Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jaka jest różnica między siłą a oporem?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
25-12-2020 00:20Hamerlik Konopka (19903 punktów)Jaka jest różnica między siłą a oporem?
Ocena -3 na 5
Słyszę od innych, że świat jest przez ludzi bardzo dobrze pojęty i doskonale wyjaśniony ale ja go nie pojmuję ani interesujących mnie wyjaśnień nie znajduję.

Dlatego chcę zapytać o różnicę między siłą a oporem.

Mówimy, że ciała B działa na ciało A siłą.
Mówimy, że ciało C stwarza dla ciała A opór.

Jaka jest różnica pomiędzy działaniem siłą a stworzeniem oporu?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej..
#211
10-01-2021 17:02
 Ocena 2 na 2
Edward Robak* (2152 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Jak można oderwać ruch od materii?

Pyta pan jak można oderwać hamruch od hammaterii? Przecież już pan to wyjaśnił. Wystarczy wypowiedzieć zaklęcie czary, mary i splunąć trzy razy przez lewe ramię, a wówczas hamenergia przemieni się cudownie w hamruch, masa przemieni się w energię, a słowo stanie się ciałem. Zapomniał pan co sam wymyślił ???


swoje posty kopiuję na swoją stronę

#212
10-01-2021 21:37
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi uxbridge
>>Czy można określić prędkość bez określenia masy?
>>Mozna ale taki wyznacznik będzie miał 0 informacji.
>Oczywiście. Informacja o masie pociągu jest niezbędna żeby określić czas dotarcia do celu. Prędkość to za mało.

Dlaczego uporczywie wiążesz z orzeczeniem podmiot?

Określ ruchu nie określając żadnej materii a potem wyjaśnij jakie takie określenie ma znaczenie i dla kogo?

>>Podobnie jak określenie masy bez określenia prędkości da panu 0 informacji.
>Oczywiście. Muszę dostawcy powiedzieć nie tylko ile betonu potrzebuję na budowie, ale też z jaką prędkością ma jechać betoniarka.

To samo. Usilnie wiążesz z podmiotem orzeczenie a zgodnie z waszą definicja sens znaczeniowy ma już samo określenie podmiotu.

Otóż podmiot bez orzeczenia nie ma żadnego znaczenia a i orzeczenie bez podmiotu też nic nie znaczy.

Określenie ruchu bez określenia materii NIC NIE ZNACZY!

Określenie materii bez określenia ruchu NIC NIE ZNACZY!

Dopiero związek ruchu z materią COŚ ZNACZY!

Ruch bez materii nie wystąpi ani materia bez ruchu.

Energia kinetyczna to ruch materii.
Energia potencjalna to materia ruchu.

Dwie postaci energii 1. ruch i 2. materia są ze sobą nierozerwalne, bowiem to jedność w dwóch postaciach.

#213
10-01-2021 21:42
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Edward Robak*
>>Jak można oderwać ruch od materii?
>Pyta pan jak można oderwać hamruch od hammaterii? Przecież już pan to wyjaśnił. Wystarczy wypowiedzieć zaklęcie czary, mary i splunąć trzy razy przez lewe ramię, a wówczas hamenergia przemieni się cudownie w hamruch, masa przemieni się w energię, a słowo stanie się ciałem. Zapomniał pan co sam wymyślił ???

Masa transformuje w prędkość i prędkość w masę.

Układ, który traci masę, przyspiesza.
System, który traci prędkość, materializuje się.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi szarley
>>Zatem jak zamierza pan oderwać pojęcie ruchu od pojęcia energii kinetycznej,
>Znów ucieczka
>Napisałeś niedouku, że ruch JEST energią kinetyczną
>Nie jest

Jest.

>>Czy można określić prędkość bez określenia masy?
>Tak, niedouku. przeczytaj podręcznik do 6 klasy

Skoro tak to określ mi prędkość niczego.
Ile wynosi?

#215
10-01-2021 22:59
 Ocena 3 na 3
Edward Robak* (2152 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Masa transformuje w prędkość i prędkość w masę.

Hammasa hamtransformuje w hamprędkość i hamprędkość w hammasę.

>Układ, który traci masę, przyspiesza.

Masę można tracić w fazie ciekłej (siku) i w fazie papki (kupka). Czy zawsze pan przyśpiesza po utracie masy?

>System, który traci prędkość, materializuje się.

Tak. Hamsystem niewolniczy wytracił prędkość i się zmaterializował.
Zapamiętam. Czary-mary hokus-pokus.

Współczesne systemy niewolnicze różnią się od tradycyjnych nie tylko większą skalą rabunku, ale również "płynnością" kasty "Panów".
anthony.ne(*)lniczy-system-zwany-demokracja

#216
11-01-2021 00:16
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Edward Robak*
>>Masa transformuje w prędkość i prędkość w masę.
>Hammasa hamtransformuje w hamprędkość i hamprędkość w hammasę.
>>Układ, który traci masę, przyspiesza.
>Masę można tracić w fazie ciekłej (siku) i w fazie papki (kupka). Czy zawsze pan przyśpiesza po utracie masy?
>>System, który traci prędkość, materializuje się.
>Tak. Hamsystem niewolniczy wytracił prędkość i się zmaterializował.
>Zapamiętam. Czary-mary hokus-pokus.

Ależ to niepoważne!

Chce pan zwalczyć moje koncepcje poprzez groteskowe poniżenia miast dobrych argumentów?

Dlaczego nie wiezmie sie pan za dobre uzasadnienie braku tożsamości pomiędzy energią kinetyczna i ruchem ale bierze się pan za kreacje takich ośmieszających mnie treści?

Czy mogę zgadywać?

>
Współczesne systemy niewolnicze różnią się od tradycyjnych nie tylko większą skalą rabunku, ale również "płynnością" kasty "Panów".

>anthony.ne(*)lniczy-system-zwany-demokracja

Aha, zatem to demokracja czyni z człowieka niewolnika od czego ratuje go kapitalizm?

Cóż za koncepcja się pod tym kryje?
Koncepcja istnienia gęstej, rozmnażajacej się klasy brzydkiej patoli i istnienia rzadkiej, urodziwej, szczególnie uzdolnionej intelektualnie i wysokiej moralnie klasy arystokracji niesklonnej do rozmnożenia się?


Już się trochę poznałem na tych "wysokich" koncepcjach społecznych.

#217
11-01-2021 00:23
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi salek
>nie przeceniałbym sensowności takich 'debat'.

Nawolujesz i namawiasz do zmowy milczenia a tu nikt nie chce cie usłuchać.

Az dziw bierze, że czujesz wiez z tak nieracjonalnymi ludźmi.

Może to nie wiez?
Może to wspólnota interesu?

No bo jak tłumaczyć twój respekt np. dla szarleya, w sytuacji gdy nie przypomina cie w zachowaniu?

W jednym masz rację.
Dłużej będziecie na topie gdy będziecie milczeć.
Wyrażenie tego co panuje w waszych głowach może was zgubić.

#218
11-01-2021 00:36
 Ocena 2 na 2
Edward Robak* (2152 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>>>Układ, który traci masę, przyspiesza.

>>Masę można tracić w fazie ciekłej (siku) i w fazie papki (kupka). Czy zawsze pan przyśpiesza po utracie masy?

>Ależ to niepoważne

Pańskie przyśpieszanie po utracie masy jest śmiertelnie poważne...


swoje posty kopiuję na swoją stronę

#219
11-01-2021 00:40
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi salek
>>Jest klasycznym produktem postmodernizmu, nito kłamca, nito idiota, nito troll.
>Z takiej sobie dyskusji trudno określić rodzaj zwierza.

A przy okazji widziałeś czym twój nowy pupil się podpisał?

>Współczesne systemy niewolnicze zwane "demokracjami", cechuje pewien humanitarny postęp. Właściciel współczesnych niewolników, (czyli tak zwane "Państwo")
anthony.ne(*)lniczy-system-zwany-demokracja

Tez sobie wciąż zadaję pytania.
Kiedy państwo zaprzestanie wreszcze przymusowo egzekwować utajniona i nieopdatkowana własność?
Kiedy zaprzestanie własność prywatną dotować z podatkow od pracy wyegzekwowanych pod przymusem od babci klozetowej i od bezdomnego przy zakupie bochenka chleba?

Kiedy wreszcie to chore państwo skończy się i przestanie ludzi zniewalać?!

#220
11-01-2021 00:47
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Edward Robak*
>>>>Układ, który traci masę, przyspiesza.
>>>Masę można tracić w fazie ciekłej (siku) i w fazie papki (kupka). Czy zawsze pan przyśpiesza po utracie masy?
>>Ależ to niepoważne
>Pańskie przyśpieszanie po utracie masy jest śmiertelnie poważne...
>
swoje posty kopiuję na swoją stronę


Proszę spojrzeć czy dostrzega pan tu ruch?

youtu.be/Ffaylb3n6aQ

youtu.be/sHobJ3nGXr8

youtu.be/Gsvopkks26M

i jeśli czy ma on związek z utratą masy?

Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>>Jest klasycznym produktem postmodernizmu, nito kłamca, nito idiota, nito troll.
>>Z takiej sobie dyskusji trudno określić rodzaj zwierza.
>A przy okazji widziałeś czym twój nowy pupil się podpisał?
>>Współczesne systemy niewolnicze zwane "demokracjami", cechuje pewien humanitarny postęp. Właściciel współczesnych niewolników, (czyli tak zwane "Państwo")
>anthony.ne(*)lniczy-system-zwany-demokracja
>Tez sobie wciąż zadaję pytania.
>Kiedy państwo zaprzestanie wreszcze przymusowo egzekwować utajniona i nieopdatkowana własność?
>Kiedy zaprzestanie własność prywatną dotować z podatkow od pracy wyegzekwowanych pod przymusem od babci klozetowej i od bezdomnego przy zakupie bochenka chleba?
>Kiedy wreszcie to chore państwo skończy się i przestanie ludzi zniewalać?!

Zauważyłeś? ODPOWIADASZ NIE NA TEMAT WĄTKU JAKI ZAŁOŻYŁEŚ!

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>>Jest klasycznym produktem postmodernizmu, nito kłamca, nito idiota, nito troll.
>>Z takiej sobie dyskusji trudno określić rodzaj zwierza.
>A przy okazji widziałeś czym twój nowy pupil się podpisał?
>>Współczesne systemy niewolnicze zwane "demokracjami", cechuje pewien humanitarny postęp. Właściciel współczesnych niewolników, (czyli tak zwane "Państwo")
>anthony.ne(*)lniczy-system-zwany-demokracja
>Tez sobie wciąż zadaję pytania.
>Kiedy państwo zaprzestanie wreszcze przymusowo egzekwować utajniona i nieopdatkowana własność?
>Kiedy zaprzestanie własność prywatną dotować z podatkow od pracy wyegzekwowanych pod przymusem od babci klozetowej i od bezdomnego przy zakupie bochenka chleba?
>Kiedy wreszcie to chore państwo skończy się i przestanie ludzi zniewalać?!

Zauważyłeś? ODPOWIADAZ NIE NA TEMAT WĄTKU JAKI ZAŁOŻYŁEŚ!

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>nie przeceniałbym sensowności takich 'debat'.
>Nawolujesz i namawiasz do zmowy milczenia a tu nikt nie chce cie usłuchać.
>Az dziw bierze, że czujesz wiez z tak nieracjonalnymi ludźmi.
>Może to nie wiez?
>Może to wspólnota interesu?
>No bo jak tłumaczyć twój respekt np. dla szarleya, w sytuacji gdy nie przypomina cie w zachowaniu?
>W jednym masz rację.
>Dłużej będziecie na topie gdy będziecie milczeć.
>Wyrażenie tego co panuje w waszych głowach może was zgubić.

Zauważyłeś? NIE ODPOWIADASZ NA TEMAT WĄTKU JAKI ZAŁOŻYŁEŚ!

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>>Dobrze byłoby zastanowić się komu i czemu to służy.
>>Ciekawy zwrot
>>>Ciekawe co by odpowiedział gdyby go zapytać wprost ... (?)
>>A czy warto? Jeżeli odpowiedziałby, to usłyszałbyś zapewne jakiś kolejny stek bzdur, nie mający nic wspólnego ze stanem faktycznym - z co najmniej dwóch (a właściwie nawet trzech) powodów. Zresztą jeśliś ciekaw, to przejrzyj starsze posty tego i poprzednich jego wcieleń - z pewnością znalazłbyś niejedno.
>Odpowiedz jest bardzo prosta i oczywista.
>To służy prawdzie.

WRÓĆ DO WĄTKU JAKI ZAŁOŻYŁEŚ!

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Wymyślanie nowych definicji jednostek nie wpływa na już istniejące definicje..
>Ach tak?
>>tarcie nadal pozostaje siłą.
>Tarcie nie jest siłą.
>Tarcie jest oporem - wielkością określającą materię.
>Siła jest wielkością określającą wyłącznie ruch.

WIĘC CO W TEJ MATERII SZCZEGÓLNIE OKREŚLA? Znasz wzór na siłę tarcia? zgadzasz się z nim?
Tarcie w zasadzie występuje w dwóch postaciach. Jako statyczne (błędnie określane jako poślizgowe) oraz tarcie potoczyste zwane kinetycznym. Jak nie potrafisz określić wzorem siły tarcia, to dlaczego stwierdzasz, że określa materię? Jakie masz ku temu powody i możliwości? Co konkretnie określa materię przy wystąpieniu siły tarcia? Jakie cechy materii oprócz jej masy widzisz? Co zrobisz z stanem skupienia materii?
Zwrot jaki użyłeś: "wielkością określającą materię" nic nie wyjaśnia i jest sam w sobie pusty/nie znaczący/beztreściowy. Podobnie jest patrząc na Twoje zdjęci w Google mogę określić Ciebie jako podobny do człowieka i nic dalej o Tobie nie powiem bo nie wiem/nie znam Ciebie. Czyżbyś znał tylko taki zwrot zdaniowy, który wykuje na pamięć nawet debil? Czyżby na tym kończyła się Twoja wiedza? Dlaczego skoro powiedziałeś "A", to nie kontynuujesz mówiąc "B"?

Siła nie określa ruchu i nie można jej kwantować! (Podręcznik fizyki dla klasy VI)
Jak ruch to cechą ruchu jest prędkość. Żeby ją określić, to z szacunku dla teorii względności ruchu, musiałbyś wyznaczyć umowny układ odniesienia, tym bardziej, że skaczesz tematycznie z Ziemi do Kosmosu z jego przestrzenią i vice versa. Czyżbyś w ten sposób chciał celowo wprowadzić chaos/ferment informacyjny? Czy to tylko pospolita niewiedza i brak wyobraźni? Jak na razie tylko autokratycznie stwierdzasz, nie dając czytającym żadnego dowodu na poparcie Twoich twierdzeń. Wiesz co mówię do Ciebie? Masz w zanadrzu schowany jakiś przewód matematyczny?

Trawestując powiedzenie Bogusławskiego, że nikt lepiej nie określi debila jak sam debil, stwierdzam, iż jesteś nieszczęśliwą protezą intelektu. A że do tego ekshibicjonistą to inna sprawa. Widać tak lubisz.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365