Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.141.685 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 415 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Istnienie staje się, nieporównywalnie bardziej interesujące, gdy poszerza się nasz horyzont doznań, uczuć i przemyśleń. I gdy praktycyzm życiowy nie ogranicza widzenia świata do perspektywy tego co własne, jednostkowe. Nie wstydźmy się marzeń. Ich najgłębszym sensem jest bowiem pobudzenie nas do działania. Człowiek czynu stara się kształtować swoje życie na miarę własnych tęsknot i pragnień skrystaliz..

Dodaj swój komentarz…
smiech - Za i Bez znaczenia
Nie orientuję się w historii kontaktów Rosja-Watykan-Polska, ale jeżeli rzeczywiście było tak jak sugeruje autor to zgadzam się, że Bobola jest przede wszystkim narzędziem - a co za tym idzie koncept i ideę potępiam. Nikt tu jednak nie neguje naszego prawa do uznawania Andrzeja za świętego. Dla mnie sama idea "świętego" jako takiego jest równie przydatna, racjonalna i potrzebna co kamera w kiblu miejskim - niby przydaje się niekiedy, niby bezpieczniej jest ale i tak niewielkie ma znaczenie w skali makro. Kto dzisiaj modli się do świętych, w dobie kryzysu wiary i wartości chrześcijańskich kiedy akcje trójcy świętej stoją gorzej - wystarczająco źle, by to o nie martwić się przede wszystkim? Szkoda mi tylko jednego,jeżeli to wszystko prawda, to szkoda mi i trochę przykro, że Karol odnosił się do tej sprawy poruszając kwestie męczeństwa ponad podziałami, podczas gdy chodziło o coś zupełnie innego.. O ile tym papierzem był JPII?
Autor: smiech  Dodano: 19-12-2008
Reklama
Janusz - Teksty  0 na 2
Nieobiektywne i tendencyjne. Nic dziwnego, wiadomo, kto je pisze
Autor: Janusz Dodano: 10-12-2008
Seba46 - !!!   1 na 1
Fragment:
"Wówczas to przy okazji postanowiono pozbawić szczątki żebra, które wyjęto i po rozpiłowaniu na pięćdziesiąt kawałków obdarowano nimi nowo powstające kościoły..."

Gdyby to miało miejsce w średniowieczu, to nawet bym się nie zdziwił... ale pod koniec XX wieku???!!!
Ludzie! Oprzytomnijcie!
A niektórzy mają pretensje, że ich wierzeniom nie okazuje się szacunku...
W takim razie nie ci ludzie szanują przykładowo moją wiarę w niewidzialnego, różowego, latającego słonia, który jest tak samo prawdopodobny jak wszystkie inne nadnaturalne zjawiska.
Autor: Seba46 Dodano: 07-04-2008
pafos1 - katolicy zmanipulowani   1 na 1
Andrzej Bobola jest najlepszym przykładem tego jak można religie wykorzystać do spraw politycznych. Aż mi sie nóż otwiera w kieszeni gdy idąc ulicą widzę że jest to ulica boboli nie mówiąć już o parafiach itd. Bobola jest przykladem prawdziwych intencji katolików wobec prawosławnych, papiestwo zawsze będzie traktowalo innych chrześcijan jako materiał do nawrócenia. Jestem prawosławnym obywatelem tego kraju, ale jak mialbym się z nim utożsamiać gdy gdy jego oficjalnym patronem jest człowiek reprezentujący ciemiężycieli mojej religii?!!!
Autor: pafos1 Dodano: 20-03-2007
Rafael - aracjonlizm  0 na 2
Świętość jest pojęciem które raczej nie da się wytłumaczyć w sposób racjonalny.Przecież to nieracjonalne.Jak zatem autor tego artykułu może negować świętość Boboli?
Autor: Rafael Dodano: 08-09-2006
Michau - Bobola  0 na 2
Ale beznadzieja!!! Jak bardzo uprzedzenie do katolicyzmu zaślepia ludzi. Fajnie tak pisać... raz, ze chrześcijaństwo jest be... potem że w chrześcijaństwie to właściwie Ci katolicy są be...
Autor przedstawia tutaj swoją wizję historii i Polski i religii w Polsce i ekumenizmu.
Mi - jak czytam takie rzeczy to się nóż w kieszeni otwiera, ale też mam poczucie beznadziei - ktoś pisze jakieś bzdury i swoje przemyślenia przelewa na papier, mnóstwo ludzi to czyta i uważają, że to "daje dużo do myślenia", a każdy katolik na wstępie jest traktowany jako zmanipulowany głupek (takie mam wrażenie) i tak naprawdę nie ma możliwości bronienia wiary - argumentem na to jest "tak tak - w pisamch i oficjalnie tak jest, ale tak naprawdę to zupełnie coś innego".
Cóż - ludzie mają różne spiskowe teorie dziejów - w tej propagowanej na tym portalu wrogiem jest Kościół.
Szkoda, że nie stoimy razem, żeby szukać prawdy :(
Pozdrawiam czytelników
Autor: Michau Dodano: 05-04-2006

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365