Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
175.906.996 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 861 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Friedrich Nietzsche - Antychryst

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
"Naród przykuty do pilota reaguje zmianą kanału na najsłabszą nawet aktywację mózgu."
Komentarze do strony Mężczyzna niepotrzebny

Dodaj swój komentarz…
Grzesiek
Bardzo ciekawy artykuł. Szkoda tylko, że autor powołuje się na autorytety naukowe i to w dodatku te których poglądy akurat są mu bliższe, a tym samym tworzy swojego rodzaju naukową scholastykę - komentarze do komentarzy do...do komentarzy do teorii bez sprawdzenia podstaw komentowanej teorii. Gdyby tak autor zagłębił się w temat - okazało by się, że tak naprawde obie płcie mają takie same znaczenie, a wszystkie przytaczane "plusy" kobiet i "minusy" męszczyzn są tylko i wyłącznie wytworem europejskiej kultury na którą najbardziej negatywny wpływ miał Kościół i Biblia. Skrajny feminizm stał się odpowiedzią kobiet na szowinizm, a ten skolei jest wytworem społeczeństwa - narzucanych wzorców zachowań... temat jest głęboki i nie sądze, abym w ciągu całego swego życia do końca go zgłębił, więc skończe na wyżej przytoczonych myślach... Polecam ksiązke "Obraz mężczyzny w polskich mediach. Prawda - Fałsz - Stereotyp" Arcimowicz Krzysztof. Poza tym polecam autorowi przeczytanie jakiegoś porządnego podręcznika do filozofii...
Autor: Grzesiek Dodano: 25-02-2005
Reklama
gall anonim - to nie tak
Zbyt dużo skrajnego feminizmu zrobiło Panu wodę z mózgu. Odpowiedź na problem postawiony w tytule pojawia się gdzieś w połowie wywodu, lecz Pan jej nie dostrzega. Agresja mężczyzn wynika z presji (ewolucyjnej czy nie) wywieranej przez kobiety, które z natury preferują osobniki stojące wyżej w hierarchii (tak jak mężczyźni preferują osobniki piękniejsze). Błędem w wywodzie jest takie ot stwierdzenie, że mężczyźni są bardziej agresywni niż kobiety: kobiety to ubrane w białe rękawiczki agresorki psychiczne (co dostrzegła już psychologia społeczna), które korzystają z pozycji/agresji mężczyzn do założenia i ochrony swego "gniazda". Zanim zgodzi się Pan z racjami feminizmu warto najpierw zapoznać się z kontrargumentami maskulinizmu, a dopiero wtedy sąd ma szansę zbliżyć się do sprawiedliwego.
Autor: gall anonim Dodano: 28-11-2008
lol - gallu anonimie
w tym co napisałeś jest sporo subiektywizmu i nieprawdy. kobiety rzadko wolą dominujących siłowo partnerów bo co komu po partnerze, który owszem, wyeliminuje "gorszych" osobników, jeśli tę samą agresję przeniesie do własnego stada i zacznie nią raczyć swoją partnerkę/ki lub zagrozi ich potomstwu które nie zawiera jego genów? mam nadzieję, że to ci tłumaczy, dlaczego samice wolą samców którzy dominują nad pozostałymi samcami przede wszystkim inteligencją i charyzmą. agresja to miecz obosieczny, którym na dłuższą metę wiele się nie osiąga.
Autor: lol Dodano: 07-01-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365