 |
Jaka jest różnica między siłą a oporem? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-12-2020 00:20 | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Jaka jest różnica między siłą a oporem?
-3 na 5 | Słyszę od innych, że świat jest przez ludzi bardzo dobrze pojęty i doskonale wyjaśniony ale ja go nie pojmuję ani interesujących mnie wyjaśnień nie znajduję.
Dlatego chcę zapytać o różnicę między siłą a oporem.
Mówimy, że ciała B działa na ciało A siłą. Mówimy, że ciało C stwarza dla ciała A opór.
Jaka jest różnica pomiędzy działaniem siłą a stworzeniem oporu? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej..#76 1 na 1 | Edward Robak* (2152 punktów) | Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem? | > Wg mnie pojęcie oporu związane jest z zakrzywieniem kierunku ruchu powodowane wiązaniem. [...]> Wg mnie istnieje też taki poziom energii wiązania, który zakrzywi ruch do tego stopnia, że rozpatrując to w układzie prostoliniowym obiekt ulegnie zatrzymaniu. Przy czym to nie będzie zatrzymanie tylko zmiana ruchu prostoliniowego w ruch obrotowy.Proszę oprzeć powyższą wypowiedź na konkretnym przykładzie pędzącego po autostradzie samochodu w którym kierowca zdjął nogę z gazu. W świecie w którym ja żyję samochód nie zmieni ruchu prostoliniowego na obrotowy, lecz najnormalniej się zatrzyma, bo jego pęd zostanie wytracony na tarcie i pokonywanie oporów powietrza.Na powyższym przykładzie proszę wyjaśnić o jakie zakrzywienie chodzi (zakrzywienie czego) i jakie wiązanie (czego z czym). Bez tych wyjaśnień nie wiadomo czego pańskie słowa dotyczą tzn. jakiego świata... tego czy jakiegoś innego... ?
swoje posty kopiuję na swoją stronę  |
#77 -1 na 1 | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem? | > W świecie w którym ja żyję samochód nie zmieni ruchu prostoliniowego na obrotowy, lecz najnormalniej się zatrzyma, bo jego pęd zostanie wytracony na tarcie i pokonywanie oporów powietrza.To tzw. tarcie wzbudzi w aucie fale machaniczne, które częściowo wypromieniują do podłoża, częściowo przekształcą się w promieniowanie akustyczne, częściowo przekształcą się w ciepło i promieniowanie elektromagnetyczne. Ruch auta zostanie zakrzywiony na poziomie molekularnym. Na poziomie całego pojazdu (strumienia) będziemy obserwować spowolnienie w ruchu prostoliniowym ale na poziomie molekularnym wzrost aktywności w ruchu krzywoliniowym. Można to trochę zaobserwować na tych filmach youtu.be/eUSTw8nLfZMyoutu.be/4ECRtMOxBkgyoutu.be/UTyfh9t7oa4po rozchodzących się falach na linkach zatrzymanych w zderzeniu kul, będących transmisją fal mechanicznych przechodzących przez same kule |
#78 1 na 1 | Edward Robak* (2152 punktów) | Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem? | > Ruch auta zostanie zakrzywiony na poziomie molekularnym. Na poziomie całego pojazdu (strumienia) będziemy obserwować spowolnienie w ruchu prostoliniowym ale na poziomie molekularnym wzrost aktywności w ruchu krzywoliniowym.Czy to da się zmierzyć w stojącym samochodzie, że jego ruch (także ruch kierowcy, pasażerów i bagażu) wzrósł krzywoliniowe na "poziomie molekularnym"? A może pańskie opowieści to są byty ponad potrzebę, które przez jakieś tragiczne zawirowanie na poziomie atomów mózgowych znalazły się w dziale Nauka i mylą czytelników ufnych w naukowość zamieszczanych tu wątków i komentarzy... 
swoje posty kopiuję na swoją stronę  |
#79 -1 na 1 | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem? | > Czy to da się zmierzyć w stojącym samochodzie,> że jego ruch (także ruch kierowcy, pasażerów i bagażu) wzrósł krzywoliniowe na "poziomie molekularnym"?Podczas hamowania skutkiem zewnetrznego oporu na wyłączonym silniku wystarczy zbadać fale mechaniczne na kierownicy a potem ustalc ich źródło. Bez tarcia zewnetrznego na kierownicy nie byloby żadnych fal. Samochod nie zatrzymuje się po prostu. To żadne wyjasnienie. Energia ruchu pojazdu musi przetransformować w inne postaci energii. Zakrzywienie ruchu jest fundamentem tej transformacji. Zasadnoczo opór przekształca ruch postępowy w ruch obrotowy natomiast siła ruch obrotowy w ruch postępowy. |
#80 2 na 2 | Edward Robak* (2152 punktów) | Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem? | > Zasadnoczo opór przekształca ruch postępowy w ruch obrotowy natomiast siła ruch obrotowy w ruch postępowy.Widzę praktyczne zastosowanie pańskiego odkrycia. Zamiast mówić: "autobus zatrzymał się na przystanku", będzie można powiedzieć: "autobus zmienił proporcje ruchu postępowego do ruchu obrotowego, stojąc na przystanku wirującym wokół Słońca po bezdrożach Drogi Mlecznej" Bardzo to nostalgiczne i co ciekawsze: nikt nie będzie wiedział o co chodzi, i o to chodzi. Prawda? ㋡
swoje posty kopiuję na swoją stronę  |
#81 1 na 1 | Rowerex (859 punktów) | Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem? | > Proszę oprzeć powyższą wypowiedź na konkretnym przykładzie pędzącego po autostradzie samochodu w którym kierowca zdjął nogę z gazu. W świecie w którym ja żyję samochód nie zmieni ruchu prostoliniowego na obrotowy, lecz najnormalniej się zatrzymaCiekawy świat - sugerujesz możliwość puszczenia kierownicy? |
#82 1 na 1 | Edward Robak* (2152 punktów) | Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem? | > >kierowca zdjął nogę z gazu.> Ciekawy świat - sugerujesz możliwość puszczenia kierownicy?Gdy prędkość samochodu względem autostrady jest równa ZERO - to puszczenie kierownicy nie jest czymś wyjątkowym. Wielu kierowców to robi. 
swoje posty kopiuję na swoją stronę  |
#83 1 na 1 | Rowerex (859 punktów) | Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem? | > >>kierowca zdjął nogę z gazu.> >Ciekawy świat - sugerujesz możliwość puszczenia kierownicy?> Gdy prędkość samochodu względem autostrady jest równa ZERO - to puszczenie kierownicy nie jest czymś wyjątkowym. Wielu kierowców to robi.  Było o samochodzie "pędzącym" i zdjęciu nogi z gazu - ciekawi mnie zachowanie pojazdu po równoczesnym zdjęciu nogi z gazu i puszczeniu kierownicy gdy jeszcze ma prędkość np. 110km/h - jak będzie się poruszał jeżeli kierowca nie będzie nic robił po za bierną obserwacją (zakładam brak systemu wykrywającego zaśnięcie kierowcy) P.S. Nie posiadam prawa jazdy żadnej kategorii, nigdy nie prowadziłem pojazdu mechanicznego innego niż rower. |
#84 1 na 1 | Edward Robak* (2152 punktów) | Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem? | > Było o samochodzie "pędzącym" i zdjęciu nogi z gazuTak. Po zdjęciu nogi gazu samochód wytraca prędkość, a dlaczego tak się dzieje zostało wyjaśnione wcześniej. Ja nie jestem zainteresowany zaśmiecaniem wątku wypowiedziami nie na temat sił napędzających i oporów hamujących, więc proszę mnie nie pytać o coś co nie jest związane z tematem. OK? Dla zgodności opisu z doświadczeniem można jeszcze napęd wysprzęglić, aby wyeliminować hamowanie silnikiem. Pozostanie tarcie i opór powietrza, a na koniec opis co się stało i dlaczego. 🚐 🚗
swoje posty kopiuję na swoją stronę  |
| Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem? | > >Było o samochodzie "pędzącym" i zdjęciu nogi z gazu> Tak. Po zdjęciu nogi gazu samochód wytraca prędkość, a dlaczego tak się dzieje zostało wyjaśnione wcześniej. Ja nie jestem zainteresowany zaśmiecaniem wątku wypowiedziami nie na temat sił napędzających i oporów hamujących, więc proszę mnie nie pytać o coś co nie jest związane z tematem. OK?> Dla zgodności opisu z doświadczeniem można jeszcze napęd wysprzęglić, aby wyeliminować hamowanie silnikiem. Pozostanie tarcie i opór powietrza, a na koniec opis co się stało i dlaczego.> 🚐 🚗> swoje posty kopiuję na swoją stronę  Wg mnie rezystancja polega na zwiazaniu poruszającego elektronu przez przewód, co skutkuje zakrzywieniem ruchu elektronu. Kierunek wiązania jest prostopadły do kierunku ruchu elektronu. Wg Ciebie przewód działa na elektron siłą przeciwnie zwrócona do postępu jego ruchu. Co to za przeciwna siła nie wiadomo. Dla mnie opór to wielkość wiazania w przestrzeni a siła to wielkość działania w czasie. Dla ciebie opór to siła. Po co w ogóle istnieje pojęcie oporu dla Ciebie? Nie wiadomo. Dla mnie siłę ma strumień a przewód ma opór, dla mnie siła określa ruch a opór określa przestrzeń. Dla Ciebie nie wiadomo, wszystko jedno, to samo, po prostu. Nie ma żadnego po prostu. W innym wątku pytam o kierunki jakie wyznacza ruch i jakie wyznacza materia. Kierunek wiązania nie jest kierunkiem działania. To nie jest wszystko jedno. Ruch to nie materia a materia to nie ruch. Wg mnie jednostka oporu powinna wyglądać tak R=kg*s/m3 Co oznacza związanie 1kg przez 1 sekundę w metrze sześciennym. |
#86 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem? | > Wg mnie rezystancja polega na zwiazaniu poruszającego elektronu przez przewód, co skutkuje zakrzywieniem ruchu elektronu.Jeśli rezystancja to związanie elektronu przez przewód to jak? Wyjaśnisz czy tylko p*****lisz? Przecież "podróże" elektronów wewnątrz przewodu są efektem fali działania e.m.. Odnosi się to do chwilowego stanu "wolnego" elektronu. Rezystancja to właściwość materiału z którego zrobiony jest materiał przewodu. W przeciwieństwie do przewodnika izolator zrobiony jest z materiału nie mającego skłonności do tworzenia wolnych elektronów np. porcelana, szkło. Tak, że Twoja definicja rezystancji jak zwykle bzdurna. > Kierunek wiązania jest prostopadły do kierunku ruchu elektronu.Jaki kierunek wiązania? Co Ty znów p*****lisz? > Wg Ciebie przewód działa na elektron siłą przeciwnie zwrócona do postępu jego ruchu.Przewód nie działa na elektron. Na elektron "wolny" w danej chwili działa pole fali e.m. a nie przewód. Co za brednia. > Co to za przeciwna siła nie wiadomo.Wiadomo wiadomo. Tylko Ty nie wiesz jako jedyny na świecie. Sile napędzającej może się przeciwstawić tylko inna siła hamująca, skierowana przeciwnie do siły napędzającej. > Dla mnie opór to wielkość wiazania w przestrzeni a siła to wielkość działania w czasie.Siła działająca w czasie to przyspieszenie. Nie wiadomo tylko Tobie bo bredzisz. > Dla ciebie opór to siła.Oczywiście tylko i wyłącznie. > Po co w ogóle istnieje pojęcie oporu dla Ciebie? Nie wiadomo.Co widać, że tylko dla Ciebie. > Dla mnie siłę ma strumień a przewód ma opór, dla mnie siła określa ruch a opór określa przestrzeń.Prosiłem byś to byś to udowodnił. Uciekłeś od tematu. Więc teraz to udowodnij. > Dla Ciebie nie wiadomo, wszystko jedno, to samo, po prostu.> Nie ma żadnego po prostu.Ano jest. Sile może się przeciwstawić tylko inna siła. Udowodnił to Newton i jemu wierzę a nie Tobie bo bredzisz. > W innym wątku pytam o kierunki jakie wyznacza ruch i jakie wyznacza materia.Brednia. No jakie kierunki może wyznaczać materia?? Kierunek ruchu to wektor. Materia nie jest wektorem. > Kierunek wiązania nie jest kierunkiem działania. To nie jest wszystko jedno.Brednie. > Ruch to nie materia a materia to nie ruch.Sam widzisz, że powoli ale dojrzewasz do swojego dowodu osobistego. Bo na razie pieprzysz jak przedszkolak. > Wg mnie jednostka oporu powinna wyglądać tak> R=kg*s/m3Dlaczego? Wyjaśnij bliżej. > Co oznacza związanie 1kg przez 1 sekundę w metrze sześciennym.Nie wiadomo. Skoro Ty już wiesz to wyjaśnij uczony szaleńcze. I co ma czas to siły wiązania? Brednia za brednią.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#87 1 na 1 | Edward Robak* (2152 punktów) | Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem? |
> Dla ciebie opór to siła.> Dla Ciebie nie wiadomo, wszystko jedno, to samo, po prostu.Pańska radosna twórczość jest wytworem pańskiej wybujałej wyobraźni. Proszę nie pisać co jest według mnie, bo mija się pan notorycznie z prawdą. Chciał się pan dowiedzieć jaka jest różnica pomiędzy siła a oporem więc ją panu podałem: żeby pchnąć samochód muszę użyć siły, a opór mi w tym przeszkadza osłabiając moje działanie. Wiem, że dalej pan nie rozumie, więc żegnam - bo szkoda mi czasu na głupoty. 
swoje posty kopiuję na swoją stronę  |
| Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem? | > >Dla ciebie opór to siła.> >Dla Ciebie nie wiadomo, wszystko jedno, to samo, po prostu.> Pańska radosna twórczość jest wytworem pańskiej wybujałej wyobraźni. Proszę nie pisać co jest według mnie, bo mija się pan notorycznie z prawdą. Chciał się pan dowiedzieć jaka jest różnica pomiędzy siła a oporem więc ją panu podałem:> żeby pchnąć samochód muszę użyć siły, a opór mi w tym przeszkadza osłabiając moje działanie.> Wiem, że dalej pan nie rozumie, więc żegnam - bo szkoda mi czasu na głupoty. > swoje posty kopiuję na swoją stronę  A może to pan nie rozumie? Gdyby związał pan rower łańcuchem z latarnią stworzyłby pan nowy opór dla ruchu roweru. Czy stworzyłby pan tym samym nową siłę? Nie! Nową siłę stworzyłby pan wtedy i tylko wtedy kiedy wygenerowalby pan nową, dodatkową czynność ale pan tworzy nowe wiązanie, ciało a zatem tworzy pan nowy wyłącznie nowy opór. |
#89 -1 na 1 | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem? | > Jaki kierunek wiązania? Co Ty znów p*****lisz?Czy grawitacja określa kierunek? Czy magnetyzm określa kierunek? Czy przewód określa kierunek? Czy antena satelitarna określa? Czy lina, struna, łańcuch określa kierunek? Czy drogowskaz określa kierunek? Czy wiązanie określa kierunek? Czy materia określa kierunek? Szalone jest to, że nie widzicie oczywistosci nawet gdy ją palcem wskazać. Dlaczego kładziesz przewód elektryczny w określonym kierunku? Żeby kierunek materii nadał kierunek ruchowi? Czyż kierunek ruchu elektronów w przewodzie elektrycznym nie zostaje zdeterminowany przez kierunek wiązań międzyatomowych przewodu? |
#90 1 na 1 | Edward Robak* (2152 punktów) | Odp: Jaka jest różnica między siłą a oporem? | > Gdyby związał pan rower łańcuchem z latarnią stworzyłby pan nowy opór dla ruchu roweru.> Czy stworzyłby pan tym samym nową siłę?> Nie!Gdybym przywiązał łańcuchem rower do latarni, to stworzyłbym dzieło sztuki o nazwie rower uwięziony. Nie ma reakcji bez akcji. Siła oporu jest reakcją (odpowiedzią) na akcję.
swoje posty kopiuję na swoją stronę  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|