Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
194.479.600 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29023 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 396 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Nie wiemy, skąd się wzięła w puli memów... Przypuszczalnie powstała wiele razy na drodze niezależnych mutacji. W każdym razie z pewnością jest bardzo stara. W jaki sposób się replikuje? Słowem mówionym i pisanym, wspomaganym przez wspaniałą muzykę i wielkie dzieła sztuki. Czemu ma tak wysoką przeżywalność?... Udziela prawdopodobnie brzmiącej odpowiedzi na głębokie i dręczące pytania o sens istnienia...

Dodaj swój komentarz…
Piotr Napierała - Aboslutnie nie ma pan racji   9 na 11
w jednym - Palikot jak najbardziej JEST wrażliwy społecznie - jego wolnorynkowość dopuszcza ulgi i pomoc "na rzoruch" firmy i ubezpieczenia społeczne dla najuboższych, i jego program również, lecz jesli chce pan socjaldemokratycznego państwa maksimum to radzę wybrać dzieciaka Napieralskiego:). Poza tym z pana artykułu przebija cynizm - ja uważam, ze Palikot to nasza jedyna szansa dziś na modernizację naszego społ. Wobec tego faktu, pana wątpliwości, jakkolwiek bywają trafne, grają role typowych Spielverderbern.
Autor: Piotr Napierała  Dodano: 23-09-2011
Reklama
Misanthrope - @Piotr Napierała   2 na 6
Z Pana tekstów natomiast przebija naiwność. "Jedyna szansa", heh dobre.
Autor: Misanthrope  Dodano: 23-09-2011
Piotr Napierała   2 na 6
Lepsza odrobina idealizmu niż zimny zdechły cynizm jak pański. heh dobre.
Autor: Piotr Napierała  Dodano: 23-09-2011
Sliwa   5 na 5
Ciężko się to czytało z powodu stylu i gramatyki. Nie przebrnąłem, zmęczyłem się
Autor: Sliwa  Dodano: 23-09-2011
marian o.   8 na 8
W partii Palikota widzę nadzieję na odnowienie ruchu lewicowego. I nie chodzi o samego J.Palikota. W RP są setki a może już tysiące młodych, zaangażowanych ludzi o lewicowych poglądach. I to oni są moją nadzieją. Nieszczęściem dla polskiej lewicy jest to, że została przywłaszczona przez komunistów i ich zbrodnicze organizacje. Od tamtej pory, w kraju takim jak Polska, dla większości ludzi, mieć lewicowe poglądy znaczyło i jeszcze znaczy, być komunistą. Mimo lewicowych poglądów nigdy nie głosowałem na SLD, ponieważ ta partia została stworzona, i nadal jest sterowana przez dawnych "towarzyszy" z którymi nie chciałem i nie chcę mieć nic wspólnego. Sądzę, że wielu myśli podobnie i dlatego nie uczestniczymy w wyborach. Nawet jeżeli Ruch Palikota nie wejdzie do Sejmu, początek został zrobiony. Nowi ludzie z RP będą pracować dalej. I nie szkodzi, że może popełniają błędy. Któż ich nie popełnia? Oni się dopiero uczą polityki. Lewica  się odrodzi i odetnie od post-komunistów. Nowa lewica jest Polsce potrzebna! Będę głosował na Ruch Palikota!
Autor: marian o.  Dodano: 23-09-2011
kub44
A ja chyba zagłosuję na "Ruch Palizwierzaka". Niech się młodzi pobawią w politykę.
Autor: kub44  Dodano: 23-09-2011
Ondraszek - To jest inność .   2 na 2
Pan Palikot nie przejmie władzy z ugrupowaniem które stworzył ,pokazał już kilka politycznych "twarzy" .Jego wynik jest zaskakująco wysoki .Jeśli wejdą do Sejmu ,to czy nie powieje innością ? Wielu obywateli jest trochę zmęczonych ludźmi od wielu lat zasiadającymi w poselskich ławach zmieniających poglądy i ugrupowania jak przysłowiowe rękawiczki .To właśnie ta inność jest dla wielu osób powodem do oddania głosu .Mimo wszystko jestem pod wrażeniem .Pozdrawiam .
Autor: Ondraszek  Dodano: 23-09-2011
Eflaugus - Eflaugus   2 na 2
Portal światopoglądowy powinien być wolny od sporów politycznych.
Autor: Eflaugus  Dodano: 24-09-2011
urgo - @Eflaugus   2 na 2
Zgadzam się, że powinien być. I pewnie byłby w idealnym świecie, w którym politycy nie próbują nam narzucić jedynie słusznego światopoglądu.
Autor: urgo  Dodano: 24-09-2011
bass - powinien być?
A wpisy komentatorów pretendujących do miana racjonalistów (np. Ondraszka) powinny być w zgodzie z zasadami pisowni i ortografii. Tym bardziej, że - jak chwalą się niektórzy komentatorzy -  przebrnięcie przez dwustronicowy  artykuł, to zadanie ponad siły.
Autor: bass  Dodano: 24-09-2011
Piotr Napierała - @Eflaugus  0 na 2
domaga się pan niemożliwego, polityka jest wszystkim , także kształtownaiem kultury i siwtaopoglądu
Autor: Piotr Napierała  Dodano: 24-09-2011
kkuj
Ruch Palikota o tyle mi się podoba, że jasno nie daje się brać na litość i szantaż różnym "środowiskom" tj. rolnikom, górnikom, emerytom itp. niech ktoś w końcu powie jasno, że zależy mu na klasie średniej, bo od jej siły zależy żywot tych jadących na doczepkę grup. Nie chodzi o to, że są te grupy są niepotrzebne, tylko krzyczą tak głośno, że o ich potrzebach się pamięta, a klasa średnia wszystko zafunduje. Koniec z tym płacisz podatki-wymagaj, nie płacisz-to się ciesz tym co ci skapnie.
Autor: kkuj  Dodano: 26-09-2011
Joanna Rutkowska - Cienie Palikota
W tych wyborach należę do pieszczonej grupy „wahających się”, w sprawie prezentacji kandydatów Palikota podzielam, ubrane w słowa okrągłe jak brzuszek piwny, spostrzeżenie o „powściągliwość w prezentowaniu obecnego składu kierownictwa partii”.
Głosuję pod Warszawą, gdzie „jedynkę” trzyma wymieniony Artur Dębski, przedsiębiorca z Piaseczna. Dowiedzieć się mogę o nim niewiele: ze strony wyborczej, filmów na YT (zazwyczaj stoi obok Janusza Palikota) i notek prasowych. Na upartego mogę więc zagłosować w ciemno, na jedynkę tak jak twardy elektorat dotychczasowych ugrupowań parlamentarnych. Lub na "dwójkę" - kobietę z miasteczka, w którym mieszkam. :)
Autor: Joanna Rutkowska  Dodano: 28-09-2011

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365