 |
Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-12-2014 09:34 | janek77 (172 punktów) | Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
-1 na 3 | Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej niż 200 000 lat?
Drodzy Racjonaliści udowodnijcie mi, że homo sapiens jako istota stadna żyje na planecie ziemia setki tysięcy lat, a nie poniżej 15 000 lat.
Jakie niepodważalne dowody macie na to, że człowiek rozumny żyje setki tysięcy lat? Czy może jest to tylko wiara w teorie i jesteście w jakimś sensie osobami wierzącymi?
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 #196 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | Nasz Janek już się postara, żeby nic mu nie zburzyć  Tu przypominałem sobie pewną ankietę, gdzie większość moich praktykujących rodaków twierdziło, że Matka Boska była Polką.. Miłego dnia Johannes!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > I powałkujemy w przyszłości Panie Kolego także ten temat, by rozwiać wiele> wątpliwości. Spojrzymy jak Bóg za pomocą kreatorów stworzył świat. Jak grzech> pierworodny (sex pierwszych Rodziców) zburzył ład w wszechświecie z materii> Einsteinowej i skutki tego odczuwamy do dziś wraz z całą drogą mleczną.> A wspólnych przodków masz też z wieloma częściami naszej galaktyki, ale> tylko na zasadzie programu komputerowego. To, że dany obiekt w C++ zawiera> składnię zawierającą te same znaki alfanumeryczne nie oznacza, że w wynikowym> programie musi się zazębiać przedmiotowo z innymi obiektami. To zależy od> konstruktora - programisty. Tak i we wszechświecie zależy od Boga - Konstruktora.Usystematyzujmy ten groch z kapustą: a) ów 'kolega' któremu odpowiadasz, to w rzeczywistości Pani koleżanka mayolina. b) Bóg nie stworzył świata za pomocą żadnych kreatorów, nie ma na to dowodów poza bujną wyobraźnią ludzi z przed kilku tysięcy lat, którzy o budowie i wieku świata (nie mówiąc o wszechświecie) nie mieli pojęcia. c) grzech pierworodny to nie seks pierwszych rodziców, a zerwanie jabłka z drzewa poznania (symbol przejścia z życia nieświadomego do uświadomienia sobie własnego ja i innych żyjących istot / rzeczy wokół, wraz z ich cechami) d) materia nie jest ani einsteinowska, ani niczyja inna. Co do Einsteina, polecam poczytać o teorii względności e) taki, czy inny uczynek pierwszych ludzi nie miał absolutnie nic wspólnego z powstaniem galaktyk, gwiazd, nawet nie zmienił trajektorii najmniejszego meteorytu. f) wspólni przodkowie mogą być z materią ożywioną, ale nie z 'częściami galaktyki'. Pozwól, że coś zasugeruję: być może miałeś na myśli 'wspólną materię'. g) przez wieki badań naukowych nigdzie nie stwierdzono, że choćby ułamek jakiegoś zjawiska, materii czy innego fenomenu w kosmosie zależy od od Boga - Konstruktora, choć trzeba przyznać, że wielu na tym zależy, aby to udowodnić i nadal się starają filozofując i tworząc różne konstrukty teologiczne. Miłego dnia!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#198 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > Tłum. ... z czeskiego...> Nareszcie znalazłem wypowiedź Jezusa o seksie:Znajduje, kto szuka (też z czeskiego, ale nie tłumaczone). > 'Góro posuń się', ona się posunie".Znaczy się: 'góra samojebka' (z polskiego potocznego). Drobner, szukacz posuwisty... |
#199 -1 na 1 | janek77 (172 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | Osobami Konsekrowanymi są nie tylko Kapłani, czy zakonnicy - przeczytaj Vista Consecrata. Co do współżycia zaś, to współżycie z jednym partnerem od jego dziewictwa przez całe życie jest zdrowe, zaś wielu partnerów w życiu skraca czas życia co jest udowodnione medycznie. np. dosyć powszechna choroba mononukleoza daje podwaliny do powikłań chorób nowotworowych
Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia. |
| janek77 (172 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej |
> b) Bóg nie stworzył świata za pomocą żadnych kreatorów, nie ma na to dowodów poza bujną wyobraźnią ludzi z przed kilku tysięcy lat, którzy o budowie i wieku świata (nie mówiąc o wszechświecie) nie mieli pojęcia.Nie ma też dowodów, że tak nie było.  > c) grzech pierworodny to nie seks pierwszych rodziców, a zerwanie jabłka z drzewa poznania (symbol przejścia z życia nieświadomego do uświadomienia sobie własnego ja i innych żyjących istot / rzeczy wokół, wraz z ich cechami)O Wierzysz w PŚ. Pięknie. To prostsza droga, wystarczy teraz udać się tylko do Biblisty, który wytłumaczy Ci zawartą tam symbolikę. > d) materia nie jest ani einsteinowska, ani niczyja inna. Co do Einsteina, polecam poczytać o teorii względnościJako, że Wierzysz w PŚ to wytłumacz mi zatem jak Pan Jezus mógł przejść w Zmartwychwstałym Ciele z materii Einsteinowej przez zamknięte drzwi. A ja proponuję Ci przeczytać o teorii OTW Einsteina. > e) taki, czy inny uczynek pierwszych ludzi nie miał absolutnie nic wspólnego z powstaniem galaktyk, gwiazd, nawet nie zmienił trajektorii najmniejszego meteorytu.Miał. Stworzył chaos, tam gdzie była harmonia (równowaga) wprowadził nieład także we wszechświecie zamkniętym w wymiarach tego wszechświata. > g) przez wieki badań naukowych nigdzie nie stwierdzono, że choćby ułamek jakiegoś zjawiska, materii czy innego fenomenu w kosmosie zależy od od Boga - Konstruktora, choć trzeba przyznać, że wielu na tym zależy, aby to udowodnić i nadal się starają filozofując i tworząc różne konstrukty teologiczne.Choćby Stworzenie było zależne. Co do szczegółów zaś, to ich często nie znamy, a to co znamy ma całą gamę zależności od Boga. Nawet termika słoneczka ma wpływ na temperaturę na ziemi.
Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia. |
#201 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > Osobami Konsekrowanymi są nie tylko Kapłani, czy zakonnicy - przeczytaj Vista Consecrata.Dlaczego "kapłan" piszesz wielką literą? |
#202 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > wielu partnerów w życiu skraca czas życia co jest udowodnione medycznie.Człowiek jest z natury poligamistą, nie przekonałeś mnie. Podeślij te badania, chętnie się z nimi zaznajomię. Z mojej wiedzy wynika, że z biologicznego punktu widzenia jest pewna liczba partnerów stawnowiących zdrowotne optimum i nie jest to liczba 0, ani 1. > np. dosyć powszechna choroba mononukleoza daje podwaliny do powikłań chorób nowotworowychJanku, gdyby ludzkość bała się pocałunków - wyginęłaby i Ty też byś nie żył. Warto sobie uświadomić, że nawet Twoi rodzice, mając z pewnoscią kilku chłopców / dziewczyn przed związaniem się ze sobą ryzykowali, m.in. byś Ty sie narodził. To po pierwsze. Po drugie ciąża stanowi dużo większe ryzyko, niż pocałunek. Ty stanowiłeś to ryzyko w brzuchu swojej matki.Po trzecie - dokładniej wirus EBV jest sprawcą jednego z nowotworów układu krwionośnego - chłoniaka Burkitta. Ale nie ma związku między zachorowaniem na mononukleozę a zwiększonym ryzykiem pojawienia się chłoniaków. Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#203 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > Dlaczego "kapłan" piszesz wielką literą?Może potrzebuje jeszcze troszki czasu, aby przejrzeć..  Miłego dnia!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#204 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > Nie ma też dowodów, że tak nie było.  Nie ma dowodów na dużo większą liczbę pragnień i postulatów ludzkich: że krasnoludnki nie istnieją, że czajniczek Russela nie orbituje, że ksiądz biskup Paetz nie jest pedofilem (tu akurat sam biskup zadbał o dowodów zatajenie) etc. Nie ma się czym przejmować Janku, przynajmniej w kilku pierwszych przypadkach, wyłączywszy ostatni. Wierz już w co chcesz, mnie nic do tego. Wolnoć Tomku w swoim domku. > O Wierzysz w PŚ. Pięknie.Nie ma to, jak zapewnienie swoim wierzeniom komplementu, kosztem bliźniego i prawdy  > To prostsza droga, wystarczy teraz udać się tylko do Biblisty, który> wytłumaczy Ci zawartą tam symbolikę.Nie potrzeba byś dobierał mi konsultantów, ale dziękuję za sugestię. Niestety nie skorzystam. > wytłumacz mi zatem jak Pan Jezus mógł przejść w Zmartwychwstałym Ciele> z materii Einsteinowej przez zamknięte drzwiTo proste: ta scena to wytwór wyobraźni ludzi, którzy słyszeli o historycznym Jezusie od jego przyjaciół a tym przyjaciołom trudno było się z nim rozstać. Dlatego zrobili z niego nieśmiertelnego. W swoich myślach rzecz jasna, bo z faktami nic to wspólnego nie ma. > A ja proponuję Ci przeczytać o teorii OTW Einsteina.Chętnie przystanę na Twoją propozycję, jeśli będzie wzajemość. To mój warunek (mam tu na myśli książkę "Jezus Żyd Gezy Vermesa, ale nie tylko) > > e) taki, czy inny uczynek pierwszych ludzi nie miał absolutnie nic> > wspólnego z powstaniem galaktyk, gwiazd, nawet nie zmienił trajektorii najmniejszego meteorytu.> Miał. Stworzył chaosNic nie stworzył Janku. Żyjesz w iluzji umysłu indoktrynowanego wiarą. > Co do szczegółów zaś, to ich często nie znamyZazwyczaj ich nie znamy, a jak myślimy, że znamy - wkrótce się rozsypują. Taka już uroda wiary  > a to co znamy ma całą gamę zależności od Boga. Nawet> termika słoneczka ma wpływ na temperaturę na ziemi.Dobrze nie mieszać wiary z fizyką, bo jeszcze dla słabych i podatnych na autorytet umysłów okaże się, że cała gama cech boskich jest tak samo oczywista, jak słońce ogrzewajace ziemię. I rzecz oczywista jasne  Miłego dnia!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > współżycie z jednym partnerem od jego dziewictwa przez całe życie jest> zdroweAle nudne. A nuda nie jest do końca zdrowa. Dlatego czasem warto pozwalać sobie na małe co-nieco, choćby w skrytości ducha w myśłach. > zaś wielu partnerów w życiu skraca czas życia co jest udowodnione medycznie.> np. dosyć powszechna choroba mononukleoza daje podwaliny do powikłań chorób nowotworowych Cytat:Podczas pocałunku organizm wytwarza większą ilość endorfin zwanych "hormonami szczęścia". Hormony te odpowiadają za samopoczucie, odczuwanie bólu i przyjemności, regulują ciśnienie, temperaturę ciała oraz wpływają na apetyt. Zwiększony poziom serotoniny i dopaminy poprawia kondycję fizyczną i psychiczną. Całowanie pozwala rozładować napięcie i obniżyć hormon stresu, którego poziom zwiększa się po nerwowym dniu. Wysoki poziom kortyzolu jest przyczyną kłopotów z zaśnięciem i wybudzania się w nocy, co negatywnie wpływa na pracę organizmu i zaburza rytm dnia. W czasie całowania pracuje wiele mięśni twarzy, które napinają skórę, co zapobiega tworzeniu się zmarszczek. Będzie ona lepiej ukrwiona i na dłużej zachowa młody wygląd, a policzki i kąciki ust pozostaną jędrne. Każdy posiada część własnych bakterii, różniących się od mikroorganizmów innych ludzi. Podczas całowania są one wymieniane między partnerami, co uodparnia ich na nowsze szczepy tych organizmów. Podczas pocałunku zwiększa się również wydzielanie śliny, która oczyszcza jamę ustną z resztek jedzenia, zawiera substancje zwalczające bakterie i zapobiega erozji szkliwa. stomatologia.wieszjak.polki.plPozwol, że zadam Ci pytanie. Nie musisz odpawiadać, jeśli nie chcesz. Czy Ty może żyjesz w celibacie Janku? Miłego dnia!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| janek77 (172 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > > wielu partnerów w życiu skraca czas życia co jest udowodnione medycznie.> Człowiek jest z natury poligamistą, nie przekonałeś mnie. Podeślij te badania, chętnie się z nimi zaznajomię.> Z mojej wiedzy wynika, że z biologicznego punktu widzenia jest pewna liczba partnerów stawnowiących zdrowotne optimum i nie jest to liczba 0, ani 1.Nie znam ich, chodzi mi o powikłania chorób.
Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia. |
| janek77 (172 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej |
> >O Wierzysz w PŚ. Pięknie.> Nie ma to, jak zapewnienie swoim wierzeniom komplementu, kosztem bliźniego i prawdy  Czasem opierasz się na PŚ. Przepraszam jeżeli tak to wyraziłem. Ale ja nie mogę oceniać Twojej Wiary.
Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia. |
#208 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > >Nie ma to, jak zapewnienie swoim wierzeniom komplementu, kosztem bliźniego i prawdy  > Czasem opierasz się na PŚ. Przepraszam jeżeli tak to wyraziłem.Opieranie się na literze PŚ i wyciąganie z tego racjonalnych wniosków (nie tylko pochwalnych) a wiara to dwie różne rzeczy, naprawdę Twoje słabe rozumienie cudzych intencji i chęć podrasowania własnych wierzeń niekiedy wprost zatrważa. Twoje okulary mają bardzo bardzo gruby filtr. 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#209 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | Janku, czy już byłeś z Muzeum Archeologicznym w Krakowie (ulica Poselska) znajdującym się kilkaset metrów od byłego mieszkania świętego Karola Wojtyły? (ulica Kanonicza)  Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#210 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > >> wielu partnerów w życiu skraca czas życia> >> co jest udowodnione medycznie.> > Podeślij te badania, chętnie się z nimi zaznajomię.> Nie znam ichNo właśnie, smutne. Grunt to powtarzać po kimś (np. proboszczu, lub przełożonym) okrągłe zdania i myśleć życzeniowo. Mimo wszystko Nauka w sprawie zdrowia i seksualności człowieka wcale nie milczy: " Nerwica eklezjogenna to nazwa grupy zaburzeń psychicznych wytwarzanych przez religie i kościoły (z gr. ecclesiae - kościół, gignomani - być wytworzonym). Ze względu na to, że źródłem nerwicy kościelnej są głębokie przekonania religijne pacjenta, choroba ta jest bardzo trudna do leczenia". Źródło: Wulff, Psychologia religii klasyczna i współczesna, Warszawa 1999, WSiP, Rozdział 6, podrozdział "Nerwice eklezjogenne", ss. 218-221 flandra.wo(*)11/12/19/nerwica-eklezjogenna/psychologi(*)9749,Nerwica-eklezjogenna.htmlwww.polity(*)zwiazkach-seksu-i-religii.readGratuluję Janku dobrego samopoczucia i pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|