Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
139.609.175 wizyt
Ponad 1056 autorów napisało dla nas 7239 tekstów. Zajęłyby one 28536 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Rok 2016
rok jak co rok
był dobry dla mnie
był dobry dla kraju
był dobry dla świata
był zły dla mnie
był zły dla kraju
był zły dla świata
  

Oddano 4424 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Czas robi swoje. A ty człowieku?"
Komentarze do strony Manifest z Ventotene (1941)

Dodaj swój komentarz…
Klopton - nihil novi  0 na 2
Ręka w górę, kto dopatrzył się w na pierwszych dwóch stronach opis współczesnej UE?

Rozkłada się państwa narodowe aby zbudować nowe totalitarne państwo narodowe Europy które wykazuje wszystkie przejawy starych państw narodowych, ot cały wymysł "geniusza" Spinellego (niestety na świecie rośnie takich więcej).

W totalitarnej UE krytyka lub jakakolwiek polemika, próba reformacji tzw "wartości europejskich" jest zabroniona, wyklucza się ekonomicznie zdolność do współuczestnictwa w życiu gospodarczym i społecznym u krytykującego (grożą wykluczeniem z UE).
Zakazane są próby regulowania rynków wedle własnych lokalnych potrzeb, nad wszystkim czuwa totalitarny korporacjonizm zarządzany przez biurokratów z UE.
Wszystkie środki ekonomiczne koncentrują się na militaryzm, z tym że wrogiem jest tutaj "globalne ciepło" i "nierówności", tego także zabrania się krytykować i zabrania się odmowy w służbie wojskowej, każdy przymusowo na tą wojnę iść musi.

Nie ma czym się podniecać, takich jak Spinellii można spotkać pod każdym wiejskim sklepem z alkoholem, przemielanie tego samego w nieskończoność.
Autor: Klopton  Dodano: 19-04-2017
Reklama
Klopton - socjalizm  0 na 2
Z socjalistami/komunistami jest ten problem, że są słabi z logiki. Myślą, że człowiek jest równy i jednocześnie brak mu równości. To tak jakby ktoś był wysoki i pragnął być wysokim. Myślą, że ludzi uszczęśliwia sprawiedliwy podział dóbr i tego pragną.

Biologicznie każdy człowiek pragnie tego samego - mocy - bo moc pozwala mu kontrolować albo siebie albo okoliczności przez co liczy na osiągnięcie absolutnej wolności, wolności od wszelkiego musu przy jednoczesnej wszechmocy. Nikt nie chce być równy, nikt nie chce dóbr i pieniędzy, bo każdy to mając nie czuje nic prócz nudy. To staje się wartością jeśli jest środkiem do celu, jakim jest zdobycie większej mocy (podstawy f. Nietzschego).

Jedyny system który uszczęśliwi ludzi, to taki w którym będą mieli swobodę rywalizacji. Nikt tego nie chce robić za pomocą wojny, więc jedynym rozwiązaniem jest adaptacja rozw. z dyscyplin sportowych gdzie są kwalifikacje, ligi, sędziowie oraz szanse na następny sezon. Tylko tego pragnie człowiek, być lepszym niż inni, reszta to iluzja.

UE zabiera ludziom wolność, moc i zdolność do rywalizacji w imię obdarowania tym, co ma się na starcie, czyli równością, a równość jest stanem od którego wszyscy wychodzą i na starcie nikt nie chce pozostać.
Autor: Klopton  Dodano: 19-04-2017

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2017 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365