Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.929.889 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7361 tekstów. Zajęłyby one 29025 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4581 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Gdyby Bóg istotnie liczył się dla swych kapłanów wielokroć więcej od wartości doczesnych, nie zabiegaliby o nie aż tak łapczywie.

Dodaj swój komentarz…
Aseb - Zaproszenie do dyskusji.
http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,462359

Zapraszam do dyskusji na temat książki.
Autor: Aseb  Dodano: 06-11-2011
Reklama
Rafał Poniecki   1 na 1
Gdyby jakiś producent z Hollywood zajął się tym tematem, to można by z tego zrobić serię filmów, przy który Indiana Jones byłby nudny. W końcu tam papistów jest raczej niewielu.
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 06-09-2011
Saiko Kila - miecze niemieckie   2 na 2
W artykule napisano, że chrześcijaństwo w Polsce przywróciły miecze niemieckie. O ile pamiętam to dość poważną hipotezą jest, że chrześcijaństwo w Polsce wprowadziły też miecze niemieckie, gdyż mit o chrzcie czeskim kupy się nie trzyma (Czesi organizacyjnie podlegali wtedy diecezji w Ratyzbonie), a Mieczysław zwany Mieszkiem musiał się zgodzić na to pod wpływem niezbyt korzystnego przebiegu kampanii na terenie Łużyc (żeby płacić trybut Niemcom musiał być chrześcijaninem, bo inaczej nie wypadało).

Jeśli tak było, to swoistą ironią losu są antyniemieckie sentymenty głoszone przez pewne środowiska polityczne w Polsce, powiązane symbiotycznym sojuszem z Kościołem K. Przecież zawdzięczaliby Niemcom tak wiele, całą swoją istotę niemal...
Autor: Saiko Kila  Dodano: 06-09-2011
Kowalski   1 na 1
Wspaniałe słowo na dwudziestą trzecią niedzielę zwykłą.
Autor: Kowalski  Dodano: 04-09-2011
CHOLEWA - Kupczenie godnościami   5 na 5
i fałszowanie dokumentów trwa do dziś w kk. W tamtych czasach na sfałszowaniu dokumentów polegalo załozenie arcybiskupstwa w Gnieźnie- jak podaje K. Deschner w Kryminalnej Historii Chrześcijanstwa. Niechaj młodsi się uczą prawdziwych dziejów swojego Kościoła w Racjonaliście. Ten tekst wraz z tekstem Pana Koraszewskiego o łajdaku, który ma zostać świętym, są przykładami prawdy wyzwalającej.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 03-09-2011
IllusiveMan   4 na 4
Ciekawy artykuł, ale u Mariusza to normalny wysoki poziom ;]. Szkoda że w naszym polskim systemie edukacji w podręcznikach historycznych panuje bałagan i brak wielu informacji, które nie podobały się autorom. Tekst zachęcił mnie do kupna Króla Apostaty, ale kiedy to człowiek przeczyta, kiedy na biurku piętrzą się inne ciekawe pozycje ;]
Autor: IllusiveMan  Dodano: 03-09-2011
Jacek Tabisz - @ Bardzo ciekawy   5 na 7
Bardzo ciekawy rys kryminalno, komiczno, krawo - historyczny. Jakie to żałosne, że Kościół wciąż działa i jest szanowany przez setki milionów bezmyślnych Homo (z nazwy) sapiens. Że to on jest autorytetem moralnym, przed którym kajają się nawet wcale liczni ateiści - naukowcy (obok tych mniej licznych, których wielu nazywa "agresywnymi neoateistami"). Szkoda, że politeiści na progu nowego tysiąclecia nie mieli żadnych szans. Kościół sprytnie usadowił się na resztkach cywilizacji rzymskiej, które niszczył, ale które i tak dawały nadal przewagę strategii, administracji, pisma etc. Swietnia lektura, dziękuję Mariuszu!
Autor: Jacek Tabisz  Dodano: 03-09-2011

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365