Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.583.560 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 347 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Zawsze mnie dziwi brak wiary u pobożnych i logiki u rozumnych.

Dodaj swój komentarz…
Jacek Tabisz - dziękuję   8 na 10
Dziękuję za upór i pisanie listów. Okazuje się, że jednak kropla drąży skałę. Jeśli chodzi o ekscesy, to jednak orzeczenie włoskiego sądu w sprawie obowiązkowych krzyży w szkołach tego kraju było nie do pobicia. Jak tam szło? A już wiem - "krzyż jest symbolem laickości państwa"...
Autor: Jacek Tabisz  Dodano: 01-06-2011
Reklama
Balerina - Brawo   13 na 15
Brawo Panie Mariuszu.Wiecej takich ludzi jak Pan ,ktorzy tepia glupote polskich urzednikow,a moze doczekamy sie "normalnoisci" w Polsce.Ciagle mam nadzieje.
Autor: Balerina  Dodano: 01-06-2011
Krzewiński - Kraju Polan   12 na 14
,,Kraju Polan  powstań z kolan"
Autor: Krzewiński  Dodano: 01-06-2011
ypablo   7 na 9
"niech
gromkie Alleluja...()

To się po prostu w pale nie mieści!
Autor: ypablo  Dodano: 01-06-2011
Czesław Szymoniak   6 na 8
@Agnosiewicz
Moje, Małopolanina, słowa pełnego poparcia dla Pana.  Pewien czas temu próbowałem wyrazić sprzeciw jako telewidz wobec nazbyt klerykalnej linii naszej regionalnej TV
wysyłając do nich  list e-mailowy. Nie otrzymałem jednak żadnej merytorycznej odpowiedzi poza potwierdzeniem że mój list zostanie przekazany kompetentnej osobie. Zresztą prawdę powiedziawszy to nawet sie specjalnie nie spodziewałem takiej rzeczowej odpowiedzi. Ale ciągle myslę, że takie działanie moze przynieść jakiś skutek jeśli wiecej osob pójdzie tym śladem.

PS
Nawiazując do tematu o odmowie wykonania badan prenatalnych - cóż sie dziwic że lekarz ma umysł owładnięty przesądem skoro przesad sączy sie z każdej strony. Więc światopoglądy formują sie na zasadzie - "miliony much przecież nie mogą się mylić"  (powiedziała to mucha pożywiając się na bobku).
Autor: Czesław Szymoniak  Dodano: 01-06-2011
rottweiler   5 na 7
"To jest właśnie armia rzymskiej wiary"...jakie to szczęście że ktoś o tym pisze i mówi otwarcie,coraz częściej i więcej, pozdrowienia
Autor: rottweiler  Dodano: 01-06-2011
Ondraszek   5 na 9
Gratuluje odwagi i konsekwencji ,bez krzyków, transparentów  i innych cudawianek można przeskoczyć wydawało by się niemożliwe .
Autor: Ondraszek  Dodano: 01-06-2011
Natalia Dzidek  -26 na 34
Widać że panu Agnosiewiczowi już naprawdę się nudzi. Co z tego, że jakaś flaga gdzieś sobie wisi? Ludzie mądrzy mają ciekawsze rzeczy do roboty niż wynajdywanie wszędzie detali i dorabianie do tego nie wiadomo jakich teorii. U mnie w szkole, na czas wymiany polsko-niemieckiej, wisiały niemieckie flagi. Czekajcie, już zapieprzam do odpowiedniego urzędu, dyskryminują moją polską narodowość!
Autor: Natalia Dzidek  Dodano: 01-06-2011
Czesław Szymoniak   6 na 6
@Natalia
Co z tego, że jakaś flaga gdzieś sobie wisi?
 
Skoro to niewazne to po co ta flaga tam wisi? To nie jest tak.
Dla kogos wazne zeby wisiała i ją tam powiesił, mozna to odczytywac jako chęc narzucenia dominacji katolickiej a dla kogos innego kto nie godzi się z tą dominacją ważne jest aby jej tam własnie nie było.
Autor: Czesław Szymoniak  Dodano: 01-06-2011
CHOLEWA - Katomatoł   7 na 9
stawia tu wszystkim minusy, zamiast swój symbol jako przecięcie dwóch prostpadłych.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 01-06-2011
migdala   4 na 4
Natalia! Piszesz o niemieckiej fladze? Otoz niemiecka flaga nie symbolizuje religii a panstwo niemiecki, ktore nie uosabia zandego swiatopogladu religijnego. Wywieszenie flagi obcego panstwa nie jest manifestacja uczuc religijnych, o ile to panstwo - patrz Watykan, nie jest tworem na rzecz jakiejs religii.

Osobiscie, cieszy mnie ta decyzja. Moze, w koncu, na zasadzie precedensu, w podobnych sprawach zapadna podobne decyzje. Smutne jest w tym to, ze aby prawo bylo stosowane, trzeba precedensu, po to by miec podkladke do walki z bezprawnymi 'konwenansami'.
Autor: migdala  Dodano: 01-06-2011
Jacek Tabisz - minusy   7 na 7
Widzę, że jacyś teiści sypnęli wiązki minusów zupełnie bez sensu, dlatego daję wszystkim po plusie :-) To się nazywa "obrona wiary" - żałosne...
Autor: Jacek Tabisz  Dodano: 01-06-2011
ypablo   6 na 8
Minusami "poczęstowała" wszystkich niejaka Natalia Dzidek. Według 17-letniej Natalii 90% osób udzielających się na tym portalu to błazny. Pycha i arogancja godna wręcz biskupa.
Autor: ypablo  Dodano: 01-06-2011
Jacek Tabisz - @ypablo   3 na 3
A kto jej dał 6 plusów? Koledzy z przedszkola? ALe dobrze, że są te plusy i minusy. Choć wydaje mi się, iż osoba nie mogąca się poszczycić wieloma minusami obok wielu plusów to jakiś dziwny uczestnik Racjonalisty. Jak widać flaga watykańska wzbudza ogromne emocje u 17 latek...
Autor: Jacek Tabisz  Dodano: 01-06-2011
andau   5 na 7
Piękna sprawa. W ramach obowiązującego prawa można jednak wiele osiągnąć. Byle się nam "chciało chcieć".
Autor: andau  Dodano: 01-06-2011
ozzman - zdecydowanie popieram   8 na 10
Zdecydowanie popieram tego typu inicjatywy i niezmiernie raduje mnie fakt, że w naszym, jakże katolicko-religijnym kraju, takich inicjatyw jest coraz więcej. Jeszcze kilka lat i może będzie można dziecko bez strachu posłać do polskiej szkoły.
Autor: ozzman  Dodano: 01-06-2011
Natalia Dzidek  -21 na 27
Co za różnica, czy symbol religii czy nie-religii? Skoro wy odbieracie flagę papieską jako dyskryminującą wasze religie/światopoglądy, to ja odbiorę flagę niemiecką jako dyskryminującą moją narodowość. Coś nie tak?
Owszem, 90% osób na tym portalu to błazny, a pozostałych 10, nie wliczając w to siebie, jeszcze nie poznałam. Nie mam prawa tak twierdzić? Najlepiej, gdy nie ma się odpowiedniego argumentu, powoływać się na czyjś wiek.
Autor: Natalia Dzidek  Dodano: 01-06-2011
ypablo - @Natalia Dzidek   9 na 9
Mimo, że nieopatrznie sama zaliczyłaś się do błaznów, to powiem ci że nie masz prawa tak mówić o ludziach, których nie znasz. O sobie samej jak najbardziej - ten, kto umie się śmiać z samego siebie - będzie miał ubaw do końca życia:) Argument potwierdzający, że nie masz racji znajduje się w samym artykule. Przeczytaj jeszcze raz.Takie jest prawo czy ci się to podoba czy też nie. Autor artykułu jedynie walczy o to aby przestrzegać prawo. Po drugie flaga papieska lub kościelna nie dyskryminuje lecz naruszą neutralność światopoglądową Państwa, którą gwarantuje Konstytucja RP.
Autor: ypablo  Dodano: 01-06-2011
Natalia Dzidek  -21 na 27
Czytaj ze zrozumieniem, ypablo. Nie napisałam, że nie wliczam się do 10% potencjalnych niebłaznów, tylko że siebie, w przeciwieństwie do pozostałych w tę grupę wliczających się, poznałam.

Jest prawo, i owszem. A wy nie macie nic innego do roboty, tylko egzekwowanie go. Po co to robicie? Nie macie ciekawszych zajęć niż wyszukiwanie detali i dorabianie do tego teorii? Dowartościowuje was to jakoś? Chyba jedynie. I jak inaczej mam nazywać ludzi, którzy muszą w ten sposób podnosić swoją samoocenę, bo nic innego nie potrafią?
Autor: Natalia Dzidek  Dodano: 01-06-2011
Pa™an   10 na 10
Pracuję w analogicznej do wojewody Kracika instytucji. Czołobitność szefostwa mojego urzędu wobec czarnego okupanta po prostu mnie dołuje. Przeglądając dokonania szefowej, po prostu ręce opadają - tutaj urzędowa pielgrzymka do Częstochowy, to znowu jakieś spotkania z jakimiś VaticanJugend, etc, podczas gdy jej działania zmierzają do rozłożenia działalności urzędu.  Państwo Polskie jest administrowane przez ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia o rządzeniu, potrafią tylko podlizywać się swoim protektorom.
Autor: Pa™an  Dodano: 01-06-2011
migdala   7 na 7
cytuje ypablo 'Po drugie flaga papieska lub kościelna nie dyskryminuje lecz naruszą neutralność światopoglądową Państwa, którą gwarantuje Konstytucja RP.'

I wlasnie o to chodzi. Flaga niemiecka - nie narusza neutralnosci swiatopogladowej, czy sie ja lubi czy nie, flaga papieska - narusza,  bo instytucje panswowe powinny byc wolne od swiatopogladu.
Jak ktos ma ochote sobie wieszac flage papieska, czy nawet flage kraju islamskiego ... jest taka fajniutka trawiasto-zielona z ladnymi bialymi robaczkami - czemu nie - na wlasnej posesji i w takiej odleglosci, by ta flaga nie machala na posesji sasiada, ktory wcale sie nie musi utozsamiac z tym swiatopogladem. 
Szkoda, ze logika nie jest przedmiotem obowiazkowym w gimnazjum i liceum. Jeden semestr na studiach, niestety niewiele juz pomoze :).
Niestety, neutralnosc i obiektywny oglad nie sa domena polskiego spoleczenstwa. Niestety, choc by czlowiekowi dawano dowody czarno na bialym to i tak bedzie je kwestionowal.
Autor: migdala  Dodano: 01-06-2011
CHOLEWA - Na Zeusa z scumbriami   6 na 10
w tomacie! Smarkula Natalia Dzidek o umyśle niezwykle infantylnym, nierozumiejącym trywialnych spraw, np. prawa i stosowania go; niestosowanie go, czyni go martwym i tym samym tworzy ścieżkę do bezprawia. O czym pisze własnie Pan Agnosiewicz. Smarkula ma punktów -18 w tej chwili; jej zainteresowania na pierwszym miejscu to nauki ścisłe. Nie ma ani jednej rzeczy w wierze religinej, teologii i w samym Krk, by można było cokolwiek ściśle opisać! Zakłamany szpan!
Autor: CHOLEWA  Dodano: 01-06-2011
migdala - @Cholewa   3 na 5
A gdybysmy nalezeli do tego samego gatunku swiatopogladowego co ona, nikt by nawet jej nie odpisywal, bo w imie patriarchalnych zasad i zasad ogolnie przyjetych przed kazda rodzine z zasadami ;))) 'dzieci i ryby glosu nie maja'.
Ty czlowieku traktujesz malolate z szacunkiem godnym kazdego czlowieka, a niewdzieczna malolata odgryza Ci palec. Zeby miec przebicie intelektualne, trzeba operowac solidnymi argumentami, a nie obrazajac wszystkich wokolo i odbierajac im prawo do tytulowania sie istotami myslacymi.
Autor: migdala  Dodano: 01-06-2011
Maciej Motuk - śmieszne te dzisiejsze nastolatki   1 na 5
Sądzę, że Natalii Dzidek zmieniłaby się optyka, gdyby dyrektor którejś szkoły w Polsce ogłosił dniem wolnym w szkole na przykład dzień 11 kwietnia (urodziny Antona Szandora LaVeya - założyciela Kościoła Szatana) i dodatkowo rozesłał nauczycielom serdeczne życzenia z okazji urodzin wyżej wymienionego.
Autor: Maciej Motuk  Dodano: 01-06-2011
Sławek Dutkiewicz - @Natalia Dzidek   5 na 5
cyt. "Co za różnica, czy symbol religii czy nie-religii?"
Szkoła jest instytucją publiczną reprezentującą państwo polskie i jako takiej nie wolno jej eksponować symboliki partyjnej, religijnej itp. O wywieszeniu flagi decyduje dyrekcja szkoły uwzględniając obowiązujące przepisy. Dyrekcja wyznająca islam nie może wywieszać na terenie szkoły flagi z półksiężycem, dyrekcja składająca sie z komunistów czerwonego sztandaru, a dyrekcja sympatyzująca z PiS-em flagi partyjnej.
cyt. "Skoro wy odbieracie flagę papieską jako dyskryminującą wasze religie/światopoglądy, to ja odbiorę flagę niemiecką jako dyskryminującą moją narodowość."
Mówimy o sytuacji kiedy szkołę, miasto lub kraj odwiedza na zaproszenie oficjalna delegacja/reprezentacja. Jeżeli przyjeżdża papież z oficjalną wizytą jako głowa państwa mogą flagi mogą, a nawet powinny wisieć w miejscach przewidzianych protokołem dyplomatycznym. Jeśli natomiast przyjedzie reprezentacja Watykanu rozegrać mecz międzypaństwowy np. w piłkę nożną, nikt nie będzie protestował przeciwko flagom państwowym gości na stadionie. Tak samo w przypadku chóru biorącego udział w międzynarodowym konkursie [sala koncertowa], czy międzynarodowej wymianie młodzieży [szkoła].
</div>
Autor: Sławek Dutkiewicz  Dodano: 01-06-2011
niemier   6 na 8
To, że Natalia nie ma racji, nie znaczy, że można wypominać jej wiek... A nazwanie jej smarkulą to przegięcie. Aż zrobiło mi się przykro, wszak jeszcze kilka lat temu miałam 17 lat.
Autor: niemier  Dodano: 01-06-2011
migdala - @niemier   2 na 4
Dziewczyna swoimi komentarzami dorobila sie miana smarkuli. Nie chodzi tu nawet o racje czy wiek, ale o sposob, w jaki sie wyraza. Smarkula czy smarkiem mozna byc niezaleznie od wieku. Z racji jej mlodego wieku moze jest i szansa, ze sie troche w czas zreflektuje i przynajmniej nauczy sie uzasadniac i bronic swoich racji w sposob 'humanitarny'.
Ps. Kazdy mial 17 lat, ba, czesc z tutejszych bywalcow ma siedemnastoletnie albo i mlodsze potomstwo, ktore potrafi ubrac mysli w slowa tak, by byc branym na powaznie niezaleznie od mlodego wieku.
Autor: migdala  Dodano: 01-06-2011
CHOLEWA - @niemier   4 na 6
Natalia pierwsza przegięła, nazywając 90% piszących w Racjonaliście - błaznami. U mnie nie jest to zadne przegięcie; zasłużyła sobie na to; do sredniego IQ jej daleko, nie mówiąc o jej braku kultury w ogóle; należy ona do osób, z którymi się nie dyskutuje.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 01-06-2011
Maciej Motuk - Nie karmić trolla!   7 na 7
Tak to wszystko czytam i muszę przyznać, że trochę się zbłaźniłem.
Moja jedyna racjonalna rada dla użytkowników chcących komentować "mądrości" Natalii: Nie karmić trolla!
Autor: Maciej Motuk  Dodano: 01-06-2011
Kaja Bryx - Gratulacje!   6 na 6
Brawo, Mariuszu, gratuluję! Przyznam, że podziwiam Twoją determinację, by walczyć o takie sprawy, jak przestrzeganie prawa w tym dziwnym kraju :-) Tym bardziej, gdy walka kończy się sukcesem :-)
Autor: Kaja Bryx  Dodano: 01-06-2011
niemier   5 na 5
@migdala & cholewa: Całkowicie się z wami zgadzam. Widzę przecież, jaki ona ma styl wyrażania się. Wiem, że to ona zaczęła, ale już ktoś inny ją za to krytykował i nie podziałało.

Za to my jesteśmy "ci dobrzy" i musimy trzymać poziom :D

Lubię czytać komentarze na Racjonaliście, właśnie dlatego, że najczęściej są merytoryczne i trafnie sformułowane. Pozwoliłam sobie na powyższą uwagę, chociaż podzielam wasze zniesmaczenie wypowiedziami Natalii. Nie dokarmiajmy trolla.

A skoro się zgadzamy, to pozdrawiam rozmówców i wracam do biernej obserwacji. :)
Autor: niemier  Dodano: 01-06-2011
migdala - @niemier
Nie musisz byc bierna. Bardzo dobrze, ze zabierasz glos, po pierwsze - jako osoba mloda, po drugie - jako kobieta. I nie chodzi mi tu o to, bys osladzala meskie towarzystwo panow po trzydziestce, ale zebys aktywnie brala udzial, bo aktywnych kobiet trzeba racjonalizmowi i wcale nie na gwalt i nie w roli dodatku do garnituru :).
A co jeszcze dodam od siebie, moje feministyczne poglady wcale nie spotykaja sie tutaj z 'potepieniem', a wrecz ida w parze z idea racjonalizmu. Tyle tolerancji i kutury nie spotkalam na zadnym innym forum. A trole... coz, niech robia za te kwiatki do kozucha czy mleko do kawy ;). 
Autor: migdala  Dodano: 01-06-2011
niemier   1 na 1
@Migdala
W dyskusjach jestem głównie obserwatorem, bo taka już moja natura, nie tylko internetowa. Zapewniam cię, że bierność, do której się przyznałam, dotyczy jedynie rozmów w szerszym gronie. :) Pozdrawiam
Autor: niemier  Dodano: 02-06-2011
maniek1 - Kilka faktów   3 na 3
Mariusz ma rację - trzeba przestrzegać obowiozującego (jeszcze) prawa
niemier ma rację - nie powinno się kogoś obrażać ze względu na jego wiek, poglądy czy np. orientacę
Kogoś ,kto brak argumentów nadrabia inwektywami - trzeba ignorować
Autor: maniek1  Dodano: 02-06-2011

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365