Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.938.350 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3951 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Nawet najbogatsi mogą cierpieć z powodu nędzy umysłowej."
Komentarze do strony Apostaci idą do Sejmu

Dodaj swój komentarz…
kinemator - Występienie po włosku   21 na 21
Zamiast bawić się w "sakrament apostazji" i gięcie karku przed proboszczem powinno się walczyć o całkowicie świeckie wystąpienie ze związków wyznaniowych
Autor: kinemator  Dodano: 30-09-2011
Reklama
romaro   7 na 7
Macie moje poparcie. Nie kryję się ze swoimi poglądami antyklerykalnymi i muszę przyznać że coraz rzadziej jestem postrzegany jako oszołom, ba coraz więcej ludzi zgadza się z moją krytyką dotyczącą KK. Jesteście potrzebni w sejmie, bo reprezentujecie naprawdę sporą rzeszę społeczeństwa, a gdy w sejmie głośno poruszycie sprawy finansowania kościoła, przysporzycie sobie sympatyków. Czas by agenci w sutannach ponosili takie same koszty jak przeciętny Kowalski. Nadchodzi być może czas, gdy ktoś na Wiejskiej ruszy plebana. Ciekawe czy Pawlak go obroni, a jeżeli tak, to czyim kosztem, chłopów, czy strażaków?
Autor: romaro  Dodano: 30-09-2011
Pa™an - W końcu   3 na 3
Po tylu latach jest szansa, żeby ludzie wolni będą mieli swoją reprezentację w Sejmie. W Łodzi głosujemy na Romana Kotlińskiego.
Autor: Pa™an  Dodano: 30-09-2011
Elka Niestatek   4 na 4
Trzymam mocno kciuki. Wreszcie wiem na kogo głosować.
Autor: Elka Niestatek  Dodano: 30-09-2011
Milewczyk   1 na 1
kinemator: czytałeś uważnie? ;)
Dziękuję za miłe słowa! Jest szansa na zmiany! Również dzięki Wam!

pozdrawiam
Jarosław Milewczyk
Autor: Milewczyk  Dodano: 30-09-2011
Tomek Fiedorek   4 na 4
Obyście mieli rację! Pozytywnie nastawieni, chwała Wam, jeno gorycz większa może być, jeśli wysiłki spalą na panewce. Owszem, jeśli wejdą do Sejmu, głos podniosą i ...? Do przegłosowania trzeba większości. Dalej będzie tak optymistycznie? Już to przerabiałem. Uczucie zawodu jest nie do zniesienia, ale nie opuszczam ich(swoich;-) )
Autor: Tomek Fiedorek  Dodano: 01-10-2011
CHOLEWA - Dlaczego apostaci?   5 na 5
Po prostu: ateiści, niewierzący, wszak panstwo demokratyczne jest dla wszystkich.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 01-10-2011
monika.k - lewicowe intencję  -15 na 15
nauka religii rzymskokatolickiej mogłaby się odbywać na terenie szkół pod warunkiem, że nie będzie kosztować podatników ani złotówki.Poparłabym tego pana pod warunkiem, że będzie uczciwy i konsekwentny nie tylko w stosunku do religii rzymskokatolickiej, ale poprze rozdział państwa i sportu, kultury , edukacji i gospodarki. Dlaczego jako podatnik mam finansować studia nie moich dzieci , nie moich zainteresowań sportowych i kulturalnych, nie moich interesów ekonomicznych? Kościół zapewne ten rozdział przeżyje , ale różnej maści lewicowi ściemniacze z Ruchu Palikota, którzy nie za swoje pieniądze chcą finansować swoje obietnice wyborcze,  wątpię. Podobną ściema serwuje kandydat SLD  p.Hartman, Nie udaję lewicowca, a swoją drogą wrażliwości na biedę i nieszczęścia ludzkie udawać nie muszę, bo mam ją w sercu. 
Pan HArtman ma ją w sercu ? He, he , może powie jak pomaga biednym teraz, nie będąc posłem. Ja też mogę mieć takie serce za podatnika pieniądze , biorąc za to poselską pensję.Te przykłady pokazują prawdziwą intencję lewicowych kandydatów i innych. Po cichu ograbić w podatkach lud, głośno krzyczeć, jakie to serce polityka wrażliwe, jak to budują drogi, stadiony, nowe miejsca pracy.  
Autor: monika.k  Dodano: 01-10-2011
Button - Uwolnieni z kajdan w Sejmie   1 na 1
Cieszę się, że jest szansa na pojawienie się w Sejmie Ruchu skupiającego tych, którzy bądź to zrzucili kajdany kościelne bądź, mam taką nadzieję, pomogą innym dokonać tego ale w sposób obowiązujący w cywilizowanym świecie. Mimo,że mam odmienne zdanie na temat apostazji, którą uważam za nic nie znaczącą klątwą o którą łaskawie prosiłbym i którą z wielką łaską i poniżeniem mnie może bym otrzymał, uznaję wystąpienie po włosku, to jednak mam zamiar oddać głos na Ruch Palikota licząc na was, że pomożecie w tej sprawie bowiem dążymy do tego samego choć innymi drogami a sukcesem waszym po usunięciu nieszczęsnego "i 3" z ustawy o ochronie danych osobowych będzie  lawinowe występowanie za czym mam nadzieję także jesteście.
Autor: Button  Dodano: 01-10-2011
Milewczyk - Do Pani Moniki   3 na 5
Rozumiem, że nie zgadza się Pani z najwyższym aktem prawnym jakim jest nasza Konstytucja? Bo tyle tylko zrozumiałem z tej wypowiedzi. Przykre.
Autor: Milewczyk  Dodano: 01-10-2011
Czesław Szymoniak   3 na 3
Co ja mogę?
Mogę zagłosować na moich palikotowych kandydatow. Obiema rekami.
Autor: Czesław Szymoniak  Dodano: 01-10-2011
monika.k - @Milewczyk  -2 na 2
Tak,  nie zgadzam się ze wszystkim co jest zapisane w konstytucji. Jest to dokument  miernej jakości prawnej, sprzeczny z prawem stanowionym. Krytykuję postawę lewicowych antyklerykałów , którzy oburzają się na finansowanie religii w szkołach, a sami propagują w innych dziedzinach zasadę finansowania odbiegająca od celów wspólnych. Czy ktoś może z tych hipokrytów, inaczej nie mogę ich nazwać, uzasadnić , dlaczego miłośnik gry w szachy ma finansować w podatkach imprezę miłośnikom gry w piłkę?Podatnicy mają płacić podatki na cele wspólnotowe związane z bezpieczeństwem i utrzymaniem państwa jako gwaranta przestrzegania praw, a nie opłacać zachcianki politycznych wróżek , które pchają się do żłoba, po to, żeby nie za swoje pieniądze prześcigać się w wyborczych obietnicach. Ruch Palikota reprezentuje taką właśnie zasadę , podobnie jak inni. Jest to  normalne w demokracji, kłamać, ściemniać a po dojściu do władzy bawić sie w  wydawanie nie swoich pieniędzy. I słusznie mówi Korwin-Mikke , który obiecuje , że to całe towarzystwo wsadzi do kryminału, i nie można mu odmówić racji, są powody. 
Autor: monika.k  Dodano: 02-10-2011
Chabrowy   1 na 1
Jak ktos chce grac w szachy to zapisuje sie do klubu szachowego i tam uprawia tę piękną dyscypline sportu. Tak samo jazda na łyzwach czy gra w hokeja na lodzie, nikt nie wiesza szachownic ani kijkow hokejowych w salach szkolnych. Religia czyli katecheza? Prosze bardzo, ale nie w szkole powszechnej. Od tego są salki przykoscielne.
Autor: Chabrowy  Dodano: 02-10-2011
monika.k - @Chabrowy  -2 na 2
Od tego są rodzice, a nie państwo , żeby decydować czego mają się uczyć dzieci. Dlaczego pod przymusem mam posyłać dziecko do szkoły w której nie ma krzyży? Dlaczego lewicowi politycy postulują monopol edukacyjny państwa? Dlaczego zwolennicy demokracji nie akceptują woli większości, która chcę krzyży w szkołach. Dlaczego mam płacić podatki na nie moje zainteresowania sportowe i kulturalne?To pytania na które racjonalno-lewicowy polityk nie potrafi dać konkretnej  odpowiedzi, gdyż obnaży swoją dwulicową mentalność Kalego. 
Autor: monika.k  Dodano: 03-10-2011
aljen - @ monika.k
> Tak, nie zgadzam się ze wszystkim co jest zapisane w konstytucji.

Znakomicie, gratuluję szczerego zrzucenia maski - pierwsza pani wypowiedź, która się mi naprawdę podoba. No to chyba nie ma o czym dalej rozmawiać. Jeżeli nie smakuje Pani demokratyczne państwo (konstytuowane, jak sama nazwa wskazuje, konstytucją) - droga wolna, istnieje niestety jeszcze wystarczająca ilość dyktatur. Proszę sobie wybrać jakąś i się tam przeprowadzić.
Autor: aljen  Dodano: 03-10-2011

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365