Racjonalista - Strona głównaDo treści
Funkcja ignorowania

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
11-10-2015 18:19Brzostowski (7067 punktów)Funkcja ignorowania
Ocena 2 na 6
Chciałem zapytać, czy na portalu nie byłoby szansy wprowadzić takiej możliwości, aby osoba przez kogoś ignorowana, nie mogła też odpowiadać na posty ignorującego.

Jak bowiem łatwo się domyślić mam tutaj problem z jednym z użytkowników. Dysksuje moje z nim trollują forum i stają się zwykłymi pyskówkami. Proponowałem temu użytkownikowi porozumienie: ja nie odpowiadam na jego posty, On na moje i po sprawie. Zwłaszcza, że sam uważa mnie za mało inteligentnego ("każda wiara ogranicza nas moralnie i intelektualnie"), zatem straty raczej dla niego nie będzie.

Jednak nie chce się na to zgodzić. Prowadzi to do sytuacji, w której ja ignorując Go, wystawiam się na niewybredne komentarze. W ten sposób On prowadzi nadal swoje pyskówki odpowiadajac na moje posty, a w wielu z nich stawia moje poglądy i mnie w złym świetle. Wydaje się, iż byłoby bardziej fair, aby też ignorowany nie mógł odpowiadać na posty ignorującego.

W sumie skoro dwoje ludzi dochodzi do wniosku, że nie chcą ze sobą dyskutować, uważają się wzajemnie za ludzi nie do dyskusji, to taka opcja powinna być. Może przynajmniej na wniosek jednej ze stron: w trosce o jakość forum.

Jedyną bowiem moją formą obrony, nie chcąc trolować forum, pozostaje informacja w stopce, że: "Ignoruję Jegomościa".
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..
#1
11-10-2015 19:52
 Ocena 13 na 13
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Funkcja ignorowania
.
>Chciałem zapytać, czy na portalu nie byłoby szansy wprowadzić takiej możliwości, aby osoba przez kogoś ignorowana, nie mogła też odpowiadać na posty ignorującego.
www.racjon(*)..Racjonalista.kontra.cenzorzy
portalwiedzy.onet.pl/13062,,,,cenzura,haslo.html
www.racjonalista.pl/kk.php/d,67
www.racjonalista.pl/index.php/s,91

>Jak bowiem łatwo się domyślić mam tutaj problem z jednym z użytkowników. Dysksuje moje z nim trollują forum i stają się zwykłymi pyskówkami. Proponowałem temu użytkownikowi porozumienie: ja nie odpowiadam na jego posty, On na moje i po sprawie. Zwłaszcza, że sam uważa mnie za mało inteligentnego ("każda wiara ogranicza nas moralnie i intelektualnie"), zatem straty raczej dla niego nie będzie.
Zamykanie ludziom ust zaczęło się od Kościoła Katolickiego, a później przejęły to najohydniejsze reżimy. Oczywiście,
gdy Panu Brzostowskiemu brakuje argumentów w zbożnym dziele reewangelizacji racjonalistów, to chciałby wszystkim oponentom z Bogusławskim na czele zamknąć usta.

>Jednak nie chce się na to zgodzić. Prowadzi to do sytuacji, w której ja ignorując Go, wystawiam się na niewybredne komentarze. W ten sposób On prowadzi nadal swoje pyskówki odpowiadajac na moje posty, a w wielu z nich stawia moje poglądy i mnie w złym świetle.
Wielce Szanowny Panie, nikt tu Pana - choćby i najbardziej się starał - nie ośmieszy i nie skompromituje bardziej niż to Pan sam czyni. www.racjon(*).php/s,668549/z,0/d,28#w670474

>Wydaje się, iż byłoby bardziej fair, aby też ignorowany nie mógł odpowiadać na posty ignorującego.
Bardziej fair na racjonalistycznym forum jest merytoryczne przygotowanie się do podejmowanego przez siebie tematu zamiast usiłowań wmawiania ludziom własnej irracjonalnej wiary, a nie zakaz przeciwstawiania się wypisywanym tu głupotą, choćby i od najświętszych pochodziły, nie mówiąc o zwyczajnym forumowiczu. Po prostu nie wypisuj Pan tu bzdur, a nikt nie będzie kpił z Szanownego Pana, gdyż wówczas sam siebie ośmieszy. Czytelnik w swej masie jest bardzo sprawiedliwym.

>W sumie skoro dwoje ludzi dochodzi do wniosku, że nie chcą ze sobą dyskutować, uważają się wzajemnie za ludzi nie do dyskusji, to taka opcja powinna być.
Chcę z każdym dyskutować, kto ma cokolwiek ciekawego do powiedzenia. Z niektórymi - w tym z Panem - nie niewychodzącymi poza własną wiarę, dyskusja jest bardzo trudna, a czasem wprost niemożliwą, ale nie może to być uzasadnieniem na otwartym forum do zamykania komukolwiek ust. Dla wolnomyślicieli wolność wypowiedzi ma zasadniczą wartość.

> Może przynajmniej na wniosek jednej ze stron: w trosce o jakość forum.
Redaktor Naczelny Forum, pan Mariusz Agnosiewicz we "Wprowadzeniu" napisał: racjonaliści, czyli ludzie, którzy chcą aby społeczeństwa rządziły się rozumem, to w większości ci, którzy na swoim przykładzie dostrzegają, że jest to narzędzie sprawne - choć niedoskonałe, lecz najskuteczniejsze; zaś piewcy fideizmu i irracjonalizmu, czyli ludzie, którzy eksponują głównie ułomności rozumu, to w większości ci, którzy nie mieli okazji przekonać się o skutecznym działaniu narzędzia racjonalności. Kto nie potrafi rozumować sprawnie, siłą rzeczy nie będzie głosił wymagającego racjonalizmu, gdyż z racjonalności wielu pożytków sam nie wyciągnie. "Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny." - mówił Einstein. Skoro niesporne jest to, że powszechnie głupota i ignorancja zawsze królowały nad inteligencją i wiedzą, tedy oczywiste się staje dlaczego racjonalizm był zawsze poglądem mniejszościowym. Takim też pozostanie, choć może być wyjątkowo aktywny. Zarazem bycie racjonalistą i sceptykiem oznacza przynależność do elitarnego grona. "Ci, którzy mają szczęście należeć do wykształconej i myślącej mniejszości rodzaju ludzkiego, nie uświadamiają sobie nawet, jaką garstkę stanowią - zauważa Bergen Evans. - Nie myślą o tym, jak niewielu ludzi czyta cokolwiek poza nagłówkami, dowcipami i wiadomościami sportowymi. (...) Nie orientują się też, jak niewielu ludzi myśli racjonalnie, jak bardzo do dziś ograniczona jest wiedza, jak rzadko sceptycyzm stanowi natchnienie dla nauki."

Oczywiście to jest zasada ogólna, bowiem można być człowiekiem inteligentnym i uprzedzonym, jeśli wzbrania się rozpatrzenia jakiejś kwestii na sposób racjonalny. Brak uprzedzeń to całkowite otwarcie się na racjonalne argumenty. Uprzedzenia zaś biorą się z niedostatków wiedzy ogólnej. Stąd właśnie nasz serwis kładzie nacisk przede wszystkim na jej poszerzanie. Dzięki wiedzy szczegółowej zdobywasz specjalizację w jednej dziedzinie, dzięki wiedzy ogólnej lepiej rozumiesz ogół tego co stanowi nasze życie, a tym samym wyzbywasz się przesądów, uprzedzeń i fobii.

Od początku mojego tu udziału dbam o tą jakość, tak jak potrafię i cieszę się zrozumieniem przez znakomitą większość racjonalnych czytelników. Zgodnie z powyższym wskazaniem wykazuję też ewidentną głupotę niektórych wypowiedzi - co czasem budzi u ich autorów złość, a czasem tak jak Pańskim przypadku wprost nienawiść połączoną z żądaniem zamknięcia mi wolności wypowiedzi.

>Jedyną bowiem moją formą obrony, nie chcąc trolować forum,
W moim (a chyba nie tylko moim) odbiorze trolluje Pan na naszym form od samego początku udziału w naszych rozmowach.

> pozostaje informacja w stopce, że: "Ignoruję Jegomościa".
Normalne, jak każdy ignorant nie posiadujący ani argumentów, ani możliwości sankcji.

@@@
.

#2
11-10-2015 20:01
 Ocena 1 na 3
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Funkcja ignorowania
"Ignoruj trolle - użytkowników, których jedynym celem jest dokuczanie i krytykowanie, a nie konstruktywna dyskusja. Twoje odpowiedzi na ich wypowiedzi tylko ich zachęcą do dalszej złośliwej działalności."
Nie czytaj komentarzy tego użytkownika. Ja mam trzech trolli-wielbicieli, większości ich komentarzy nie czytam, czasami jak mam więcej czasu czytam i udowadniam brak logiki i złośliwą działalność:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w679905
www.racjonalista.pl/forum.php/s,679221#w680044


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#3
11-10-2015 20:15
 Ocena 6 na 6
szarley (54913 punktów)Odp: Funkcja ignorowania

#4
11-10-2015 20:18
 Ocena 6 na 6
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Funkcja ignorowania
W odpowiedzi szarley
>>Ja mam trzech trolli-wielbicieli,
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w679905
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,679221#w680044
>Gdzie ten trzeci?
>

Jam ciż to albo Farmer. W sumie Farmer ma większy staż i dał mu więcej minusów. A może to i ty Szarlej, albo Andrzej Bogusławski. Oj duchu jako żywo więcej nas, znowu mijasz się z prawdą.

#5
11-10-2015 20:20
 Ocena 2 na 2
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Funkcja ignorowania
W odpowiedzi Duch Prawdy
>"Ignoruj trolle - użytkowników...
Będę się starał, chociaż z niektórymi jest trudno, ponieważ oni odpisują na moje posty zniekształcając moje wypowiedzi, manipulują nimi później itd...

Ale w sumie to jedyna metoda, wiem jednak że mój "ulubieniec" jest tak zanurzony w swojej ideologii, i tak nią karmiony, że nie zatrzyma się nigdy. Z jednej strony drażni mnie to, jakie facet wypisuje bzdury i manipulacje, z drugiej jednak ciągota do nieczytania tego to wskaźnik bycia ponad takim poziomem dysksuji i kultury, wskaźnik bycia mądrzejszym człowiekiem.

Ignoruję Bogusławskiego

#6
11-10-2015 20:24
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Funkcja ignorowania
W odpowiedzi W.R.
>Oj duchu jako żywo więcej nas, znowu mijasz się z prawdą.
Miło, że się przyznajesz, oczywiście, że więcej was na forum, ale mnie atakuje trzech, a pozostali są "lekkostrawni"...
Pozdrawiam.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#7
11-10-2015 20:29
 Ocena 7 na 7
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Funkcja ignorowania
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Oj duchu jako żywo więcej nas, znowu mijasz się z prawdą.
>Miło, że się przyznajesz, oczywiście, że więcej was na forum, ale mnie atakuje trzech, a pozostali są "lekkostrawni"...
>Pozdrawiam.
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.


A dziękuje, że mnie w takim gronie umieściłeś alem ja nie godny są lepsi ode mnie. Ale zaszczyt bycia twoim trzecim trollem przyjmuje w sumie lepiej z nimi trollem być niż z tobą no właśnie ciekawe kim.

I ciekawie się prezentuje nie pisanie do trolli podczas kiedy cała twoja dzisiejsza aktywność na forum to dyskusja z nami. Chyba znowu z prawdą się mijacie panie Duchu.

#8
11-10-2015 20:33
 Ocena 2 na 2
Christos (2696 punktów)Odp: Funkcja ignorowania
W odpowiedzi szarley

>Gdzie ten trzeci?

No niech zgadnę?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w680186


No gods, no masters...I am who I am.

#9
11-10-2015 20:38
 Ocena 7 na 11
szarley (54913 punktów)Odp: Funkcja ignorowania
W odpowiedzi W.R.
>>Gdzie ten trzeci?

>. A może to i ty Szarlej,
za wysokie progi, czasem przyzdam słówko, ale zazwyczaj nie czytam...
Mnie tu już trolem kto inny nazwał z braku argumentów
www.racjonalista.pl/forum.php/s,679343#w679857

Szkoda big_zyda, umiał ciętą ripostą bez słów ostawić, nawet nad przyjacioły miłosierdzia nie miał, kiedy się nie zgadzał, a pisał... kwieciście z wykorzystaniem całej zdolności waszego języka do wyrażania emocji....

Szkoda tym bardziej, że wiedzą, oczytaniem górował nad wieloma, w kaszę sobie napluć nie dał, ale przed argumentoma ustępował.
Ja na temat historii swojego miasta korepetycje u niego brałem i literaturę przez niego polecaną czytałem, a całkiem nieoczytany nie jestem.

Teraz go różne Zbyszki, Duchy, Krystkony, Olsony zastępują....

#10
11-10-2015 21:05
 Ocena 7 na 7
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Funkcja ignorowania
W odpowiedzi Brzostowski
.
"Ignoruj trolle - użytkowników...
>Będę się starał, chociaż z niektórymi jest trudno, ponieważ oni odpisują na moje posty zniekształcając moje wypowiedzi, manipulują nimi później itd...
Jacyś tacy owacy. Bardzo proszę o linki, w których to postach Bogusławski zniekształcił Pańskie wypowiedzi, manipulował nimi itd. Grzech odpisywania celem głupoty wykazania biorę odważnie na klatę.

>Ale w sumie to jedyna metoda, wiem jednak że mój "ulubieniec" jest tak zanurzony w swojej ideologii, i tak nią karmiony, że nie zatrzyma się nigdy.
Tak, Bogusławski jest ślepo zanurzony w ideologii tu opisanej i jak sądzi dopóki życia starczy przy niej pozostanie, ale to do cholery ciągle jeszcze racjonalistyczne forum.

> Z jednej strony drażni mnie to, jakie facet wypisuje bzdury i manipulacje,
W atakach ad personam, jak większość fideistów, jest Pan wprost znakomitym. Opisał Pan już tu mój niecny charakter i wszelkie moje wady jakie Pan zdołał wymyślić, ale nigdy i nigdzie (poza jednym wyjątkiem, gdy się pomyliłem i pomyłkę wyjaśniłem oraz za nią przeprosiłem) nie wykazał Pan, iż piszę bzdury, a tym bardziej, iż dokonywuję jakichkolwiek manipulacji. Po prostu Pan kłamie, nie mówiąc już o matactwach - co Panu tu wielokrotnie wykazałem.

>z drugiej jednak ciągota do nieczytania tego to wskaźnik bycia ponad takim poziomem dysksuji i kultury, wskaźnik bycia mądrzejszym człowiekiem.
Śmiało może Pan sam siebie zaliczyć do listy znanych powszechnie forumowych mędrców utrzymujących poziom i kulturę naszych dyskusji. Forumowicze zapewne bez trudu ją uzupełnią

>Ignoruję Bogusławskiego
Normalne, jak każdy ignorant nie posiadujący ani argumentów, ani możliwości sankcji.

@@@
.

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Funkcja ignorowania
W odpowiedzi W.R.
>A dziękuje, że mnie w takim gronie umieściłeś alem ja nie godny są lepsi ode mnie. Ale zaszczyt bycia twoim trzecim trollem przyjmuje w sumie lepiej z nimi trollem być niż z tobą no właśnie ciekawe kim.
He, he, he......, znowu ta Twoja logika, do grona trzech trolli się zaliczyłeś... ... a nawet nie należysz do "lekkostrawnych", musisz jeszcze popracować nad sobą, żeby stać się trollem.
>I ciekawie się prezentuje nie pisanie do trolli podczas kiedy cała twoja dzisiejsza aktywność na forum to dyskusja z nami. Chyba znowu z prawdą się mijacie panie Duchu.
Ano znowu się mijacie W.R., ale to z braku logiki..., nad tym też mógłbyś popracować, zanim zdecydujesz kim się staniesz.
Pozdrawiam serdecznie.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#12
11-10-2015 20:45
 Ocena 6 na 6
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Funkcja ignorowania
W odpowiedzi szarley
Cóż mi pozostaje czasem lepiej w oczach takiego ducha trollem być niż normalnym dyskutantem. Gdyż tak mnie nieświadomie chwali.

#13
11-10-2015 20:47
 Ocena 8 na 8
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Funkcja ignorowania
W odpowiedzi Duch Prawdy
Oj a już się cieszyłem. No ale ty duchu musisz w końcu kupić sobie słownik taki jak ma reszta społeczeństwa w tedy będziesz zrozumiały dla innych. Trzeba było na starcie mi napisać, żem ledwie płotka a nie zaszczytami mnie mamić.

#14
11-10-2015 20:49
 Ocena 3 na 3
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Funkcja ignorowania
W odpowiedzi Brzostowski
Ale w czym problem skoro są to bzdury to reszta racjonalistów je oleje w końcu chyba wierzysz w inteligencje czytelników. No chyba, że to bzdury nie są no ale w takim razie to twój problem.

#15
11-10-2015 20:56
 Ocena 6 na 6
szarley (54913 punktów)Odp: Funkcja ignorowania
W odpowiedzi W.R.
>Oj a już się cieszyłem. No ale ty duchu musisz w końcu kupić sobie słownik taki jak ma reszta społeczeństwa w tedy będziesz zrozumiały dla innych. Trzeba było na starcie mi napisać, żem ledwie płotka a nie zaszczytami mnie mamić.
>
Troll to człowiek, który trollowi takie argumenta podaje, że trol wymięka.
Podobnie jak piękna inaczej kobieta, zamiast doszukać się w sobie czegoś fascynującego co każda przecie w sobie nosi, wymyśla jak się to Pořízková zestarzała....

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365