Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.013.415 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 407 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Wszystkie religie są prawdziwe, ponieważ w każdej religii kryje się Prawda, ta sama, którą Natura wyryła w sercu każdego człowieka. Ale w każdej religii teologowie przesłaniają tę Prawdę swoimi dodatkami - dogmatami i obrzędami - które są źródłem niekończących się sporów, kontrowersji i wojen religijnych."
Komentarze do strony Mężczyzna niepotrzebny

Dodaj swój komentarz…
lol - gallu anonimie
w tym co napisałeś jest sporo subiektywizmu i nieprawdy. kobiety rzadko wolą dominujących siłowo partnerów bo co komu po partnerze, który owszem, wyeliminuje "gorszych" osobników, jeśli tę samą agresję przeniesie do własnego stada i zacznie nią raczyć swoją partnerkę/ki lub zagrozi ich potomstwu które nie zawiera jego genów? mam nadzieję, że to ci tłumaczy, dlaczego samice wolą samców którzy dominują nad pozostałymi samcami przede wszystkim inteligencją i charyzmą. agresja to miecz obosieczny, którym na dłuższą metę wiele się nie osiąga.
Autor: lol Dodano: 07-01-2009
Reklama
gall anonim - to nie tak
Zbyt dużo skrajnego feminizmu zrobiło Panu wodę z mózgu. Odpowiedź na problem postawiony w tytule pojawia się gdzieś w połowie wywodu, lecz Pan jej nie dostrzega. Agresja mężczyzn wynika z presji (ewolucyjnej czy nie) wywieranej przez kobiety, które z natury preferują osobniki stojące wyżej w hierarchii (tak jak mężczyźni preferują osobniki piękniejsze). Błędem w wywodzie jest takie ot stwierdzenie, że mężczyźni są bardziej agresywni niż kobiety: kobiety to ubrane w białe rękawiczki agresorki psychiczne (co dostrzegła już psychologia społeczna), które korzystają z pozycji/agresji mężczyzn do założenia i ochrony swego "gniazda". Zanim zgodzi się Pan z racjami feminizmu warto najpierw zapoznać się z kontrargumentami maskulinizmu, a dopiero wtedy sąd ma szansę zbliżyć się do sprawiedliwego.
Autor: gall anonim Dodano: 28-11-2008
Grzesiek
Bardzo ciekawy artykuł. Szkoda tylko, że autor powołuje się na autorytety naukowe i to w dodatku te których poglądy akurat są mu bliższe, a tym samym tworzy swojego rodzaju naukową scholastykę - komentarze do komentarzy do...do komentarzy do teorii bez sprawdzenia podstaw komentowanej teorii. Gdyby tak autor zagłębił się w temat - okazało by się, że tak naprawde obie płcie mają takie same znaczenie, a wszystkie przytaczane "plusy" kobiet i "minusy" męszczyzn są tylko i wyłącznie wytworem europejskiej kultury na którą najbardziej negatywny wpływ miał Kościół i Biblia. Skrajny feminizm stał się odpowiedzią kobiet na szowinizm, a ten skolei jest wytworem społeczeństwa - narzucanych wzorców zachowań... temat jest głęboki i nie sądze, abym w ciągu całego swego życia do końca go zgłębił, więc skończe na wyżej przytoczonych myślach... Polecam ksiązke "Obraz mężczyzny w polskich mediach. Prawda - Fałsz - Stereotyp" Arcimowicz Krzysztof. Poza tym polecam autorowi przeczytanie jakiegoś porządnego podręcznika do filozofii...
Autor: Grzesiek Dodano: 25-02-2005

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365