Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jaka jest różnica między siłą a oporem?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
25-12-2020 00:20Hamerlik Konopka (19903 punktów)Jaka jest różnica między siłą a oporem?
Ocena -3 na 5
Słyszę od innych, że świat jest przez ludzi bardzo dobrze pojęty i doskonale wyjaśniony ale ja go nie pojmuję ani interesujących mnie wyjaśnień nie znajduję.

Dlatego chcę zapytać o różnicę między siłą a oporem.

Mówimy, że ciała B działa na ciało A siłą.
Mówimy, że ciało C stwarza dla ciała A opór.

Jaka jest różnica pomiędzy działaniem siłą a stworzeniem oporu?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej..
szarley (54913 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Transformacja energii zachodzi między tymi postaciami ruch przekształca się w materię i materia przekształca się w ruch.

PODAJ ANALFABETO MATEMATYCZNY WZÓR TEGO PRZEKSZTAŁCENIA!
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Edward Robak*
>>Energia ma dualna postać:
>>1. ruchu
>>2. materii
>Dobrze byłoby gdyby pan pozostawił w spokoju takie nazwy jak:

    >
  • energia
    >
  • ruch
    >
  • materia
    >

>a zastąpił je nazwami nie mylącymi np.

    >
  • hamenergia
    >
  • hamruch
    >
  • hammateria
    >

>Energia kinetyczna jest równa pracy, wykonanej do rozpędzenia ciała do prędkości z jaką się porusza. Dzięki energii kinetycznej ciało może z kolei wykonać pracę równą tej energii np. pokonać siły tarcia czy wprawić inne ciało w ruch.
>leszekbobe(*)oc-energia/energia-kinetyczna/
Więc nie pisz pan, że energia może być ruchem lub materią - bo to bełkot, ale napisz:
>hamenergia ma postać hamruchu albo zamiennie hammaterii. Wystarczy wymówić odpowiednie zaklęcie czary-mary i splunąć trzykrotnie przez lewe ramię.
>
swoje posty kopiuję na swoją stronę


Proszę pana energia kinetyczna to prościej ruch a energia potencjalna to prościej materia.

Ruch wiatru może pan wykorzystać do wzbudzenia ruchu koła mlynskiego jeżeli zbuduje pan odpowiednie wiązanie.

Materię może pan wykorzystać do rozkładu innej materii np. krojąc chleb nożem albo do związania np. wkręcając śrubę w deskę jeżeli wykona pan odpowiednie działanie.

Twierdzi pan że materia noża nie jest żadną energią ale czerpie pan z niej i zużywa ja tępiąc nóż i męcząc materiał.

Ilez więcej energii musiałby pan wydatkować bez nożna? Zastanowił się pan?

Skąd taka oszczędność energii przy użyciu noża?
Z wyzysku energetycznego noża.

Prosze sobie wyobrazić, że męczenie materiału to ssanie energii materii.

#168
09-01-2021 11:10
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Nie nazwałbym tego rozumowaniem
>A ja tak to nazywam i tak to widzę.
Na nazywaj se gówno miodem, nawet jak się pomylisz to na własny rachunek

>Postepuje wg tego co sam uznaje za słuszne.

Tak, wiem, dlatego nie podaję ci swojego adresu, bo wg ciebie słuszne jest kraść (nieuznawać własności)

>Widzę świat inaczej niż ty i musimy z tym żyć.
Ja widzę świat rzeczywisty, ty go sobie wymyślasz.
Pięciolatkowi wypada, staremu bawołu już powinno być gańba


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#169
09-01-2021 11:11
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi szarley
>>Transformacja energii zachodzi między tymi postaciami ruch przekształca się w materię i materia przekształca się w ruch.
>PODAJ ANALFABETO MATEMATYCZNY WZÓR TEGO PRZEKSZTAŁCENIA!

Mogę ci zaproponowac wyjaśnienie jak kształtowala się i nadal kształtuje przestrzeń w wielkim wybuchu.

Ruch przekształca się w materię.

Jedna molekula w 1000 fal przekształciła się w 1000 molekul o jednej fali.

#170
09-01-2021 11:19
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>>Transformacja energii zachodzi między tymi postaciami ruch przekształca się w materię i materia przekształca się w ruch.
>>PODAJ ANALFABETO MATEMATYCZNY WZÓR TEGO PRZEKSZTAŁCENIA!
>Mogę ci zaproponowac wyjaśnienie...

Niczego nie proponuj tylko :
PODAJ MATEMATYCZNY WZÓR TEGO PRZEKSZTAŁCENIA!

>Ruch przekształca się w materię.
PODAJ MATEMATYCZNY WZÓR TEGO PRZEKSZTAŁCENIA!

>Jedna molekula w 1000 fal przekształciła się w 1000 molekul o jednej fali.
PODAJ MATEMATYCZNY WZÓR TEGO PRZEKSZTAŁCENIA!
Podaj jakikolwiek dowód tego tw..pierdzenia

JAKIKOLWIEK

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#171
09-01-2021 11:24
 Ocena 2 na 2
Edward Robak* (2152 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Proszę pana energia kinetyczna to prościej ruch [...]

Kłamstwo.
hamenergia to prościej hamruch, a po wypowiedzeniu zaklęcia zmienia się cudownie w hammaterię.
Niech pan zapomni słowa energia {vp/2} i słowa ruch {▔v'}. To nazwy dobrze zdefiniowane i posiadają rzeczywiste sprawdzone po wielokroć desygnaty.


swoje posty kopiuję na swoją stronę

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Edward Robak*
>Niech pan zapomni słowa energia {vp/2} i słowa ruch {▔v'}. To nazwy dobrze zdefiniowane i posiadają rzeczywiste sprawdzone po wielokroć desygnaty.

Tak pan sądzi ale ja uważam inaczej.

Wiele sensu widzę we własnej definicji energii.

Czy nie przemawiają do pana moje opisy?

#173
09-01-2021 12:12
 Ocena 2 na 2
Edward Robak* (2152 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Czy nie przemawiają do pana moje opisy?

Pana "opisy" już dawno przestałem czytać. Doczytuję do pierwszego fałszu na ogół już w pierwszym zdaniu, a resztę ignoruję. Szanuję własną psychikę.

>Wiele sensu widzę we własnej definicji energii.

Pańska tzw. "definicja" (czyt: hamdefinicja) dotyczy hamenergii. W czym jeszcze mogę panu pomóc?

swoje posty kopiuję na swoją stronę

#174
09-01-2021 12:28
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi szarley
>>>W Berlinie są dobrzy psychiatrzy
>>Sprzecznych poglądów nie leczy się psychiatrycznie tylko się z nimi dyskutuje.
>Jak dyskutować z kimś, kto posługuje się innym językiem?

Język to sprawa wtórna. Mowa rodzi się pierwej w głowie. On musi usunąć te gluty z głowy. No tak. Znów sprowokowałem małe qui pro quo. Wtedy w głowie mu nic wartościowego nie pozostanie.
>Patrz:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,832067
>Jak dyskutować z kimś, kto ucieka od pytań i argumentów?

Nie można.

>Jak dyskutować z kimś, kto wymyśla sobie rozmówcę?

Nie można

>Jak dyskutować z kimś to pospolicie bredzi?

Tu już absolutnie nie można.

>>Czy nie sądzisz, że wystarczy już tego prymitywizmu?

Wszystko zależy od niego. Jeśli tego nie widzi, to jest poważnie chory.

>Więc się go wyzbądź
O! Złudne nadzieje!
>>Masz inne zdanie to je wyraz.
>W jakim języku, skoro polskiego nie używasz?
>>Ty uważasz tak a ja inaczej.
>Ja piszę po polsku a ty po hamerlikańsku
>>Ty masz swoje zdanie a ja swoje.
>To obroń to swoje zdanie/
>"Ciało hamując zyskuje masę. Dowodem jest ubytek masy młotka po częstym hamowaniu na główce gwoździa"
>Ucieczka
> Cytat:
Prosze pana o dualnej postaci energii w 1. ruchu, i 2. materii, wzajemnej transformacji tych postaci, kwantowej/policzalnej naturze energii rozwazam już od wielu lat.

>Możesz se rozważać do woli, ale ruch nie staje się od tego materią
>dualna postać energii to brednia
>To nie są "poglądy" to są BREDNIE
>>Co poradzisz na to, że moje zdanie nie mieści ci się w głowie?
>No, nie mieści się.
>I nic nie poradzę.
>Nie mieści mi się w głowie, że berliński robotnik nie może pojechać nad morze
>>Trzeba poprzez pracę i podstaw poszerzać twoje horyzonty aż się zmieści.
>Ale bufon
>>Nie zmieniam zdania w związku z agresywną próba ośmieszenia mnie.
>Sam się ośmieszasz
>Nie zmieniasz zdania nawet po argumentach
>>Okazuje się też, że jednak mam tu prawo głosu, więc mówię co myślę.
>Ależ masz prawo pipcyć co ci się podoba korzystając z anonimowości netu. w biurze nie mówisz bredni o nieuznawaniu własności twoich współpracowników
>>Wyluzuj, bo wskutek twojej złości racji ci i tak nie przyznam. Pójdę swoją ścieżka rozumowania niezależnie od ciebie.
>Nie nazwałbym tego rozumowaniem

Ja też. Więc obiecuję mu, że będzie kopany i poniewierany na tym forum i to niekoniecznie przeze mnie. Na razie daje się we znaki wszystkim z kim gaworzy, co widać po wpisach. Ale to wszystkim. Ignorancja i arogancja, to jego postawa.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Nie nazwałbym tego rozumowaniem
>A ja tak to nazywam i tak to widzę.
>Postepuje wg tego co sam uznaje za słuszne.
>To nie jest prawo do odrębnej wizji swiata tylko to jest odrębna wizja świata.
>Widzę świat inaczej niż ty i musimy z tym żyć.

No to sobie żyj, ale nie zaczepiaj tych co mają już Ciebie dosyć. Napisz o tym książkę, kto będzie chciał, przeczyta. Na forum jesteś trucizną siejącą Twoją niewiedzę, którą podajesz wszystkim.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

#176
09-01-2021 12:45
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Jak minie Tobie stan gorączkowy, to spodziewam się, że wszystko co policzalne i wyliczalne przedstawiałeś na tym forum, przedstawisz na tym forum. Inaczej idź "w pyry", czyli odwal się.
>Postaram się ignorować twoje prowokacje i koncentrować na twoich wyrażeniach, które niosą ciekawe informacje.
>Ochłoń sobie chwilkę z emocji spowodowanych naruszeniem twojego wyobrażenia świata i jak się uspokoisz wróć do rozmowy. Nie śpiesz się. Wiem, że ciekawość znów cię tu przyciągnie. Masz do wyboru cały świat i ze wszystkiego na świecie wybierasz mnie, to mi pochlebia

Aleś Ty bufon. Ale zarozumiałość idzie zawsze w parze z tępotą, Tobie chyba już przyrodzoną.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Edward Robak*
>>Czy nie przemawiają do pana moje opisy?
>Pana "opisy" już dawno przestałem czytać.

Ja też czasem tak robię w dyskusji o kapitalizmie, kiedy już doskonale poznam przekonania określonej osoby i sądzę o jej wypowiedzi od wstępu, że to będzie ten sam wywód tyle, że w nieco zmienionej formie.

To podejście jest trochę nieuczciwe, bo można przeoczyć zmianę i coś nowego ale z drugiej strony każda istota musi oszczędzać energię a przyjęcie i zaadoptowanie informacji jest wysiłkiem i kosztuje energię.

>Doczytuję do pierwszego fałszu na ogół już w pierwszym zdaniu, a resztę ignoruję.

Warto, żeby pan ten "fałsz" szczególnie wyróżniał w sposób widoczny dla mnie i dla innych. To będzie dobra podstawą do dalszej dyskusji.

>Szanuję własną psychikę.
>>Wiele sensu widzę we własnej definicji energii.
>Pańska tzw. "definicja" (czyt: hamdefinicja) dotyczy hamenergii. W czym jeszcze mogę panu pomóc?

Ciągnie pan od tematu w kierunku personalnych osądów ale rozumiem ten mechanizm psychiczny, który jest obroną przed tym co niezrozumiałe albo trudne do przyjęcia.

Polecam panu jednak trzymanie się tematu i czynienie własnych wywodów jeżeli nie chce pan moim zaprzeczyc z uzasadnieniem.

To będzie bardziej wartościowe dla wszystkich.
Szkoda czasu na wzajemne ocenianie się, nic tak nowego nie odkryjemy.

Kontynuujac.
Gdy dostrzegam ruch to widzę w nim zawsze energię kinetyczna
Gdzie dostrzegam materię to widzę w niej zawsze energię potencjalną.

Czy pan tak tego nie widzi?

Jak pan sądzi jak powstały koncepty, że z wiatru, prądu rzecznego można wynieść energię?
Jak powstał pomysł, że energię można czerpać z rozpadu materii a także z jej syntezy?

#178
09-01-2021 13:14
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi szarley

>To obroń to swoje zdanie/
>"Ciało hamując zyskuje masę. Dowodem jest ubytek masy młotka po częstym hamowaniu na główce gwoździa"
>Ucieczka

To jest niesamowite! Zauważ, że w jednym zdaniu przeczy sam sobie głupek.
Cytat:
Ciało hamując zyskuje masę. Dowodem jest ubytek masy młotka po częstym hamowaniu na główce gwoździa"

Analiza tego co napisał idiota.
Pierwsze zdanie: "Ciało hamując zyskuje masę."
Drugie zdanie: "Dowodem jest ubytek masy młotka po częstym hamowaniu na główce gwoździa".
I teraz masz gluta w mózgu. Ciało hamujące traci masę, czy zyskuje?
To jest ta fizyka będącego chcieć być orłem. Niestety zaćwierkał i to potężnie.
Jak więc rozmawiać z takim bredzącym majaki ekonomistą z Bożej łaski i bez wiedzy na temat fizyki?
Skargi proszę pisać na Berdyczów.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Edward Robak* (2152 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Gdy dostrzegam ruch to widzę w nim zawsze energię kinetyczna

A po czym pan poznaje, że to co pan postrzega to jest energia kinetyczna?
Może to jest hamenergia, która z energią nie ma nic wspólnego. Więc? Odpowie pan choć raz na pytanie - bo kłamcy nie odpowiadają. Prawda?

swoje posty kopiuję na swoją stronę

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem?
W odpowiedzi Edward Robak*
>>Gdy dostrzegam ruch to widzę w nim zawsze energię kinetyczna
>A po czym pan poznaje, że to co pan postrzega to jest energia kinetyczna?
>Może to jest hamenergia, która z energią nie ma nic wspólnego. Więc? Odpowie pan choć raz na pytanie - bo kłamcy nie odpowiadają. Prawda?

Gdyby się pan lepiej zastanowił, to zrozumiałby pan, że energia kinetyczna nie jest związana z ruchem lecz jest ruchem.

Energia kinetyczna związana jest z materią, tzn. energią potencjalną.

Energia kinetyczna i ruch to nie dwa odrębne byty lecz jedno i to samo.

Nie ja tworzę kolejne byty lecz już stoworzone przez innych redukuję.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365