Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
188.714.754 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29036 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Wojna na Ukrainie skończy się w 2022?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 1 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Być ateistą nie jest zresztą łatwo - autentycznym ateistą, a nie ot takim sobie gnuśnym "bezbożnikiem". Być ateistą to wielki wysiłek, zwłaszcza w Polsce, jak zwykł mawiać Kotarbiński."

Dodaj swój komentarz…
NiosącyKaganek - I oto słowo Światła   1 na 1
Nie ma ludzi-wołów, ale są tacy, co mają stygmaty, więc skoro mają to trzeba wyjaśnić skąd to to się wzięło, a nie przyjmować na wiarę (szczególnie w katolickim wydaniu), że się w ten czy inny sposób wyczarowały. Nie zajmujmy się rzeczami nieistotnymi takimi jak ludzie-woły czy Adonai-JHWH tylko rzeczywistymi, które trzeba obiektywnie zbadać.

Co zaś się tyczy seminariów to są tam takie "nauki" głoszone, ze na dobrą sprawę można i astrologię do łask przywrócić. W sumie to nawet niech tak nauka i takie szkoły funkcjonują tylko żeby nie za kasę podatników, a tylko wiernych. No i nie można stopni naukowych z teologicznymi zrównywać, bo potem takie rzeczy wychodzą, że ludzie niby wykształceni, a połowa to teolodzy. Aczkolwiek dla instytucji kościoła watykańskiego seminaria i insze kule bardzo się przydają dzięki temu wyjaśnianie min. stygmatów bedzie trwało na tyle długo zeby maksymalna kasa popłynęła i wpływy wzrosły, a jak już mleko się wyleje to: "sorry, pomyłka" i jedziemy dalej.
Autor: NiosącyKaganek Dodano: 25-04-2010
Reklama
anonim - -
no dokładnie... Stygmaty to dar od Boga... Jeśli nie wiecie co to sądogmaty religijne to w ogóle nie zajmujcie się takimi sprawami... Naukowcy tłumaczą w sposób naukowy nawet wiarę... Dlatego jest seminarium... Aby księża myśleli naukowo i religijnie... Zawsze są jakieś powiązania... Pozdrawiam
Autor: anonim Dodano: 05-11-2009
andre - PORADA
Ja mam taką małą poradę dla tych którzy myślą że stygmaty to skutek intensywnego myślenia o Chrystusie i nic więcej... przez 2 tygodnie intensywnie myślcie, że jesteście wołem - po tym czasie sprawdzcie czy wam rogi wyrosły:) pozdrawiam
Autor: andre Dodano: 31-08-2007

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365