Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
189.327.609 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29036 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Wojna na Ukrainie skończy się w 2022?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 211 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Na terenie filozofii Boga sprawa jest trudniejsza. Jesteśmy bowiem zdani tylko na nas samych, podczas gdy Druga Strona milczy.
Komentarze do strony Fałszywe recepty 'Wiosny'

Dodaj swój komentarz…
dajmonion - Najbardziej zasmogowane miejsca, to   7 na 7
miejsca wyjątkowego zdrowia. Można by powiedzieć - zdumiewające!
Ja myślę, że w takich sprawach jak smog, czyli sprawach bardzo ważnych zarówno dla zdrowia ludzi jak i kondycji całego kraju (w tym gospodarczej) najlepiej słuchać osób, które się tym tematem zajmują zawodowo. To eksperci powinni komentować takie paradoksy. Nie umniejszając nikomu inteligencji, jeśli ktoś nie siedzi w tym temacie zawodowo, to nie jest przygotowany do kompetentnego analizowania tabelek i wykresów. Ile osób, które właśnie przeczytały powyższy artykuł ma za sobą lekturę choć jednej rzetelnej książki z tej dziedziny?
Kiedyś czytałem książkę o odporności psychicznej. Na początku wszystko wydawało się proste i jasne. Z każdym kolejnym rozdziałem obraz był jednak coraz bardziej zagmatwany. Coś jak francuska gramatyka.
Czy jednak taki argument ma w ogóle szansę zostać przyjęty? Zawsze lubimy raczej słuchać, jak się nam mówi, że jesteśmy najmądrzejsi, najpiękniejsi i najmoralniejsi.
Autor: dajmonion  Dodano: 28-03-2019
Reklama
Palimpsestos - Smog a sprawa lubelska   5 na 9
7 kwietnia w lublinie odbędzie się bezprecedensowe referendum w którym mieszkańcy podejmą decyzje w sprawie zabudowy tzw. Górek Czechowskich przez TBV Ivestment Sp. z o.o. Lublin od lat zmaga się ze smogiem, a teren pod zabudowę, którego dotyczy referendum jest zdaniem niezależnych ekspertów klinem napowietrzającym miasto.
Apeluję do pana redaktora aby wsparł swoim autorytetem spółkę i uświadomił mieszkańcom, że kto oddycha smogiem ten żyje długo i zdrowo.
Autor: Palimpsestos  Dodano: 28-03-2019
Heraklit - Smog   4 na 6
Podobało mi się zarzucenie fałszywej tezy jakoby żyjemy krócej a potem jej potwierdzenie, że jednak faktycznie żyjemy krócej.
Polecam oderwanie się od własnej bańki informacyjnej i skupienie się na rzetelnym oraz co najważniejsze obiektywnym przedstawianiu swoich refleksji.
Autor: Heraklit  Dodano: 28-03-2019
Pawel077   4 na 4
Nie wiem czy autor nie rozumie, czy udaje że nie rozumie różnicy między oczekiwaną długością życia po przejściu na emeryturę, a całkowitą oczekiwaną długością życia. Polki przechodzą na emeryturę znacznie wcześniej niż większość Europejek i siłą rzeczy pobierają ją dłużej, ale jeśli chodzi o całkowitą długość życia, to Polki są w ogonie Europy - przecież ten wykres wyraźnie to pokazuje.
Autor: Pawel077  Dodano: 28-03-2019
Pawel077   5 na 5
Szanowny Autorze. Usuwanie części tekstu i wklejanie na ich miejsce nowych treści może spowodować, że niektóre komentarze stracą sens (zauważyłem, że robisz to nie po raz pierwszy). A jeśli już robisz coś takiego, to wypadałoby przyznać się do błędu i podziękować za wskazanie nieścisłości.
Autor: Pawel077  Dodano: 29-03-2019
Dragan Dargomier - Darmozjadztwo i pasożytnictwo   3 na 3
Pasożyty polityczne potrzebują wektora, którym jest temat nośny propagandowo (pierwotnie wykreowany lub wtórnie przechwycony). Za pośrednictwem wektora infekuje się umysły ludności. Gdy wektor (temat, idea etc.) zostanie zużyty do zainfekowania umysłu politycznym pasożytem, to wówczas jest najczęściej porzucany na rzecz pochwycenia się innych wektorów. Abstrakcyjny temat "smog" jest takim wektorem dla pasożyta, którym jest współczesny polityk. Poparcie społeczne, niezbędne mu jako szczebel w drabinie życiowej kariery, zdobywa on profesjonalnymi metodami manipulacji i propagandy, i wykorzystuje do własnych celów, a nie do celów wartościowych dla całego społeczeństwa. Warto mieć tego świadomość. Dla obywateli nie istnieje temat abstrakcyjnego "smogu", który ma służyć jako pretekst do uwikłania państwa i krajowego przemysłu w interesy ponadnarodowych grup interesów, ale istnienie temat konkretnego "czystego powietrza". Gdy tak postawi się sprawę, okazuje się, że źródła zanieczyszczenia powietrza, w szczególności w miastach, są bardzo różne, i często mają niewiele wspólnego z górnictwem węgla kamiennego i energetyką opartą na tym paliwie. Czy zanieczyszczenie powietrza na pewno bierze się tylko z elektrowni i ciepłowni węglowych?
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 29-03-2019
kobieta - Starszy mezczyzna ukarany za poglady  0 na 2
91- letni mezczyzna skazany na wysoka grzywne - za poglady w stosunku do grup etnicznych, ktore napisal na Facebooku
Sąd okręgowy twierdzi, że przemówienia są „wyraźnie obraźliwe dla muzułmanów” i dlatego osądzają mężczyznę za podżeganie do grupy etnicznej.
Zdaniem sądu przestępstwo ma w rzeczywistości karę w wysokości dwóch miesięcy więzienia, ale 91-letni mężczyzna ze wzgledu na wiek, zostaje skazany na karę warunkową i grzywnę w wysokości 6500 SEK. Z takich powodow jestem smutna kazdego dnia.

www.friatider.s(*)a-b-ter-f-r-hets-mot-folkgrupp

P.S. Mozemy pozazdroscic Wam, ze macie tylko takie male problemy, albo niepowazne partie, a nie jak u nas. Chociaz wszystko wskazuje na to, ze niedlugo zaraza przekroczy wszystkie granice Zach. Europy.
Autor: kobieta  Dodano: 29-03-2019
Dragan Dargomier - Wikłacze i komedianci  0 na 2
Trzeba zawsze uważnie obserwować, jak politycy (na różnym szczeblu) wikłają bardzo proste sprawy ukrytymi interesami władzy i biznesu. Zaznaczmy - nie jest to rzeczą bezwzględnie złą. Jest to nawet usprawiedliwione stanem świadomości politycznej i społecznej, w tym - gospodarczej, panującej w danym czasie w danym miejscu. Winno się mieć jednak na względzie, że współczesne społeczeństwa nie potrzebują już ani politycznego cyrku, ani nawet teatru, by to akceptować. Dlatego jest bardzo interesujące, jak trudne do zaakceptowania przez lud są interesy, które ma maskować pseudo-homo-społecznictwo, skoro uruchamia się tutaj tak skomplikowane i wyrafinowane procesy maskujące i inne zasłony dymne. Kto czym pali w piecu i co i gdzie śmierdzi z komina - mniej więcej wiadomo. Tajemnicą poliszynela jest jednak to, że nie zawsze można coś z tym zrobić z przyczyny oporu ze strony klik, elit i mafii. Po co więc całe to niezgrabne i niezgułowate komedianctwo polityczne?
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 29-03-2019
Dragan Dargomier - Zdzierstwo i złodziejstwo   2 na 4
Na podstawie doniesień z różnych stron kraju można domyślać się, mniej więcej, jak wygląda plan łupienia narodu. Posiadacze willi, dacz i kamienic (w liczbie co najmniej jednej) otrzymają dofinansowania do specjalnych pieców i drogocennych instalacji; lokalni władykowie zasiądą w fotelach prezesów "socjalnych" spółdzielni od zazieleniania, zadrzewienia i zamiatania ścieżek rowerowych; trawniki będą zamieniane na chodniki, a chodniki - na trawniki. Łąki będą zawracane, a rzeki - zalesiane. Mieszkańcy domów wielorodzinnych dostaną wyższe opłaty, ponieważ są zbyt oszczędni i ekologiczni, korzystają z efektywnych energetycznie i ekonomicznie ciepłowni opalanych gazem i biopaliwami; mieszkańcy lokali spółdzielczych zostaną sprywatyzowani razem z nimi, a najwyżsi urzędnicy państwowi dostaną nagrody za kręcenie pedałami, by zdawało się, że z parkingu pod klimatyzowane gmachy, wykładane marmurami i szlachetnymi gatunkami drewna, dojeżdżają rowerami stojącymi dla niepoznaki za węgłem. Wszystko to zrobi się na wielką krechę, żeby był pretekst do podniesienia podatków dla najbiedniejszych, a najbogatsi zaraz mogli się na tym uwłaszczyć. Takie to jest państwo prawa, solidaryzmu i sprawiedliwości społecznej. Zdzierstwo i złodziejstwo. Rowerownia bez smarowania.
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 29-03-2019
Kazikazik   3 na 5
Kobieta jak zwykle komentuje nie na temat. Dla mnie zdumiewająca jest synergia pomiędzy Kaczyńskim, Kukizem i tzw „racjonalną” prawicą, która reprezentuje ta strona internetowa. Kaczyński ogłosił walkę z LGBT, które tym samym zostało ogłoszone nowym wrogiem na wybory (imigranci już się wypalili). Niemal natepnego dnia Kukiz zaczął publikować sprośne dowcipy o „zboczencach”, a tu pojawił się krytyczny artykuł o Wiośnie i przy okazji popierający rosyjski węgiel ( import z Rosji rośnie). Sam nie wiem czy to dogadane, czy to jest po prostu grupa najbardziej podatna na manipulacje rosyjskich specow od mieszania w głowie Europejczykom.
Autor: Kazikazik  Dodano: 30-03-2019
Dragan Dargomier - @ Kazikazik   1 na 3
Wyjaśnienie synergii jest banalne. Jest nią potrzeba sensu, a na pewnym etapie rozwoju osobistego krystalizuje się ona w potrzeby materialne, czyli potrzebę zdobywania i gromadzenia majątku i pieniędzy. Niektórym, głównie politykom i innym celebrytom, służy do tego promowanie się w przemyśle medialno-propagandowym. Do tego celu wykorzystywane są różne strategie psychomanipulacji i propagandy, w których nośne idee są instrumentalnie wykorzystywane do stwarzania wrażenia pośredniczenia między szeroko pojętym ludem a wąskimi grupami interesu. W polityce pozostają jeszcze pewne elementy przywództwa, które wykorzystuje się do manipulowania państwem (prawem, administracją, systemem podatkowym i finansowym), ale to się zgrało i zużyło. Metody działania i budowania złudzenia wpływu na rozwój sytuacji są wspólne dla klasy politycznej pod każdą szerokością i długością geograficzną. Stąd wrażenie wywierania wpływu polityków i propagandy z jednego kraju na polityków i propagandę w innych krajach. To jest po prostu ten sam biznes, posługujący się zbliżonymi metodami, uchodzącymi w danym czasie za najbardziej skuteczne. Żadnej walki czysto ideowej w tym nie ma i prawie nigdy w tym nie było. Kogo jeszcze rusza taniocha w wykonaniu polityków i innych niedobitków systemu prekorporacyjnego?
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 30-03-2019
kobieta - odp. Kazik   2 na 4
Jestes pewny, ze Ty piszesz na temat. Na dzisiaj najwazniejsze jest to co dzieje sie w europejskiej polityce, ktora zmienia skore jak kameleon z dnia na dzien. Poniewaz w Polsce - dzieki polityce obecnego rzadu, nie ma setek tysiecy imigrantow, wiec nie jestescie swiadomi z jakich strategii korzysta lewicowo-liberalny rzad, zeby spoleczenstwo zaakceptowalo ich polityke - motywy wladzy, ekonomiczne i ideologiczne. Kazdego dnia jestesmy pouczani, oklamywani, ze taka rzeczywistosc jaka nam serwuja liberalowie, jest dla nas fajna i musimy ja polubic. Nie wolno krytykowac glosno. Dla krytycznych mysli jest miejsce w glowie. Unia dziala jako organizm, to zrozumiele, ze zjawiska rozplyna sie na calosc. Trzeba miec nie pokolei w glowie, zeby akceptowac postulaty Wiosny. Wiosna jest piekna ale z czegos trzeba zyc. Nikt tez nie lubi byc caly czas odgornie pouczny i straszony kara wiezienia. Zycie intymne to prywatna sprawa, wybieramy to co lubimy. Robienie z tego polityki znaczy to samo co traktowanie spoleczenstwa jako idiotow. Ze tez ludzi mozna az tak oglupic, straszne.

Prawice u nas nazywamy realistyczna i pokojowa. Nasz czerwony rzad zmierza w kierunku upadku. Pokojowi konserwatysci sa coraz blizej...

Pozdrawiam i czekam na Twoje madrosci.
Autor: kobieta  Dodano: 30-03-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta  -1 na 1
Dziwkarstwo polityczne ma swoje metody. Tylko czasami mniej wyrobieni politycznie dają się omamić jakiemuś karzełkowi albo innemu krasnalowi w złotych butkach i koronie na głowie. To są stare dzieje, i nie ma powodu, żeby to jakoś specjalnie przeżywać. Na całym Zachodzie politycy już od stuleci nie mają nic do powiedzenia, wykonując jedynie dyspozycje kompanii przemysłowych, handlowych i towarzystw finansowych. Wystarczy spojrzeć na panujący współcześnie w polityce porno-szyk: ostre makijaże, kuse spódniczki, obcisłe garnitury, błyskotki, farbowanie włosów i skóry itp. Politycy weszli dziś w rolę aktorów porno. Udają, że tego nie lubią, a to uwielbiają. Myślą, że im ktoś za to płaci, a sami w to pakują własne oszczędności. I myślą, że będą z tego mieć coś na starość poza obojętnością i podagrą. To jest właśnie ten system, z którym mamy obecnie do czynienia. Dlatego nie przesadzajmy z tym wpływem polityków na rzeczywistość czy bieg wydarzeń. Było co było, będzie co będzie i jest co jest. I tyle można powiedzieć na ten temat, gdy ma się coś sensownego do roboty, w stylu uprawiania własnego ogródka. Niedługo polityków, podobnie jak aktorów w przemyśle porno, z powodzeniem będą mogły zastąpić animacje, roboty i inne lale, łatwiejsze w obsłudze niż organika.
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 30-03-2019
kobieta - Analiza naszych czasow jedna z najlepszych
Dragan, Ty jestes madry chlopiec i szybko sie uczysz.

Serdecznie pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 30-03-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta  0 na 2
Dobrze znamy te metody podprogowego wygaszania przez propagandę strachu i pochwały (czyli symboliczne hamowanie reakcji lub włączanie do grupy dominującej). Nie twierdzimy, że spotkało to jakiegoś dawnego ideowca, który obecnie wzorcowo spełnia rolę odmóżdżonego i zdemoralizowanego sługusa na pasku zachodniego pornobiznesu propagandowo-ideowego. Takie jest życie. Ludzie stopniowo wyrastają z młodzieńczych urojeń idealistycznych i wchodzą do gry jako polityczni biznesmeni i przemysłowcy. Każdy orze, jak może, a jak to komu wychodzi, nikogo nie obchodzi. I to jest największy dramat współczesnego dziwkarstwa politycznego - politycy chcieliby się oddawać możliwie jak najczęściej i po najwyższej cenie, a jednocześnie cieszyć się opinią stalowych czy diamentowych dziewic ze szczytów humanizmu i humanitaryzmu, oraz tym podobnych bredni, w które się wierzy przed zakończeniem wieku dojrzewania. Tylko że i jedno, i drugie już się nie sprzedaje, nawet jeśli ma się punkową czuprynę ufarbowaną na marchewkowo, na nosie okulary w grubych oprawkach intelektualisty, na plecach młodzieżową skórę wyciągniętą z zatęchłej komody, a na szyi szykowny łańcuch z muszlami morskich małży czy innych ślimaków.
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 30-03-2019
Kazikazik   2 na 2
Gdyby nie dało się społeczeństwem manipulować Rosjanie nie tworzyliby tysięcy fałszywych stron i nie wypuszczaliby setek fałszywych informacji. Jeszcze nigdy społeczeństwo nie było tak podatne na manipulację ze strony obcego państwa jak teraz. Wystarczy prześledzić wojnę informacyjna pomiędzy Rosją i Ukrainą, którą w tamtym czasie wygrała Rosja. Społeczeństwo na zachodzie Europy było przekonane, ze wojska ukraińskie złożone są z nacjonalistów, krzyzuja dzieci i ogólnie są banderowcami, a po stronie rebeliantów wojsk rosyjskich nie ma, tylko co najwyżej ochotnicy rosyjscy. No i nikt nie ostrzeliwuje wojsk ukraińskich z terenu Rosji. Teraz wiadomo jasno co było prawda a co fałszem i ze rosyjscy spece uruchomili wojnę informacyjna z Ukrainą na szeroko zakrojoną skale.

Putin kilkakrotnie się przechwalał ze w wojenkach informacyjnych Rosjanie są najlepsi. A ułatwia im to bezpośredni dostęp do ludzi obcego państwa poprzez internet, w szczególności portale społecznościowe. Brali aktywny udział w wyborach prezydenckich w USA, we Francji, podczas głosowania nad Brexitem i w czasie kryzysu uchodźczego.

Nie mam wątpliwości ze również walczą o eksport węgla do Polski. Efekty są widoczne na tej stronie.
Autor: Kazikazik  Dodano: 30-03-2019
Psyklok   3 na 3
Rosjanie tak robią a Zachód robi to Rosjanom - ta walka trwa z obu stron
Autor: Psyklok  Dodano: 30-03-2019
Dragan Dargomier - Komunikacja publiczna źródłem smogu?   2 na 2
Nie wiem, skąd pomysł, że komunikacja publiczna w miastach jest tak intensywna, że jest zdolna wyprodukować tyle spalin, by tworzyły one główny składnik smogu? Przecież w większość miast komunikacja publiczna funkcjonuje w bardzo niewielkiej skali, a w małych i średnich często w ogóle nie ma żadnej komunikacji publicznej lub jest ona utrzymywana na pojedynczych liniach. Coś tu nie gra. Planują jakiś przewał albo przekręt na przyjazne dla środowiska autobusy, których nikt nie potrzebuje i nikt nie będzie używał? Za to nonsensowny zakup zostanie sfinansowany z publicznej kasy i znowu będzie pretekst do podniesienia podatków. To znowu jakieś "ekologiczne" oszustwo i złodziejstwo z udziałem politycznych dziwek do wynajęcia? A może to są jakieś mafijne interesy? Robi się tyle szumu, żeby jakaś mieścina zbankrutowała z powodu zakupu nowych pojazdów dla zakładu komunikacji publicznej, a przy okazji pod stołem wirowały koperty z łapówkami dla lokalnych władyków za ustawiane przetargi. Miliony żyją w skrajnej nędzy, a oni zabawiają się w ekologiczne burdelowanie.
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 30-03-2019
Kazikazik   2 na 4
A tak przy okazji. Putinowska propaganda stara się pokazywać Zachód jako zdemoralizowany, bez idei, zepsuty, homoseksualny, w tatuażach i w czerwonych grubych okularach udawanego inteligenta. W tym świetle Matka Rosją jest przedstawiana jako wybawicielka i tarcza europejskich wartości. Dziwna synergia z tym co czytamy na prawicowych portalach.
Autor: Kazikazik  Dodano: 30-03-2019
Kazikazik   1 na 3
Wszystkie wartościowe nowości książkowe, które przeczytałem w ostatnim roku, zostały napisane przez pisarza cywilizacji kręgu zachodnioeuropejskiego. Czyli nie jest tak źle. W Rosji głucho. W Polsce głucho. Na Węgrzech też.
Autor: Kazikazik  Dodano: 30-03-2019
kobieta - Kazik  -1 na 3
Problem Zachodu (UE) polega na tym, ze funkcjonuje na starych-komunistycznych zalozeniach (ZSRR), tylko ubral sie w nowe unijne szaty. To powiedzial juz dawno Gorbaczow-Unia to stary ZSRR ubrany w nowe unijne ubranie.

Zeby zrozumiec roznice miedzy Wschodem a Zachodem trzeba cofnac sie do lat 500-1000, do zrodla powstania tych dwoch cywilizacji: Rzymu i Bizancjum i zapoznac sie z definicja wladzy i wiedzy. Dopiero wtedy zrozumie sie, ze to sa dwie rozne definicje, ktore wykreowaly dwa rozne swiaty, ktore egzystuja obok, nigdy razem. Nie znaczy, ze nie moze byc wspolpracy w dziedzinie handlu, w innych dziedzinach raczej dochodzi do schizmy.
Dla Rosjan Unia nie jest zjawiskiem nowym, oni w takim kregu zyja ponad 1000 lat, wiec sa doskonale zorientowani jak sie w nim poruszac.

Unia musi odrzucic piekelny wschodni krag, zreformowac sie i kontynuowac podroz w swoim kierunku. Otwarcie na swiat nie znaczy, ze trzeba odrzucic wlasne dziedzictwo, bo to jest fundament, ktorego musimy sie trzymac.

Prawica Europy, nie ma zamiaru byc na pasku Rosji, bo juz jest na takim pasku z Unia, i chce sie od tego wyzwolic.

Uratujemy sie z Europa Zachodnia, ale zreformowana.
Autor: kobieta  Dodano: 30-03-2019
Dragan Dargomier - Fany bożokrowskie
Ciekaw jestem bardzo, na jaką liczbę można oceniać gremium fanów bożej krówki w kraju? Jakim węglem interesują się oni, i z jakiego szybu czy komina ma się ten węgiel wydobywać? Co innego polityczna boża krówka ufarbowana i wpasowana we frejming, a co innego autentyczne i spontaniczne polityczne poparcie. Smog - tak się u nas nie mówi. U nas się mówi, że śmierdzi tak, że aż zatyka, bo sąsiad znowu pali gumę i plastiki za garażem albo w piecu. Jak boża krówka jest już tak uczesana i dopasowana w dyskurs, że nie wiadomo, o co jej chodzi, a tardżet ma całkowicie syntetyczny i w szpreju, to może powinna sfrunąć z powrotem na ziemię...
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 30-03-2019
Psyklok   1 na 1
Zachód i Rosja to dwa płuca jednego organizmu. I mogą funkcjonować razem. Jakoś nie doszło między nimi do jakiejś wielkiej wojny- nie licząc obcej interwencji po Rewolucji Radzieckiej.Przeciwnie, w czasie II w.św. dobrze współpracowały, wtedy okazało się, że można.
Co do węgla- wszędzie od węgla odchodzą, tylko nie u nas, bo mamy tego dużo i tanio,dlatego jest propaganda na węgiel.
Autor: Psyklok  Dodano: 01-04-2019
kobieta - Nie stac sie ”nikim"  -1 na 1
Wojna jugosłowiańska lat dziewięćdziesiątych nauczyła nas, że historia się nie skończyła, a wręcz przeciwnie, powróciła z niszczycielską siłą. Niezdolność świata zewnętrznego do odniesienia się do konfliktu przyczyniła się do przedłużającej się brutalności upadku Jugoslawii, gdzie moze dojsc do nowej wojny-teraz.

Lektura historyka Sanimira Resic wywoluje drżenie i niepokoj. Jest przypomnieniem jednej czesci wspolczesnej historii, ktora tak szybko popadla w zapomnienie, o co zadbala marsistowska lewica-liberalna. Wojny, pokoj, przyszlosc ukazane z calkiem nowej perspektywy.

”Historia Balkanow: koniec i upadek Jugoslawii”. Autor zajmuje sie pogłȩbioną perspektywą upadku Federacji, podkreslajac negatywny wplyw strategii politycznych dyktatora Tito. Myślimy, ze w Jugoslawi bylo lepiej niz w innych krajach bloku wschodniego. Okazuje sie, ze sytuacja polityczna dla posklejanych w calośċc narodȯw byla straszna.
Tito zbudowal nowa identyfikacje, jedna dla wszystkich narodow. Caly czas szlifowal i zakopywal wszystkie aspekty kultur narodow, ich historiȩ, kontrolował emocje i uczucia, zamykał drzwi dla inaczej myslacych, odsuwal ich na margines spoleczenstwa.
c.d.
Autor: kobieta  Dodano: 02-04-2019
kobieta - Projekt Unii...  -2 na 2
Zsekularyzowane elity wcześniej z nim wspolpracujące, wkrȯtce po rozpoczȩciu konfliktu wyemigrowaly do Zach. Europy-Tito nie zyl. Serbowie i inne narody, byli swiadomi od początku, ze w momencie ”braku” Tito przy wladzy dojdzie do wojny.

Tego typu projekt nakladaja na nasze barki komisarze unijni. Unia, w obecnej formie nia jest w stanie rozwiazaċ jakichkolwiek konfliktow, gdyby mialy miejsce. Polecam ksiazki autora, sa tlumaczone na inne jezyki, jest tez material w internecie.

P.S.Prawicowa polityka nie zmusza do chodzenia do Kościola-uwaga na liberalne haczyki.

Salvini: „Moją misją jest ratowanie Europy". Włoski minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini zrobi wszystko, co w jego mocy, aby „uratować Europę”, mówi w wywiadzie dla Sputnika. Chce zbudować nową Europę na następne 40 lat. Dolaczyla juz Finlandia.

www.friatider.s(*)s-f-leda-eu-kritisk-supergrupp

www.friatider.s(*)itt-uppdrag-r-att-r-dda-europa

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 02-04-2019
Psyklok - @kobieta   1 na 1
A co Pani wpisy mają wspólnego z tematem, Wiosną i węglem???
Autor: Psyklok  Dodano: 02-04-2019
kobieta - odp.  -3 na 3
"Wiosna" i wegiel to tylko malutkie trybiki maszynerii. Jak sie jest doroslym, postrzega sie swiat czy jego fragmenty jako calosc p. Psykolok. Teraz pytanie do Pana: co ma wspolnego Federacja Jugoslawii do ew. Federacji Europy i do "Wiosny"?

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 02-04-2019
Kazikazik   3 na 3
Żeby nie być gołosłownym. Ktoś na gorze napisał „mamy dużo swojego węgla i tanio”. W 2015 Polska zaimportowała 4.9 mln ton węgla z Rosji. Z każdym rokiem import węgla z Rosji do Polski rośnie, by osiągnąć 13,4 mln ton w 2018.
Autor: Kazikazik  Dodano: 03-04-2019
kobieta - Zycie sie wydluza, to prawda  -1 na 1
"Nie jest wreszcie prawdą, że likwidacja węgla spowoduje likwidację smogu. Prawdą jest, że za niską emisję w większości odpowiada w Polsce węgiel, lecz faktem jest także, że na smog najwięcej narzekają mieszkańcy dużych miast, a jak podaje NIK w dużych miastach większość smogu pochodzi nie ze spalania węgla, lecz z komunikacji drogowej. Zatem likwidacja węgla nijak nie doprowadzi do likwidacji najbardziej uciążliwego smogu. Doprowadziłaby natomiast do całkowitego uzależnienia energetycznego Polski od surowców i technologii zagranicznych". Dlatego zmiany musza byc wprowadzane powoli. taka jest prawda. Nas uswiadomiono w tym temacie.

Wg. zielonych tutaj-najbardziej atmosfere zanieczyszczaja samoloty, tylko, ze oni najwiecej z tych podrozy korzystaja. Zielonosc ostatnio jest sposobem na ekstrawanckie, towarzyskie zycie globalnych elit. Takich politykow nalezy wykopac z polityki!
Szwecja kupuje wegiel gdzie sie tylko da, byc moze z Polski i Rosji tez, bo to w dalszym ciagu jest tanio. W swoim czasie jakies konktetne wynalazki ulatwia przejscie do innych zrodel...
Autor: kobieta  Dodano: 03-04-2019
kobieta - Feminizm, Feministyczna incjatywa, Klimat
Jak bylam dzieckiem, Gudrun byla liderka partii feminstycznej. Nieco pozniej wychowawczynia Incjatywy feministycznej-lewicowa i muzulmanska mlodziez. Ostatnio, nawet kobiety nie wierza w feminizm, wiec Gudrun (juz stara baba) zmienila kierunek i przesiadla sie na innego modnego, poprawnego politycznie konia zwanego Kwestia Klimatu-Rewolucja dla emerytow i rencistow. Babcie i dziadkowie odlozyli rekawice ogrodowe, wydobyli banery i demonstruja. Nowy "naukowiec" Gudrun ostrzega, co sie stanie ze swiatem, gdy "uderzy zmiana klimatu". Szwecja musi przygotowac sie na przyjecie uchodzcow klimatycznych, teraz glosi.

www.friatider.s(*)yman-har-blivit-klimataktivist

www.friatider.s(*)p-att-ta-emot-klimatflyktingar

Pozdrawiam

P.S. Ten temat juz mnie nie interesuje.
Autor: kobieta  Dodano: 03-04-2019
Kazikazik   2 na 2
W 2015 Polska zaimportowała 4.9 mln ton węgla z Rosji. Z każdym rokiem import węgla z Rosji do Polski rośnie, by osiągnąć 13,4 mln ton w 2018.

W 2018 Szwecja zaimportowała z Polski 1800 ton węgla, czyli tyle co nic. Tak gwoli ścisłości.
Autor: Kazikazik  Dodano: 03-04-2019
Psyklok - @Kazik
No w końcu globalizacja towar się bierze gdzie taniej i korzystnie
Autor: Psyklok  Dodano: 05-04-2019
lucyfer.123 - kraina błota i gówna   2 na 4
W krainie błota i gówna szczycimy się że ściągamy buty wchodząc do domu. Ciekawe jakie "cnoty" wykreujemy żeby uzasadniać wyższość siedzenie w domu nad spacerem. Autorowi polecam wyjść czasem z domu i opuścić teren swojej w wioski. Myślę że za pieniądze umieszczanych tutaj wypocin(głupota zawsze się świetnie sprzedawała) mógłby sobie pozwolić pojechać zwiedzić trochę tego "zgniłego zachodu" i zobaczyć jak tam wygląda życie w małych i średnich miastach. Nazwa tego portalu to szczyt bezczelności. Z ciekawością czekam a artykuły na temat:
- najzdrowszej na świecie polskiej diety
- wycinka przydrożnych drzew a oszczędność paliwa
- szkodliwość jazdy na rowerze
- polskie dzieci największe w Europie , gonimy światową czołówkę
Autor: lucyfer.123  Dodano: 06-04-2019
kobieta - W imiȩ klimatu…  -1 na 1
Aktywista klimatyczny wysterylizowal sie.
”Najlepsza rzecz jaka mozemy zrobic dla klimatu”.
Wiȩcej niz pewne, że teraz politycznie poprawni zieloni bȩdą nas uważnie nauczaċ, że dzieci mają znacznie większy „wpływ na klimat” niż inne rzeczy.
Swietna idea. Jak sie wysterylizuja, to politycznie poprawnych bȩdzie mniej ilościowo.
Autor: kobieta  Dodano: 06-04-2019
kobieta - Nowa partia Brexit w wyborach do UE  -1 na 1
Były przywódca Ukip Nigel Farage ponownie wraca do walki. „Właściwie to mam wiele innych rzeczy w moim życiu, które chciałbym zrobić. Myślałem, że wygraliśmy bitwę Brexit”.
Po udanym głosowaniu Brexit latem 2016 r. zrezygnował z funkcji przewodniczącego. Myślał, że jego praca sie zakonczyla.
Wkrótce, trzy lata później, Wielka Brytania nadal jest w UE, mimo że miala opuściċ Unię 29 marca tego roku.-Tak, poprowadzę partię do wyborów europejskich, ponieważ wydaje się teraz pewne, że tak się stanie-Brexit można przedłużyć-na 12 miesięcy. Theresa May chce więcej czasu.
Czy jestem z tego szczęśliwy? Nie, nie jestem, mówi Farage do Sky News.
Nigel Farage uważa również, że Wielka Brytania może teraz stać się bardzo trudnym do zarządzania członkiem Parlamentu Europejskiego. Między innymi można zawetować głosy budżetowe i zatrzymać życzeniowe marzenie Macrona i Merkel o wspólnej armii UE. Wymagane jest jednak, by nowy brytyjski premier byl zdecydowany, podkreśla.

www.friatider.s(*)r-nytt-brexit-parti-i-eu-valet

Szwecja: Jeff Ahls, lider partii Alternatywa dla Szwecji, atakuje UE: jest to „skorumpowany domek”-powiedzial na demonstracji w Sztokholmie. 600 000 imigrantow w Szwecji, musi wrocic do domu, dodal.
W maju bedzie ciekawie!
Autor: kobieta  Dodano: 06-04-2019
kobieta - Koniec dominacji liberalizmu-teraz kitowanie mas..  -1 na 1
Ostatnie debaty na temat liberalizmu nie brzmią obiecująco. Historycznie zdarzały się okresy, w których liberalne idee były bardzo trudne jak w latach 30.XX w. W latach 80/90 liberalizm dokonal fuzji z lewica. Różnica w stosunku do dzisiejszej krytyki liberalizmu polega na tym, że dzisiejsza krytyka mniej koncentruje się na kwestiach gospodarczych i finansowych. Zamiast tego koncentruje się przede wszystkim na kwestiach tożsamości i organizacji społecznej. Na przykład w latach 80, wolność i rynek były głównymi przywódcami politycznymi w Europie i Stanach Zjednoczonych. Dziś wazne jest mowienie o ”panstwach, ludziach, kontroli”, gdzie uważa się, że liberalizm stworzył „przegranych globalizacji”- znaczy cywilizacji zachodniej.
Kiedy skończyła się zimna wojna, liberalna historia oparta na demokratycznych rządach, prawach człowieka i wolnych rynkach stała się automatycznie zaprogramowana, by podbić świat.
Wiemy, ze historia nie skończyła się, ale przybrała nieoczekiwany obrót, który doprowadził do tego, że liberalna historia nie jest inspirująca. Możemy zatem powiedzieć, że osiągnęliśmy koniec historii dla liberalizmu, o ograniczeniu wolności prasy i innych praw. Rok 2018 już nie dominuje w historii.
Autor: kobieta  Dodano: 09-04-2019
kobieta - Strategie walki, przegranej  -1 na 1
Stało się to szokiem i dezorientacją, gdy wielu liberałów doświadczyło „Brexitu i Trumpa” nie tylko jako koniec historii, ale także jako zapowiedź końca cywilizacji.
Liberalny system polityczny demokracji i wolności rozwinął się w ramach społeczeństw przemysłowych. Liberalna demokracja konstytucyjna pozostaje ważna dla ludzkości, podczas gdy liberalizmowi coraz trudniej radzić sobie z wyzwaniami społeczeństwa postindustrialnego. Liberalizm nie widzi co dzieje się, gdy utracono więcej miejsc pracy dzięki sztucznej inteligencji i algorytmom, tworza sie biedne regiony, biedne male miasta, bezrobocie…
Liberalne nadecie nie stworzylo alternatywy dla tego typu trudnych czasow. Nie maja zamiaru wspierac socjalne nierownosci, bo sami chcą sie maksymalnie nakarmic na trudne czasy.
Liberałowie muszą w przyszłości sformułować lepsze historie na temat globalnych problemów i wyzwań, takich jak ekologia, technologia i mobilność, gender, homoseksualizm itp. Narazie, nadal nie moga kształtować przyszłości naszej ludzkiej cywilizacji – wiec kituja masy czym sie da.

www.friatider.s(*)-skrev-neds-ttande-om-muslimer

Warunkowe kary i dzienne grzywny starszych ludzi za wyrazanie negatywnych uczuc o imgracji caly czas wzrasta.
Autor: kobieta  Dodano: 09-04-2019
Budyy - Omnibus   1 na 3
Mariusz jak widze zaczyna już zajmować się wszystkim o czym nie ma pojęcia. Uwielbiam gdy ludzie nie mający pojęcia o statystyce analizują dane statystyczne albo ludzie nie mający pojęcia o klimacie analizują klimat. Itp itd. Zachowanie coraz bliższe płaskoziemcom Mariusz prezentujesz niż to do czego portal zobowiązuje. Trzeba być niezłym ignorantem aby po zestawieniu dwóch mapek wysnuć tak dalece idoące wnioski. To że WHO podaje, że istnieje bardzo silna korelacja pomiędzy jakością powietrza a chorobami i śmiertelnością nie ma znaczenia bo niejaki humanista, artysata, omnibus zestawił dwie mapki i już mu wyszło to co chciał udowodnić. Piękne dopasowywanie danych do tezy, to nie ma nic wspólnego z racjonalizmem. Normalnie jaja.

Ja mam lepszy współczynnik korelacji. Najzdrowsze pod względem jest podkarpacie bo...... tam lud najbardziej religijny a Pomorze, ponieważ tam stał pomnik Jankowskiego.
Autor: Budyy  Dodano: 10-04-2019
kobieta - Liberalizm jest chory  -3 na 3
Stefan Löfven chce wprowadzić sankcje wobec krajów, które odmawiają przyjęcia imigrantów
Kraje UE, które nie otwierają drzwi dla zagranicznej imigracji, powinny podlegać sankcjom. Proponuje to premier Stefan Löfven (S) w wywiadzie dla DN.
Zdaniem Stefana Löfvena jest całkowicie niedopuszczalne, aby państwa członkowskie UE, takie jak Polska i Węgry, odmawiały przyjęcia imigrantów.

Tutaj jest awantura z powodu podniesienia o 15 miljardow wiecej szwedzkiej opłatay UE. Tylko Center i Liberalowie sa za podwyzka, inne partie sie buntuja.
Autor: kobieta  Dodano: 15-04-2019
kobieta - Uwaga na falszywe postulaty i recepty
Wielu gminom przydzielono tysiące imigrantów z trzeciego swiata-prawie wszyscy z nich żyją z dotacji. Male miasta i wioski wkrótce nie będa w stanie poradzić sobie z kosztami pomocy społecznej.
-W jaki sposób osoba niepiśmienna powinna pracować w ciągu kilku lat? mówi szef gminy w wywiadzie do Expressen.
Na 10 tys. mieszkańców ponad 2 tys. to zagraniczni imigranci. Wśród dorosłych w tej grupie tylko jedna na dziesięć ma prawdziwą pracę.
Oprócz dotacji gmina ma również bardzo wysokie koszty inwestycyjne dla dzieci chorych.
-Musimy wysłać wniosek o ogłoszenie upadłości, mówi dyrektor zarządzający miastem.
Zauważa, że są to różnice kulturowe, ponieważ imigranci nie widzą żadnej zachęty do pracy, jeśli zamiast tego mogą żyć ze składek. Rada ds. Migracji ograniczyła takze swoje wsparcie.
Jak te miasteczka powinny przetrwać ekonomicznie i społecznie? Ktoś w Rosenbad powinien mieć odpowiedź na to pytanie-mowi dziennikarka.
Politycy chcą między innymi zaoszczędzić pieniądze, zamykając szwedzkie szkoły.TAK,ZAMKNĆ SZKOŁY.-To byłaby katastrofa dla miejszych miast i wiosek.
Korona jest tak słaba, że można ją porównać do kraju, który został dotknięty zamachem stanu.I może stać się jeszcze słabsza, mówi główny analityk Nordea w liście marketingowym.

P.S. Heraklit pn.4, nie udawaj Greka.
Autor: kobieta  Dodano: 16-04-2019
kobieta - Reformy UE, koniec komisarzy?  -1 na 1
Nowa partia Farage juz prowadzi przed wyborami do UE.

Nigel Farage był liderem „Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa”, UKIP, w latach 2010-2016. Po głosowaniu w Brexicie latem 2016 r. zrezygnował z funkcji przewodniczącego.

Niedawno Farage powrócił do polityki, uruchamiając nową partię „Partia Brexit”, która będzie kandydować w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

„Partia Brexit” juz jest wiodącą, według Yougova, zyskujac 27 procent głosów.

Następnie Partia Pracy osiąga 22 procent, konserwatyści 15 procent, Partia Zielonych 10 procent, Liberalni Demokraci 9 procent, stara partia Farages Ukip 7 procent, a Change U.K 6 procent.

P.S. Jest kilka panstw w Europie, gdzie ludzie mysla...

Aż 1500 islamistycznych uzbrojonych IS terrorystów, przybylo do Europy wg.Tass-Alexander Bortnikov, szef rosyjskiej służby bezpieczeństwa FSB.
Autor: kobieta  Dodano: 18-04-2019
kobieta - islamska grupa ”National..
„National Thowheed Jamath” odpowiedzialna za niedzielny brutalny atak terrorystyczny na chrześcijan.

W szwedzkich mediach lewicowo-liberalnych trudno było wyjaśnić ataki terrorystyczne na Sri Lance.
Podobnie jak wczoraj doniesiono na zagranicznych i alternatywnych mediach, że niedzielne krwawe ataki terrorystyczne na Sri Lance, zostały przeprowadzone przez lokalnych islamistów - mówi Bloomberg.

Co najmniej 290 osób zginęło, a 500 zostało rannych w atakach na kościoły i hotele.
Według ministra zdrowia kraju Rajithy Senaratne za śmiercią stoi islamska grupa ”National Thowheed Jamath”.

www.friatider.s(*)ekas-efter-terrorn-p-sri-lanka

www.friatider.s(*)-bakom-terrord-den-p-sri-lanka

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 22-04-2019
kobieta - Stany Zjednoczone zmieniają płeć..  -1 na 1
Stany Zjednoczone zmieniają płeć 8-latków
Lekarz i specjalista leczenia hormonalnego Michael Laidlaw (w srodku) ostrzegł przed konsekwencjami nowego programu podczas spotkania zorganizowanego przez Heritage Foundation.
Liczba liberałów, którzy poddają swoje dzieci zmianie płci, gwałtownie rośnie w Stanach Zjednoczonych. W ubiegłym roku granica zmiany płci została zmniejszona z 13 do 8 lat w stanie Kalifornia, a teraz eksperci ostrzegają, że lekarze pozwalają politycznej poprawności biegać przed umysłem, przepisując dzieciom szkodliwe leczenie.
W tym tygodniu eksperci w tej dziedzinie spotkali się na spotkaniu zorganizowanym przez konserwatywny think tank Heritage Foundation w celu omówienia trudnych do zrozumienia konsekwencji zwiększenia liczby dorosłych zmieniających płeć.
Laidlaw wyjaśnił, że w Kalifornii, gdzie jest samozatrudniony, tak małe dzieci w wieku 8 lat przechodzą teraz zmiany płciowe z terapią hormonalną, ponieważ „identyfikują się” z płcią przeciwną. Zgodnie z niedawną decyzją sądu w Stanach Zjednoczonych, to „identyfikacja” danej osoby, do której należy, określa przede wszystkim płeć, a nie okoliczności biologiczne. Ale w odniesieniu do rzeczywistości decyzja jest fałszywa, mówi specjalista od hormonów Laidlaw.
Autor: kobieta  Dodano: 22-04-2019
kobieta - Fundament politycznej poprawnosci c.d.  -1 na 1
c.d.
www.friatider.se/usa-byter-k-n-p-8-ringar

Nie ma obiektywnych testów do zdiagnozowania tego stanu. Jednak przepisujemy bardzo szkodliwe metody leczenia w oparciu o brak obiektywnej diagnozy.
Według Michaela Laidlaw, wyjaśnia to, dlaczego sławni ludzie transpłciowi, tacy jak Jazz Jennings, mówią, że nigdy nie doświadczyli przyjemności seksualnej ani nie mieli orgazmu.
„Dzieje się tak, ponieważ jego naturalny rozwój dojrzewania został przerwany na wczesnym etapie i nie pozwolono mu wystąpić”, mówi Michael Laidlaw.
- Te leki blokujące dojrzewanie wpływają również na prawidłowy rozwój mózgu i szkieletu, co powoduje, że nasze dzieci rozwijają przyszłą osteoporozę. Kolejny wymysl lewicowych-liberalow...
Autor: kobieta  Dodano: 22-04-2019
kobieta - Lodowiec Jakobshavn "rosnie"...  -1 na 1
Lód na Grenlandii znów rośnie; tez „złe wieści” informują lewicowo-liberalne media.

700 alarmistów klimatycznych aresztowanych w Londynie–wymagaja zerowej emisji dwutlenku węgla
Ekstremiści klimatyczni przykleili się do budynku SVT: zażądali jeszcze więcej dziennikarstwa alarmowego na temat dwutlenku węgla.
A Greta jako „jedna z najbardziej wpływowych osób na świecie”. Placzaca Greta stanęła przed owacjami UE. Greta spotyka się osobiście-z papieżem
Topniejący lód na Grenlandii jest wykorzystywany przez alarmistów klimatu jako dowód niebezpiecznych efektów efektu cieplarnianego. Kiedy lód topnieje, obszary lądowe powinny być zanurzone.

Ale w ostatnich latach ważny lodowiec Jakobshavn na Grenlandii zaczął ponownie rosnąć z powodu zimniejszych prądów wodnych.
Czołowy na świecie naukowiec morski Nils-Axel Mörner zidentyfikował alarm klimatyczny dotyczący dwutlenku węgla i śmiertelnie wzrastającej wody morskiej jako totalny pomruk. Uważa, że całość opiera się na wymyślonych modelach teoretycznych, które nie odpowiadają rzeczywistym obserwacjom.

- Ziemia na szczęście jest znacznie bardziej stabilna. To, co nie jest stabilne, to społeczeństwo i idee.

www.friatider.s(*)liga-nyheter-rapporterar-media

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 23-04-2019
kobieta - Hej ”Marcin” 2008-09-21; pn. 136..
Nie ukrywaj siȩ za minusami jak politycznie poprawna ameba. Poprawnośċ polityczna ma złe strony, a ty nie rozumiesz co siȩ za nimi kryje. Brak szacunku i tolerancji wobec innych pogladow i postaw to typowe dla ciasnego politycznie poprawnego umysłu. Podyskutuj trochȩ zamiast minusowac, twoj swiat sie od razu zmieni na pozytywny.
Zapytam jeszcze: czy minusy, ktorymi mnie obdarzasz od jakiegos czasu sprawiają ci przyjemnośc? Mnie np. odsłaniają orientacjȩ polityczną i cechy charakteru osoby. Jesli mam ochotȩ cos napisaċ to dalej piszȩ, minusy nie są barierą, raczej motywacja, ze temat wymaga poszerzenia. Zawsze znajdzie sie czytelnik, ktory dostrzeże prawde.
My możemy pogłȩbiċ wiedzȩ w temacie: polityczna poprawnośċ na kursach uniwersyteckich. Moglbys sie tez douczyc!

Pozdrawiam

P.S. Strajkujesz?
Autor: kobieta  Dodano: 23-04-2019
kobieta - Tak Europa zmienia ludzi...
Ponad dwa miliony imigrantów otrzymało anonimowe karty debetowe kosztem 1,55 miliarda euro.Tak stwierdza rząd węgierski–MTI (otworz strone).

UE chce zapłacić Szwecji za przyjecie więcej imigrantów. Szwecja obecnie zajmuje czołową pozycję w społeczności imigracyjnej UE. Szwedzki rząd żąda więcej afrykańskiej imigracji do Europy.

Farage: Imigracja najgorsza rzecz,jaka przydarzyła się Europie w dzisiejszych czasach.

Wcześniej informowano o tym, jak osoby ubiegające się o azyl, które udają się do Europy, otrzymują karty płatnicze z pieniędzmi. Węgierski rząd twierdzi, że obecnie są dwa miliony imigrantów-łącznie 1,5 miliarda euro.

- Ponad dwa miliony osób otrzymało anonimowe karty imigrantów. W ten sposób wydano równowartość 1,55 mld EUR, powiedział György Bakondi węgierski premier ds. Bezpieczeństwa, w oświadczeniu.

www.friatider.s(*)alkort-med-15-miljarder-kronor

Według głównego doradcy ds. Bezpieczeństwa UE nie próbuje w ogóle powstrzymać imigracji do Europy, lecz ją zalegalizować. Tego chce lewica-liberalna.
Oczekuje się, że imigracja wypełni Europę - 100 milionów ludzi.

P.S. Tutejszy rzad planuje zniesc ochrone osob zatrudnionych-Kodeks Pracy.
Autor: kobieta  Dodano: 26-04-2019
Wenancjusz - Palimpsestos - Smog a sprawa lubelska   2 na 2
Nie raczyłeś zauważyć, że wydobycie węgla nie wiąże się z zagadnieniem smogu jako że wydobycie nie wytwarza uciążliwego smogu. Smog to produkt spalania wydobytego już węgla.
Autor: Wenancjusz  Dodano: 28-04-2019
kobieta - Najwieksza fala imigracji po II WS  -1 na 1
Dokument z zewnątrz: Droga do brexit -(Vägen till brexit) The road to brexit
“Jak oni myśleli? Co oni zrobili? Po raz pierwszy europejscy prezydenci i ministrowie opowiadają o dziesięciu latach kryzysów, które grożą podziałem UE i utorowały drogę do wyjścia Wielkiej Brytanii. Kiedy Grecja ujawnia, że kraj stoi na krawędzi ruiny, w walkce z zegarem zaczeto ratowac wspólną walutę. (Grecja stala sie pierwsza ofiara kryzysu UE) Ale cena jest wysoka”.
3 czesci filmu dokumentalnego. Wiem, ze link nie otworzy sie w Polsce, ale byc moze, mozna go znalezc na stronach angielskich w sici, lub inny sposob.
Kryzys Unii rozpoczal sie, kiedy 800 afrykanskich imigrantow ponioslo smierc na Morzu Srodziemnym, 111 km od brzegow Libii. Uchodzcy pochodzili z m.in Mali, Senegalu I Gambii. Za wypadek odpowiedzialnosc ponosza Wlochy-mowili szefowie panstw.

Prawda jest taka, ze prawie wszystkie panstwa, a najbardziej WB i panstwa Europy Srodkowej z Grecja nie chcialy przyjmowac imigrantow. Wszyscy sie klocili, i wpadli na pomysl, zeby wszystkich imigrantow przyjela Turcja w zamian za wielkie pieniadze.
Autor: kobieta  Dodano: 28-04-2019
kobieta - Kryzys UE c.d.  -2 na 2
Premier Turcji wyrazil zgode, ale chcial cos konkretnego w zamian: wizy albo czlonkowstwo w Unii. Po przewrocie wladzy w Turcji, prezydent stracil stanowisko, a Erdogan jako silny gracz odrzucil umowe z UE.
Osoba, ktora tak namieszala jest sama Merkel. Krytyka szefow panstw, w tym Niemcow nie docierala do niej. Sprawiala wrazenie osoby calkowicie zagubionej. Wypowiedzi Tuska warto posluchac, dobrze orientowal sie w sytuacji, i rozumial, ze to co sie dzialo, nie mialo nic wspolnego z fundamentem wspolnoty UE – Wolna Wola Narodow. Teraz marzy o wladzy w Polsce–doskonale znajac problematyke unijna od strony kuluarow. Na dzien dzisiejszy konieczne jest wykreowanie procesu od poczatku, moze nie we wszystkich panstwach. W ogole, nie bardzo wiadomo dokad to wszystko zmierza?-mowia politycy.

Odnosze wrazenie, ze spoleczenstwo polskie nie bardzo orientuje sie, co tak naprawde kryje sie za strategia ludzi, ktorzy chca odzyskac wladze. Roznorodnosc oglupiajacych strategii i manipulacji, zeby uchwycic wladze w swoje rece i dorwac sie do skarbca narodu. Obecny rzad w Polsce jest na dzisiaj najlepsza alternatywa, dopoki nie wylonia sie mlodzi ludzie kompetentni do prowadzenia panstwa.
Autor: kobieta  Dodano: 28-04-2019
kobieta - Kryzys Unii - desperacja  -1 na 1
Najważniejsze, żeby panstwo utrzymalo sie na powierzchni, nie zatonȩlo. Wielkie oczekiwania narazie sa nierealne. Koniecznośċ obserwowania krytycznej sytuacji UE jest wskazana, dobrze byċ przygotowanym na rożne scenariusze.

Tutaj kryzys pogłȩbia sie z dnia na dzień. Duńczycy chcą zerwac umowȩ paszportową, twierdząc, że nie chcą sąsiadowaċ ze skandynawskim bliskim wschodem.

Wklejȩ link dla ułatwienia znalezienia może wersji angielskiej w sieci.

Zastanawim sie w jakim celu zostala odsłoniȩta tajemnica kryzysow UE?

"Wielka Brytania trzyma noge w drzwiach"

www.svtplay.se/dokument-utifran-vagen-till-brexit

P.S.Wkrotce odwiedzȩ państwo Trumpa, bȩde tam czytaċ polskie media.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 28-04-2019
adolf kot - źródło
Ale jakich rad można się było spodziewać po osobie której warunkowo umorzono postępowanie za krzywdzenie osoby najbliższej 20 lat wcześniej
Autor: adolf kot  Dodano: 02-05-2019
kobieta - “Źrȯdło” fałszywe recepty  -1 na 1
Lewica-liberalna, socialdemokraci, postkomuniści, inni post…

Przestańcie byc hipokrytami-szerzycie więcej ekstremizmu niż ktokolwiek inny.

”Czołgaliście się przed nazizmem, czołgaliście sie przed komunizmem a teraz czołgacie się przed naukami Sorosa i islamistami”.

Braterstwo "osoby" z Macronem nie jest mile widziane. Żolte kamizelki nie strajkuja.

Z inspiracji dzisiejszej prasy.
Autor: kobieta  Dodano: 04-05-2019
Psyklok  -2 na 2
A i tak większość tzw. wiochmenów i tych różnych Kaziów i Tadziów itp. pali starymi szmatami, oponami i śmieciami
Autor: Psyklok  Dodano: 05-05-2019
kobieta - Trzy tygodnie do wyborów do PE
Zgromadzenie Narodowe Marine Le Pen wyprzedziło prezydenta Francji E. Macrona przed wyborami do UE, wynika z ankiety przeprowadzonej przez Ipsos. Wygrywa także w innych sondażach.
Według Breitbarta Le Pen osiąga 23 %, podczas gdy prezydent otrzymuje 21,5 %. W drugiej sondażu National Collection otrzymuje 24 %, a Macron 21%.
Również we Włoszech nacjonaliści chcą dokonać sukcesu. Partia ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego Lega jest na szczycie 32,8 procent, pisze Breitbart.
Marine Le Pen jest jedna z tych, którzy chwalili Salviniego za jego krytyczną politykę imigracyjną, która położyła kres migrantom łodziowym.
- Mówiono, że problem migracji nie może być kontrolowany, Salvini powiedział „tak, możemy to kontrolować” i sprawdziło sie, powiedziała Marine.

www.friatider.s(*)eder-ver-macron-inf-r-eu-valet

Wkrótce odbędą się wybory w Danii – czekuje sie, ze do parlamentu wejdzie krytyczna partia wobec islamu Stram kurs, ktora chce wysłać do domu wszystkich muzułmanów - „Mają 51 krajów, Duńczycy mają jeden”, mowia.
„Nigdy więcej gadania, czas na działanie” wyjaśnia partia.

P.S. W Polsce tez wlasciwy kierunek?
Autor: kobieta  Dodano: 07-05-2019
kobieta - "Falszywe recepty" tutaj...
Tȩczowo-zielone chlopaki i czerwono-zielone komunistyczne ciotki o klimacie.

Raporty medialne charakteryzują się alarmami klimatycznymi dotyczącymi dwutlenku węgla. Wczoraj inicjatywa feministyczna zaczęła propagować w TV o „nagłym wypadku klimatycznym”.

Ale pośród tej histerii donosi się, że maj jest wyjątkowo zimny.
- To może nie brzmieć zbyt wiele, ale każda minuta i sekunda tych pierwszych dni maja jest zimniejsza niż średnia, zwłaszcza temperatury w ciągu dnia, mówi meteorolog w wiadomosciach.

- W niektore dni temperatura była nawet o 10 stopni chłodniejsza w niektórych miejscach. Ponadto padał śnieg , co jest również niezwykłe w maju. W ciągu następnych dziesięciu dni nie oczekuje się również żadnego wiosennego ciepła.

„Niskie ciśnienie pokrywa cały kraj i powoduje pewne opady śniegu nad środkową i północną Szwecją. Dziś w nocy i zeszłej nocy spodziewane są dalsze opady śniegu w północnej części Norrlandii, gdzie mogą występować duże ilości, co może powodować problemy w ruchu drogowym-Instytut Meteorologii.

www.friatider.s(*)kallt-i-maj-smhi-varnar-f-r-sn

P.S. Nie mozna wierzyc czerwono-zielonym!
Autor: kobieta  Dodano: 07-05-2019
kobieta - Brawo Polska! Gratuluje....
Komisja Europejska opublikowała dziś prognozę wzrostu dla krajów członkowskich. W Szwecji wygląda bardzo ciemno. Jednak Polska i Węgry są silne zarówno w tym roku, jak i w przyszłym roku.

Oczekuje się, że szwedzki wzrost wyniesie 1,4 proc. W 2019 r., Czyli znacznie mniej niż 2,3 proc. Oznacza to, że Szwecja ma szósty najniższy wzrost w całej UE.

Wzrost Polski szacuje się na 4,2 proc. W 2019 r., A na Węgrzech 3,7 proc. . Oznacza to również, że Polska i Węgry mają trzykrotnie wyższy wzrost niż Szwecja w tym roku.

W przyszłym roku prognoza silnego wzrostu: 3,6% dla Polski i 2,8% dla Węgier, podczas gdy Szwecja szacowana jest na 1,6%.

„Komisja UE podniosła dziś prognozy wzrostu dla Polski w ciągu najbliższych dwóch lat”, pisze popularny polski poseł Dominik Tarczyński na Twitterze.

-Według portalu europejskiego Komisja Europejska, w oparciu o najnowszą prognozę, będzie teraz zmuszona do wydawania państwom członkowskim zaleceń ze specjalnymi reformami, które należy wdrożyć, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się kryzysów gospodarczych w całej Unii.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 07-05-2019
kobieta - c.d.  -1 na 1
Jeszcze zdjecie ekonomicznych zwyciezcow:

www.friatider.s(*)rasar-ungerns-och-polens-rusar

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 08-05-2019
kobieta - Cenzura na Facebooku  -1 na 1
Swoboda wypowiedzi na Facebooku - gigant online jest nastawiony na dowolne wyłączenia.

Polska może uratować wolność wypowiedzi na Facebooku - gigant internetowy jest pozwany za arbitralne wyłączenia.

Polskie orzecznictwo może mieć wpływ na Europę. Kancelaria uważa, że Facebook powinien być postrzegany jako usługa publiczna i być zmuszony do utrzymania tego samego standardu co „prawa człowieka”.

Macron wzywa Zuckerberga - chce cenzurować „fałszywe wiadomości” przed wyborami do UE. Założyciel Facebooka odwiedza francuskiego prezydenta w piątek.

Antyfeministyczna strona na Facebooku została zamknięta po kampanii z profilu feministycznego.

Izrael żąda, by cenzor na Facebooku „podżegał” dla Izraela.
Autor: kobieta  Dodano: 10-05-2019
kobieta - „piss in the Atlantic”-nasik..   1 na 1
Polityka klimatyczna partii zielonych jest jak „piss in the Atlantic”-nasikanie do Atlantyku
Znany aktor podsumowuje politykę klimatyczną i środowiskową socjaldemokratów – lewicy liberalnej, i czerwonej partii zielonych. Te partie są „ostatnimi na ktore mozesz oddac glos”, jeśli zależy ci na środowisku, pisze.
To i tak nie ma znaczenia. Możemy kupić rowery za miliard i zajeździć nasze tyłki jak pawiany. W perspektywie globalnej jest to nasikanie do Atlantyku, nawet jeśli tak rzeczywiscie jest, jak nadaja ich politycy.

Podkreśla również, że „wartość sygnałow” europejskiej polityki klimatycznej jest bezwartościowa. Kraje takie jak Chiny ignorują to, co robimy. To tylko strategia oglupiania wyborcow, zeby pozniej wprowadzic zielone podatki.

Kolejne pozdrowienia dla Marcina

P.S. Kim jestes? Niewazne!
Autor: kobieta  Dodano: 11-05-2019
kobieta - Konkluzja-Duży błąd wprowadzenia euro
Fiński biznesmen Björn Wahlroos, prezes grupy ubezpieczeniowej Sampo, uważa teraz, że przystąpienie do euro było „wielkim błędem” Finlandii, donosi gazeta Hufvudstadsbladet.
W 1999 r. Finlandia przystąpiła do wspólnej waluty UE. Ale według Björna Wahlroosa był to duży błąd.

„To kosztowało Finlandię ogromne sumy pieniędzy, od kiedy utknęliśmy w niemieckiej walucie na fińskim rynku pracy”, mówi Wahlroos.

Od 2007 r. Produkt krajowy brutto w ogóle nie urósł, zgodnie ze szczytem biznesu. Nazywa to „zerowym wzrostem za dziesięć lat”, podczas gdy Szwecja z własną walutą miała znacznie wyższy wzrost niż Finlandia. Wahlroos nie ma jednak pewności, czy to zepchnie Finlandię jako najszczęśliwszy kraj na świecie, ponieważ nie wierzy, że ma to wiele wspólnego z sukcesem gospodarczym kraju.

P.S. O naszym premierze pisza, ze jest “klamliwym” fanatykiem imigracji. SD zastanawiaja sie czy nie jest “glupi w glowie”. Rzad szwedzki nie ma prawa decydowania o przyszlosci krajow bez imigrantow–to ich wola, tak chca, mowi SD.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 11-05-2019
kobieta - Wolnośċ w wersji lewicowo-liberalnej
Nie uzyskano pozwolenia na demonstacje ”Źółtych kamizelek 2” w calym kraju.
Ruch - rebelia benzynowa 2.0, która osiągnęła obecnie ponad 200 000 członków na Facebooku, nie uzyskala pozwolenia na demonstracjȩ. W piątek Ruch zaplanował „założenie kamizelek” i demonstracje w wielu miastach.
Ruch jest porównywany do francuskich ”Źółtych kamizelek”, ale w Szwecji nie ma zezwolenia na demonstrację.

Cena benzyny w północnej Szwecji: 18,55 SEK. Rodzina może zapłacić 3000 SEK więcej – miesięcznie za paliwo.

Duński public service zaprosił nowo powstalą partie Stram Kurs do debaty liderów partii. Silny lider partii Rasmus Paludan skarcił, a wlasciwie nakrzyczal na premiera Larsa Løkke Rasmussena podczas debaty liderów partii w duńskim radiu, gdzie zaproszono stronę krytyczną dla islamu.

Link do artykułu wklejȩ jak mi sie uda otworzyċ stronȩ. Czytalam w mediach, ze "Zolte kamizelki 2" demonstruja o prawo do demonstracji.

P.S. Czytelnik 'pawel_wr'- oko za oko, ząb za zą, 10 za 10, w ciemnotȩ wiedzą.
Autor: kobieta  Dodano: 11-05-2019
kobieta - "Zolte kamizelki 2 "  -1 na 1
Lewicowego-liberalizmu spoleczenstwa maja dosyc.

www.friatider.s(*)ela-landet-f-r-inget-tillst-nd

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 11-05-2019
kobieta - Jeszcze wiecej Polski mniej Brukselii
Ivar Arpi:UE powstała dla Europejczyków, a nie dla osób ubiegających się o azyl.

To nie kraje takie jak Węgry i Polska są niedemokratyczne, gdy nie chcą wypełniać swoich krajów osobami ubiegającymi się o azyl. To globaliści zagrażają i próbują przejechać przez kraje, które są niedemokratyczne, pisze Ivar Arpi na swoim Facebooku. Uważa, że to „perwersyjne”, że elita władzy próbuje teraz narzucić tę samą imigrację na Europę Wschodnią, co Szwecja.

W Szwecji rząd i inni politycy chcą, aby kraje, które odmawiają przyjmowania osób ubiegających się o azyl z trzeciego świata, były karane. Kraje nie są „demokratyczne” i „solidarne”, jak twierdzą, i dlatego powinny wycofać wsparcie gospodarcze z UE. (Wylaczajac Sverige Demokrater).
Minister migracji Heléne Fritzon (S) powiedziała niedawno, że kraje „nie powinny dostac grosza”, jeśli nie przyjmują osób ubiegających się o azyl.

Nasz kraj znajduje sie na krawȩdzi do ruiny. Codziennie strzelanina, morderstwa i gwalty. Gminy nie maja pieniedzy na zasilki, imigrantom maja wypłacaċ pożyczki. Polacy, badźcie silni, nie pozwolcie sie szantażowac, nie dajcie złamaċ sie globalistom.

www.friatider.s(*)nte-f-r-att-ta-emot-asyls-kare

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 13-05-2019
kobieta - Nareszcie mȯwi sie o tym otwarcie
Nazistowski atak SD na Löfvena: „Nie pierwszy raz socialdemokracja pomaga Niemcom przejąć Europę”. Hipokryzja socjaldemokratȯw, ktorzy zawsze oskarżaja o nazizm innych.

Wlasciwie zawsze o tym wiedziałam dla ”siebie”, a teraz mowią o tym reklamy partii Szwedzkich Demokratow w sztokholmskim metrze. „To socjaldemokraci domagali się, aby Hitlerowskie Niemcy opatrzyły żydowskie paszporty litera „ J ”. Socjaldemokraci sa partią w Szwecji, ktȯra najbardziej pomagała Niemcom w czasie wojny.

-Pożyczali wagony kolejowe, dostarczali niemieckim siłom zbrojnym rudȩ żelaza, zezwalali na niemieckie transporty wojsk przez kraj. Rząd socialdemokratyczny ocenzurował media, ktore prȯbowaly donieśċ o nazistowskich torturach i obozach koncentracyjnych. Po raz kolejny cenzurują media, i pomagają wielkim mocarstwom, z Niemcami na czele, budowaċ imperium.

Przyszedl czas, ze domena lewicy–liberalnej jest dostȩpna dla całego spoleczenstwa i narodȯw. Mamy szanse zdobycia nowych informacji zwiazanych z II WS.

P.S. Czy matematyka zostala odkryta, czy wynaleziona?
Autor: kobieta  Dodano: 15-05-2019
kobieta - Lewica, tym razem w USA,
próbuje usunąċ 14-letnią dziewczynȩ z serwisu YouTube (przewiń w dół, aby obejrzeć wideo).

„Soph” pozwala sobie zakpiċ z PP- dziennikarzy, islamu i George'a Sorosa.

Media lewicy liberalej w USA rozpoczęły kampanię przeciwko 14-letniej dziewczynie, aby Youtube usunęło popularne konto, donosi Summit News.

Dziewczyna jest oskarżona o bycie „prawicowa ekstremistką” i „rasistką” po opublikowaniu ostrych filmów satyrycznych na stronie wideo.
Użytkownik „Soph” miał świetny wpływ i prawie milion obserwatorów na YouTube. Za kontem kryje się 14-letnia dziewczyna, która budzi niechęć do swoich otwartych i niepoprawnych politycznie komentarzy satyrycznych na różne tematy.

www.friatider.s(*)ort-14-rig-flicka-fr-n-youtube

To jest super!
Autor: kobieta  Dodano: 15-05-2019
kobieta - Glosuj na otwartosc; Liberalowie
Facebook zaprzestał reklamowania przez liberałów filmu z kampanii, przedstawiającego dwóch brodatych mężczyzn, którzy spędzają czas ze sobą. Film jest wykorzystywany jako reklama dla liberałów przed wyborami do UE - ale najwyraźniej uważany był za bardzo niesmaczny nawet w wymiarze Facebooka.

www.friatider.se/facebook-stoppar-ls-homosexfilm

Według Facebooka film zatrzymano, ponieważ „przedstawia ludzi uwodzących lub sugerujących akty seksualne”.
Emanuel Norén, wiceprzewodniczący liberałów w Karlsham, broni filmu i odwołuje się do liberalizmu.
- Film powinien wizualizować klasyczne wartości liberalne, takie jak wolność, otwartość i tolerancja. To tragiczna porażka, która została przyjęta dokładnie odwrotnie, mówi Norén.

A w TV, na kanale wiedzy, od lat pokazuja dokumentalne filmy o szerzeniu choroby HIV w latach 70/80 ubieglego wieku w USA. Znani ludzie kultury wspominaja swoich wspanialych przyjaciol z mlodosci, ktorzy strasznie cierpieli i niezaleznie od tego jak byli zdolni i genialni, wszyscy wkrotce odeszli z tego swiata.

Byċ może lewica-liberalna zaplanowała dla mȩżczyzn powtȯrkȩ tamtych dramatycznych wydarzeń?
- Ciemnota umyslowa cechuje dzis lewice.
Autor: kobieta  Dodano: 16-05-2019
kobieta - Fakty. Peter Lundgren
Wielu politykow uwaza, ze EU traktuje Polske niesprawiedliwie. Pytanie: dlaczego?

www.aftonbladet(*)gren-sd-sverige-varre-an-polen

Kilka partii w Szwecji i Europie uważa, że kraje, które nie biorą odpowiedzialności w kwestii uchodźców, powinny zostać ukarane finansowo. I wielu z nich ma takie samo podejście do tych krajów, które naruszają podstawowe wartości demokratyczne.

Lundgren w zasadzie nie ma problemu z takim mechanizmem - ale uważa, że krytyka skierowana przeciwko Polsce, której rządowa partia Prawo i Sprawiedliwość jest częścią konserwatywnej grupy EKR SD, jest nadmierna.
- Jest dość politycznie zabarwiona. Na przykład patrzymy na to, gdy sędziowie są powoływani politycznie-tak też robimy tutaj. Mamy 16 sędziów w Sądzie Najwyższym wyznaczonym przez rząd, mówi Lundgren.
Zastanawiam się, dlaczego UE nie omawia wszczęcia sankcji przeciwko Szwecji.
- Polska ma nawet lepszą sytuację. Mają sąd konstytucyjny, a my nie.

P.S. Artykul obejmuje wszystkie zagadnienia, troche sie spiesze, ale moze przetlumacze wieczorem-jest jeszcze Google.

-Nie moga już nas odwolac, będą musieli nas słuchać.
Autor: kobieta  Dodano: 17-05-2019

Pokazuj komentarze od najnowszego

« Wróć do strony
Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365