Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
153.426.403 wizyty
Ponad 1061 autorów napisało dla nas 7297 tekstów. Zajęłyby one 28797 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Co z Brexitem?
będzie drugie referendum
będzie początkiem końca UE
zyska na nim Wielka Brytania
ostatecznie wzmocni UE
dużo hałasu o nic
  

Oddano 2472 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
John Brockman (red.) - Nowy Renesans

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu; będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Komentarze do strony Fałszywe recepty 'Wiosny'

Dodaj swój komentarz…
dajmonion - Najbardziej zasmogowane miejsca, to   5 na 5
miejsca wyjątkowego zdrowia. Można by powiedzieć - zdumiewające!
Ja myślę, że w takich sprawach jak smog, czyli sprawach bardzo ważnych zarówno dla zdrowia ludzi jak i kondycji całego kraju (w tym gospodarczej) najlepiej słuchać osób, które się tym tematem zajmują zawodowo. To eksperci powinni komentować takie paradoksy. Nie umniejszając nikomu inteligencji, jeśli ktoś nie siedzi w tym temacie zawodowo, to nie jest przygotowany do kompetentnego analizowania tabelek i wykresów. Ile osób, które właśnie przeczytały powyższy artykuł ma za sobą lekturę choć jednej rzetelnej książki z tej dziedziny?
Kiedyś czytałem książkę o odporności psychicznej. Na początku wszystko wydawało się proste i jasne. Z każdym kolejnym rozdziałem obraz był jednak coraz bardziej zagmatwany. Coś jak francuska gramatyka.
Czy jednak taki argument ma w ogóle szansę zostać przyjęty? Zawsze lubimy raczej słuchać, jak się nam mówi, że jesteśmy najmądrzejsi, najpiękniejsi i najmoralniejsi.
Autor: dajmonion  Dodano: 28-03-2019
Reklama
Palimpsestos - Smog a sprawa lubelska   5 na 7
7 kwietnia w lublinie odbędzie się bezprecedensowe referendum w którym mieszkańcy podejmą decyzje w sprawie zabudowy tzw. Górek Czechowskich przez TBV Ivestment Sp. z o.o. Lublin od lat zmaga się ze smogiem, a teren pod zabudowę, którego dotyczy referendum jest zdaniem niezależnych ekspertów klinem napowietrzającym miasto.
Apeluję do pana redaktora aby wsparł swoim autorytetem spółkę i uświadomił mieszkańcom, że kto oddycha smogiem ten żyje długo i zdrowo.
Autor: Palimpsestos  Dodano: 28-03-2019
Heraklit - Smog   4 na 6
Podobało mi się zarzucenie fałszywej tezy jakoby żyjemy krócej a potem jej potwierdzenie, że jednak faktycznie żyjemy krócej.
Polecam oderwanie się od własnej bańki informacyjnej i skupienie się na rzetelnym oraz co najważniejsze obiektywnym przedstawianiu swoich refleksji.
Autor: Heraklit  Dodano: 28-03-2019
Pawel077   2 na 2
Nie wiem czy autor nie rozumie, czy udaje że nie rozumie różnicy między oczekiwaną długością życia po przejściu na emeryturę, a całkowitą oczekiwaną długością życia. Polki przechodzą na emeryturę znacznie wcześniej niż większość Europejek i siłą rzeczy pobierają ją dłużej, ale jeśli chodzi o całkowitą długość życia, to Polki są w ogonie Europy - przecież ten wykres wyraźnie to pokazuje.
Autor: Pawel077  Dodano: 28-03-2019
Pawel077   3 na 3
Szanowny Autorze. Usuwanie części tekstu i wklejanie na ich miejsce nowych treści może spowodować, że niektóre komentarze stracą sens (zauważyłem, że robisz to nie po raz pierwszy). A jeśli już robisz coś takiego, to wypadałoby przyznać się do błędu i podziękować za wskazanie nieścisłości.
Autor: Pawel077  Dodano: 29-03-2019
Dragan Dargomier - Darmozjadztwo i pasożytnictwo   3 na 3
Pasożyty polityczne potrzebują wektora, którym jest temat nośny propagandowo (pierwotnie wykreowany lub wtórnie przechwycony). Za pośrednictwem wektora infekuje się umysły ludności. Gdy wektor (temat, idea etc.) zostanie zużyty do zainfekowania umysłu politycznym pasożytem, to wówczas jest najczęściej porzucany na rzecz pochwycenia się innych wektorów. Abstrakcyjny temat "smog" jest takim wektorem dla pasożyta, którym jest współczesny polityk. Poparcie społeczne, niezbędne mu jako szczebel w drabinie życiowej kariery, zdobywa on profesjonalnymi metodami manipulacji i propagandy, i wykorzystuje do własnych celów, a nie do celów wartościowych dla całego społeczeństwa. Warto mieć tego świadomość. Dla obywateli nie istnieje temat abstrakcyjnego "smogu", który ma służyć jako pretekst do uwikłania państwa i krajowego przemysłu w interesy ponadnarodowych grup interesów, ale istnienie temat konkretnego "czystego powietrza". Gdy tak postawi się sprawę, okazuje się, że źródła zanieczyszczenia powietrza, w szczególności w miastach, są bardzo różne, i często mają niewiele wspólnego z górnictwem węgla kamiennego i energetyką opartą na tym paliwie. Czy zanieczyszczenie powietrza na pewno bierze się tylko z elektrowni i ciepłowni węglowych?
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 29-03-2019
kobieta - Starszy mezczyzna ukarany za poglady   1 na 1
91- letni mezczyzna skazany na wysoka grzywne - za poglady w stosunku do grup etnicznych, ktore napisal na Facebooku
Sąd okręgowy twierdzi, że przemówienia są „wyraźnie obraźliwe dla muzułmanów” i dlatego osądzają mężczyznę za podżeganie do grupy etnicznej.
Zdaniem sądu przestępstwo ma w rzeczywistości karę w wysokości dwóch miesięcy więzienia, ale 91-letni mężczyzna ze wzgledu na wiek, zostaje skazany na karę warunkową i grzywnę w wysokości 6500 SEK. Z takich powodow jestem smutna kazdego dnia.

www.friatider.s(*)a-b-ter-f-r-hets-mot-folkgrupp

P.S. Mozemy pozazdroscic Wam, ze macie tylko takie male problemy, albo niepowazne partie, a nie jak u nas. Chociaz wszystko wskazuje na to, ze niedlugo zaraza przekroczy wszystkie granice Zach. Europy.
Autor: kobieta  Dodano: 29-03-2019
Dragan Dargomier - Wikłacze i komedianci  0 na 2
Trzeba zawsze uważnie obserwować, jak politycy (na różnym szczeblu) wikłają bardzo proste sprawy ukrytymi interesami władzy i biznesu. Zaznaczmy - nie jest to rzeczą bezwzględnie złą. Jest to nawet usprawiedliwione stanem świadomości politycznej i społecznej, w tym - gospodarczej, panującej w danym czasie w danym miejscu. Winno się mieć jednak na względzie, że współczesne społeczeństwa nie potrzebują już ani politycznego cyrku, ani nawet teatru, by to akceptować. Dlatego jest bardzo interesujące, jak trudne do zaakceptowania przez lud są interesy, które ma maskować pseudo-homo-społecznictwo, skoro uruchamia się tutaj tak skomplikowane i wyrafinowane procesy maskujące i inne zasłony dymne. Kto czym pali w piecu i co i gdzie śmierdzi z komina - mniej więcej wiadomo. Tajemnicą poliszynela jest jednak to, że nie zawsze można coś z tym zrobić z przyczyny oporu ze strony klik, elit i mafii. Po co więc całe to niezgrabne i niezgułowate komedianctwo polityczne?
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 29-03-2019
Dragan Dargomier - Zdzierstwo i złodziejstwo   1 na 3
Na podstawie doniesień z różnych stron kraju można domyślać się, mniej więcej, jak wygląda plan łupienia narodu. Posiadacze willi, dacz i kamienic (w liczbie co najmniej jednej) otrzymają dofinansowania do specjalnych pieców i drogocennych instalacji; lokalni władykowie zasiądą w fotelach prezesów "socjalnych" spółdzielni od zazieleniania, zadrzewienia i zamiatania ścieżek rowerowych; trawniki będą zamieniane na chodniki, a chodniki - na trawniki. Łąki będą zawracane, a rzeki - zalesiane. Mieszkańcy domów wielorodzinnych dostaną wyższe opłaty, ponieważ są zbyt oszczędni i ekologiczni, korzystają z efektywnych energetycznie i ekonomicznie ciepłowni opalanych gazem i biopaliwami; mieszkańcy lokali spółdzielczych zostaną sprywatyzowani razem z nimi, a najwyżsi urzędnicy państwowi dostaną nagrody za kręcenie pedałami, by zdawało się, że z parkingu pod klimatyzowane gmachy, wykładane marmurami i szlachetnymi gatunkami drewna, dojeżdżają rowerami stojącymi dla niepoznaki za węgłem. Wszystko to zrobi się na wielką krechę, żeby był pretekst do podniesienia podatków dla najbiedniejszych, a najbogatsi zaraz mogli się na tym uwłaszczyć. Takie to jest państwo prawa, solidaryzmu i sprawiedliwości społecznej. Zdzierstwo i złodziejstwo. Rowerownia bez smarowania.
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 29-03-2019
Kazikazik   2 na 4
Kobieta jak zwykle komentuje nie na temat. Dla mnie zdumiewająca jest synergia pomiędzy Kaczyńskim, Kukizem i tzw „racjonalną” prawicą, która reprezentuje ta strona internetowa. Kaczyński ogłosił walkę z LGBT, które tym samym zostało ogłoszone nowym wrogiem na wybory (imigranci już się wypalili). Niemal natepnego dnia Kukiz zaczął publikować sprośne dowcipy o „zboczencach”, a tu pojawił się krytyczny artykuł o Wiośnie i przy okazji popierający rosyjski węgiel ( import z Rosji rośnie). Sam nie wiem czy to dogadane, czy to jest po prostu grupa najbardziej podatna na manipulacje rosyjskich specow od mieszania w głowie Europejczykom.
Autor: Kazikazik  Dodano: 30-03-2019
Dragan Dargomier - @ Kazikazik   1 na 3
Wyjaśnienie synergii jest banalne. Jest nią potrzeba sensu, a na pewnym etapie rozwoju osobistego krystalizuje się ona w potrzeby materialne, czyli potrzebę zdobywania i gromadzenia majątku i pieniędzy. Niektórym, głównie politykom i innym celebrytom, służy do tego promowanie się w przemyśle medialno-propagandowym. Do tego celu wykorzystywane są różne strategie psychomanipulacji i propagandy, w których nośne idee są instrumentalnie wykorzystywane do stwarzania wrażenia pośredniczenia między szeroko pojętym ludem a wąskimi grupami interesu. W polityce pozostają jeszcze pewne elementy przywództwa, które wykorzystuje się do manipulowania państwem (prawem, administracją, systemem podatkowym i finansowym), ale to się zgrało i zużyło. Metody działania i budowania złudzenia wpływu na rozwój sytuacji są wspólne dla klasy politycznej pod każdą szerokością i długością geograficzną. Stąd wrażenie wywierania wpływu polityków i propagandy z jednego kraju na polityków i propagandę w innych krajach. To jest po prostu ten sam biznes, posługujący się zbliżonymi metodami, uchodzącymi w danym czasie za najbardziej skuteczne. Żadnej walki czysto ideowej w tym nie ma i prawie nigdy w tym nie było. Kogo jeszcze rusza taniocha w wykonaniu polityków i innych niedobitków systemu prekorporacyjnego?
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 30-03-2019
kobieta - odp. Kazik   2 na 4
Jestes pewny, ze Ty piszesz na temat. Na dzisiaj najwazniejsze jest to co dzieje sie w europejskiej polityce, ktora zmienia skore jak kameleon z dnia na dzien. Poniewaz w Polsce - dzieki polityce obecnego rzadu, nie ma setek tysiecy imigrantow, wiec nie jestescie swiadomi z jakich strategii korzysta lewicowo-liberalny rzad, zeby spoleczenstwo zaakceptowalo ich polityke - motywy wladzy, ekonomiczne i ideologiczne. Kazdego dnia jestesmy pouczani, oklamywani, ze taka rzeczywistosc jaka nam serwuja liberalowie, jest dla nas fajna i musimy ja polubic. Nie wolno krytykowac glosno. Dla krytycznych mysli jest miejsce w glowie. Unia dziala jako organizm, to zrozumiele, ze zjawiska rozplyna sie na calosc. Trzeba miec nie pokolei w glowie, zeby akceptowac postulaty Wiosny. Wiosna jest piekna ale z czegos trzeba zyc. Nikt tez nie lubi byc caly czas odgornie pouczny i straszony kara wiezienia. Zycie intymne to prywatna sprawa, wybieramy to co lubimy. Robienie z tego polityki znaczy to samo co traktowanie spoleczenstwa jako idiotow. Ze tez ludzi mozna az tak oglupic, straszne.

Prawice u nas nazywamy realistyczna i pokojowa. Nasz czerwony rzad zmierza w kierunku upadku. Pokojowi konserwatysci sa coraz blizej...

Pozdrawiam i czekam na Twoje madrosci.
Autor: kobieta  Dodano: 30-03-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta  -1 na 1
Dziwkarstwo polityczne ma swoje metody. Tylko czasami mniej wyrobieni politycznie dają się omamić jakiemuś karzełkowi albo innemu krasnalowi w złotych butkach i koronie na głowie. To są stare dzieje, i nie ma powodu, żeby to jakoś specjalnie przeżywać. Na całym Zachodzie politycy już od stuleci nie mają nic do powiedzenia, wykonując jedynie dyspozycje kompanii przemysłowych, handlowych i towarzystw finansowych. Wystarczy spojrzeć na panujący współcześnie w polityce porno-szyk: ostre makijaże, kuse spódniczki, obcisłe garnitury, błyskotki, farbowanie włosów i skóry itp. Politycy weszli dziś w rolę aktorów porno. Udają, że tego nie lubią, a to uwielbiają. Myślą, że im ktoś za to płaci, a sami w to pakują własne oszczędności. I myślą, że będą z tego mieć coś na starość poza obojętnością i podagrą. To jest właśnie ten system, z którym mamy obecnie do czynienia. Dlatego nie przesadzajmy z tym wpływem polityków na rzeczywistość czy bieg wydarzeń. Było co było, będzie co będzie i jest co jest. I tyle można powiedzieć na ten temat, gdy ma się coś sensownego do roboty, w stylu uprawiania własnego ogródka. Niedługo polityków, podobnie jak aktorów w przemyśle porno, z powodzeniem będą mogły zastąpić animacje, roboty i inne lale, łatwiejsze w obsłudze niż organika.
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 30-03-2019
kobieta - Analiza naszych czasow jedna z najlepszych
Dragan, Ty jestes madry chlopiec i szybko sie uczysz.

Serdecznie pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 30-03-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta  0 na 2
Dobrze znamy te metody podprogowego wygaszania przez propagandę strachu i pochwały (czyli symboliczne hamowanie reakcji lub włączanie do grupy dominującej). Nie twierdzimy, że spotkało to jakiegoś dawnego ideowca, który obecnie wzorcowo spełnia rolę odmóżdżonego i zdemoralizowanego sługusa na pasku zachodniego pornobiznesu propagandowo-ideowego. Takie jest życie. Ludzie stopniowo wyrastają z młodzieńczych urojeń idealistycznych i wchodzą do gry jako polityczni biznesmeni i przemysłowcy. Każdy orze, jak może, a jak to komu wychodzi, nikogo nie obchodzi. I to jest największy dramat współczesnego dziwkarstwa politycznego - politycy chcieliby się oddawać możliwie jak najczęściej i po najwyższej cenie, a jednocześnie cieszyć się opinią stalowych czy diamentowych dziewic ze szczytów humanizmu i humanitaryzmu, oraz tym podobnych bredni, w które się wierzy przed zakończeniem wieku dojrzewania. Tylko że i jedno, i drugie już się nie sprzedaje, nawet jeśli ma się punkową czuprynę ufarbowaną na marchewkowo, na nosie okulary w grubych oprawkach intelektualisty, na plecach młodzieżową skórę wyciągniętą z zatęchłej komody, a na szyi szykowny łańcuch z muszlami morskich małży czy innych ślimaków.
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 30-03-2019
Kazikazik   2 na 2
Gdyby nie dało się społeczeństwem manipulować Rosjanie nie tworzyliby tysięcy fałszywych stron i nie wypuszczaliby setek fałszywych informacji. Jeszcze nigdy społeczeństwo nie było tak podatne na manipulację ze strony obcego państwa jak teraz. Wystarczy prześledzić wojnę informacyjna pomiędzy Rosją i Ukrainą, którą w tamtym czasie wygrała Rosja. Społeczeństwo na zachodzie Europy było przekonane, ze wojska ukraińskie złożone są z nacjonalistów, krzyzuja dzieci i ogólnie są banderowcami, a po stronie rebeliantów wojsk rosyjskich nie ma, tylko co najwyżej ochotnicy rosyjscy. No i nikt nie ostrzeliwuje wojsk ukraińskich z terenu Rosji. Teraz wiadomo jasno co było prawda a co fałszem i ze rosyjscy spece uruchomili wojnę informacyjna z Ukrainą na szeroko zakrojoną skale.

Putin kilkakrotnie się przechwalał ze w wojenkach informacyjnych Rosjanie są najlepsi. A ułatwia im to bezpośredni dostęp do ludzi obcego państwa poprzez internet, w szczególności portale społecznościowe. Brali aktywny udział w wyborach prezydenckich w USA, we Francji, podczas głosowania nad Brexitem i w czasie kryzysu uchodźczego.

Nie mam wątpliwości ze również walczą o eksport węgla do Polski. Efekty są widoczne na tej stronie.
Autor: Kazikazik  Dodano: 30-03-2019
Psyklok   2 na 2
Rosjanie tak robią a Zachód robi to Rosjanom - ta walka trwa z obu stron
Autor: Psyklok  Dodano: 30-03-2019
Dragan Dargomier - Komunikacja publiczna źródłem smogu?   1 na 1
Nie wiem, skąd pomysł, że komunikacja publiczna w miastach jest tak intensywna, że jest zdolna wyprodukować tyle spalin, by tworzyły one główny składnik smogu? Przecież w większość miast komunikacja publiczna funkcjonuje w bardzo niewielkiej skali, a w małych i średnich często w ogóle nie ma żadnej komunikacji publicznej lub jest ona utrzymywana na pojedynczych liniach. Coś tu nie gra. Planują jakiś przewał albo przekręt na przyjazne dla środowiska autobusy, których nikt nie potrzebuje i nikt nie będzie używał? Za to nonsensowny zakup zostanie sfinansowany z publicznej kasy i znowu będzie pretekst do podniesienia podatków. To znowu jakieś "ekologiczne" oszustwo i złodziejstwo z udziałem politycznych dziwek do wynajęcia? A może to są jakieś mafijne interesy? Robi się tyle szumu, żeby jakaś mieścina zbankrutowała z powodu zakupu nowych pojazdów dla zakładu komunikacji publicznej, a przy okazji pod stołem wirowały koperty z łapówkami dla lokalnych władyków za ustawiane przetargi. Miliony żyją w skrajnej nędzy, a oni zabawiają się w ekologiczne burdelowanie.
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 30-03-2019
Kazikazik   1 na 3
A tak przy okazji. Putinowska propaganda stara się pokazywać Zachód jako zdemoralizowany, bez idei, zepsuty, homoseksualny, w tatuażach i w czerwonych grubych okularach udawanego inteligenta. W tym świetle Matka Rosją jest przedstawiana jako wybawicielka i tarcza europejskich wartości. Dziwna synergia z tym co czytamy na prawicowych portalach.
Autor: Kazikazik  Dodano: 30-03-2019
Kazikazik   1 na 3
Wszystkie wartościowe nowości książkowe, które przeczytałem w ostatnim roku, zostały napisane przez pisarza cywilizacji kręgu zachodnioeuropejskiego. Czyli nie jest tak źle. W Rosji głucho. W Polsce głucho. Na Węgrzech też.
Autor: Kazikazik  Dodano: 30-03-2019
kobieta - Kazik  0 na 2
Problem Zachodu (UE) polega na tym, ze funkcjonuje na starych-komunistycznych zalozeniach (ZSRR), tylko ubral sie w nowe unijne szaty. To powiedzial juz dawno Gorbaczow-Unia to stary ZSRR ubrany w nowe unijne ubranie.

Zeby zrozumiec roznice miedzy Wschodem a Zachodem trzeba cofnac sie do lat 500-1000, do zrodla powstania tych dwoch cywilizacji: Rzymu i Bizancjum i zapoznac sie z definicja wladzy i wiedzy. Dopiero wtedy zrozumie sie, ze to sa dwie rozne definicje, ktore wykreowaly dwa rozne swiaty, ktore egzystuja obok, nigdy razem. Nie znaczy, ze nie moze byc wspolpracy w dziedzinie handlu, w innych dziedzinach raczej dochodzi do schizmy.
Dla Rosjan Unia nie jest zjawiskiem nowym, oni w takim kregu zyja ponad 1000 lat, wiec sa doskonale zorientowani jak sie w nim poruszac.

Unia musi odrzucic piekelny wschodni krag, zreformowac sie i kontynuowac podroz w swoim kierunku. Otwarcie na swiat nie znaczy, ze trzeba odrzucic wlasne dziedzictwo, bo to jest fundament, ktorego musimy sie trzymac.

Prawica Europy, nie ma zamiaru byc na pasku Rosji, bo juz jest na takim pasku z Unia, i chce sie od tego wyzwolic.

Uratujemy sie z Europa Zachodnia, ale zreformowana.
Autor: kobieta  Dodano: 30-03-2019
Dragan Dargomier - Fany bożokrowskie
Ciekaw jestem bardzo, na jaką liczbę można oceniać gremium fanów bożej krówki w kraju? Jakim węglem interesują się oni, i z jakiego szybu czy komina ma się ten węgiel wydobywać? Co innego polityczna boża krówka ufarbowana i wpasowana we frejming, a co innego autentyczne i spontaniczne polityczne poparcie. Smog - tak się u nas nie mówi. U nas się mówi, że śmierdzi tak, że aż zatyka, bo sąsiad znowu pali gumę i plastiki za garażem albo w piecu. Jak boża krówka jest już tak uczesana i dopasowana w dyskurs, że nie wiadomo, o co jej chodzi, a tardżet ma całkowicie syntetyczny i w szpreju, to może powinna sfrunąć z powrotem na ziemię...
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 30-03-2019
Psyklok   1 na 1
Zachód i Rosja to dwa płuca jednego organizmu. I mogą funkcjonować razem. Jakoś nie doszło między nimi do jakiejś wielkiej wojny- nie licząc obcej interwencji po Rewolucji Radzieckiej.Przeciwnie, w czasie II w.św. dobrze współpracowały, wtedy okazało się, że można.
Co do węgla- wszędzie od węgla odchodzą, tylko nie u nas, bo mamy tego dużo i tanio,dlatego jest propaganda na węgiel.
Autor: Psyklok  Dodano: 01-04-2019
kobieta - Nie stac sie ”nikim"
Wojna jugosłowiańska lat dziewięćdziesiątych nauczyła nas, że historia się nie skończyła, a wręcz przeciwnie, powróciła z niszczycielską siłą. Niezdolność świata zewnętrznego do odniesienia się do konfliktu przyczyniła się do przedłużającej się brutalności upadku Jugoslawii, gdzie moze dojsc do nowej wojny-teraz.

Lektura historyka Sanimira Resic wywoluje drżenie i niepokoj. Jest przypomnieniem jednej czesci wspolczesnej historii, ktora tak szybko popadla w zapomnienie, o co zadbala marsistowska lewica-liberalna. Wojny, pokoj, przyszlosc ukazane z calkiem nowej perspektywy.

”Historia Balkanow: koniec i upadek Jugoslawii”. Autor zajmuje sie pogłȩbioną perspektywą upadku Federacji, podkreslajac negatywny wplyw strategii politycznych dyktatora Tito. Myślimy, ze w Jugoslawi bylo lepiej niz w innych krajach bloku wschodniego. Okazuje sie, ze sytuacja polityczna dla posklejanych w calośċc narodȯw byla straszna.
Tito zbudowal nowa identyfikacje, jedna dla wszystkich narodow. Caly czas szlifowal i zakopywal wszystkie aspekty kultur narodow, ich historiȩ, kontrolował emocje i uczucia, zamykał drzwi dla inaczej myslacych, odsuwal ich na margines spoleczenstwa.
c.d.
Autor: kobieta  Dodano: 02-04-2019
kobieta - Projekt Unii...
Zsekularyzowane elity wcześniej z nim wspolpracujące, wkrȯtce po rozpoczȩciu konfliktu wyemigrowaly do Zach. Europy-Tito nie zyl. Serbowie i inne narody, byli swiadomi od początku, ze w momencie ”braku” Tito przy wladzy dojdzie do wojny.

Tego typu projekt nakladaja na nasze barki komisarze unijni. Unia, w obecnej formie nia jest w stanie rozwiazaċ jakichkolwiek konfliktow, gdyby mialy miejsce. Polecam ksiazki autora, sa tlumaczone na inne jezyki, jest tez material w internecie.

P.S.Prawicowa polityka nie zmusza do chodzenia do Kościola-uwaga na liberalne haczyki.

Salvini: „Moją misją jest ratowanie Europy". Włoski minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini zrobi wszystko, co w jego mocy, aby „uratować Europę”, mówi w wywiadzie dla Sputnika. Chce zbudować nową Europę na następne 40 lat. Dolaczyla juz Finlandia.

www.friatider.s(*)s-f-leda-eu-kritisk-supergrupp

www.friatider.s(*)itt-uppdrag-r-att-r-dda-europa

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 02-04-2019
Psyklok - @kobieta
A co Pani wpisy mają wspólnego z tematem, Wiosną i węglem???
Autor: Psyklok  Dodano: 02-04-2019
kobieta - odp.  -1 na 1
"Wiosna" i wegiel to tylko malutkie trybiki maszynerii. Jak sie jest doroslym, postrzega sie swiat czy jego fragmenty jako calosc p. Psykolok. Teraz pytanie do Pana: co ma wspolnego Federacja Jugoslawii do ew. Federacji Europy i do "Wiosny"?

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 02-04-2019
Kazikazik   2 na 2
Żeby nie być gołosłownym. Ktoś na gorze napisał „mamy dużo swojego węgla i tanio”. W 2015 Polska zaimportowała 4.9 mln ton węgla z Rosji. Z każdym rokiem import węgla z Rosji do Polski rośnie, by osiągnąć 13,4 mln ton w 2018.
Autor: Kazikazik  Dodano: 03-04-2019
kobieta - Zycie sie wydluza, to prawda  -1 na 1
"Nie jest wreszcie prawdą, że likwidacja węgla spowoduje likwidację smogu. Prawdą jest, że za niską emisję w większości odpowiada w Polsce węgiel, lecz faktem jest także, że na smog najwięcej narzekają mieszkańcy dużych miast, a jak podaje NIK w dużych miastach większość smogu pochodzi nie ze spalania węgla, lecz z komunikacji drogowej. Zatem likwidacja węgla nijak nie doprowadzi do likwidacji najbardziej uciążliwego smogu. Doprowadziłaby natomiast do całkowitego uzależnienia energetycznego Polski od surowców i technologii zagranicznych". Dlatego zmiany musza byc wprowadzane powoli. taka jest prawda. Nas uswiadomiono w tym temacie.

Wg. zielonych tutaj-najbardziej atmosfere zanieczyszczaja samoloty, tylko, ze oni najwiecej z tych podrozy korzystaja. Zielonosc ostatnio jest sposobem na ekstrawanckie, towarzyskie zycie globalnych elit. Takich politykow nalezy wykopac z polityki!
Szwecja kupuje wegiel gdzie sie tylko da, byc moze z Polski i Rosji tez, bo to w dalszym ciagu jest tanio. W swoim czasie jakies konktetne wynalazki ulatwia przejscie do innych zrodel...
Autor: kobieta  Dodano: 03-04-2019
kobieta - Feminizm, Feministyczna incjatywa, Klimat
Jak bylam dzieckiem, Gudrun byla liderka partii feminstycznej. Nieco pozniej wychowawczynia Incjatywy feministycznej-lewicowa i muzulmanska mlodziez. Ostatnio, nawet kobiety nie wierza w feminizm, wiec Gudrun (juz stara baba) zmienila kierunek i przesiadla sie na innego modnego, poprawnego politycznie konia zwanego Kwestia Klimatu-Rewolucja dla emerytow i rencistow. Babcie i dziadkowie odlozyli rekawice ogrodowe, wydobyli banery i demonstruja. Nowy "naukowiec" Gudrun ostrzega, co sie stanie ze swiatem, gdy "uderzy zmiana klimatu". Szwecja musi przygotowac sie na przyjecie uchodzcow klimatycznych, teraz glosi.

www.friatider.s(*)yman-har-blivit-klimataktivist

www.friatider.s(*)p-att-ta-emot-klimatflyktingar

Pozdrawiam

P.S. Ten temat juz mnie nie interesuje.
Autor: kobieta  Dodano: 03-04-2019
Kazikazik   2 na 2
W 2015 Polska zaimportowała 4.9 mln ton węgla z Rosji. Z każdym rokiem import węgla z Rosji do Polski rośnie, by osiągnąć 13,4 mln ton w 2018.

W 2018 Szwecja zaimportowała z Polski 1800 ton węgla, czyli tyle co nic. Tak gwoli ścisłości.
Autor: Kazikazik  Dodano: 03-04-2019
Psyklok - @Kazik
No w końcu globalizacja towar się bierze gdzie taniej i korzystnie
Autor: Psyklok  Dodano: 05-04-2019
lucyfer.123 - kraina błota i gówna   1 na 3
W krainie błota i gówna szczycimy się że ściągamy buty wchodząc do domu. Ciekawe jakie "cnoty" wykreujemy żeby uzasadniać wyższość siedzenie w domu nad spacerem. Autorowi polecam wyjść czasem z domu i opuścić teren swojej w wioski. Myślę że za pieniądze umieszczanych tutaj wypocin(głupota zawsze się świetnie sprzedawała) mógłby sobie pozwolić pojechać zwiedzić trochę tego "zgniłego zachodu" i zobaczyć jak tam wygląda życie w małych i średnich miastach. Nazwa tego portalu to szczyt bezczelności. Z ciekawością czekam a artykuły na temat:
- najzdrowszej na świecie polskiej diety
- wycinka przydrożnych drzew a oszczędność paliwa
- szkodliwość jazdy na rowerze
- polskie dzieci największe w Europie , gonimy światową czołówkę
Autor: lucyfer.123  Dodano: 06-04-2019
kobieta - W imiȩ klimatu…
Aktywista klimatyczny wysterylizowal sie.
”Najlepsza rzecz jaka mozemy zrobic dla klimatu”.
Wiȩcej niz pewne, że teraz politycznie poprawni zieloni bȩdą nas uważnie nauczaċ, że dzieci mają znacznie większy „wpływ na klimat” niż inne rzeczy.
Swietna idea. Jak sie wysterylizuja, to politycznie poprawnych bȩdzie mniej ilościowo.
Autor: kobieta  Dodano: 06-04-2019
kobieta - Nowa partia Brexit w wyborach do UE
Były przywódca Ukip Nigel Farage ponownie wraca do walki. „Właściwie to mam wiele innych rzeczy w moim życiu, które chciałbym zrobić. Myślałem, że wygraliśmy bitwę Brexit”.
Po udanym głosowaniu Brexit latem 2016 r. zrezygnował z funkcji przewodniczącego. Myślał, że jego praca sie zakonczyla.
Wkrótce, trzy lata później, Wielka Brytania nadal jest w UE, mimo że miala opuściċ Unię 29 marca tego roku.-Tak, poprowadzę partię do wyborów europejskich, ponieważ wydaje się teraz pewne, że tak się stanie-Brexit można przedłużyć-na 12 miesięcy. Theresa May chce więcej czasu.
Czy jestem z tego szczęśliwy? Nie, nie jestem, mówi Farage do Sky News.
Nigel Farage uważa również, że Wielka Brytania może teraz stać się bardzo trudnym do zarządzania członkiem Parlamentu Europejskiego. Między innymi można zawetować głosy budżetowe i zatrzymać życzeniowe marzenie Macrona i Merkel o wspólnej armii UE. Wymagane jest jednak, by nowy brytyjski premier byl zdecydowany, podkreśla.

www.friatider.s(*)r-nytt-brexit-parti-i-eu-valet

Szwecja: Jeff Ahls, lider partii Alternatywa dla Szwecji, atakuje UE: jest to „skorumpowany domek”-powiedzial na demonstracji w Sztokholmie. 600 000 imigrantow w Szwecji, musi wrocic do domu, dodal.
W maju bedzie ciekawie!
Autor: kobieta  Dodano: 06-04-2019
kobieta - Koniec dominacji liberalizmu-teraz kitowanie mas..
Ostatnie debaty na temat liberalizmu nie brzmią obiecująco. Historycznie zdarzały się okresy, w których liberalne idee były bardzo trudne jak w latach 30.XX w. W latach 80/90 liberalizm dokonal fuzji z lewica. Różnica w stosunku do dzisiejszej krytyki liberalizmu polega na tym, że dzisiejsza krytyka mniej koncentruje się na kwestiach gospodarczych i finansowych. Zamiast tego koncentruje się przede wszystkim na kwestiach tożsamości i organizacji społecznej. Na przykład w latach 80, wolność i rynek były głównymi przywódcami politycznymi w Europie i Stanach Zjednoczonych. Dziś wazne jest mowienie o ”panstwach, ludziach, kontroli”, gdzie uważa się, że liberalizm stworzył „przegranych globalizacji”- znaczy cywilizacji zachodniej.
Kiedy skończyła się zimna wojna, liberalna historia oparta na demokratycznych rządach, prawach człowieka i wolnych rynkach stała się automatycznie zaprogramowana, by podbić świat.
Wiemy, ze historia nie skończyła się, ale przybrała nieoczekiwany obrót, który doprowadził do tego, że liberalna historia nie jest inspirująca. Możemy zatem powiedzieć, że osiągnęliśmy koniec historii dla liberalizmu, o ograniczeniu wolności prasy i innych praw. Rok 2018 już nie dominuje w historii.
Autor: kobieta  Dodano: 09-04-2019
kobieta - Strategie walki, przegranej
Stało się to szokiem i dezorientacją, gdy wielu liberałów doświadczyło „Brexitu i Trumpa” nie tylko jako koniec historii, ale także jako zapowiedź końca cywilizacji.
Liberalny system polityczny demokracji i wolności rozwinął się w ramach społeczeństw przemysłowych. Liberalna demokracja konstytucyjna pozostaje ważna dla ludzkości, podczas gdy liberalizmowi coraz trudniej radzić sobie z wyzwaniami społeczeństwa postindustrialnego. Liberalizm nie widzi co dzieje się, gdy utracono więcej miejsc pracy dzięki sztucznej inteligencji i algorytmom, tworza sie biedne regiony, biedne male miasta, bezrobocie…
Liberalne nadecie nie stworzylo alternatywy dla tego typu trudnych czasow. Nie maja zamiaru wspierac socjalne nierownosci, bo sami chcą sie maksymalnie nakarmic na trudne czasy.
Liberałowie muszą w przyszłości sformułować lepsze historie na temat globalnych problemów i wyzwań, takich jak ekologia, technologia i mobilność, gender, homoseksualizm itp. Narazie, nadal nie moga kształtować przyszłości naszej ludzkiej cywilizacji – wiec kituja masy czym sie da.

www.friatider.s(*)-skrev-neds-ttande-om-muslimer

Warunkowe kary i dzienne grzywny starszych ludzi za wyrazanie negatywnych uczuc o imgracji caly czas wzrasta.
Autor: kobieta  Dodano: 09-04-2019
Budyy - Omnibus  0 na 2
Mariusz jak widze zaczyna już zajmować się wszystkim o czym nie ma pojęcia. Uwielbiam gdy ludzie nie mający pojęcia o statystyce analizują dane statystyczne albo ludzie nie mający pojęcia o klimacie analizują klimat. Itp itd. Zachowanie coraz bliższe płaskoziemcom Mariusz prezentujesz niż to do czego portal zobowiązuje. Trzeba być niezłym ignorantem aby po zestawieniu dwóch mapek wysnuć tak dalece idoące wnioski. To że WHO podaje, że istnieje bardzo silna korelacja pomiędzy jakością powietrza a chorobami i śmiertelnością nie ma znaczenia bo niejaki humanista, artysata, omnibus zestawił dwie mapki i już mu wyszło to co chciał udowodnić. Piękne dopasowywanie danych do tezy, to nie ma nic wspólnego z racjonalizmem. Normalnie jaja.

Ja mam lepszy współczynnik korelacji. Najzdrowsze pod względem jest podkarpacie bo...... tam lud najbardziej religijny a Pomorze, ponieważ tam stał pomnik Jankowskiego.
Autor: Budyy  Dodano: 10-04-2019
kobieta - Liberalizm jest chory  -1 na 1
Stefan Löfven chce wprowadzić sankcje wobec krajów, które odmawiają przyjęcia imigrantów
Kraje UE, które nie otwierają drzwi dla zagranicznej imigracji, powinny podlegać sankcjom. Proponuje to premier Stefan Löfven (S) w wywiadzie dla DN.
Zdaniem Stefana Löfvena jest całkowicie niedopuszczalne, aby państwa członkowskie UE, takie jak Polska i Węgry, odmawiały przyjęcia imigrantów.

Tutaj jest awantura z powodu podniesienia o 15 miljardow wiecej szwedzkiej opłatay UE. Tylko Center i Liberalowie sa za podwyzka, inne partie sie buntuja.
Autor: kobieta  Dodano: 15-04-2019
kobieta - Uwaga na falszywe postulaty i recepty
Wielu gminom przydzielono tysiące imigrantów z trzeciego swiata-prawie wszyscy z nich żyją z dotacji. Male miasta i wioski wkrótce nie będa w stanie poradzić sobie z kosztami pomocy społecznej.
-W jaki sposób osoba niepiśmienna powinna pracować w ciągu kilku lat? mówi szef gminy w wywiadzie do Expressen.
Na 10 tys. mieszkańców ponad 2 tys. to zagraniczni imigranci. Wśród dorosłych w tej grupie tylko jedna na dziesięć ma prawdziwą pracę.
Oprócz dotacji gmina ma również bardzo wysokie koszty inwestycyjne dla dzieci chorych.
-Musimy wysłać wniosek o ogłoszenie upadłości, mówi dyrektor zarządzający miastem.
Zauważa, że są to różnice kulturowe, ponieważ imigranci nie widzą żadnej zachęty do pracy, jeśli zamiast tego mogą żyć ze składek. Rada ds. Migracji ograniczyła takze swoje wsparcie.
Jak te miasteczka powinny przetrwać ekonomicznie i społecznie? Ktoś w Rosenbad powinien mieć odpowiedź na to pytanie-mowi dziennikarka.
Politycy chcą między innymi zaoszczędzić pieniądze, zamykając szwedzkie szkoły.TAK,ZAMKNĆ SZKOŁY.-To byłaby katastrofa dla miejszych miast i wiosek.
Korona jest tak słaba, że można ją porównać do kraju, który został dotknięty zamachem stanu.I może stać się jeszcze słabsza, mówi główny analityk Nordea w liście marketingowym.

P.S. Heraklit pn.4, nie udawaj Greka.
Autor: kobieta  Dodano: 16-04-2019
kobieta - Reformy UE, koniec komisarzy?
Nowa partia Farage juz prowadzi przed wyborami do UE.

Nigel Farage był liderem „Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa”, UKIP, w latach 2010-2016. Po głosowaniu w Brexicie latem 2016 r. zrezygnował z funkcji przewodniczącego.

Niedawno Farage powrócił do polityki, uruchamiając nową partię „Partia Brexit”, która będzie kandydować w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

„Partia Brexit” juz jest wiodącą, według Yougova, zyskujac 27 procent głosów.

Następnie Partia Pracy osiąga 22 procent, konserwatyści 15 procent, Partia Zielonych 10 procent, Liberalni Demokraci 9 procent, stara partia Farages Ukip 7 procent, a Change U.K 6 procent.

P.S. Jest kilka panstw w Europie, gdzie ludzie mysla...

Aż 1500 islamistycznych uzbrojonych IS terrorystów, przybylo do Europy wg.Tass-Alexander Bortnikov, szef rosyjskiej służby bezpieczeństwa FSB.
Autor: kobieta  Dodano: 18-04-2019

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365