie było z Twojego niezwykle nędznego wykształcenia, którym się popisujesz, gdzie tylko możesz na tym forum. Takie zachowania nazywa się zdradą i powiem gorzej, śmierdzącym tchórzostwem. TCHÓRZ I BEZMYŚLY "MYŚLICIEL"!
>Jesteś naprawdę godny pogardy. Ja Ciebie nie szanuję.
>
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.


No widzisz JA taki zły i bezwartościowy a TY taki doby i pełen wartości.
Nic tylko poddać się twojej władzy a Ty juz na pewno życie poddanemu pięknie urzadzisz.

#36
04-12-2019 21:14
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi Wenancjusz
>>>Jestem ZA, w raju wszystko wszyscy o sobie wiedzieli.
>>Tymczasem elita żąda zapisu fiskalnego przy każdej wymianie świadczeń między Żadne 5 zł nie może umknac spod restrykcyjnej ewidencji. Jednocześnie własność elity pozostaje utajniona a jej wyjawienie jest surowo karane. Nikt nie wie, kto co ma i jak to zdobył. To tajemnica.
>Twoja restrykcyjna ewidencja to prawie inwigilacja każdego. Ta "restrykcyjna" ewidencja komu ma służyć i po co?
liberalowie wiele lat temu otwarcie mówili, że pierwsze miliony trzeba ukraść. Wzbogacone nieslusznie elity poprawily organizacje slużb, żeby ktoś z dołu ich nie przebił. Już ten uklad zostanie na setki lat, elity będą żerować na ludności jej zależnej, będziemy im placili ogrom haracz, za nic, dlatego że sa, tak jak celebrytom, tylko dużo, dużo więcej a śmieciarz bez którego zginiemy placimy grosze.
"restrykcyjna ewidencja" to samoorganizacja, samokontrola. Jak ja mam np mądrze wybierać jak nie wiem, co? gdzie? i dlaczego? lewa dlon nie wie nic o prawej. Elity a za nimi naukowcy, media, kościół, film, szkoly, będą powtarzać, że to grzech, że bóg nie życzy sobie jawności i inne bzdury. Elity to rak, jak pozwolimy mu rosnąć zje nas (pewnie 5 rozbiór prędzej)

>TO CIEBIE BARDZO BOLI! Bo q.wa inni mają a ja nie!
to zdrowy odruch, w raju nie do pomyślenia zeby jeden zajadal frykasy a drugi glodowal, nawet malpy dziela sie jedzeniem. Ci którzy niewidza tej niegodziwosci sa niewolnikami

>Trzeba ich dochody i stan ich posiadania ujawnić, a tym samym skontrolować społecznie/pod płaszczykiem demokracji społecznej, bym wiedział jakie to oni "przekręty" zrobili, by się tak dorobić.
w Norwegi każdy może zajrzeć do zeznania podatkowego sąsiada, nie przypadkiem najbardziej sobie ufaja, (u nas i na Ukrainie najgorzej) żeby ufac trzeba miec podstawy

>Jesteś jednak mędą i to taką mędą gminną.
w raju nie do pomyslenia

>Jesteś naprawdę godny pogardy. Ja Ciebie nie szanuję.
w raju nie do pomyslenia


szukanie raju, moim celem

#37
04-12-2019 21:20
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>JA taki zły i bezwartościowy

Zgadzam się z tobą


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi szarley
>>JA taki zły i bezwartościowy
>Zgadzam się z tobą
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


No właśnie.
A gdybym chwalil, gdybym ogłosił prawdę, dobro i sprawiedliwosc, gdybym niczego nie chciał procz obdarowania swoich "dobroczyncow" własną krwawica, gdybym się podporządkowal, gdybym pokochał swojego Pana za to, że jest i mówi mi co mam zrobić, wówczas nabralbym wartości.

#39
04-12-2019 21:42
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
Nabrałbyś wartości gdybyś skończył jarać to gówno

Ćpun sprzedaje dzieci do seksu za działkę...


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#40
04-12-2019 21:54
 Ocena-1 na 3
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi Wenancjusz
>Takie zachowania nazywa się zdradą

Rzczywiscie zdradzilem twoje prymitywne potrzeby, twoje prymitywne wierzenia i prymitywne obyczaje.

Przyznaje się do zdrady twojego prymitywnego, podlego i ohydnego porządku społecznego.

Ale nie martw się tym.

Jesli nawet twój ustroj społeczny upadnie to zrobi się miejsce dla nowego, lepszego, w którym ludzie zaczną współdziałać zamiast robić siebie w konia.

Wy stara gwardia wierzycie, że jak jeden przekręci licznik w samochodzie albo drugi nakręci klienta na kupno drogiej rzeczy za 1zl z kosmicznym zobowiązaniem spisanym drobnym drukiem, wyblaka czcionka i niezrozumiałymi pojęciami, które tylko wasz komornik zrozumie, to Ci ludzie są cwani i im się należy.
Ja natomiast wierzę, że wykorzystywany człowiek ulegnie redukcji i wycofaniu, że w poczuciu niesprawiedliwości i braku zaufania do innych nastawi się wrogo do całego społeczeństwa i jego współpraca będzie potężnie ograniczona a potencjał niewykorzystany.

Broniąc tajemnicy mienia operujecie na błędnym pojęciu własnego interesu.
Komplety brak zrozumienia dla efektu synergii.
Bardzo rozwinięty mózg w chorym, wyniszcoznym i zdegradowanym ciele jest niczym, niczego nie osiągnie, bo podległe mu kończyny pomimo podporządkowania nie będą miały zdolności wykonać żadnej pracy.

#41
04-12-2019 22:05
 Ocena-1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi szarley
>Ćpun sprzedaje dzieci do seksu za działkę...

A gdyby mienie było jawne twoi koledzy nie kupiliby, bo ich żony i dzieci dowiedzialyby się kim są po zdjęciu maski.

Dzięki jawnej własności twoi koledzy mają szansę przez całe życie chodzić w masce az ta przyrastajac stanie się ich twarzą.

Rozumiem, że to może kosztować konieczność uwzględnienia potrzeb innego człowieka, które macie w dupie, bo wygodnie jest traktować innych jak zasób, jak prostytutke, przychodzisz, rzucasz 5 dych, dymasz człowieka do woli, spuszczasz się, wychodzisz i już go więcej nie spotykasz, w dupie masz co się z nim stanie ale wówczas wasz prymitywny dobrobyt prowadzi do redukcji całego społeczeństwa.

Paru dziadów zyskuje a wszyscy tracą.
To nie jest korzyść społeczna.

#42
04-12-2019 23:23
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>>Trzeba ich dochody i stan ich posiadania ujawnić, a tym samym skontrolować społecznie/pod płaszczykiem demokracji społecznej, bym wiedział jakie to oni "przekręty" zrobili, by się tak dorobić.
>Nie rozumiem.

Nie udawaj głupszego jak jesteś.

>Funkcjonariusze twojego państwa grożą taksowkarzowi za brak kasy fiskalnej i za brak wydruku paragonu, za każdym razem kiedy ten zarobi 5zl ale rozkład mienia elity i źródło jego pochodzenia nieważne?

Napisz wyraźniej bo nie rozumiem. Mojego państwa? To nie Twoje państwo także?

Ty lumpie ostatni! Ty człowiecza nędzo bez ambicji żeby wyjść z tej nędzy. Ty zdrajco i wyprzańcu. Ty podła gnido wiejska. Ty przypadkowy zlepku białek umiejący tylko chodzić. Ty dziadowska torbo na ser. Ty obrazie podłości w najgorszym wymiarze. Ty bladawcu dwudyszny. Ty śmiesz powiedzieć, że to moje państwo? A ty gnido powiedz, kto Ciebie wykształcił na takiego by teraz odwracać się od tego państwa i pisać, że to moje państwo? Ja nie uciekałem z tego państwa i wręcz się martwiłem jak temu państwu cos nie wychodziło. A Twoje już nie zmartwienie? Bo jadłeś już kapitalistyczny chlebek. Bo posmakowałeś tego "złego" kapitalizmu w Niemczech? Draniu, masz przesrane dokładnie. Napisałem, że nie szanuję Ciebie. Teraz się poprawiam. Nienawidzę głupich zdrajców. Podłych szmat, po których honoru narodowego się nie możesz spodziewać.

>Ludzie, którzy nigdy złotówki podatku dochodowego w życiu nie zapłacili nagle ujawniaja się na liście najbogatszych ludzi z miliardami?

Masz dowody na to? Jesteś pewien? Podałeś dowody? Nie. Bo masz tylko pretensje, że świat nie zauważył takiego zjawiska wybitnego jak Ty.
Zmieniłeś temat. Już bredzisz i nie umiesz tego uzasadnić dlaczego zmieniłeś. No to co, że z miliardami? A Ciebie tam niema? Fakt, że to obrzydliwe i chamskie, jak dla Ciebie.

>Cud? I wszyscy takie cuda mają w dupie?

Jaki cud i o co Tobie chodzi, bo zjeżdżamy na teren pyskówki.

>Postuluje jawną, rozproszona, krypotograficznie zabezpieczona księgę kapitału pod wyłączną kontrolą większości kapitału więc o jakiej demokratycznej kontroli tu prawisz?

Sam pierdoło mówiłeś/postulowałeś o demokratycznym ustaleniu podatków od ujawnionego stanu posiadania, by "demokratycznie" ustalić podatek, idioto. A żeby ustalać "demokratyczny" podatek, trzeba mieć dokładny wgląd w stan posiadania. Czyżby głupota Twoja, powszechnie zauważalna na tym forum, ma być potwierdzona Twoimi wypowiedziami?

>Większość kapitału to większość demokratyczna? Od kiedy?
>I co zrobi większość demokratyczna jak się jej rozkład własności nie spodoba, skoro księga kapitału będzie poza jej kontrolą?

Gówno, bo nie w tym rzecz i nie takie rozwiązanie. Jak może być mój kapitał/moja własność, pod kontrolą ogółu, pod postacią demokracji? Ty naprawdę jesteś chory. I co dalej? Pod naciskiem demokracji nie wolno mi będzie inwestować w moje pomysły, bo demokratyczna kontrola się nie zgadza? Moje środki posiadania mogę wykorzystywać jak chcę, nawet głupio, a Wasza demokratyczna kontrola, mnie nic nie obchodzi. Bo do kontroli się rwą przeważnie frustraci Twojego pokroju. Z takimi nie ma rozmowy.

>>Jesteś jednak mędą i to taką mędą gminną. Uciekłeś do Niemiec, bo za Tobą idzie smród przekrętów, w Polsce już nieznośny. "Złe czyny jednak mają tę właściwość, że rzucają długie cienie". Wystarczy, że byłeś windykatorem, a tam właśnie kanalie się pchają, ale Ty przegiąłeś i nie chcesz brać odpowiedzialności, za Twoje idiotyczne postępowanie, wynikające jakby nie było z Twojego niezwykle nędznego wykształcenia, którym się popisujesz, gdzie tylko możesz na tym forum. Takie zachowania nazywa się zdradą i powiem gorzej, śmierdzącym tchórzostwem. TCHÓRZ I BEZMYŚLY "MYŚLICIEL"!
>>Jesteś naprawdę godny pogardy. Ja Ciebie nie szanuję.
>>
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

>No widzisz JA taki zły i bezwartościowy a TY taki doby i pełen wartości.
>Nic tylko poddać się twojej władzy a Ty juz na pewno życie poddanemu pięknie urzadzisz.
A Ty dałeś lepszą wizję? A ja o władzę nie walczę, jak Ty, co można wyczytać między wierszami tego co piszesz.
Jesteś okazem prymitywizmu.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

#43
05-12-2019 00:15
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>>Takie zachowania nazywa się zdradą
>Rzczywiscie zdradzilem twoje prymitywne potrzeby, twoje prymitywne wierzenia i prymitywne obyczaje.
>Przyznaje się do zdrady twojego prymitywnego, podlego i ohydnego porządku społecznego.
>Ale nie martw się tym.
>Jesli nawet twój ustroj społeczny upadnie to zrobi się miejsce dla nowego, lepszego, w którym ludzie zaczną współdziałać zamiast robić siebie w konia.
>Wy stara gwardia wierzycie, że jak jeden przekręci licznik w samochodzie albo drugi nakręci klienta na kupno drogiej rzeczy za 1zl z kosmicznym zobowiązaniem spisanym drobnym drukiem, wyblaka czcionka i niezrozumiałymi pojęciami, które tylko wasz komornik zrozumie, to Ci ludzie są cwani i im się należy.
>Ja natomiast wierzę, że wykorzystywany człowiek ulegnie redukcji i wycofaniu, że w poczuciu niesprawiedliwości i braku zaufania do innych nastawi się wrogo do całego społeczeństwa i jego współpraca będzie potężnie ograniczona a potencjał niewykorzystany.
>Broniąc tajemnicy mienia operujecie na błędnym pojęciu własnego interesu.
>Komplety brak zrozumienia dla efektu synergii.
>Bardzo rozwinięty mózg w chorym, wyniszcoznym i zdegradowanym ciele jest niczym, niczego nie osiągnie, bo podległe mu kończyny pomimo podporządkowania nie będą miały zdolności wykonać żadnej pracy.

Chciałem coś odpisać , ale stwierdzam, iż z betonowym mózgiem nie ma co.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi szarley

>Nabrałbyś wartości gdybyś skończył jarać to gówno
>Ćpun sprzedaje dzieci do seksu za działkę...
A kto je do tego seksu kupuje? Czyżby ktoś szacowny, bo zamożny?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

szarley (54913 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>A gdyby mienie było jawne twoi koledzy
Znasz moich kolegów

>Dzięki jawnej własności twoi koledzy
Znasz moich kolegów

Znów się najarałeś zawiścią i gadasz z chochołem?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365