Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.043.132 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4009 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Mam podobny do Lukrecjusza pogląd na religię. Uważam ją za chorobę zrodzoną ze strachu i za źródło niezliczonych nieszczęść dla gatunku ludzkiego".
Komentarze do strony Łatwy temat - futurologia

Dodaj swój komentarz…
Wincenty - Koszmar...!
Jakiz to koszmar, przezyl szanowny Pan, w czasach PRL-u. Czyz te 25 lat pracy w TVP to byl ten koszmar o ktorym Pan pisze..? Jest Pan nieco starszym odemnie, jedynie 3 lata i powinien Pan pamietac stan panstwa polskiego, tuz po wojnie. Nie lituje sie nad 80% stanem analfabetow naszego narodu pozostawionymi po poprzedniej 20-to letniej tzw demokracji i wojnie jaka nas dotknela. Nie lituje sie nad niczym czego doswiadczyli nasi ojcowie wychowujac nas i "budujac PRL" (byc moze, ze Panski ojciec niczego nie doswiadczyl bo byl czlonkiem PZPR-u o czym swiadcza Panskie stopnie naukowe) ale wielu innych mojemu ojcu podobnych bez watpienia, doswiadczylo wiele zlego i dobrego a tez bez koniecznosci przynaleznosci do owczesnej "elity politycznej". Szanowny Panie, wypadaloby by na tym "forum" Racjonality byc nieco bardziej "racjonalnym" i nie sprowadzac do wspolnego mianownika i potepiac w czambul wszystko to co bylo i dzieki czemu wlasnie Pan wyrosl na tak rozwaznego i "madrego" czlowieka. Usciski....!
Autor: Wincenty Dodano: 22-03-2005
Reklama
Bogan Miś - Nieporozumienie
Obawiam się, że zostałem przez Autora komentarza kompletnie źle zrozumiany; okazuje się, że drwina i ironia to nie są takie łatwe w odbiorze narzędzia stylistyczne, naród zaś lubi dosłowność. No to będzie dosłownie: nie uważam wcale PRL za koszmar. Było mi w nim całkiem dobrze. Wręcz przeciwnie: kpię z wyszydzaczy PRL-u i uwżam ich za niemądrych. I tyle.
BM
Autor: Bogan Miś Dodano: 22-03-2005
Bogdan Miś - Jeszcze raz...
Autorowi komentarza Nr 1 usiłowałem odpowiedzieć rzetelnie i dłużej na podany przez niego adres. Niestety, adres okazał się fałszywy. Cóż powiedzieć w tej sytuacji? Jeśli autor się nie pomylił (czego nie wykluczam) to jest po prostu tchórzem bez powodu. W tym drugim wypadku odwołuję słowa szacunku, którymi kończyłem mój list.
Autor: Bogdan Miś Dodano: 25-03-2005
Marek Brudka - Galton się grobie przewraca
"SRAND Corporation .. zwróciła się do setek najwybitniejszych specjalistów świata, odrzuciła poglądy skrajne.."
A Galton ryzykownie zauważył, że uśredniona opinia wielu ludzi prowadzi do zadziwiająco dokładnych oszacowań. Taaaak, tyle że uśrednianiu podlegały sądy raczej dedukcyjnie niż indukcyjnie, a ponadto jako skrajne odrzucać należy orzeczenia specjalistów :-).
Autor: Marek Brudka Dodano: 30-03-2005
Agnieszka - futurologia
Drogi Panie - co do Pana ostatniej tezy o raczej optymistycznym ukierunkowaniu futurologii w tamtych latach. Otóż bardzo wiele zjawisk współczesnej kultury masowej zostało opisane w tekstach autorstwa Stanisława Lema. Łącznie z fanotmatyką, chaosem i zalewem informacyjnym ( i wiele, wiele innych). Nie bagatelizowałabym też znaczenia futurologii, gdyż np. w dziedzinie nauk społecznych może (jako eksperyment myślowy) pełnić funkcję "generatora" możliwych trendów i projektów i bieżącej ich weryfikacji, co ma znaczenie zarówno prewencyjne jak i edukacyjne.

Z poważaniem.
Autor: Agnieszka Dodano: 03-07-2005
pablo - bład
A propo reakcji temrojądrowych kontrolowanych - niedawno rusyła budowa międzynarodowa budowy reaktora termojądrowego we Francji. No więc jak to jest?
Autor: pablo Dodano: 20-08-2006
Paweł - Łatwy temat ?
Pańska opinia dotyczy jednego zbioru, dlaczego wystawia Pan taką opinię pod hasłem "Futurologia" ?

Czy czytał Pan jakąś literaturę znanych futurologów ?

Pozdrawiam

Paweł
Autor: Paweł Dodano: 24-11-2008

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365