Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.696.703 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 366 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Słowo 'dusza' ma zasadniczo niejasne znaczenie, a domniemany byt, który słowo to ma desygnować, nie jest naukowo weryfikowalny ani potrzebny do wyjaśnienia zachowań człowieka.

Dodaj swój komentarz…
Gołębiewski - światełko
Złe wieści sprzedają się lepiej w TV. Sztuka to dostrzec dobro.
Autor: Gołębiewski  Dodano: 07-11-2019
Reklama
kobieta - Badźcie wyspą jak najdłużej…
Tutaj:policja opublikowała zdjęcie i film z zamachu bombowego w centralnym Lund we wrześniu, kiedy przechodzacą studentkȩ wybuch rzucił na ziemiȩ, jej twarz została porozrywana. Teraz policja potrzebuje pomocy przy identyfikacji samochodu.
Gwalcili, dopóki nie zaczęła krwawić. Czterej mężczyźni z Erytrei, w wieku od 20 do 25 lat, zostali oskarżeni o zgwałcenie 13-letniej Szwedki w toalecie w Hallsberg. Jeden z nich sfilmował krwawy gwałt. Kobiety i dziewczynki mogą byċ gwałcone aż do porozrywania narządόw rodnych.
www.friatider.s(*)flicka-tills-hon-b-rjade-bl-da

Tak zwany „gang chłopców” w grupie wiekowej 10–13 lat nęka i grozi gwałceniem starszych Szwedów w Överkalix. Szwedzi tak się boją tych dzieci, że tylko jedna starsza kobieta miała odwagę pojawić się w TV. Opisuje zachowanie chłopców jako nieznośną formę terroru. Kobieta gasi lampy co noc, udając, że nie ma jej w domu, więc gang zostawia ją w spokoju. Kiedy wala w drzwi serce po prostu puka w klatce piersiowej, mowi.- Raz powiedziałem im, żeby się uspokoili, wtedy pojawil się mały facet i mówi: „Mam cię zgwałcić?”
Autor: kobieta  Dodano: 08-11-2019
hanging_bishop - Oaza bezpieczeństwa   1 na 1
Polska jest bezpiecznym krajem, można w spokoju przeżyć życie. To powinno zachęcić ludzi, do osiedlania się w naszej ojczyźnie. Oczywiście tych ceniących bezpieczeństwo! Chociaż tytuł powinien brzmieć "Polska z najniższą przestępczością wśród dużych krajów UE". Jest jeszcze coś takiego jak bezpieczeństwo ekonomiczne...
Autor: hanging_bishop  Dodano: 09-11-2019
kobieta - W Wielkiej Brytanii działa podobnie..
Katie Hopkins: Policja mnie pobila.

www.friatider.s(*)terat-om-muslimska-pedofilg-ng

Brytyjska policja zaatakowała alternatywną dziennikarkę Katie Hopkins po tym, jak zgłosiła pakistański gang pedofilski w tym kraju, powiedziała na Twitterze.

Tło jest takie, że doniosła o pakistańskich gangach zajmujących się pielęgnacją pedofilów, które spustoszyły kraj.

Władze nazywają to „starciem sądowym” - tym samym przestępstwem, za które krytyk islamu Tommy Robinson został skazany na więzienie.

Opis sytuacji tym razem w WB adekwatny do analizy komparatywnej.

Pozdrawiam

P.S. Nie identyfikuje sie z zadna orientacja polityczna. Reaguje na fakty.
Autor: kobieta  Dodano: 09-11-2019
Nacz   1 na 1
Cos ta statystyka jest watpliwa. Nie wierze zeby wkaznik kradziezy samochodow byl w Danii 5 a we Szwecji 250. Podobne kraje. Jak to wytlumaczyc?
Autor: Nacz  Dodano: 10-11-2019
Sttark  -1 na 1
Wszystko fajnie i pięknie, szkoda że te dane nie biorą pod uwagę tego że w Polsce wykrywalność przestępstw jest na niskim poziomie i w wielu krajach prawo działa inaczej. I porównywanie tych systemów prawnych za dużo nie pokazuje, ot równie dobrze Polacy mogą po prostu mało przestępstw zgłaszać, dużo mniej niż w lepiej rozwiniętych państwach.
Autor: Sttark  Dodano: 10-11-2019
kobieta - Zgadzam sie (nie tylko ja) ze słowami..
Na horyzoncie Europy pojawiły sie burzowe chmury, no i ten rozwόd Europy z USA, nic dobrego nie wrόży. Europa Zachodnia jest chora, bardzo chora…

Pan Orbán: Europa Środkowa to przyszłość – to my, którzy chronimy demokrację.
-Trzydzieści lat temu Węgry uważały, że cała Europa to przyszłość. Ale ze względu na sytuację na Zachodzie jest teraz jasne, że Europa Środkowa to przyszłość. To opinia premiera Węgier Viktora Orbána, mówi MTI.

-Kiedy upadł mur berliński, kraje Europy Środkowej ujrzały swoją przyszłość jako część całej Europy. Ale z powodu „sytuacji” w Europie wydaje się, że jest odwrotnie, że przyszłość leży na wschodzie.
www.friatider.s(*)iden-vi-som-skyddar-demokratin

P.S. Prezydent A. Duda to człowiek wielkiego formatu. Ma bardzo dobrą opiniȩ w Skandynawii. Uważa siȩ, ze jest mądry, kulturalny, ładnie sie wysławia, cechuje go stoicki spokόj, co jest wazne dla polityka, jest tez ładnym meżczyzną. Ważna cecha jak sie jest osobą publiczną. Czȩsto słyszȩ pytania: czy Polacy sa dumni z prezydenta, ktόry tak wspaniale reprezentuje swόj narόd i kraj? Odpowiadam, ze tak, i że wszyscy przywόdcy Europy Centralnej są mądrzy i dużo myslą o swoich narodach i państwach.
Autor: kobieta  Dodano: 18-11-2019
kobieta - Przecieram oczy ze zdziwienia…
Kompetencje werbalne wszelkiej masci lewakom i socjalistom juz nie wystarczą-piszą dziennikarze w mediach.
-Nie chodzi o to, że sa politycznymi idiotami, tylko, ze nie są w stanie dostrzec problemów, ktόre spowodowali w naszym kraju, w Europie.
Rόżnej masci partie socjalistyczne, lewacko-liberalne zbudowały swoje życie polityczne w UE-mimo ostrzeżenia o konsekwencjach nieograniczonej imigracji.To oni spowodowali chaos w naszych państwach.
Nie ma znaczenia, jak duża lub mała była imigracja, dążeniem politykow bylo urzadzenie panstw w Unii wedlug obcej ideologii. Czy to koniec uwielbienia dla barbarzyncow?

-Szwedzcy Demokraci i Jimmie Åkesson zawsze byli przeciwni imigracji dekadę po dekadzie. Do nich należy przyszłośċ. Socjaldemokraci kłamią, nawet jak mόwią, że wprowadzą zmiany w polityce imigracyjnej. Dlaczego wymiar sprawiedliwosci nie karze przestepcow, tylko nas?

Minęły 102 lata dominacji socjaldemokratycznej.Teraz sa przegrani. Za długo żyli w izolacji własnej socjaldemokratycznej polityki–pisza media.

Neomarksiści polscy z braku imigracji, zmutowali nieco w innym kierunku, mimo to, oni, wszyscy razem kroczą do tego samego celu-wladza nalezy do nich. Mylą siȩ tym razem.
Autor: kobieta  Dodano: 21-11-2019
kobieta - Socjalistyczne dzieci kwiaty w Szwecji
68-pokoleniowi rodzice często pozostawieni i gnija
Coraz więcej Szwedów z tak zwanego rodzicielskiego pokolenia 68 nie ma pełnego kontaktu z rodzicami kiedy umieraja. Svenska Dagbladet pisze, że każdego roku setki ludzi nie żyje od kilku miesięcy.
Setki zgonów nie są wykrywane. Nikt nie przychodzi i nie wita się, gdy zwłoki pozostawione leża miesiacami.

www.friatider.s(*)ar-l-mnas-ofta-att-ruttna-bort

www.friatider.se/node?page=1

-Wczoraj patrol policji znalazł martwego mężczyznę w mieszkaniu. Sądząc z poczty i gazet, nie żył od ponad trzech lat.
Autor: kobieta  Dodano: 22-11-2019
kobieta - Polska musi rozliczyċ sie z komunizmem
Artykul z ubieglego roku, ale wciaz aktualny.
Każdy, kto przeczyta dzisiejszy Aftonbladet, dowie się, że UE robi właściwą rzecz, aby interweniować w Polsce, ponieważ kraj ten stał się swego rodzaju prawicową republiką bananową „w marszu przeciw dyktaturze”. Ale za szwedzkimi kłamstwami i propagandą kryje się prawdziwa historia. I to jest opowieść o tym, jak UE próbuje powstrzymać naród-27lat opóźnienia ̵żeby w końcu odsunąċ komunistycznych ciemiężców od władzy.
Jest jednak żenująco oczywiste, że działania Komisji nie wynikają z troski o uczciwe zasady prawa. W wielu, jeśli nie w większości, państw członkowskich UE, sędziowie są mianowani politycznie. W Szwecji nawet zatwierdzenie przez Parlament-jak zaproponowano w Polsce-nie jest wymagane, zamiast tego szwedzcy sędziowie są mianowani bezpośrednio przez rząd. To samo dotyczy Sądu Najwyższego, podczas gdy większość sędziów podwładnych to politycy.
Porównajmy to teraz z polską ustawą, w której dwie izby parlamentarne w kraju-nie rząd-mają bardzo ograniczone prawo do powoływania sędziów w Sądzie Najwyższym, lub tylko wtedy, gdy nominację popierają trzy piąte członków każdego zgromadzenia.
Autor: kobieta  Dodano: 24-11-2019
kobieta - Komunistyczni sedziowie
nie zostali odsunieci od wladzy.

www.friatider.s(*)polen-g-ra-upp-med-kommunismen
Dlaczego więc Komisja Europejska niesłusznie atakuje Polskę, skoro jest oczywiste, że to Szwecja, a nie Polska, ma najbardziej upolitycznione sądy w Unii?
Wyjaśnieniem jest, że polski wymiar sprawiedliwości powstał w czasach komunizmu i dziś prawnie służy jako obsada, której członkowie uważają, ze sa ponad polskim prawem. Dzisiejsze sądownictwo składa się prawie wyłącznie ze starych komunistów oraz ich dzieci i wnuków, ponieważ dyktatura powierzyła sędziom przywilej mianowania ich następców.

UE pragnie podkreślić, że polskie komunistyczne sądownictwo jest „niezależne” w stosunku do rządu. I z pewnością, zwłaszcza że niepopularne komunistyczne prawo i sprawiedliwość (PIS) wygrało wybory w 2015 r., Stosunki z władzą polityczną były nieco mroźne.
Ale to nie znaczy, że sądy komunistyczne są wolne od nepotyzmu i nadużyć władzy. Przeciwnie.
Autor: kobieta  Dodano: 24-11-2019
kobieta - Spoleczenstwo musi poznac prawde
Polski system sądowniczy stał się miejscem narodzin całych rodzin komunistycznych i klanów komunistów drugiego i trzeciego pokolenia. Nietypowy przykład: tata siedzi w Sądzie Najwyższym, najstarszy syn jest rzecznikiem sądownictwa, a mama zajmuje najwyższą pozycję w Sądzie Apelacyjnym. Córka z kolei zasiada w sądzie okręgowym, a najmłodszy syn jest rzecznikiem sądów okręgowych.

Dzięki odpowiedniej rodzinie lub przyjaźni związanej z wyżynami dawnej dyktatury można dziś prowadzić dobre życie w Polsce. Wiek emerytalny sędziego wynosi 56 lat, a wynagrodzenie jest około dziesięciokrotnie wyższe niż w przypadku polskiego pracownika. Ponadto w praktyce będzie istniał całkowity immunitet od ścigania przestępstw-nawet w przypadku poważnych przestępstw popełnionych przez reżim komunistyczny przeciwko dysydentom.
W Sądzie Najwyższym nadal są sędziowie, którzy w latach 80. skazywali na długie wyroki więzienia niewinnych opozycjonistów w imieniu urzędującego rezimu.cd
Autor: kobieta  Dodano: 24-11-2019
kobieta - Trzymajcie czapkę, liberałowie,
bo wkrótce wam spadnie.
Kto według tego gangu oszukuje? Komuniści nie musza wracaċ,-oni nigdy nie porzucili władzy, w końcu wychodzą/ujawniaja sie. A co z rozkładem świata zachodniego? Czy jest coś, co może uratować naszą ciężko walczącą cywilizację, to właśnie poważne rządy krajowe odważą się walczyć zarówno ze swoją lewicą wewnętrzną, jak i UE w trwającej wojnie kulturowej…)
Caly artykul mozna przetlumaczyc w Google.

Szwedzcy Demokraci maja kongres: mowia o wywozeniu imigrantow do ich krajow-moze jeszcze da sie cos uratowac, o referendum: czy kraj ma pozostac w UE. Dowiedzielismy sie, ze Szwecja daje Unii 45 miliardow, a dostala 13 miliardow. Rolnictwo-niewielkie ze wzgledu na klimat, i inne gałezie gospodarki zniszczone przez import towarow. Do tego imigranci probujacy przejac kraj. Dalej, juz nie da sie tak funkcjonowac.

P.S. Polska jest dla nas Drogą

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 24-11-2019
kobieta - Komisja Europejska atakuje Polskę
...niepopularne komunistycznie prawo i sprawiedliwość (PIS)-brzmi lepiej

Szereg reform, które zwiększyłyby skuteczność polskiego wymiaru sprawiedliwości, grozi zatrzymaniem przez Komisję Europejską. Według ponadnarodowej instytucji władzy nowe reformy naruszają wymóg praworządności państw członkowskich UE.
Odkąd prawicowa partia Prawo i Sprawiedliwość (PIS) wygrała wybory w 2015 r., zagraniczne rządy lewicy i wewnętrzna lewicowa opozycja próbowały wykorzystać unijne i międzynarodowe media do osłabienia nowego polskiego rządu.
Ostre oświadczenie Komisji Europejskiej staje się teraz pierwszym wyraźnym potwierdzeniem, że międzynarodowa kampania zaczyna przynosić konkretne działania.
„Jeśli zostaną wprowadzone w obecnej formie, przepisy te miałyby bardzo znaczący negatywny wpływ na niezależność sądów i zwiększyłyby systematyczne zagrożenie dla praworządności w Polsce” - oświadczyła Komisja w środę.
Komisja Europejska rozważa teraz postawienie Polski przed sądem przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości za naruszenie traktatu lizbońskiego, chyba że nowy projekt ustawy zostanie zatrzymany.
Autor: kobieta  Dodano: 26-11-2019
kobieta - Czas na zwyciestwo, ostatni sa pierwszymi
Polska jest krytykowana między innymi za planowanie zwiększenia wpływów politycznych w komitecie, który powołuje sędziów tego kraju.

Jednak szwedzki system, w którym politycy są sędziami, a rząd sam mianuje sędziów tego kraju według własnego uznania, nigdy nie był uważany za sprzeczny z zasadą niezależności politycznej sądownictwa w ocenach Komisji Europejskiej. (Tlumaczenie: Google, moje poprawki)

www.friatider.s(*)issionen-till-attack-mot-polen

P.S. -Lepsze kary unijne niż wielokulturowość. Mariusz Błaszczak, który (teraz) twierdzi, że jest gotów zapłacić UE karę pieniężną, aby całkowicie uniknąć imigracji z krajów trzeciego świata. BRAWO!
Autor: kobieta  Dodano: 26-11-2019
kobieta - Fi Fan (cholera)-liryczna polityka UE
Jasne: UE ogłasza „kryzys klimatyczny”

Parlament Europejski ogłosił sytuację kryzysową w całej UE.

W czwartek rano Parlament Europejski postanowił włączyć przycisk paniki i ogłosić tak zwaną sytuację kryzysową.
Ma to oznaczać stan wyjątkowy, dlatego należy pilnie zwalczyć zmiany klimatu.
Według SVT rezolucja zostać przegłosowana znaczną większością 429 głosów przeciw 225.

Decyzja nie wiąże się jednak z żadną konkretną polityką, lecz jest jedynie semantycznym zwycięstwem dla alarmujących o klimacie, tak mysle.

Socjaldemokratka Jytte Guteland, która przed głosowaniem oświadczyła, że polityka klimatyczna musi być lepsza od wszystkich innych polityk.
„Przyjęliśmy teraz rezolucję, którą wraz z kilkoma kolegami wynegocjowaliśmy, aby Parlament Europejski ogłosił sytuację wyjątkową. Ważne dla szczytu klimatycznego w Madrycie! Cieszę się, że nam się udało!”

P.S. Lewica europejska jest chora na glowe.
Autor: kobieta  Dodano: 28-11-2019
kobieta - Bezpieczenstwo nie jest za darmo...
Trzy fronty walk Zjednoczonej Prawicy: obrona przed lewica krajowa, przed lewica sterujaca UE, realizacja programu przed wyborcami.

UE nie przyjmuje białych imigrantów-domaga się, aby Polska wypełniła kraj „kolorowymi, muzułmanami i homoseksualistami”
Polska otrzymała milion imigrantów z Ukrainy. Imigranci mają niewłaściwy kolor skóry i nie są „wyznawcami islamu” wedlug UE.

www.friatider.s(*)gade-muslimer-och-homosexuella

Pomimo wyroku UE-Polska odmawia przyjęcia osób ubiegających się o azyl.
Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że Unia ma prawo zmusić państwa członkowskie do przyjęcia kwot od osób ubiegających się o azyl z Trzeciego Świata. Ale to nie ma znaczenia. Bez względu na decyzję sądu i jakiekolwiek środki, którymi UE grozi, Polska nie przyjmie żadnych imigrantów ogłasza minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.
- Bezpieczeństwo Polski jest ważniejsze, mówi.

www.friatider.s(*)olen-v-grar-ta-emot-asyls-kare
cd.
Autor: kobieta  Dodano: 29-11-2019
kobieta - Prawda musi zwyciezyc
Srodowiska lewicowe i liberalne wykorzystywaly PE i nieustannie atakowaly polski rzad.

Czy PIS byl w stanie/mogl rozliczyc PO-PSL?

www.friatider.s(*)port-som-v-grar-skydda-kristna

Polska nie zatwierdzi najnowszej aktualizacji Karty praw podstawowych Unii Europejskiej w Unii. Polska wetuje raport UE odmawiający ochrony chrześcijan. Polski rząd zawetował aktualizację unijnego dokumentu dotyczącego praw przewodnich, ponieważ zapewnia on jedynie szczególną ochronę tak zwanym osobom LGBT, imigrantom i kobietom, ale nie chrześcijanom i Żydom.

P.S. Przykladow obrony kraju polskiego rzadu przed niebezpieczenstwami jest bardzo duzo - 4 lata walk.
Autor: kobieta  Dodano: 29-11-2019
kobieta - Czy tylko sasiedzi?
Szwecja stanie się muzułmańska.

Chrześcijanie w Iraku ostrzegają, że Szwecją będą rządzić islamiści.
„Wielu” chrześcijan w Iraku ostrzega przed tym, co stanie się ze Szwecją w przyszłości. Ostrzegają, że islamiści prawdopodobnie przejmą kontrolę nad krajem.

Wynika to z ogromnej imigracji zagranicznej, która miała miejsce w ostatnich dziesięcioleciach. To samo może się stać z Francją, która otrzymała również dużą liczbę muzułmańskich imigrantów.

Trzeba przyznać, że islamiści nie mają wielkich roszczeń do władzy politycznej w Szwecji (ale rzadza sie jak w domu), to tylko taktyka, tak argumentuja. A kiedy radykalni muzułmanie przejmą władzę w Europie, nie będą traktować chrześcijan i innych „niewiernych” z taką samą tolerancją jak oni sami byli traktowani, twierdzą.

www.friatider.s(*)r-sverige-kommer-bli-muslimskt

P.S. Media podaly, ze 17-letniej Wilmy: znaleziono „części ciała” - zatrzymano Ahmeda. "Głęboko żałujemy, że poszukiwania Wilmy zakończyły się w ten tragiczny sposób”.

Dzisiaj wolontariusze szukaja zaginionej 20- letniej Emilii Lundberg.

Straszne. Nieustanne dramaty w calym kraju.

Lewicowych-liberalow wszyscy maja dosc. Stefan nie bedzie szefem panstwa, tak mowi. Wiadomo, boi sie! Ma czego!
Autor: kobieta  Dodano: 30-11-2019
kobieta - Do przemyslenia...
Lewicowe mlodziezowki, liberalowie i socjaldemokraci przygotowuja sie do ponownego ataku na Polske i Wegry.
Morgan Johansson chce zmusić kraje UE do przyjęcia czesci imigrantów ze Szwecji.

Rząd jest niezachwiany. -Musimy dzielić odpowiedzialność.
Prawda jest taka, ze tutaj dziala prawo dzungli, reakcja spoleczenstwa jest mocno krytyczna, lewica-liberalna za szelka cene chce poprawic swoj wizerunek.
Pomimo ekstremalnej przestępczości imigracyjnej w Szwecji, rząd nadal próbuje osiągnąć „przekonującą” redystrybucję imigrantów w UE, co może narazić inne kraje na taką samą sytuację jak w Szwecji.

Ylva Johansson (S) dołącza teraz jako komisarz UE odpowiedzialny za imigrację. TT mówi, że jej pierwszym zadaniem będzie stworzenie nowego „paktu”, w którym państwa członkowskie uzgodnią tę kwestię.
Będzie teraz prowadzić dwustronne rozmowy z ministrami kraju. Jednak zadanie będzie trudne, przyznaje Ylva Johansson, ale nadal wierzy w porozumienie między krajami.

Minister sprawiedliwości i migracji Minister Morgan Johansson (S), który przebywa w Brukseli, również wierzy w rozwiązanie.

Jednak kraje takie jak Polska i Węgry wcześniej wyjaśniły, że nigdy nie zaakceptują masowej imigracji z Europy Zachodniej.
Autor: kobieta  Dodano: 02-12-2019
kobieta - Dziki Zachod juz wkrotce...
c.d.
www.friatider.s(*)a-eu-l-nder-ta-emot-invandrare
Szwecja od dawna ciężko pracuje, aby zmusić imigrantów z krajów trzeciego świata do UE. To nadal ma zastosowanie, zgodnie z Morganem Johansson.

- Szwedzkie stanowiska są mocne w tej sprawie. Musimy zawrzeć porozumienie, w którym możemy osiągnąć bardziej równomierny rozkład liczby osób ubiegających się o azyl w UE i w którym również dzielimy odpowiedzialność, mówi Morgan Johansson do agencji prasowej.
Oczekuje się, że w lutym Komisja Europejska ogłosi postępy.

Azyl i imigracja rodzin do Szwecji doprowadziła do sytuacji, w której imigranci popełniają obecnie większość (wszystkie) przestępstw w tym kraju. Panstwo napewno wkrotce oglosi upadlosc, gminy sie buntuja, bo nie maja pieniedzy, szpitale i apteki nie maja materialow medycznych itd.

Socjalisci w rozowych okularach nie widza zadnych problemow, horror.

P.S. Trzeba znalezc w sobie duzo sil i odwagi i przeciwstawic sie szalenstwu czerwonych.
Autor: kobieta  Dodano: 02-12-2019
kobieta - Nadchodzi reakcja na kulturowy marksizm
Po pół wieku lewicowo - liberalnych wiatrów konserwatywni nacjonaliści konsolidują się i wygrywają bitwy w poszczególnych krajach. Następnymi w kolejce może byc Szwecja. Matteo Salvini (Włochy), Jimmie Åkesson (Szwecja), Viktor Orbán (Węgry), Jaroslaw Kaczyński (Polska), Marine Le Pen (Francja), Jussi Halla-aho (Finlandia) i Tom van Grieken (Belgia), wkrόtce dolacza nastepni przywodcy wybrani demokratycznie przez wyborcow.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 03-12-2019
kobieta - Rząd wybiera nowych sędziów...
Teraz S. Löfven wyznaczył 18 nowych sędziów.

Sąd Svea otrzyma sześć nowych sedziow apelacyjnych i dwunastu nowych prawnikow w sądach okręgowych kraju.

Czterech mężczyzn i dwie kobiety są mianowani nowymi sądziami apelacyjnymi w Svea Court of Appeal, a osiem kobiet i czterech mężczyzn-prawników otrzymuje nowe etaty w sądach okręgowych w kraju.

W Szwecji sędziowie są mianowani bezpośrednio przez rząd. Stanowiska pracy sa oglaszane, aby zainteresowani mogli ubiegać się o prace, po czym wnioski są „przygotowywane” przez organ sądowy. Po dokonaniu oceny kwalifikacji wnioskodawców komisja sędziowska przedkłada rządowi propozycję, który z kandydatów jest najbardziej odpowiedni na to stanowisko i w jakiej kolejności zarząd je umieścił.

Stefan Löfven ma wtedy ostatnie słowo, kiedy rząd sam decyduje o powołaniu.

www.friatider.se/l-fven-uts-g-18-nya-domare

www.domstol.se/(*)2019/12/nya-domarutnamningar2/

Mam nadzieje, ze napisalam tekst jezykiem prawnikow.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 12-12-2019
kobieta - Najgorsze wybory od 1935 r.
Upadak socjaldemokracji w Europie. Wyborcy uciekaja z partii.

Wybory w Wielkiej Brytanii stały się katastrofą dla lidera Partii Pracy Jeremy'ego Corbyna. W kilku krajach Europy socjaldemokracja juz upadła.

W Szwecji partia gwałtownie spadła w ostatnich dziesięcioleciach. Tutaj jednak socjaldemokraci sprzymierzyli się z muzułmanami i moga uzyskać wysokie wyniki wyborów na przedmieściach, nawet do 70%. Dlatego socjaldemokraci i lewicowi-liberalowie ukrywaja wszystkie ich przestepstwa. Spoleczenstwo jest tego swiadome. Ale oni dalej kopia wlasny grob.

Boris Johnson i konserwatyści dosłownie zmiażdżyli lewicę i zyskali znaczną większość w izbie niższej. W ten sposób Brexitu się pozbęda.

W SVT politolog Nicholas Aylott uważa, że wybory z szerszej perspektywy to „upadek” demokracji socjalnej. Uważa, że „europejska choroba”, która powoduje, że wyborcy uciekają z partii socjaldemokratycznych, teraz dotknęła także Wielką Brytanię.

- W wielu krajach europejskich wyborcy przenieśli się z partii socjaldemokratycznych do partii konserwatywych. Widzieliśmy to już wcześniej we Francji, Niemczech, Holandii i Belgii. To ten sam wzór w Wielkiej Brytanii, mówi Nicholas Aylott dla kanału telewizyjnego.

P.S.Polska jest na wlasciwej drodze do tego samego celu.
Autor: kobieta  Dodano: 13-12-2019
kobieta - Polska idzie własną drogą...
Szlachetna histeria klimatyczna w UE

UE planuje zainwestować ogromną sumę pieniędzy, tysiące miliardów, aby stać się „pierwszym kontynentem neutralnym dla klimatu do 2050 r.”. UE planuje również przyjęcie ustawy klimatycznej w przyszłym roku, która obejmie odejscie od paliw kopalnych. Uczynienie kontynentu neutralnym dla klimatu do 2050 r, nie jest czymś, z czego wszystkie państwa członkowskie są równie zadowolone.

Polska, Republika Czeska i Węgry dotychczas wstrzymywały taką inicjatywę. Jednak w nocy dwa ostatnie kraje musiały się spasować, po zaakceptowaniu przez Republikę Czeską zapotrzebowania na energię jądrową.

Polska jest zatem jedynym krajem, który obecnie nie popiera tego planu.

- Polska uzyskała wyjątek od neutralności klimatu. Były to bardzo trudne negocjacje, ale ten wyjątek wpisany jest we wnioski-mówi polski premier Mateusz Morawiecki wg portalu europejskiego.

Jednak szwedzki premier Stefan Löfven (S) ma nadzieję, że Polska zmieni zdanie w ciągu sześciu miesięcy i dołączy do histerycznych celów Unii. Prosze tego nie zrobic Panie premierze.

www.friatider.s(*)klimathysteri-g-r-sin-egen-v-g

Fińscy naukowcy odkryli, że tak zwana emisja dwutlenku węgla przez człowieka nie wpływa na klimat.
Autor: kobieta  Dodano: 13-12-2019
kobieta - Åkesson i brelok uranowy
Napewno ciekawe.

www.expressen.s(*)gligt-med-alarmism-i-debatten/

Redakcja Ekspressen poprosiła wszystkich ośmiu przywódców partii o przyniesienie przedmiotu podsumowującego ich politykę klimatyczną.

Jimmie Åkesson – Szwedzcy Demokraci, pokazal breloczek do kluczy.
- To jest srut uranu. W reaktorze jądrowym jest ich tutaj kilka milionów. Ale tylko dwa takie mogą zaopatrywać dom w energię elektryczną przez cały rok. To bardzo duzo.

Lider partii szwedzkich demokratów twierdzi, że otrzymał paliwo jądrowe (brelok) od kolegi, który pracował w elektrowni jądrowej w Oskarshamn. Breloki są przyznawane podczas wizyt studyjnych.

Co to dla ciebie symbolizuje?

- Czysta energia. Wytwarzanie energii elektrycznej bez paliw kopalnych. Prawdopodobnie duża oszczędność, jeśli chodzi o emisje kopalniane.
Autor: kobieta  Dodano: 13-12-2019

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365