Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
138.457.334 wizyty
Ponad 1054 autorów napisało dla nas 7230 tekstów. Zajęłyby one 28500 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Rok 2016
rok jak co rok
był dobry dla mnie
był dobry dla kraju
był dobry dla świata
był zły dla mnie
był zły dla kraju
był zły dla świata
  

Oddano 4062 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Postawa eksperymentalna różni się znacząco od postawy 'zdroworozsądkowej'. Zakłada bowiem, że w każdej chwili możemy odkryć nowe informacje, które znacząco zmienią nasz model świata. Tymczasem tzw. 'zdrowy rozsądek' opiera się na założeniu, że już wiemy wystarczająco dużo na temat natury świata, by tylko w ostateczności delikatnie modyfikować naszą wiedzę."

Dodaj swój komentarz…
entres - Inni w moim życiu.
Uważam za potrzebne ludziom i inspirujące ciągłe stawianie pytań o rolę INNYCH w NASZYM życiu i jej potrzebę.
Napisałem "innych" a nie "państwa" jak autor, bo ten nie wiedzieć czemu najpierw np. zarzuca ogółowi przyzwyczajenie do obecności podatków - sugerując, że da się bez nich funkcjonować - a potem ogranicza swój bunt przyjmując milcząco - w ten sam sposób, jaki krytykuje - że nie da się funkcjonować bez "państwa".
Autorze, poruszasz wiele tematów, od ubezpieczeń przez szkolnictwo, służbę zdrowia do sam już nie wiem czego, bo pewnie nie doczytałem.
Rozumiem, że twoje propozycje mają dotyczyć rozwiązań w Polsce. Jednak pokazując przykłady czegoś, co wg ciebie działa gdzie indziej lepiej niż w Polsce, gdyż jest inaczej zorganizowane,  pomijasz i ignorujesz różnice między ludźmi, którzy tam te rozwiązania wdrożyli, a społeczeństwem obecnie zamieszkującym Polskę.
Proponuję starą zabawę, wyobrażając sobie, jak funkcjonowało by nasze państwo, gdyby w tej chwili przenieść CAŁY KOMPLETNY system organizacji społecznej, ustrój, normy prawne itp. ze Szwecji do Polski.
Czy nasze państwo zaczęłoby funkcjonować jak szwedzkie?

P.S. Tak samo jak obecnych rządzących obawiam się np. ideologów traktujących oświatę jak fabryki. Czyli mnie jak towar.
Autor: entres  Dodano: 29-01-2017
Reklama
kobieta - Polityka srodka w strone prawicy  0 na 2
Lewica juz sie zdezaktualizowala. Najwyzszy czas zaatakowac ideologie, ktora kreuje problemy i ostatecznie prowadzi do utopii. Liberalno-lewicowe idee byly aktualne w latach 60/70, obecnie sa martwe. Prawica powinna przesunac sie do srodka, przejac niektore wartosci lewicy, zaakceptowac indywidualizm, poniewaz wspolczesna jednostka zada dla siebie wiecej wladzy. Wybrane, adekwatne dla naszego czasu wartosci lewicy z polityka prawicy, a wiec polityka srodka jest zlota droga do przygotowania spoleczenstw praktycznie do spotkania przyszlosci. Indywidualne jednostki rozwazaja swoje zycie uczestniczac w zmianach wprowadzanych przez rzad. Wspolne dzialania prowadza do sukcesu kraju. Politycy musza wiedziec jak zyja zwykli ludzie, ich wyborcy. Spoleczenstwo moze wybrac rzady, ktorych nie lubi. Wybory nie sa gwarancja, ze wybrany polityk potrafi rzadzic. Wybory sa jednak dobrem demokracji, respektowanie tych zasad jest koniecznoscia. Nowi politycy srodka dzieki praktycznym rozwiazaniom, beda lepiej rzadzic panstwem, lepiej zarzadzac gospodarka. Religia, a wlasciwie religie daja politykom dobry temperament i dobra dyscypline do podejmowania wlasciwych decyzji. Komentarz z inspiracji tekstu. Tak to widze.
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2017

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2017 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365