Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.688.221 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 363 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Polski katolicyzm. Katolicyzm taki, jak urobił się historycznie w Polsce, rozumiem jako przerzucenie na kogoś innego - Boga - ciężarów nad siły. Jest to zupełnie stosunek dzieci do ojca. Dziecko jest pod opieką ojca. Ma go słuchać, szanować i kochać. Wypełniać jego przykazania. Więc dziecko może pozostać dzieckiem, ponieważ wszystka 'ostateczność' przekazana jest Bogu-Ojcu i jego ziemskiej ambasadzie,..
Komentarze do strony Prawdziwy obraz prześladowań

Dodaj swój komentarz…
młody człowiek prawicy - Chciałbym wyrazic swój sprzeciw  -3 na 3
Równie dobrze mogę powołac się na kogoś kto twierdzi,że liczba ofiar holocaustu wynosi kilka ofiar i ogłosic swoją teorię. To już jednak byłoby karalne, natomiast ten arykuł nie. Czy to jest sprawiedliwe? Czy tylko żydzi ze względu na domniemany antysemityzm (który bardzo często jest zwykłą krytyką nie wynikająca z powodów rasowych) mogą aktywnie działac przeciwko niewygodnym dla siebie faktom?
Autor: młody człowiek prawicy Dodano: 19-02-2008
Reklama
tomczesław - DDR - czyli Dobra Diabelska Robota  -4 na 4
Kiedyś, gdy JESZCZE NIE ZNAŁEM takiego źróła informacji jak Racjonalista, zastanawiało mnie DLACZEGO ludzie, którzy NIGDY nikogo NIE ZAMORDOWALI, nikogo też NIE OKRADLI, a dzieci swoje wychowali na porządnych OBYWATELI, dlaczego NIEKTÓRZY Z NICH(!) zostaną w Piekle ? I jak TO SIĘ MA do sprawiedliwości Boga ? ? ? ?
Teraz JUŻ WIEM ! ! ! !
I dziękuję ci Jezu ZA TO. Chociaż wiedza zbawienia ni szczęścia NIE DAJE jeno ZASPOKOJENIE OGNIA CIEKAWOŚCI. Po przeczytaniu >>Prawdziwego obrazu prześladowań[2]<<>>Bóg urojony<<,>>Zeitgeist 1,2,3<<) którym nic OPRÓCZ KŁAMSTWA zarzucić nie można, DOWIEDZIAŁEM się, dlaczego Bóg JEDNYM da nagrodę taką a DRUGIM inną. KAŻDEMU wg.PRACY jego. Jakie to piękne i SPRAWIEDLIWE.
Dziękuję ci Boże za to.
Autor: tomczesław Dodano: 23-07-2008
margo - moja opinia  0 na 2
Ogólnie to ciekawy artykuł chociaż nie powoływałabym się na Tacyta, bo jak twierdzą współcześni historycy brakowało mu obiektywizmu i łatwo dawał posłuch obiegowym opiniom i plotkom. Można też polemizować z "fanatyzmem i prymitywizmem" chrześcijaństwa- była to pierwsza religia mówiąca głównie o miłosiernym Bogu i za naczelną wartość stawiająca właśnie miłosierdzie. To prawda, że niektórzy wyznawcy podczas przesłuchań wyrzekali się wiary- o tym wspomina też Biblia. Nie można zaprzeczyć istnieniu inkwizycji, wypraw krzyżowych i innych niezbyt chwalebnych zdarzeń. Kościół się ich nie wypiera, ale jednocześnie stara się uniknąć podobnych błędów.Ludzie zmieniają się na przestrzeni wieków, to dotyczy także wyznawców różnych religii. Trzeba pamiętać o przeszłości, ale nie można pozwolić aby przesłoniła ona obraz teraźniejszości.
Autor: margo Dodano: 10-12-2008
Histrio - Ananiasz i Safira  -1 na 1
"Dziś nie chcemy pamiętać o tym, że według chrześcijan świat miał się skończyć w I wieku, że również oni musieli oddawać wszystkie pieniądze gminie, a kto tego nie uczynił i zachował choćby część — musiał umrzeć."

Chciałabym zwrócić uwagę, że Ananiasz i Safira, zgodnie z tekstem Biblii, nie zginęli ze względu na to, że nie oddali wszystkich pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży majątku gminie lecz dlatego, że skłamali, twierdząc, że oddają wszystkie pieniądze, że nic dla siebie nie zatrzymali. Śmierć spotkała ich za kłamstwo, nie za nie oddanie wszystkiego. Nie było w pierwszym kościele obowiązku oddawania pieniędzy gminie. Ci, którzy chcieli, robili to z własnej woli, nie przymuszeni.
Autor: Histrio  Dodano: 17-11-2012

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365