Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
151.567.582 wizyty
Ponad 1062 autorów napisało dla nas 7295 tekstów. Zajęłyby one 28774 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Co z Brexitem?
będzie drugie referendum
będzie początkiem końca UE
zyska na nim Wielka Brytania
ostatecznie wzmocni UE
dużo hałasu o nic
  

Oddano 1585 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Zawsze przebaczaj swoim wrogom : nic nie zdoła bardziej ich rozzłościć.

Dodaj swój komentarz…
Kazikazik   1 na 1
Dziekuje za ten artykuł. Jestem z Podkarpackiego. Podkarpacie po trudnym okresie lat 90-tych, rozwija się dość szybko. Warto wspomnieć o przemyśle lotniczym i w ogóle o przemyśle i sporym potencjale intelektualnym Podkarpacia w postaci inżynierów (Stalowa Wola, Rzeszów, Mielec, Dębica). Sporo tu wartościowych ludzi przyjechało z całej Polski w okresie budowy COP. Podkarpacie to jest swego rodzaju fenomen. Elita jest z reguły mocno anty-pisowska. Włączając mnie. Z tymże elita podkarpacka jest mocno propaństwowa. To spadek po zaborze austriackim. Piłsudski sprowadzając z zaboru galicyjskiego byłych austriackich urzędników, wiedział co robi. Lud trzyma z PIS-em, jak narazie. Wydaje się to być związane z jego wysoka teligijnoscią. Ale lud podkarpacki zmienny jest - patrz Rzeź Galicyjska, w której sporo księży straciło życie. Co do rodzin, słodko nie jest. Sporo ojców oficjalnie mieszkających na Podkarpaciu w rzeczywistości przebywa i pracuje w Irlandii. Dzieci widzą swych ojców tylko na Boże Narodzenie. Przykra sprawa. Co do długości życia, warto zauważyć ze dieta niskokaloryczna sprzyja długości życia (badania naukowe to dość dobrze potwierdzają). Może tu jest jakaś korelacja, tym bardziej ze znam życie ludu na podkarpackiej wsi z autopsji.
Autor: Kazikazik  Dodano: 31-12-2018
Reklama
farmer   2 na 2
"W rzeczywistości liczba mieszkańców Podkarpacia rośnie."


20 lat temu w Mielcu było 64 455 ludzi.wg. wiki w 2016roku było 60504 ludzi dziś pewnie to też 60k

Ujmę to inaczej. 20 lat temu w Mielcu w sobotę wieczór było około 10 dyskotek i "full" ludzi.

Rok 2018. Sobota wieczór. Jedna dyskoteka. 10 osób razem z barmanami. parkiet pusty.

Mielec to pustynia. Sobota po 14 pustki. Ruch zaczyna się w niedzielę w okolicach kościoła.
Ludzi na strefę zwożą już z okolic Mielca oddalonych po 30 km. Kto może to ucieka do....BAVARI ale tej oryginalnej.Autor: farmer  Dodano: 31-12-2018
Arminius - Jakie Podkarpacie?   4 na 6
"Dla PiSu Podkarpacie jest matecznikiem poparcia..

Pisząc o popraciu dla PiS - u na Podkarpciu koniecznie trzeba zaznaczyć, iż w wiekszych miastach tego województwa - PiS przegrał ostatnie wybory samorządowe - co jest wielce znamienne. Bo jeżeli jakiś potencjał tkwi w Podkarpaciu to jest on głównie umiejscowiony w miastach. Najlepszym przykładem jest Rzeszów - stolica województwa. Jest to "success story" w skali krajowej czy europejskiej nawet. Ale przecież za ten sukces odpowiada wieloletni prezydent Rzeszowa, wywodzący się z lewicy i nie mający nis wspólnego z PiS. Wadą artykułu jest traktowanie Podkrapacia jako sui generis monolitu, jako pewnej całości. A tak przecież nie jest. Bo mieszkaniec Reszowa czy jego najbliższych okolic rózni się zasadniczo pod wieloma względami od mieszkańców odległych podkarpackich wsi. Pokładanie nadzieji w tej części populacji podkarpckiej ( wieś propisowska) jest nieporozumieniem. To ludzie - uprzeciętniając rzecz jasna - stosunkowo słabo wykształceni, zaściankowi, ksenofobiczni ( nastroje antyukraińskie). Ich przedsiębiorczość sprowadza się do wyjazdów na saksy oraz do kombinacji związanych z wykorzystywaniem dopłat unijnych do rolnictwa. Inaczej rzecz się ma z populacją miejską - ale ta przecież jest wyraźnie antypisowska.
Autor: Arminius  Dodano: 31-12-2018
Kazikazik - do Arminius  0 na 2
Dokładnie tak jest jak opisałeś
Autor: Kazikazik  Dodano: 01-01-2019
Klopton   2 na 2
Mieszkam na Podkarpaciu od urodzenia i większość pozycji w statystykach ten rejon zawdzięcza temu co było kiedyś a nie temu co jest obecnie. Niestety trend gonienia Polski w "postępie" czyli bezmyślnym naśladownictwie zachodu, rośnie, ostatnio błyskawicznie. Mieszkam w okolicach szpitala który obserwuje z okna, ludność w mieście spadła znacznie a szpital nie wie gdzie już budować parkingi, bo wszyscy ustawiają się kolejkami, przychodnia obok przychodni, tak samo liczba aptek, to wszystko podskoczyło w ostatnich latach i to jawnie świadczy o degeneracji, choć są i tacy co widzą w tym "postęp".

Siłą Podkarpacia jest pogoda, bo jest to wyspa na tle Polski, ilość dni słonecznych, brak anomalii, stabilne pory roku to się przekłada na witaminę D, jakość żywności, sposób spędzania czasu, stres i relacje międzyludzkie. To było, a było sielankowo ale już nie jest, wsie się wyludniają, powstają markety z truciznami udającymi żywność, nikt już nie chodzi, wszyscy jeżdżą a lasy są nagminnie karczowane więc i pogoda nie pomoże która i tak jakby zżyta z ludźmi też się zmienia na gorsze. Gonimy "postęp".
Bawarią to jest Białoruś.
Autor: Klopton  Dodano: 01-01-2019
klaio - @Arminius   2 na 2
Prezydent Rzeszowa nie jest kojarzony z lewicą. Owszem, wyszedł z niej, bo jako inżynier zapisał się do PZPR by awansować, ale ideologiem nigdy nie był. Przed ostatnimi wyborami powołał radę ds. dyskryminacji kobiet - obok feministki w jej skład włączył … siostrę zakonną. PiS nie potrafi go wyważyć, bo ma świetne stosunki z Kościołem, księża nie agitują przeciw niemu. A na Podkarpaciu to się nadal liczy.
Autor: klaio  Dodano: 01-01-2019
Jasimban - to ślepa uliczka   2 na 4
Tzw. mainstream, nie jest motorem postępu. Karmiący się jego emocjami populizm zainteresowany jest jedynie władzą. Ale nie postępem, bo postęp oznacza zmianę, a zmiana oznacza niepewność i lęk i w konsekwencji groźbę odrzucenia przez lud. Dobra zmiana w rozumieniu obecnie rządzących, to cofnięcie zmian i już zadomowionych osiągnięć cywilizacyjnych Polski. Takie kontr-oświecenie, które ma nas cofnąć do lat 30. XX w. Postępu nie da się skutecznie wdrożyć bez uzyskania akceptacji społeczeństwa. I w mechanizmach systemu demokratycznego zawarta jest technologia przekonywania aktywnej części społeczeństwa o korzyściach płynących ze zmiany. System otwartej demokracji liberalnej jest jednak demontowany w ostatnich 3 latach zapewne w myśl zasady: jeden naród, jedna partia i jeden wódz. To swoisty test na dojrzałość Polaków i sprawdzenie, czy sobie pozwolą na "zwęgrzenie". Aż mi wstyd przypominać, że główną przeszkodą przyspieszenia rozwoju Polski jest wciąż utrzymujące się zacofanie cywilizacyjne (i nie chodzi tu o zacofanie technologiczne), które jest silnie betonowane przez ludową wersję rodzimego katolicyzmu. I mam wrażenie, że to nie elity warszawskie czy rzeszowskie przeszkadzają Podkarpaciu w rozwoju, a rządzący populiści Kaczyńskiego, którzy "upodobali sobie" ten region.
Autor: Jasimban  Dodano: 02-01-2019
Arminius - wywodzeie się - klaio
>Prezydent Rzeszowa nie jest kojarzony z lewicą. Owszem, wyszedł z niej, >bo jako inżynier zapisał się do PZPR by awansować, ale ideologiem nigdy >nie był.


Tak właśnie napisałem - patrz niżej. Podobnie - nota bene - jest w Krakowie.


"Ale przecież za ten sukces odpowiada wieloletni prezydent Rzeszowa, wywodzący się z lewicy i nie mający nis wspólnego z PiS."
Autor: Arminius  Dodano: 02-01-2019
kobieta - Podniecona wojna twarz lewicowych-liberalow  0 na 2
Histeryczne reakcje liberalȯw, gdy prezydent kończy wojnę
Chyba wszyscy przezylismy wielki szok, kiedy D.Trump niespodziewanie oglosil, ze wycofa sily USA z Syrii i zmniejszy o polowe ilośċ żolnierzy w Afganistanie. Prezydent wyjasnil, ze Syria i jej sojusznicy sami moga dokonczyc robote teraz, gdy IS jest prawie pokonana.

Nagle, nienawidzacy Trumpa, którzy przez dwa lata tłumaczyłi nam, że prezydent jest niebezpieczny, ponieważ miał nas wciągnąć w wojnę, a teraz ostrzega, że jest niebezpieczeństwo, że wyciąga swiat z wojny. To ci sami ludzie, którzy skarżyli się na historyczne wysiłki Trumpa, aby przybliżyć nas do pokoju z Koreą Północną.

Było to z odrobiną obłudy, że zwolennicy "nigdy-Trump" z ruchu oporu zareagowali na ogłoszenie prezydenta. Wielu z zawodowców i polityków, którzy zaatakowali wojenną przygodę George'a W. Busha, a następnie wyciszyło wojnę Obamy, teraz atakuje Trumpa, ponieważ faktycznie podejmuje działania, by zakończyć niektóre wojny. Histeryczna reakcje liberalȯw pokazuje tylko, że ludzie, którzy zyja chlebem z polityki i wojskowego kompleksu przemysłowego, rzadko mają jakiekolwiek prawdziwe zasady.
Autor: kobieta  Dodano: 02-01-2019
kobieta - Nie mam wiedzy o Podkarpaciu, dlatego..  0 na 2
USA - kolory polityczne te same.

Neokonserwatysta, senator Lindsey Grahams przez cały czas nie sprzeciwiał się prezydentom naruszającym konstytucję, by rozpocząć wojnę w innych krajach bez zgody Kongresu. Nie może jednak tolerować tego, że prezydent podąża za konstytucją i zabiera wojska amerykańskie z wojny, które powinny były trzymane z daleka od początku. Teraz senator grozi próbą anulowania decyzji Trumpa przy pomocy przesłuchań kongresowych.
Neokonserwatyści należą do najsilniejszych zwolenników idei, że prezydent jako "ujednolicona władza wykonawcza" nie powinien być ograniczany przez konstytucję, jeśli chodzi o rozpoczęcie wojny. Kiedy prezydent nagle wykorzystuje swą prawdziwą konstytucjonalną moc do wycofywania żołnierzy ze strefy działań wojennych, neokonserwatysci zadaja, zeby Kongres podjal decyzje "oslabienia" prezydenta.
Mylą się w obu przypadkach. Prezydent ma konstytucyjne prawo do przemieszczania i wycofywania wojsk amerykańskich. Kongres ma władzę i obowiązek ogłaszania wojny i zakończenia wojny poprzez wycofanie finansowania.
Autor: kobieta  Dodano: 02-01-2019
kobieta - Przeslanie dla Zachodu, nic na sile   1 na 1
Establishment w Waszyngtonie - szczególnie lewicowi liberalowie i neokonserwatyści - narzekaja, że Trump posunął się za daleko, zabierając amerykańskie siły z tych dwóch stref wojennych. „Nie zgadzam się z nimi. Uważam, że przesłanie prezydenta Trumpa to dobry początek”. Amerykanie są zmęczeni byciem światowymi policjantami. Stany Zjednoczone "nie tracą wpływu", powstrzymując się od angażowania w konflikty z dala. „Tracimy wpływ, wydając więcej pieniędzy na wojsko, niż większość reszty świata razem, i inwestując w rzeczy, z którymi nie mamy nic wspólnego. Stracimy znacznie większy wpływ, gdy szalone marnotrawstwo tych ludzi doprowadzi nas do bankructwa. Czy tego właśnie chcą?”.
Autor: kobieta  Dodano: 02-01-2019
kobieta - Rotacja i zmiany...  0 na 2
Powinniśmy zwrócić uwagę na dziką reakcję Waszyngtonu na ogłoszenie Trumpa. Specjalne "interesy" nie chcą widzieć pokoju, ponieważ stały się tak bogate dzieki wojnie. W Europie Centralnej najbogatszymi ludzmi zostali eksperci od transformacji. Tymczasem klasa średnia ubożeje i wszyscy jesteśmy mniej bezpieczni. Miejmy nadzieję, że D. Trump nadal będzie podejmował kroki, aby przywrócić zrozumienie polityki zagranicznej. "Z pewnością sprawi, że Stany Zjednoczone znów będą niesamowite". Liberalowie-lewicowi nie sa tacy swieci za jakich sie uwazaja, dobrze o tym pamietac. W Polsce tez bedzie dobrze, jak nie bedzie zlodziei.

Kolumna została pierwotnie opublikowana w języku angielskim przez Instytut Rona Paula.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 02-01-2019
Kazikazik
W 2011 Obama wycofał z Iraku ponad 140 tys. amerykańskich żołnierzy. W latach 2013-2014 w Iraku tworzy się państwo islamskie, które zdobywa tereny i w Iraku i w Syrii. W 2015 upada Aleppo i rozpoczyna się wielki exodus uchodźców do Europy.

Niezawsze wycofanie wojsk równa się pokój.

Przy okazji, skoro mówimy o Ameryce pod tematem dotyczącym Podkarpacia, bezrobocie w USA spada już od 2011 czyli dokładnie rok po objęciu urzędu przez Obamę. Dynamika spadku wyhamowała w latach 2015-2016. To tak gwoli ścisłości, bo ktoś tutaj napisał, ze to zasługa Trumpa. Żeby było jasne, obydwaj prezydenci są mi obojętni. Nie oceniam ich na zasadzie, że jeden to tylko samo zło, a drugi tylko samo dobro.

P.s. Szkoda, ze na Racjonaliscie jest coraz więcej tematów politycznych.
Autor: Kazikazik  Dodano: 03-01-2019
skorpion13 - Kazikkazik@
,,Nie zawsze wycofanie wojsk równa się pokój.''
Jasne. Zwykle lepsze jest nie rozpoczynanie wojny pod fałszywą flagą...To znacznie lepiej służy pokojowi.A wycofanie wojsk?No cóż po II WŚ również był problem z grasującymi wszędzie gangami zdemobilizowanych wojaków, jednak istniały sprawne rządy, które w krótkim czasie zaprowadziły porządek.W Iraku - nie ma sprawnego rządu, a jedynie skorumpowany. Niby oba słowa zaczynają się na ,,S'' - jednak nie są synonimami.</div>I jeszcze jedna uwaga - co ma wspólnego wojna w Iraku z... PODKARPACIEM?
</div>
Autor: skorpion13  Dodano: 03-01-2019
kobieta - Do nienawidzących D. Trumpa  -2 na 2
4 styczen 2019

”Fantastyczna” gospodarka USA

Zamiast 176 000 miejsc pracy - co było oczekiwaną liczbą - zatrudnienie w USA wzrosło w grudniu o 312 000 nowych miejsc pracy. W tym samym czasie płace i konsumpcja rosną.

Ogólnie, płace w USA wzrosły o 3,2 procent w 2018 roku, a zatrudnienie o 220 000 miejsc pracy miesięcznie.

Jeśli wszystko dobrze się układa w Stanach Zjednoczonych, to zwykle idzie dobrze w przypadku Chin i Europy, a także w Polsce, i mam nadzieje w Szwecji.

Polityka tego rządu w dalszym ciągu przyniesie sukcesy w Polsce.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 04-01-2019
Jasimban - Trump to Podkarpacie, ciemnogród..
Czy nie ma innego wątku żeby wychwalać Trumpa? Może należy napisać jakiś mały felietonik o USA i tam ładować te komentarze? To nie Trump jest katastrofą dla Amerykanów ale brak zmian w dwupartyjnym układzie politycznym, brak rewolucji społecznej w historii tego kraju i tym samym brak "świeżego powietrza" w umysłach ludzi. Stabilizacja jest dobra ale zbyt długa stabilizacja zaczyna wymagać naftaliny, potpourri, świec zapachowych i ogólnie gadżeciarstwa, że tak obrazowo to opiszę. Im mniej świeżej morskiej bryzy, tym bardziej "nieświeża atmosfera". Czy to miałaby być jedyna analogia do Podkarpacia?
Autor: Jasimban  Dodano: 05-01-2019
kobieta - God morning, Mr Celecrin!
What is the real solution in Syria or in Podkarpacie?

Bye-Bye Mr Celecrin
Autor: kobieta  Dodano: 06-01-2019
Jasimban - Czy leci z wami pilot?
Houston do racjonalista.pl :):):)
Autor: Jasimban  Dodano: 06-01-2019
kobieta - Faktycznie, ciemnosci widze…
To, co sie dzieje w USA, predzej czy pozniej dotyka rowniez Polski i innych wymiarow swiata. Wybor Trampa pokazal, ze wyborcy maja dosc globalistow i skorumpowanych oligarchow i politykow. Histerie globalistow, gdy stracila Hillary, nalezy porownac z cyrkiem opozycji w “pewnym kraju”.

Czego mozemy nauczyc sie od Trumpa? Amerykanie odzyskali zaufanie w walce z masowa imigracja. Nastepna generacja “trumpistow", bedzie czula sie pewnie przy sterach wladzy. “Klasa samozwancza sprowadza USA na krawedz rewolucji”- w Europie widzimy to samo zjawisko.
Trump-makiawelista, osoba bez lewicowo-liberalnych zludzen, co do tego jak dziala polityka. Obserwujac jego polityke, uczymy sie podazac za tym, w jaki sposob klasa wyzsza mysli i pracuje, czyli zarzadzania takze swoja praca, dzialaniem, zyciem itp.
Demokracja liberalna w sensie wladzy staje sie pustym slowem. Zalozenia i strategie liberalow powoduja, ze oni mysla i mowia ciagle o tym samym, co jest nudne i ludzie maja tego dosc. cd.
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2019
kobieta - Nowa klasa obecnego, "naszego" swiata
Wniosek: Nowa klasa wyzsza jest niezwykle samowystarczalna, czuje odpowiedzialnosc za swoja spolecznosc, nie pogardza zwyklymi ludzmi, wierzeniami spoleczenstwa, a wiec kroczy inna sciezka niz lewicowi liberalowie. Spoleczenstwo w takiej demokracji czuje sie obywatelami swiata, jednoczesnie ma plan odwetu, jesli kraj mialby sie rozpasc. Nowa klasa to merytokraci calkowicie przekonani, ze maja swoje przywileje, poniewaz zasluguja na nie. Sa demokratami sluchajacymi ludzi i sukcesywnie daza do eliminacji trudnosci socialnych, zwiazanych z trudami zycia.
Nowa klasa moze miec elementy zarowno z klasycznej lewicy, jak i klasycznej prawicy, te najlepsze – pisalam kiedys o tym.

Lewica-liberalna w praktyce walczy przeciwko klasie sredniej, poprzez masowa imigracje, anty-bialy rasizm i inne. Niekompetetni i nielojalni politycy ”elit”, donosza i niszcza spoleczenstwo za pomoca strategii destrukcji. Negatywnym zjawiskiem jest scisla wspolpraca z oligarchami i zakladanie sieci firm np w Azji, tak aby ”swoi” pracownicy probowali odebrac sobie zycie, lub emigrowac za chlebem. cd.
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2019
kobieta - Stara lewica-nowa lewica
”Stara” lewica zajmowala sie smieceniem, ”nowa” lewica jest przywiazana do klimatu i pozwala miastom i rzekom byc brudnymi.

Nowa lewica przyjmuje imigrantow, ale dla siebie wybiera obszary mieszkalne bez nich. Jesli stara lewica byla pacyfistyczna, nowa lewica-liberalna ma optymistyczne podejscie do tego, co moga osiagnac maty bombowe w innych krajach, wojna domowa tez dla nich niestraszna.

Problem imigracyjny, takze ten nielegalny dla lewicy liberalnej nie istnieje, wiec zadne prawo imigracyjne nie jest potrzebne. Nielegalna imigracja obniza place o tym sie nie mowi.

Krytyka imigracyjna zniknela, ”importuje sie mase” najpierw rozpoczynajac wojny w ich krajach, czym zwykli ludzie nie sa zainteresowani, nie sa w kazdym razie swiadomi tego.

Nowa lewica-liberalna atakuje wolnosc slowa, w zamian uzywajac ”roznorodnosci”, aby rozproszyc i podzielic ludzi, odebrac im wszelka tozsamosc i ich tradycje. cd.
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2019
kobieta - "Przyszlosc" powoli sie wylania
Wszystkie te dzialana stwarzaja bezposrednio niebezpieczna sytuacje, co moze doprowadzic do upadku demokracji ”ludu”, lub innego typu chaosu.

Prosze pomyslec o ptakach wlatujacych w turbiny wiatrowe, my ludzie tez jestesmy zagrozeni, bo liberalowie pogarszaja jakosc naszego zycia i ciagle nas czyms strasza, to przerazajace. Musimy przeciwstawic sie zdradzie demokracji ludu, zdradzie narodow.

Lubie czytac artykuly o rozwoju Chin. Co prawda chinskosc uwaza sie za synonim kultury. Obecnie jest to najbardziej dynamiczny gospodarczo region swiata. D. Trump czerpie (po czesci) przetestowane idee chinskie i wprowadza je u siebie. W Europie, gdzie Niemcy daza do pelnej hegemonii nad Europa wydaje sie to niemozliwe. Miejmy nadzieje, ze znajda sie politycy, ktorzy posadza Niemcow na ich miejscu, zeby proces rozwojowy byl calkowicie wolny.

P.S. Czytenik “Ptaszek”, "Jasimban" i "inni", mowie do Was - uczcie sie (nie zajmucie sie mna, wasze minusy to tylko podmuch wiatru), bo jeszcze malo wiecie. Na fR pisze Mr "quick", temat: Nowa zimna wojna a bezpieczenstwo Polski. Wlaczcie sie w dyskusje, to dobra szansa, zeby wykazac sie wiedza.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2019
Psyklok
Akurat alkoholizm to choroba i położenie geograficzne raczej nie ma tu wiele do rzeczy.W Szwecji jest duży alkoholizm, a to nie jest biedny kraj.
Autor: Psyklok  Dodano: 08-01-2019
kobieta - Dzisiejsze media pisza...
Dzisiaj w prasie bylo kilka artykulow o Polsce, ktore mnie nawet troche rozsmieszyly, oprocz tego, dosc dobrze wpisuja sie w tutejszy klimat.

"Zydowscy globalisci"-znaczy sie wg mnie lewica-liberalna, wsciekaja sie przeciwko prawicowemu rzadowi, narodowcom, patriotom, wyznawcom wiary itp-napisano.

Nie potrwa dlugo, nim odkryja wzrokiem badaczy to, co im sie w Polsce nie podoba i od razu bombarduja slowami: antysemityzm, homofobia, ksenofobia, nacjonalizm, rasizm, nazizm, faszyzm, bolszewizm, prymitywizm itp- napisano.

To bylo m.in. w kontekscie wyboru p. A. Andruszkiewicza (Polowanie na czarownice) i wizyty p. Salviniego. Szwedzi tez planuja wybrac mlodego ministra z partii Szwedzkich Demokratow, i maja zamiar zaprosic panow: Kurza i Salviniego. Premier prawicowego rzadu Norwegii czesto byla z wizyta w Szwecji i za kazdym razem mowila, ze dla niej kierunkowzkazem jest polityka USA.

Przeczytalam tez dlugi artykul na temat niezadowolenia niemieckich politykow z polityki UE. Jesli nie bedzie reform, moze dojsc do wystapienie Niemiec z UE. Mysle, ze "zolte kamizelki" uaktywnia sie wkrotce w wymiarze germanskim. Wspolczuje spoleczenstwu w Polsce. Po prostu horror.

P.S. Salvini to wielkiego formatu polityk, dlatego opozycja z korzeniami w komunizmie drzy ze strachu.
Autor: kobieta  Dodano: 09-01-2019
kobieta - "Okragly stol" w Szwecji
Artykul-liderka Center, uczennica mistrza Sorosa - otrzymala jego wyroznienia, uwaza go za najwspanialszego czlowieka swiata. To jej zasluga, ze tak sie stalo, jak sie stalo.

www.friatider.s(*)-fram-l-fven-som-statsminister

Socjaldemokraci-Stefan Löfven, poczynili kilka ustepstw w kierunku polityki center-liberalnej: ochrona zatrudnienia, regulacje najemcow, niektore podatki. Sa to wazne zasady, ktore bezposrednio wplywaja na codzienne zycie milionow ludzi i kontroluja relacje wladzy w spoleczenstwie.

Teraz wazne jest jak zareaguje spoleczenstwo i Jimmie Åkesson - SD z wyborcami.

Ostatnio mowiono o nowych wyborach w kwietniu, ktore mialy kosztowac 346 milj. Nowe wybory wygralby J. Åkesson – prawica antyimigrandzka.

Były premier Göran Persson (S) uważa, ze porozumienie między S, MP, C i L, “to brednie". Wcześniej powiedział, że wierzy, że Ulf Kristersson M (umiarkowana prawica) ma nową szansę na sformowanie rządu i że zostanie przyjęty. Tym bardziej, ze MP (zieloni) i L (liberalowie) byli pod poprzeczka parlamentarna.

Szwedzcy demokraci zmieniliby Szwecję, spolecznstwo w dalszym ciagu na to czeka.

Löfven jeszcze nie zostal premierem, a juz podal do wiadomosci, ze kraj wezmie 5 000 imigrantow.
Autor: kobieta  Dodano: 11-01-2019
kobieta - Nie wiem co bedzie dalej...
Dzisiejsze gazety pisza, ze Orban przewiduje Europę podzieloną na dwie cywilizacje. ... Węgierski premier powiedział że w UE będą "dwie cywilizacje" - "mieszana chrześcijańsko muzułmanska na Zachodzie i tradycyjna cywilizacja w Europie Środkowej". Moze tak bedzie jak on mowi, a moze beda europejskie panstwa muzulmanskie i europejskie panstwa chrzescijanskie. A na koniec beda tylko panstwa muzulmanskie. Tak, wiem to z doswiadczenia, z zycia.

Teraz gram na pianinie i jestem spokojna.

Pozdrawiam

P.S. Kazde panstwo musi w miare mozliwosci zajac sie biurokratami unijnymi, przeciwstawic sie samozwanczej liberalnej arystokracji, walczyc o zalozenia ojcow, zalozycieli systemu politycznego UE. Nie oddac suwerennosci!
Autor: kobieta  Dodano: 11-01-2019
kobieta - Refleksje, sojusz M i KD zamkniety rozdzial
Przywódca socjaldemokratów, S.Löfven, jest dzisiaj usatysfakcjonowany. Dyskusje, które odbyły się między socjaldemokratami, Partią Centrum, Liberałami i Partią Zielonych, zaowocowały projektem porozumienia dotyczącego przejęcia odpowiedzialności za Szwecję-mówi Stefan Löfven w komentarzu. Jeszcze trzeba porozmawiać z rzecznikiem w poniedziałek.

Zdrada sojuszu przez liderke Center, powrot Löfvena, wywolaly w mediach stan wrzenia.

Fakt, że Szwecja przez ostatnie cztery lata, w czasie jego panowania, charakteryzowała się niezmiernie wysoką i kosztowna imigracją, rekordową liczbą strzelaniny i morderstw, kradziezy, gwałtów–w tym dzieci i nauczycielek, najmniejsza iloscia miejsc opieki z krajow OECD, bezgranicznym bezrobociem wśród imigrantów, ataków granatów, masowych pożarów podobnych do dzialan partyzantów, masy spalonych samochodow itp. To nic wg. niego. Zadnych refleksji. Powinien sie zastanowić – pisza media.
Jeszcze więcej imigracji, poprzez przywrócenie zgody laczenia rodzin – znaczy dla niego, to samo co "przejęcie władzy" i poprowadzenie Szwecji "do przodu".

Ugoda, jeśli nie zostanie rzekomo zatrzymana w jakikolwiek sposób, oznacza, że socjaldemokraci i partia zielona będą nadal rządzić krajem do 2022 r. Centrum będzie wchodzić w "opozycję".
Autor: kobieta  Dodano: 11-01-2019

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365