Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
154.533.283 wizyty
Ponad 1061 autorów napisało dla nas 7299 tekstów. Zajęłyby one 28800 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Co z Brexitem?
będzie drugie referendum
będzie początkiem końca UE
zyska na nim Wielka Brytania
ostatecznie wzmocni UE
dużo hałasu o nic
  

Oddano 2920 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Napatrzył się i wciąż nie mógł zrozumieć - co za fatum wisi nad tym nieszczęsnym krajem, co za przekleństwo, że jeśli nawet pojawiał się tu ktoś porządny, to albo zaraz znikał nie wiedzieć gdzie, albo po fakcie okazywał się zupełnie inny i tak czy owak do wyboru zostawali tylko kretyni i złodzieje, świnie i dupy wołowe, cynicy i nieudacznicy - i proszę, wybieraj, chciałeś wolności, chciałeś demokracji..

Dodaj swój komentarz…
hyperion - @Podkuszenie
Nigdy nie myślałem o kierunku austrijackim, bo ważniejszy jest kierunek NRD, ale dobra, bierzmy tą Austrię (przynajmniej będzie granica ze Szwajcarią) i szybko skupmy się na byłych Słowiańskich Ziemiach na zadchodzie i na dzielniu Teutonów.
Autor: hyperion  Dodano: 18-03-2019
Reklama
DyktaFon - :)
Jak z artykułu wynoszę, to ta "polska żywność" tam jest tak samo polska, jak niemiecka jest ta udająca niemiecką w naszych marketach :) Dziś wszystko jest tak wymieszane, że praktycznie możemy mówić (a i to nie zawsze), że jest to żywność europejska :) A już całkowitą pewność możemy mieć, mówiąc, że jest to żywność ziemska :) Choć już nie długo, bo sputniki latają...
Autor: DyktaFon  Dodano: 18-03-2019
Jan Rylew
Polską żywność można kupić także w Niemczech w takich sklepach jak Kaufland czy Edeka. Z półek szybko znikają takie wyroby jak Kiełbasa Żywiecka, Ptasie Mleczko, Żurek. Polskie alkohole, piwo czy wódka są nieco droższe niż niemieckie. Wzrost polskiego eksportu widać na półkach za granicą.
Autor: Jan Rylew  Dodano: 19-03-2019
Koraszewski   3 na 3
Był taki czas, kiedy Mariusza interesował świat i Polska w kontekście świata. Teraz zajmuje się ważnym pytaniem, czy świat dostrzega polską kiełbase. Trochę smutne. Widziałem juz takie przemiany, ale nie pamiętam przypadków otrząśnięcia się.
Autor: Koraszewski  Dodano: 19-03-2019
Mariusz Agnosiewicz - odp.
Andrzej, polecam skomentowanie mojego poprzedniego tekstu, o hormezie. Kiełbasa to detal, a diabeł jak wiadomo tkwi właśnie w detalach.
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 19-03-2019
Psyklok
Ale rewelacja jakaś kiełbasa i polski ser w niemieckim sklepie.No i co z tego? Nasza żywność jest od dawna lubiana w Niemczech
Autor: Psyklok  Dodano: 20-03-2019
kobieta - Redaktor wybrał najlepszy kierunek  0 na 2
Holenderski "Donald Trump" zdobywa największą liczbę w holenderskich wyborach regionalnych.
Nowo utworzona partia idzie od zera do stu w ciągu zaledwie dwóch lat. „Jesteśmy w środku pozostałości tego, co kiedyś było największą i najpiękniejszą cywilizacją, jaką świat kiedykolwiek znał”, powiedzial.
Thierry Baudet, 36-letni lider partii FvD, nazywany „holenderskim Donaldem Trumpem”, uważa, że wynik wyborów jest ciosem w obliczu arogancji elit. W Polsce bedzie taka sama sytuacja.

Thierry Baudet znany jest również ze swojego sceptycyzmu wobec niepokojącego klimatu.

Tutaj, Chrześcijańskich Demokratów atakuje rzad lewicowo liberalny, od czasu otwarcia partii w czwartek na rozmowy ze szwedzkimi demokratami: „Poziom konfliktu w szwedzkiej polityce musi zostać obniżony”, rozpoczynamy rozmowy ze szwedzkimi demokratami-powiedziala w TV liderka.

„W pustce, która pojawiła się po Sojuszu, my, Chrześcijańscy Demokraci, byliśmy zmuszeni myśleć nowymi ścieżkami”-pisze i wskazuje liderka.

Między innymi zostało to odniesione do neonazizmu i Hitlera.
Premier Stefan Löfven wyciaga z Biblii, cytaty samego Syna Bożego, Jezusa i wali nimi w Chrzescijanskich Demokratow.

P.S. W niemieckich sklepach nic nie kupuje. Moze teraz kupie cos polskiego.
Autor: kobieta  Dodano: 22-03-2019
pawel_wr - Droga : Koboieta !  0 na 2
Jaki jest związek z ekspansją na rynki niemieckie polskiej żywności z Twoimi nonsensownymi
i paranoidalnymi wynurzeniami ?
Czy Ty jesteś trzeźwa , jak zasiadasz do komputera ?

Zastanów się , co piszesz . . . . .
Autor: pawel_wr  Dodano: 22-03-2019
Psyklok
Moja partnerka kiedyś pracowała w restauracji , gdzie stołowali się turyści z Niemiec. Byli zachwyceni polskim jedzeniem i bardzo im smakowało. Także to już zjawisko od dawna istniejące.To, że polskie wyroby mają rosyjskie nazwy wynika chyba z tego, że wielu ludzi na Zachodzie nie zna geografii Europy Wschodniej i myślą, że Niemcy graniczą z Rosją. Polska to dla nich jakaś republika Rosji.Poważnie, już nieraz to słyszałem.
Autor: Psyklok  Dodano: 23-03-2019
kobieta - Dziennikarze PP (Polityczna Poprawnosc),   1 na 1
ksztaltuja rzeczywistosc dla opozycji w Polsce – ”Niebezpieczny monolit”. Ty Pawełku pewnie reprezentujesz te niebezpieczne media, bo myslisz tylko o tym , co decyduja opozycyjni dziennikarze.
Dziennikarze PP nie dostrzegaja wymiaru poza wewnetrznym horyzontem, nie akceptuja, ze istnieja systemy wartosci, dlatego cechuje ich agresja, cwaniactwo, i dazenie do wladzy. Na szczescie spoleczenstwo polskie jest madre i nikt nie zrobi im wody z mȯzgu.

Jestem trzeźwa, bo nie pije alkoholu. Nie jestem tez feministka – feminizmem zachwycalam sie krȯtko, gdy podjelam ponowne studia na uniwersytecie. Genderowa wiedza gdzies sie z mojej glowy ulotnila, nareszcie zaczelam korzystac z klasycznej bazy wiedzy, ktora sluzy mi do zrozumienia obecnego swiata. Zawdzieczam te wiedze moim wielkiego formatu profesorom.

Zreszta, mezczyzni dosc dawno podzielili sie wladza z kobietami, tylko, w Polsce jeszcze to nie dotarlo do swiadomosci spolecznej.

P.S. Teraz idz do Lidla, kup sobie kilogram kielbasy, zjedz i pomysl o ekspansji polskiej zywnosci. Pamietaj tez ”ze kielbasa to detal”.
Autor: kobieta  Dodano: 24-03-2019
klawik - podatki
Mam gdzieś skąd jest kupowany przeze mnie towar. Jakość do ceny i oczywiście przede wszystkim PODATKI realnie płacone w Polsce.To mnie interesuje jako konsumenta. Biedra ma około 3 tys. sklepów a płaci ok. 300 mln podatków. 100 tyś na za wielkopowierzchniowy sklep za rok. A jest to sieć, która płaci najwięcej. O czym Mariusz ty tu piszesz?
Autor: klawik  Dodano: 24-03-2019
Psyklok   1 na 3
Klawik ma rację. Mi to też obojętne skąd jest żywność. Jak jest dobra i przystępna cena.Już dawno upadł mit o najlepszej polskiej żywności i polskiej kuchni. Są lepsze rzeczy do jedzenia na świecie niż schabowy i ziemniaki.
Autor: Psyklok  Dodano: 25-03-2019
schlawiner
Friedrich Engels, niewątpliwie racjonalista, był też sprawny szachermacher (w jidysz "ssojcher mojcher"), ale o handlu nie paplał.
Autor: schlawiner  Dodano: 25-03-2019
Psyklok
Mięso jest produkowane w Polsce, wysyłane do np. Kanady, tam pakowane jako kanadyjskie i wysyłane w świat i tak jest pewnie z połową żywności światowej.Nie wiemy skąd to naprawdę pochodzi.
Autor: Psyklok  Dodano: 02-04-2019
adolf kot - polska grochówka
Najlepsza i tak jest polska grochówka o czym przekonał się niejaki Stefan N., śmiało można odstawić niebieskie tabletki
Autor: adolf kot  Dodano: 02-05-2019

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365