Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.016.136 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3995 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
(..) naczelna zasada polityczna, którą rekomenduję, głosi, że powinniśmy spokojnie i konsekwentnie edukować ludzi na całym świecie tak, by dokonywane przez nich wybory życiowe naprawdę opierały się na wiedzy.

Dodaj swój komentarz…
hyperion - @Podkuszenie
Nigdy nie myślałem o kierunku austrijackim, bo ważniejszy jest kierunek NRD, ale dobra, bierzmy tą Austrię (przynajmniej będzie granica ze Szwajcarią) i szybko skupmy się na byłych Słowiańskich Ziemiach na zadchodzie i na dzielniu Teutonów.
Autor: hyperion  Dodano: 18-03-2019
Reklama
DyktaFon - :)   1 na 1
Jak z artykułu wynoszę, to ta "polska żywność" tam jest tak samo polska, jak niemiecka jest ta udająca niemiecką w naszych marketach :) Dziś wszystko jest tak wymieszane, że praktycznie możemy mówić (a i to nie zawsze), że jest to żywność europejska :) A już całkowitą pewność możemy mieć, mówiąc, że jest to żywność ziemska :) Choć już nie długo, bo sputniki latają...
Autor: DyktaFon  Dodano: 18-03-2019
Jan Rylew
Polską żywność można kupić także w Niemczech w takich sklepach jak Kaufland czy Edeka. Z półek szybko znikają takie wyroby jak Kiełbasa Żywiecka, Ptasie Mleczko, Żurek. Polskie alkohole, piwo czy wódka są nieco droższe niż niemieckie. Wzrost polskiego eksportu widać na półkach za granicą.
Autor: Jan Rylew  Dodano: 19-03-2019
Koraszewski   3 na 3
Był taki czas, kiedy Mariusza interesował świat i Polska w kontekście świata. Teraz zajmuje się ważnym pytaniem, czy świat dostrzega polską kiełbase. Trochę smutne. Widziałem juz takie przemiany, ale nie pamiętam przypadków otrząśnięcia się.
Autor: Koraszewski  Dodano: 19-03-2019
Mariusz Agnosiewicz - odp.
Andrzej, polecam skomentowanie mojego poprzedniego tekstu, o hormezie. Kiełbasa to detal, a diabeł jak wiadomo tkwi właśnie w detalach.
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 19-03-2019
Psyklok
Ale rewelacja jakaś kiełbasa i polski ser w niemieckim sklepie.No i co z tego? Nasza żywność jest od dawna lubiana w Niemczech
Autor: Psyklok  Dodano: 20-03-2019
kobieta - Redaktor wybrał najlepszy kierunek  0 na 2
Holenderski "Donald Trump" zdobywa największą liczbę w holenderskich wyborach regionalnych.
Nowo utworzona partia idzie od zera do stu w ciągu zaledwie dwóch lat. „Jesteśmy w środku pozostałości tego, co kiedyś było największą i najpiękniejszą cywilizacją, jaką świat kiedykolwiek znał”, powiedzial.
Thierry Baudet, 36-letni lider partii FvD, nazywany „holenderskim Donaldem Trumpem”, uważa, że wynik wyborów jest ciosem w obliczu arogancji elit. W Polsce bedzie taka sama sytuacja.

Thierry Baudet znany jest również ze swojego sceptycyzmu wobec niepokojącego klimatu.

Tutaj, Chrześcijańskich Demokratów atakuje rzad lewicowo liberalny, od czasu otwarcia partii w czwartek na rozmowy ze szwedzkimi demokratami: „Poziom konfliktu w szwedzkiej polityce musi zostać obniżony”, rozpoczynamy rozmowy ze szwedzkimi demokratami-powiedziala w TV liderka.

„W pustce, która pojawiła się po Sojuszu, my, Chrześcijańscy Demokraci, byliśmy zmuszeni myśleć nowymi ścieżkami”-pisze i wskazuje liderka.

Między innymi zostało to odniesione do neonazizmu i Hitlera.
Premier Stefan Löfven wyciaga z Biblii, cytaty samego Syna Bożego, Jezusa i wali nimi w Chrzescijanskich Demokratow.

P.S. W niemieckich sklepach nic nie kupuje. Moze teraz kupie cos polskiego.
Autor: kobieta  Dodano: 22-03-2019
pawel_wr - Droga : Koboieta !   1 na 3
Jaki jest związek z ekspansją na rynki niemieckie polskiej żywności z Twoimi nonsensownymi
i paranoidalnymi wynurzeniami ?
Czy Ty jesteś trzeźwa , jak zasiadasz do komputera ?

Zastanów się , co piszesz . . . . .
Autor: pawel_wr  Dodano: 22-03-2019
Psyklok
Moja partnerka kiedyś pracowała w restauracji , gdzie stołowali się turyści z Niemiec. Byli zachwyceni polskim jedzeniem i bardzo im smakowało. Także to już zjawisko od dawna istniejące.To, że polskie wyroby mają rosyjskie nazwy wynika chyba z tego, że wielu ludzi na Zachodzie nie zna geografii Europy Wschodniej i myślą, że Niemcy graniczą z Rosją. Polska to dla nich jakaś republika Rosji.Poważnie, już nieraz to słyszałem.
Autor: Psyklok  Dodano: 23-03-2019
kobieta - Dziennikarze PP (Polityczna Poprawnosc),   1 na 1
ksztaltuja rzeczywistosc dla opozycji w Polsce – ”Niebezpieczny monolit”. Ty Pawełku pewnie reprezentujesz te niebezpieczne media, bo myslisz tylko o tym , co decyduja opozycyjni dziennikarze.
Dziennikarze PP nie dostrzegaja wymiaru poza wewnetrznym horyzontem, nie akceptuja, ze istnieja systemy wartosci, dlatego cechuje ich agresja, cwaniactwo, i dazenie do wladzy. Na szczescie spoleczenstwo polskie jest madre i nikt nie zrobi im wody z mȯzgu.

Jestem trzeźwa, bo nie pije alkoholu. Nie jestem tez feministka – feminizmem zachwycalam sie krȯtko, gdy podjelam ponowne studia na uniwersytecie. Genderowa wiedza gdzies sie z mojej glowy ulotnila, nareszcie zaczelam korzystac z klasycznej bazy wiedzy, ktora sluzy mi do zrozumienia obecnego swiata. Zawdzieczam te wiedze moim wielkiego formatu profesorom.

Zreszta, mezczyzni dosc dawno podzielili sie wladza z kobietami, tylko, w Polsce jeszcze to nie dotarlo do swiadomosci spolecznej.

P.S. Teraz idz do Lidla, kup sobie kilogram kielbasy, zjedz i pomysl o ekspansji polskiej zywnosci. Pamietaj tez ”ze kielbasa to detal”.
Autor: kobieta  Dodano: 24-03-2019
klawik - podatki   1 na 1
Mam gdzieś skąd jest kupowany przeze mnie towar. Jakość do ceny i oczywiście przede wszystkim PODATKI realnie płacone w Polsce.To mnie interesuje jako konsumenta. Biedra ma około 3 tys. sklepów a płaci ok. 300 mln podatków. 100 tyś na za wielkopowierzchniowy sklep za rok. A jest to sieć, która płaci najwięcej. O czym Mariusz ty tu piszesz?
Autor: klawik  Dodano: 24-03-2019
Psyklok   2 na 4
Klawik ma rację. Mi to też obojętne skąd jest żywność. Jak jest dobra i przystępna cena.Już dawno upadł mit o najlepszej polskiej żywności i polskiej kuchni. Są lepsze rzeczy do jedzenia na świecie niż schabowy i ziemniaki.
Autor: Psyklok  Dodano: 25-03-2019
schlawiner
Friedrich Engels, niewątpliwie racjonalista, był też sprawny szachermacher (w jidysz "ssojcher mojcher"), ale o handlu nie paplał.
Autor: schlawiner  Dodano: 25-03-2019
Psyklok
Mięso jest produkowane w Polsce, wysyłane do np. Kanady, tam pakowane jako kanadyjskie i wysyłane w świat i tak jest pewnie z połową żywności światowej.Nie wiemy skąd to naprawdę pochodzi.
Autor: Psyklok  Dodano: 02-04-2019
adolf kot - polska grochówka
Najlepsza i tak jest polska grochówka o czym przekonał się niejaki Stefan N., śmiało można odstawić niebieskie tabletki
Autor: adolf kot  Dodano: 02-05-2019
cmos   1 na 1
@autor</div>Ale słownik naprawdę nie gryzie, i warto przeczytać nie tylko pierwsze znaczenie słowa - "Art" w tym kontekście to nie jest "sztuka" tylko "rodzaj" albo "sposób"."Russische Art" to nie jest "sztuka rosyjska" (znaczy też jest, ale nie w tej sytuacji"), tylko "na sposób rosyjski".</div>
Autor: cmos  Dodano: 18-06-2019

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365