Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
192.186.161 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29038 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 30 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Nierozsądny byłby zamiar odebrania ludowi jego szaleństwa! Można jednak wyleczyć z szaleństw tych, co rządzą ludem; nie pozwolą na to przynajmniej, by szaleństwa ludu stały się niebezpieczne. Zabobon wówczas tylko jest groźny, gdy ma za sobą monarchów i żołnierzy, wtedy bowiem staje się okrutny i krwiożerczy."

Dodaj swój komentarz…
vivaldi   10 na 10
Zgadzam się z autorem. Mnie do Palikota przyciągnęła idea budowania społeczeństwa obywatelskiego oraz propozycja zmiany dzisiejszej demokracji czysto przedstawicielskiej (a raczej obecnie partiokracji) w kierunku demokracji partycypacyjnej, obywatelskiej. Myślę, że RP daje szanse na odejście nieco od systemu partii wodzowskich w kierunku zwiększenia wpływu obywateli na władzę.
Autor: vivaldi  Dodano: 23-09-2011
Reklama
Misanthrope   23 na 27
Szczerze dziwią mnie zachwyty nad Korwinem, szczególnie na portalu racjonalistycznym. Pan Janusz jest jak mało kto oderwany od rzeczywistości. Mnie najbardziej rozbawia "obalenie lewackiego spisku globalnego ocieplenia" za pomocą kostki lodu w szklance wody. Chyba jeszcze jest do obejrzenia na youtube. I to jest wg Autora racjonalizm? Korwin czasami plecie takie farmazony, że słabo się robi. Nie sztuka ciągle prawić jaka to biurokracja jest zła, a podatki trzeba zlikwidować. Taki innego rodzaju populizm ku uciesze liberalnie nastawionej gawędzi. Dodatkowo Pan Janusz wyraźnie sympatyzuje skrajnie prawicowym ruchom, czasami nawet pochwala apartheid. korwinologia.wo(*)heid-pochwalony/#more-74  Bardzo się cieszę, że ten osobnik jest tam, gdzie zasługuje być, czyli na marginesie życia publicznego. Autorowi życzę większej przenikliwości.
Autor: Misanthrope  Dodano: 23-09-2011
zohen   18 na 18
Warto podkreślić: Palikot to j e d y n a, biorąc pod uwagę klęczącą i płaszczącą się przed biskupami "bandę czworga", szansa na wyzwolenie kraju spod watykańskiej okupacji. Ja, swojej szansy w poparciu tej, którą stwarza Palikot na pewno nie zmarnuję.
Autor: zohen  Dodano: 23-09-2011
Piotr Napierała - @Misanthrope   3 na 7
Ma pan rację częściowo. JKM nie popiera apertheidu tylko zauważa zgodnie z prawda ze południowa afr była miejscem ucieczki wielu czarnych z innych mniej stabilnych krajów - zresztą Łysiak też o tym pisze. Nie wiem czy pan wie, że naukowcy kwestionujący glob. ocieplenie są zastraszani. - To nie jest tak jak z ewolucjonizmem i kreacjonizmem; nauką i baśnią - nikt nie dowiódł, że glob ociepl będzie dla kogokolwiek szkodliwe, ani ze człowiek jest za nie jakos bardziej odpowiedzialny - zwl. w porównaniu z parującymi oceanami. Korwin NIE BYŁ też populistą, aż do momentu kiedy zaczął się bratać z nacjonalistycznym bydłem. Poza tym popieram Palikota:) - ale nie przeszkadza mi to w zachwytach nad szczerością debaty; rzeczowej a nie emocjonalnej. Racjonalizm nie jest z kolei ani lewicowy ani prawicowy - jest świecki, a JKM choć dostrzega mobilizującą rolę religii jest świecki. Jego poglądy pokrywają się mniej więcej z poglądami Voltaire'a - dlatego jak najbardziej pasuje do racjonalist. portalu.
Autor: Piotr Napierała  Dodano: 23-09-2011
libertyn - Pali-biznesmen  -3 na 17
Byłbym ostrożny z ochami i echami pod adresem biznesmena z Biłgoraja, który za chwilę może zostać prawą ręką biskupa albo zacznie wydawać gazetkę kościelną. Poza tym
Palikot nie ma żadnego zaplecza. Pokażcie mi kandydata z Ruchu Palikota na ministra finansów, edukacji, zdrowia etc. Poza tym jak można traktować poważnie "polityka" który firmuje swoim nazwiskiem ruch? Gdyby np. wspomniany prszez autora dzieciak Napieralski utworzył ruch Napieralskiego wówczas Pali-biznesmen obśmiałby go ze wszech stron. Gdyby Pawlak ogłossił powstania Ruchu Pawlaka pękłbym ze śmiechu. Palikot biznesmen wyczuł niszę na rynku politycznym. Na stare lata się nawróci :D
Autor: libertyn  Dodano: 23-09-2011
monika.k  -17 na 23
Cenię również czytelność i klarowność Palikota i JKM. Zawsze głosowałam na JKM i teraz też to zrobię. Palikot z programowo-ideowych przyczyny jest dla mnie wrogiem. Ponadto jego występki medialne z penisem i inne sytuują go w mojej ocenie blisko określeniu:cham i prostak. Palikot to krzykacz, który przewodnicząc komisji "przyjazne państwo"  nie zrobił nic co dałoby realny efekt w  ograniczeniu biurokracji. Wątpliwym więc  jest, czy Palikotowe szczekanie zamieni się na owoce sprzyjające gospodarce. Oglądałam debatę Januszów, i Palikotowe pomysły na chłodnie dla rolników wzbudzają u mnie  uśmiech,są przejawem socjalistycznej  utopii, że urzędnik zrobi nam  dobrze. 
Autor: monika.k  Dodano: 23-09-2011
Lucas Nav - @libertyn   3 na 7
Palikot kiedy jest pytany przez dziennikarzy chętnie mówi kogo dałby na ministra w poszczególnych resortach. A co do nazwy to raptem wczoraj oglądałem wywiad z nim gdzie powiedział, że nazwa "Ruch Palikota" jest wymuszona marketingiem - po prostu Palikot jest najbardziej znaną postacią w partii i musi swoim nazwiskiem zwiększać poparcie dla reszty członków ruchu. Powiedział też, że po dostaniu się do sejmu nazwa zostanie zmieniona
Autor: Lucas Nav  Dodano: 23-09-2011
Piotr Napierała - @ libertyn   16 na 18
Dla pana ważne jest zaplecze? Dla mnie idea - first, zaplecze - second. Napieralski nie ma żadnego pomysłu na nic - to dzieciak, a Pawlak poz ratowaniem Krusu też nie ma żadnego pomysłu. Palikot zawsze był konsekwentny w unowocześnianiu państwa, nawet jak miał kiedyś odchył prawicowy. @monika - Palikot zrobił sporo jako szef owej komisji - nawet JKM to przyznawał - oni sie prywatnie lubią i cenią, jak to liberał-tradycjonalista z liberałem-antyklerykałem. Palikot jest dla Pani wrogiem, bo pani chciałaby tu mieć katolski Teheran - zresztą Włosi już teraz nas nazywają "Teheranem Europy". Pani odbiera Palikota jako krzykacza, bo on narusza pani tabu - i bardzo dobrze.
Autor: Piotr Napierała  Dodano: 23-09-2011
Planetar - @Piotr Napierała   3 na 7
Globalne ocieplenie to fakt. Ten, kto go kwestionuje, nie powinien nazywać się naukowcem. Niemniej jednak ma Pan rację pisząc, że nie wiadomo, czy skutki glob. oc. będą dla kogokolwiek szkodliwe. I w jakim stopniu. (Chociaż coraz częstsze klęski żywiołowe - huragany, susze etc. są przedstawiane jako skutki glob. oc.) Również okazało się, że wpływ człowieka na zmiany pogodowe jest mniejszy, niż na początku zakładano. Ale mimo wszystko ryzyko istnieje i mnie osobiście cieszy fakt, że ludzie zaczęli na poważnie myśleć o alternatywnych źródłach energii - nie wiem, czy to pomoże w zmniejszeniu tempa następowania glob. oc., ale mimo wszystko ma to pozytywny wpływ na środowisko naturalne.
Autor: Planetar  Dodano: 23-09-2011
Leszy   5 na 7
JKM ładnie racjonalizuje swoje pomysły, które poza pozorną logiczna spójnością, nijak się mają do życia. Kongres nowej prawicy to partia, która opowiada się za prawem opartym na chrześcijańskich zasadach moralnych. Trzeba dodać, że faktycznie mają w programie wpisane "Nie dopuścimy do prawnej dyskryminacji ateistów i osób wyznań nie-chrześcijańskich." to w zasadzie jedyna wzmianka na temat niechrześcijan. Rozdział II programu KNP jest naszpikowany odniesieniami do wartości chrześcijańskich i ich wprowadzania do prawa mamy takie sformułowania " Nie dopuścimy, by zrównano małżeństwa z innymi związkami seksualnymi i semiseksualnymi. Ten status prawny przyznawany może być wyłącznie związkom mogącym płodzić dzieci." w zasadzie nie bardzo interesują mnie sprawy LGBT (nie moja sprawa, więc się nie wtrącam) jednak czy ktoś racjonalnie myślący jest mi w stanie wytłumaczyć, co stoi naprzeciw wprowadzeniu małżeństw par homoseksualnych? CDN
Autor: Leszy  Dodano: 23-09-2011
Piotr Napierała - @ Leszy   6 na 6
Tak podejście do LGBT to ogromny problem KNP - dlatego m.in wolę Palikota:) Znam kilkoro gejów i doprawdy nie kapuję w czym oni są bardziej niemoralni od innych. Proszę mnie dobrze zrozumieć ja chwaliłem JKM za szczerość i autentyczność w dyskusji i za wolnorynkowość, a nie za całokształt programu. Powinny pana interesować sprawy LGBT jako obywatela, ja też gejem nie jestem ale nie można być takim egoistą.
Autor: Piotr Napierała  Dodano: 23-09-2011
monika.k - @Piotr Napierała  -18 na 24
Palikot zrobił sporo jako szef owej komisji co zrobił, konkret? Jesli zrobił sporo to powinno  być widoczne w relacjach podatnik-urząd skarbowy. Tak chciałabym mieć tu katolicki Teheran  , teraz mamy oświeceniowy burdel, który niedługo się i tak skończy, bo jak mówi JKM, "systemy nie upadają , one bankrutują" i za JKM jeszcze jedno: Korwin-Mikke prognozował również upadek cywilizacji Zachodu. - Albo wrócimy do zasad cywilizacji i odbudujemy ją i biały człowiek znów będzie rządził na świecie, albo umrzemyI pod tym się podpisuje, trzeba wrócić do normalności , do cywilizacji łacińskiej , której fundamentem było chrześcijaństwo inaczej umrzemy. 
Autor: monika.k  Dodano: 23-09-2011
Miłosz Michałowski - nie ma wybielać JKM   7 na 7
Faktycznie debata była na dobrym poziomie. JKM wypadł nawet nieźle, lecz o ile mógłbym przyjąć jego pomysły dotyczące państwa, administracji i gospodarki, to wciąż odrzuca mnie on właśnie w kwestiach światopoglądowych. Wręcz przeraża.
Tak czy inaczej ma chociaż jakieś idee, gdyby (mocno hipotetycznie) wszedł do Sejmu lub doszedł do władzy, to wiedziałbym chociaż czego się spodziewać. W przypadku PO/PiS/SLD/PSL nie mam pojęcia - mam wrażenie, że te partie mogą zrobić wszystko; a to ruch "lewicowy", a to trochę liberalizmu, a to jakiś ukłon w stronę świeckości, ale od razu "zrównoważony" przez "oczko" do Kościoła - np. Gowin.
Autor: Miłosz Michałowski  Dodano: 23-09-2011
Planetar - LGBT   2 na 2
Podejście do LGBT w ogóle jest dosyć problematyczne - nawet Ruch Palikota jest w tym temacie ostrożny, dając takim parom 5-letni okres czasu, zanim będą one mogły zalegalizować swój związek (swoją drogą ciekawe, jak będą sprawdzać, kto ile jest ze sobą). Oczywiście brak prawa do adopcji. Ale i tak to jest najbardziej egalitarystyczne podejście ze wszystkich.
Autor: Planetar  Dodano: 23-09-2011
Sliwa   12 na 12
JKM to lefebrysta - z tego co słyszałem...
Jego retoryka na mnie nie działa. Uważam go za niebezpiecznego - gdyby doszedł do władzy.
Zagłosuję na Ruch Palikota.
Autor: Sliwa  Dodano: 23-09-2011
Guzik - @vivaldi  -2 na 4
[...]Myślę, że RP daje szanse na odejście nieco od systemu partii wodzowskich w kierunku zwiększenia wpływu obywateli na władzę."

Palikot odchodzi od systemu partii wodzowskiej organizując ruch(partię)ze swoim nazwiskiem w nazwie. Bardzo oryginalny sposób na okazanie walki z wodzostwem.
Autor: Guzik  Dodano: 23-09-2011
Leszy - Leszy - @Piotr Napierała   2 na 2
Faktycznie, niefortunnie się wypowiedziałem. Samo prawo dotyczące LGBT jest dziś okrutne i nieracjonalne przez co uważam że powinno zostać zmienione na takie które środowisku LGBT będzie pasować ale mi osobiście nic taka zmiana nie da oprócz szerokiego uśmiechu spowodowanego szczęściem innych osób. Dlatego nie chciałem wchodzić w temat nie znanym mi tak dobrze, podjąłem go od strony rozsądku.
Autor: Leszy  Dodano: 23-09-2011
Piotr Napierała - @monika k   9 na 9
Jak zwykle dyskutowanie z panią nie ma sensu. Proszę użyć oczu a nie emocji; my dziś mamy katolicki Teheran, a biały człowiek rządzi światem (wprawdzie pospołu z Chińczykami ale jednak).
Autor: Piotr Napierała  Dodano: 23-09-2011
monika.k - @Piotr Napierała  -14 na 16
zgadzam się,  nie ma sensu dyskusja monika.k-beton ateistyczny, takiej  dyskusji tez unikam. W katolickim Teheranie nie rządzi demokratyczny lud , tylko Bóg, więc go dziś nie mamy. JKM piszę o upadku,  nie zakończeniu rządów białego człowieka. I proszę wziąść się do pracy, a nie siedzieć w internecie ,  żyje Pan z moich podatków. 
Autor: monika.k  Dodano: 23-09-2011
vivaldi - @Guzik   8 na 8
"Palikot odchodzi od systemu partii wodzowskiej organizując ruch(partię)ze swoim nazwiskiem w nazwie. Bardzo oryginalny sposób na okazanie walki z wodzostwem."
Palikot stał się bardzo medialny, przez swój sprzeciw wobec obecnego systemu metodami niekonwencjonalnymi dał społeczenstwu taki "strzał w ryj" który pozwolił niektórym obudzić się i spojrzeć na rzeczywistość z innej strony. Myślę że dlatego założył ruch autoryzując go swoim nazwiskiem. Po tej kandencji jednak musi jednak odejść ze stanowiska gdyż tego wymaga zasada kadencyjności w RP. Dalsze losy RP (lub może juz ruchu o innej nazwie) potoczą się zgodnie z demokratyczną wolą jego członków.
"Palikot to krzykacz, który przewodnicząc komisji "przyjazne państwo" nie zrobił nic co dałoby realny efekt w ograniczeniu biurokracji."
Komisja KPP stworzyła 180 projektów ustaw które to trafiły do słynnej "zamrażarki" marszałka - cóż więcej mógł zrobić? On nie jest marszałkiem, sejmem i prezydentem w jednym.
Autor: vivaldi  Dodano: 23-09-2011
Miłosz Michałowski - ad monika.k   2 na 2
Piszemy "wziąć", a nie "wziąść".
Autor: Miłosz Michałowski  Dodano: 23-09-2011
Piotr Napierała - Zapewniam   9 na 9
Panią, że jestem wystarczająco pracowity, a pisuję na portalu jedynie okazjonalnie:)))) Bóg nie może rządzić, bo ktoś by musiał INTERPRETOWAĆ jego wolę, a jak wiemy to otwarte pole do oszustw i nadużyć tym gorszych że uświęconych. lepiej już jak rządzi lud, a jeszcze lepiej oświecone elity otwarte na potrzeby ludu. Jeśli monarchia to koniecznie oświecona, jeśli demokracja - koniecznie świecka. Nawet wielu wierzących popiera rozdział K i państwa, więc czemu sie pani tak upiera przy Teheranie? JKM nie ma takich poglądów jakie pani myśli że ma - lepiej niech pani głosuje na PJN - tam są właśnie najlepsze egzemplarze romantycznych katoli. To moja ost. odpowiedz pani w tej dyskusji.
Autor: Piotr Napierała  Dodano: 23-09-2011
M1key - Idiota Nergal?   13 na 13
Sympatyczny artykul, tylko "idiota Nergal" zupelnie nie na miejscu.
Autor: M1key  Dodano: 23-09-2011
Piotr Napierała   4 na 6
co do Negrala to jakoś sie wyrwało - ja nie lubię takiej hałasliwej muzy - c'est tout.

@ Monika ka - Ja pisałem, że nie może rządzić bóg  w tym sensie, że teokracja jest
systemem niezdefiniowanym - nie wiadomo kto tak naprawdę w niej rządzi,
no i że jej nie pochwalam, a nie ze jest ona niemożliwa w praktyce bo
niestety jest - por Iran:) Co do JKM to on na nacjonalistycznych wiecach
mówi co innego a w książkach pisze to co naprawdę mysli. Rodział K i państwa nie jest dobry dlatego, ze go ktos popiera, tylko dlatego, ze jest sprawiedliwszy. Rusz kobieto mózgiem - choć raz - i skończ z tą krucjatą anty-ateistyczną na ateistycznym portalu!
Autor: Piotr Napierała  Dodano: 23-09-2011
Jarek Dziechciarz - Janusz Palikot....   5 na 5
...monika.k - ty płacisz podatki?
A od czego? bo ledwie wszedłem na Racjonalistę tom sie potknął o twoje dzisiejsze komentarze...chcesz powiedziec, ze płacisz podatki od zarobków za wypisywanie bzdur na tym portalu?? Jest dopiero 12.45 - a ty juz zdążyłaś nawalic postów, że ho ho....!!!.....masz jakieś inne zajęcia podlegające opodatkowaniu? - to sie pochwal.

ale pieprzyć monikę... - wczoraj oglądając debate Palikota z ..ostatnim na liście co nie wiedział nic o podatku PIT - zastanawiałem się nad swoja sympatią dla Palikota. Zastanawiałem sie skąd mój entuzjazm dla człowieka i jego Ruchu.... - i wyszło mi, ze lubię go jak wielką orkiestrę świątecznej pomocy. Z całym szacunkiem - za świeżość i entuzjazm. I za nadzieję na przewietrzenie tej kloaki jaka jest nasz świat "polityki". Niech Koci pomiot spali te złogi "byleczego" w naszym sejmie. Niech zywi nie traca nadziei ...:-)

A monika - niech ją traci. Ona sobie odbije w raju...:-) oooo - ale szybka (patrz ponizej) ...nieźle płaca trollom. Oj monika. a napiszesz od czego ten 10tysięczny PIT i jeszcze ZUS ...i inne takie? Hahahaha - a ja miałem (bez Kozery) 300 tyś PIT'u - spróbuj mnie przebić katobetonku....:-)    o wacie nie wspominam.
Autor: Jarek Dziechciarz  Dodano: 23-09-2011
monika.k - @Piotr Napierała  -9 na 9
również nie zamierzam kontynuować tej dyskusji, zaliczam Pana do betonu, bez urazy. Wskaże tylko charakterystyczną dla betonu cechę prowadzenia polemiki. Napisał Pan, że dziś w 3RP  rządzi katolicki Teheran. Podałam argument , że to nie możliwe, gdyż koniecznym warunkiem "katolickiego Teheranu" jest zasad "władza należy do Boga". Czym obaliłam pogląd, że 3RP to "katolicki Teheran". Co robi beton ateistyczny? Odbija piłeczkę w zupełnie inna stronę i udowadnia, że  "katolicki Teheran" jest niemożliwy i pokazuję, że interpretacja woli Boga to oszustwo , natomiast interpretacja woli ludu jest prawa :). Dalej mamy argument  demokratyczno-katolicki , "katolicki Teheran" jest be, bo wielu wierzących popiera rozdział KK od państwa. A gdyby nie popierała to nie byłoby be ? He, he! Zabawna argumentacja. Zacytowałam JKM , więc nie była to moja interpretacja poglądów JKM. Kolejna manipulacja. I tak się dyskutuje z ateistycznym betonem. @Jarek Dziechciarz pit miałam rok temu ok 10 tyś. do tego vat, zus, akcyzę.
Autor: monika.k  Dodano: 23-09-2011
Misanthrope - @Piotr Napierała   2 na 8
Globalne ocieplenie oraz to, że odpowiada za nie człowiek, jest faktem, nie mniej uzasadnionym naukowo niż teoria ewolucji. Nie wie, kto i gdzie jest zastraszany. Wiem natomiast, że wiele naukowców klimatologów byli ofiarami bardzo niewybrednej, ideologicznie motywowanej nagonki. Przykładem jest słynna sprawa "wykradzionych maili" rzekomo dowodzących spisku, oraz sposób relacjonowanie tego w polskich mediach przez osobniki pokroju Wildsteina. Proszę zatem uzupełnić wiedzę. JKM jest populistycznym ignorantem, który, jak już ktoś zauważył, jest po prostu niebezpieczny w razie objęcia jakiejkolwiek władzy. Nie dostrzegam w jego retoryce nic rzeczowego. O Palikocie natomiast nie chcę nic mówić, dla mnie jest zbyt wielką niewiadomą. Kiedyś wydawał katolickie czasopismo Ozon (gdzie zaangażowany był Terlikowski), teraz jest antyklerykałem. Mało to konsekwentne.
Autor: Misanthrope  Dodano: 23-09-2011
Piotr Napierała - @ Misanthrope  0 na 2
Nie chcę dyskutować na temat glob. ocieplenia - właśnie dlatego, ze niewiele wiem o tych sprawach - i pan pewnie też:) - , powiem tylko, ze zaprzeczanie jemu, a już na pewno  nie jest dla mnie zbrodnia przeciw rozumowi, tak jak jest nią zaprzeczanie teorii ewolucji, i kreacjonizm nie tylko dlatego, że t. ewol. jest bardziej ugruntowana, ale dlatego, że ona pomaga nam w wyjaśnieniu wielu rzeczy w nauce , a teoria glob. ociepl, niewiele wnosi - i bez niej wiedzieliśmy ze należny chronić środowisko, a teraz nadal nie wiemy, czy g.o. jest w ogóle czynnikiem negatywnym... JKM jest wolnorynkowcem który ostatnio łasi się do narodowców , niebezpieczny raczej nie jest... Palikot sam przyznaje , ze zmienił zdanie, co jest zupełnie naturalne. W epoce "Solidarności" wszyscy byli w jakiś sposób katolikami - w sensie ogólnokuturowym. Poza tym czy np. Tygodnik Powszechny to pismo katolickie czy liberalne? - Dla mnie liberalne. Ozon to też raczej fanatyczny periodyk nie był. natomiast modernizatorem Palikot był zawsze i to się nie zmieniło. JA ZMIENIŁEM ZDANIE - popierałem JKM, teraz popieram Palikota i zapewniam Pana że to możliwe i SZCZERE. Właśnie przez zetkniecie sie z jakimś środowiskiem, można nabrać do niego niesmaku, jak to było zapewne w przyp. P. i  Ozonu.
Autor: Piotr Napierała  Dodano: 23-09-2011
vivaldi - @monika.k   7 na 7
"koniecznym warunkiem "katolickiego Teheranu" jest zasad "władza należy do Boga"."
Taaak tyle że te wolę Boga jak tę władzę wykonywać przekazuję nam tzw. przywódcy religijni i samozwańcze autorytety. Czyli ci co sami o sobie mówią że doświadczają grzechu, pokuty, wiedzą co to cierpieć na krzyżu z grzechy..... podobnie jak Pani monika.k. Chrzescijanie wierzą właśnie w te autorytety gdyż to jest jedyne źródło wiadomości o ich Bogu.

"natomiast interpretacja woli ludu jest prawa :)."
Wola ludu jest wypisana czarno na białym podczas referendów a wolę Boga trzeba niestety ciągle interpretować
Autor: vivaldi  Dodano: 23-09-2011
kanadinol - O Nergalu raz jeszcze   9 na 11
"co do Negrala to jakoś sie wyrwało - ja nie lubię takiej hałasliwej muzy" - ręce opadają na taką "racjonalność"...Ja np. nie cierpię muzyki Dody i innych popowych gwiazdeczek, a mimo to bez zapoznania się z jej poglądami nie nazwałbym jej idiotką... Jak się nie lubi czyjejś twórczości, to się pisze że TWÓRCZOŚĆ jest idiotyczna, a nie AUTOR.
Co do samego Nergala to polecam wcześniej poczytać/pooglądać wywiady z nim, a później się wypowiadać.
Już prędzej po takim stwierdzeniu idiotą można nazwać autora powyższego "felietonu".
Autor: kanadinol  Dodano: 23-09-2011
Piotr Napierała - @ proszę się łaskawie  -11 na 19
odpierniczyć. Mogę nazwać idiotą, każdego kogo uważam za idiotę. Pana teraz też uważam za idiotę - bo się pan czepia szczegółów i jest chamem, który udaje że nim nie jest. PS Doda jest idiotką. Dla mnie ktoś kto uprawia tego typu TFUrczość jak Nergal jest jeszcze bardzie do kitu niż Doda - prawda, że wypowiada sie on kulturalnie, ale to jeszcze nie znaczy, że jest mądrzejszy od np. Dody. Za 50 lat nikt nie będzie o nich pamiętał. Muzyka to nie tylko kwestia gustu, ale też ogólnej estetyki, jeśli ktoś uprawia muzykę na zasadzie shocking-shocking-shocking, to znaczy, że nie ma nic do przekazania, a zatem jest głupkiem. Poza tym ja nazwałem głupkami też biskupów, którzy się Nergala czepiają. Gdyby powiedzieli, że jest on idiotą, to właśnie byłoby ok, ale oni go nazywaja antychrystem itd, co jest też durne.
Autor: Piotr Napierała  Dodano: 23-09-2011
Leszy   12 na 12
"Regulamin komentarzy:
Komentarz musi być w kulturalnej formie - możesz obrazić ideę, ale nie człowieka."

Panie Piotrze czy Pan aby nie przesadza "Pana teraz też uważam za idiotę - bo się pan czepia szczegółów i jest chamem, który udaje że nim nie jest." Uważa Pan że obrona tego niespecjalnie właściwego stwierdzenia o Nergalu, wymaga takiej wypowiedzi do czytelników? Wydaje mi się że temu portalowi i Pana osobie niepotrzebne są tego typu wypowiedzi.
Autor: Leszy  Dodano: 23-09-2011
kanadinol   2 na 6
Piotruś, jesteś idiotą, bo nie słuchasz death-metalu./sarkazm
Mam nadzieję, że to twój ostatni tekst na racjonaliście.
Autor: kanadinol  Dodano: 23-09-2011
M1key - shocking-shocking-shocking   9 na 9
Nie moge zgodzic sie z uproszczeniem "ciezka muzyka, ergo shocking shocking shocking, ergo idiota". Nie kazda ciezka muzyka to szokowanie; szokowanie nie oznacza z definicji braku jakichkolwiek tresci; a ze cos mi sie nie podoba, to nie znaczy, ze jest idiotyczne. Wyzywanie sie w Internecie od idiotow chwaly nie przynosi.
Autor: M1key  Dodano: 23-09-2011
Piotr Napierała - @Leszy, M1key  -2 na 6
 Ja zostałem tu zaatakowany i nazwany idiotą więc odpowiadam chamowi po chamsku - sprawa prosta.  PRZEPRASZAM NERGALA (nawet jeśli dla mnei słuchanie metalu jest idiotyczne to nie powinienem tego mowic), kanadola - nie. Najzabawniejsze, że mój tekst nie był o Nergalu, ale tego kandol chyba nie zauważył:)
Autor: Piotr Napierała  Dodano: 23-09-2011
kanadinol   1 na 1
" Ja zostałem tu zaatakowany i nazwany idiotą" - hmm, wydaje mi się, że to jednak ty zacząłeś.
"Najzabawniejsze, że mój tekst nie był o Nergalu, ale tego kandol chyba nie zauważył" - rozumiem, że mam twój tekst traktować wybiórczo i najlepiej nie komentować tego, z czym się nie zgadzam?
Autor: kanadinol  Dodano: 23-09-2011
galvani - JKM   5 na 7
Kilka lat temu, kiedz JKM kandydował w moim rodzinnym Wrocławiu (nie pamiętam już do jakich władz) Mikke na spotkaniu z mieszkańcami na Wrocławskim Rynku gwarantował siłą swojego autorytetu upadek wszystkich banków i zachodniej cywilizacji w przeciągu kilku miesiecy. Chyba nie pierwszy raz. I nie ostatni. Stał wtedy na beczce po piwie. Jaki monarchista taki tron.
Autor: galvani  Dodano: 23-09-2011
Jarek B.   3 na 3
Nowoczesność kojarzy mi się z postmodernizmem i tendencją do obalania "tabu" i tradycji bo nowe znaczy lepsze, a tego nie lubię. Z tym racjonalizmem też bym nie przesadzał bo zbytni racjonalizm w ekonomii oznacza brak ryzyka, opiekę państwową i bezpieczeństwo. Świat zachodu już kilkadziesiąt lat temu stracił pazur więc ta cała gadka o nowoczesnych liberałach do mnie nie trafia, a najczęściej mnie mierzi. Niemniej jednak chętnie zobaczył bym partię Palikota w sejmie (JKM tym bardziej) bo raz, że jest on przedsiębiorcą, a więc człowiekiem, który musi dobrze kalkulować wydatki finansowe (kogoś takiego nam potrzeba), a dwa, że w istocie jest jego lewicowość jest bliższa prawdy aniżeli lewicowość SLD, a ja lubię ludzi konkretnych i konsekwentnych mimo, że z poglądami ich nie muszę się zgadzać.
Autor: Jarek B.  Dodano: 23-09-2011
nat24 - ...   6 na 6
"odpierniczyć. Mogę nazwać idiotą, każdego kogo uważam za idiotę. Pana teraz też uważam za idiotę - bo się pan czepia szczegółów i jest chamem, który udaje że nim nie jest. PS Doda jest idiotką. Dla mnie ktoś kto uprawia tego typu TFUrczość jak Nergal jest jeszcze bardzie do kitu niż Doda - prawda, że wypowiada sie on kulturalnie, ale to jeszcze nie znaczy, że jest mądrzejszy od np. Dody. Za 50 lat nikt nie będzie o nich pamiętał. Muzyka to nie tylko kwestia gustu, ale też ogólnej estetyki, jeśli ktoś uprawia muzykę na zasadzie shocking-shocking-shocking, to znaczy, że nie ma nic do przekazania, a zatem jest głupkiem. Poza tym ja nazwałem głupkami też biskupów, którzy się Nergala czepiają. Gdyby powiedzieli, że jest on idiotą, to właśnie byłoby ok, ale oni go nazywaja antychrystem itd, co jest też durne."

Żenujące że tego typu komentarze pozostawia po sobie osoba rzekomo kulturalna, tolerancyjna i na poziomie...

pozdrawiam

słuchająca metalu idiotka
Autor: nat24  Dodano: 23-09-2011
urszula5 - Doda i Nergal   8 na 8
Nie rozumiem muzyki Nergala - nie slucham jej, ale widząc wideo- klipy, widac że Nergal jest co najmniej antyklerykałem i za to go lubię.A medialna wojna o jego udzial w TVP- jest wywolana przez katolickiego oszoloma, dla którego podarcie biblii jest obrazą uczuc religijnych- niesprecyzowanym  pojęciem. Doda ( ktorej i piosenek i glosu nie lubię) podobno ma b. wysokie IQ i chyba te IQ dalo jej pomysl ustawienia tatusia w PIS-ie , przypieczętowane całuskiem kaczego policzka. Dlatego mam szacunek dla Nergala , a do Dody - absolutnie - nie . A p.Palikota popieram z calych sił !
Autor: urszula5  Dodano: 23-09-2011
neurosurgery - do Piotra Napierały   13 na 13
Po przeczytaniu dobrego felietonu zrobił Pan bardzo niemiłe wrażenie w komentarzach. Nie przystoi poważnemu człowiekowi bezpodstawne obrażanie innego człowieka. Muzyczne gusta to żadne kryterium. Proszę przemyśleć jeszcze raz to co Pan napisał. Mam nadzieję, że to tylko jednorazowa wpadka.

P.S.

Doda ma naprawdę bardzo wysokie IQ, a jej medialny wizerunek ma się nijak do tego kim jest. Być może ma ona wyższe IQ od Pana i trochę niezręcznie wyjeżdżać z "głupkiem", gdyż stawiałoby to Pana na jeszcze niższym szczeblu.

Pozdrawiam! :) 
Autor: neurosurgery  Dodano: 24-09-2011
Eflaugus - Eflaugus
Spory polityczne nie powinny przenikać portalu światopoglądowego.
Autor: Eflaugus  Dodano: 24-09-2011
wolkar - Huzia na Józia...  -1 na 9
Zebrało się paru "krytyków", co lubią na pochyłe drzewa skakać, i dawaj na Napierałę, bo zrobił "niemiłe wrażenie w komentarzach". Najpierw wkurzyła go katolicka fanatyczka urabiając teren, a potem paru innych, którzy nie są w stanie zrozumieć, że w zdenerwowaniu można jakieś głupstwo palnąć, i dalejże jątrzyć, choć Napierała w jednym z postów przyznał się do błędu z Nergalem. Tacy z nich racjonaliści, jak z koziej...
A zdania kogoś, kto na poważnie bierze IQ celebrytki Dody, nie można brać pod uwagę. Niech ten, kto ją tak dobrze zna powie, w jakim to teście uzyskała taki wynik. Czy może mieć wysokie IQ ktoś, komu pomyje z otworu gębowego wypływają, ozdobione baranim śmiechem, ktoś kto nie potrafi kontrolować tego co mówi? Oczywiście o jej "boskim" śpiewie nie wspominam, bo są tacy, co go lubią, a przecież w sprawach gustu nie ma dyskusji...
Autor: wolkar  Dodano: 24-09-2011
nat24 - wolkar   3 na 3
"Najpierw wkurzyła go katolicka fanatyczka urabiając teren, a potem paru innych, którzy nie są w stanie zrozumieć, że w zdenerwowaniu można jakieś głupstwo palnąć"

Zdenerwowanie nie daje jeszcze nikomu podstaw do obrażania ludzi. A brak kultury osobistej będę krytykować zawsze i wszędzie bo takiego zachowania nie można tolerować
Autor: nat24  Dodano: 24-09-2011
Piotr Napierała - @ sorry czyli o Nergalu i Dodzie   12 na 12
Bardzo przepraszam fanów obu gwiazd. Było dokładnie tak jak napisał pan wolkar, zdenerwowała mnie monika i kanadinol, pierwsza - fanatyzmem, drugi - waleniem z grubej rury. Już poprosiłem redakcję by wymazała "idiotę" Nergala. Dla mnie sam pomysł wizerunku Dody jest złym pomysłem i idiotycznym, a o Nergalu to już sam nie wiem czemu tak napisałem. Raz jeszcze przepraszam. CZASEM CZŁOWIEK CHLAPNIE COŚ GŁUPIEGO - jak mawiał Ben Franklin - każdy przez 5 min dziennie jest skończonym osłem, madrość polega na nieprzekraczaniu tego limitu:) Możemy wrócić do polityki?
Autor: Piotr Napierała  Dodano: 24-09-2011
mieduwalszczyk   2 na 2
Frank Zappa powiedział (a to rzeczywisty autorytet w kwestiach muzyki), że "kompozycją rządzi tembr" czyli brzmienie. Moim zdaniem trafił w sedno. Przeciętny słuchacz muzyki tak właśnie ją odbiera - jaka jest "sama w sobie", jak brzmi - czyli dociera do niego przede wszystkim kwestia zewnętrznej formy, nie zastanawia się nad komplikacją materii muzycznej, nie wnika w  kunszt kompozytora i wykonawcy czy przekaz artystyczny. W każdym razie nie zastanawia się nad tymi sprawami "z marszu" - robią to krytycy z zawodowego obowiązku. Przeciętny słuchacz dba o to żeby muzyka była "miła dla jego ucha" - i jest to jego, moim zdaniem, święte prawo. Ci, którzy oceniają muzykę wnikają więc w różne zagadnienia, obiektywizują, jeśli można tak powiedzieć. I jeśli mielibyśmy w tym kontekście zestawić twórczość Dody i Nergala, to niestety dla zwolenników Dody, przewaga Nergala byłaby niewątpliwa. Fakt, z formalnego punktu widzenia muzyka na tyle mocna, że nie dla każdego przeznaczona, ale gdyby się zagłebić w zagadnienia czysto muzyczne, są to dźwięki tworzone już w wyrafinowany sposób, przy, bez urazy, prostackim przekazie Dody, odwołują się one do słuchacza o bardziej wyrobionym guście. Poza tym jest to muzyka trudniejsza wykonawczo - w heavy metalu było wielu gitarzystów wirtuozów.
Autor: mieduwalszczyk  Dodano: 24-09-2011
mieduwalszczyk   1 na 1
Sorry za mój wtręt. Zachęcam za autorem powrót do polityki. Oj, bo mamy ciężki orzech do zgyzienia, ja wolałbym posłuchać muzyki, a tu trzeba już decydować na kogo oddać głos !!
Autor: mieduwalszczyk  Dodano: 24-09-2011
Lizergus - @wolkar  -1 na 3
"A zdania kogoś, kto na poważnie bierze IQ celebrytki Dody, nie można
brać pod uwagę. Niech ten, kto ją tak dobrze zna powie, w jakim to
teście uzyskała taki wynik."
Dorota "Doda" Rabczewska należy do Mensy  mensa.org.pl/?mod=mensanin&id=1868
Autor: Lizergus  Dodano: 24-09-2011
Selanos - Konsekwentni?  -1 na 1
"Obaj Janusze są konsekwentni; jeden w budowaniu Polski wolnorynkowej, drugi nowoczesnej, co po części pokrywa się z ową wolnorynkowością."

Zgodzę się z tym, że Korwin-Mikke jest konsekwentny - facet od kilku dekad mówi to samo, jedyne co się zmieniło to ilość włosów na jego głowie.
Im więcej wiem o Palikocie, tym mniej pewny jestem tego człowieka. Zmienia się szybciej niż Jarosław Kaczyński, od studenta KUL-u i powiązań z jakimiś katolickimi czasopismami, do antyklerykała. Od posła podobno prawicowej partii o nazwie PO, po lidera partii lewicowej. Jego tłumaczenie, że zrozumiał jak działa platforma dopiero po śmierci Kaczyńskiego, mnie nie przekonuje. Taki inteligentny facet i nie zrozumiał tego w trzy lata?
Autor: Selanos  Dodano: 24-09-2011
Piotr Napierała - to proste   3 na 7
zobaczył jak wygląda katolstwo i przeraził się... ja tak miałem z katolicko-konserwatywnym portalem konserwatyzm.pl:) Palikot nawet kiedy był katolem, był kat. modernistycznym.
Autor: Piotr Napierała  Dodano: 24-09-2011
wolkar - @ Lizergus   2 na 2
Dzięki za informację. Wynika z niej, że dziwny jest ten świat, a przekroczenie prędkości światła to pikuś...
Pozwoliłem sobie zneutralizować ten nieuzasadniony minus, którego nie rozumiem, a którego autorem nie jestem.
Autor: wolkar  Dodano: 24-09-2011
wolkar - @ nat24   3 na 3
Szukanie ideałów, to próżny trud. "Zdenerwowanie nie daje jeszcze nikomu podstaw do obrażania ludzi", ale się może zdarzyć każdemu, a ważne jest, jak się ten ktoś potem zachowa. Nie róbmy z tego wielkiego halo, bo "obrażona" została - pośrednio - osoba publiczna, która ze wszystkimi opiniami musi się liczyć. Pan obraził Piotra Napierałę bezpośrednio, zarzucając mu brak kultury osobistej, bezzasadnie, bo na podstawie jednego, wątpliwego zdarzenia. Zarzucając coś innym, bądźmy sami w porządku...
Autor: wolkar  Dodano: 25-09-2011
Piotr Napierała - Co do mensy, IQ itd   3 na 3
to nie mylmy inteligencji mierzonej testami na intelig - tj umiejętności rozwiązywania testów na intelig:) z mądrością ani wyrobieniem intelektualnym to są 3 zupełnie różne rzeczy; Czy Sharon Stone czy Asia Carrera zostały profesorkami? Czy powiedziały kiedyś coś mądrego?
Autor: Piotr Napierała  Dodano: 25-09-2011
hamelet - Palikot a Lepper  -2 na 2
Sądzę, że tak jak Lepper wprowadził do sejmu wiejskie szumowiny, lokalnych kacyków z upadłych PeGeEr- ów. Tak Palikot wprowadzi do sejmu (jeśli przekroczy próg procentowy) miejskie szumowiny w rodzaju zblazowanych transwestytów, bawidamków, flirciarzy i tym podobne męty.
Autor: hamelet  Dodano: 06-10-2011
Piotr Napierała - wygraliśmy!
Pozdrawiam głosujących na Palikota.
Autor: Piotr Napierała  Dodano: 10-10-2011
Dsat
Ciekawe porównanie Palikota z Mikke. Niemniej jednak wymaga sprostowania. Po pierwsze Palikot nie jest liberałem tylko socjalistą. Kto jak kto, ale historyk specjalizujący się w xviii wiecznej europie powinien to zauważyć. Dalszej części artykułu nie będę komentował, bo biorąc pod uwagę powyższe jest oczywiste, że artykuł jest zwykłą propagandą.
Autor: Dsat  Dodano: 17-04-2012
Piotr Napierała - Palikot
jest liberałem typu soc- czyli socjalliberałem. Socjalistą absolutnie nie jest. Mikke jest kons-lib czyli kolibrem ergo tez nie jest czystym lib. proste. A propagandę sam pan uprawiasz.
Autor: Piotr Napierała  Dodano: 17-04-2012

Pokazuj komentarze od najnowszego

« Wróć do strony
Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365