Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.574.366 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 345 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Prawo do wolności zgromadzeń należy do kategorii praw fundamentalnych, a jego ograniczenie nastąpić może wyłącznie w sytuacjach wyjątkowych i zawsze dobrze uzasadnionych.
Komentarze do strony Rene Descartes (Kartezjusz)

Dodaj swój komentarz…
Julia Branicka - Brawo!
Podziwiam Twoja wiedze i styl pisania, Khamedzie. Jak moglabym sie z Toba skontaktowac - chcialabym wykorzystac Twoj tekst w mojej pracy. I wwielkie gratulacje!
Autor: Julia Branicka Dodano: 11-11-2004
Reklama
madzialena - wow jestem pod wrazeniam
mi by sie nie chcialo tyle pisac po pierwsze po drugie za dzo tu jest tego powinno to byc skrucone !! i powinienes napisac najwazniejsze rzeczy o kartezjuszu a nie jakies .... eeeee no ale w sumie nie chcwe sie tego czytac bo to maslo maslane jest ok juz skncze bo cie zalamie ...
Autor: madzialena Dodano: 21-11-2004
Zuzia - moja ocena
jak dla mnie bomba, nie za dlugi, nie za krotki. Jezeli chodzi o skrocenie go, to mysle, ze jezeli ktos szuka sciagi, to jest taki portal, gdzie wszystko jest w pigulce i znajdziesz tam naprawde tylko i wylacznie podstawowe informacje. A zakres wiedzy faktycznie godny podziwu ! Gratuluje i pozdrawiam !
Autor: Zuzia Dodano: 10-12-2004
Zuzia - moja ocena
jak dla mnie bomba, nie za dlugi, nie za krotki. Jezeli chodzi o skrocenie go, to mysle, ze jezeli ktos szuka sciagi, to jest taki portal, gdzie wszystko jest w pigulce i znajdziesz tam naprawde tylko i wylacznie podstawowe informacje. A zakres wiedzy faktycznie godny podziwu ! Gratuluje i pozdrawiam !
Autor: Zuzia Dodano: 10-12-2004
e_motif - hmmm
powaznie - ani dobry , ani zly. rozbudowany, bardzo dobitny materiał, ale jezeli nei jests przynjmaniej magistrem to nie bierz sie za niego, no chyba ze poznales juz znaczenie polowy slownika wyrazow obcych lub obracasz sie w filozofii, hiatorii itp ..., dla laika ten tekst to gowno! - nie zrozumie z tego polowy! natomiast dla czloweieka korzystającego z dziel filozofow to jest pestka napisana powaznym jezykiem. ogolna ocena 3+
natomiast z wielka radoscia mowie ze ten tekst jest wart uwagi i postudiowania go.
Autor: e_motif Dodano: 01-11-2006
daga - super
Uważam że Twój artykuł jest bardzo dobry. Obecnie jester na pierwszym roku stosunków międzynarodowych i właśnie przerabiam Kartezjusz a ten tekst mi naprawdę pomógł w zrozumieniu jego głównych poglądów . Dziękuje.
Autor: daga Dodano: 03-01-2007
Justyna - bibliografia
Witam, świetny materiał, ale czy mogłabym prosić o podanie bibliografii?
Autor: Justyna Dodano: 23-04-2008
sarah - Nareszcie cos dla zwyklych śmiertelników !!!
Świetny tekst pisany zrozumiałym językiem! Wiele mi się rozjaśniło ;)
Autor: sarah Dodano: 03-09-2009
monika - pomoc
Ma ktoś może referat na temat: druga medytacja Kartezjusza to jest z książki: ,,Medytacje o pierwszej filozofii". będę wdzięcza
Autor: monika Dodano: 10-01-2010
molly bloom
Artykuł jest obszerny i zawiera ciekawe informacje, widać że korzystałeś z wielu źródeł. Natomiast forma i stylistyka niestety w mojej ocenie są na niskim poziomie. Do magisterki musisz jeszcze trochę się przyłożyć :)
Autor: molly bloom  Dodano: 10-03-2011
khamed - Wyjaśnienie autorskie;)
Serdecznie dziękuję za uwagi odnośnie tego, króciutkiego, tekstu. Wdzięczny jestem także za troskę o moje stopnie naukowe, ale jest ona zbyteczna. Proszę pozwolić, że dokonam jednego wyjaśnienia, odwołując się do kwestii wzmiankowanej przez niektórych z Państwa: jestem świadomy całkowicie mizernej stylistyki tego tekstu, i było to działanie w pełni zamierzone. Piszę zawodowo, zaś forma stylistyczna została narzucona z uwagi na konieczność dostosowania formy do odbioru (możliwie) masowego, dla adresata niekoniecznie "wyrobionego" w omawianych zagadnieniach. Założeniem realizacyjnym było, aby możliwie zminimalizować aparat badawczy, unikać rozbudowanej formy bibliograficznej oraz upotocznić charakter tekstu. Stąd słabiutka stylistyka oraz ograniczone środki językowego wyrazu, będące - podkreślam - elementami celowymi. Istotniejszym był popularny przekaz, niezdominowany naukowością. Chodziło o dostosowane do takich wymogów, jakie były powszechne lata temu; obecnie, publikacja miałaby odmienny charakter. Obrane rozwiązanie wykonawcze nie było złe: jego siła tkwi w popularnej, mało wyszukanej, formie. Na tyle treściwej, by była przyswajalna przez masowego odbiorcę. Dysertacja naukowa byłaby kłopotliwa dla większości z Państwa.
Autor: khamed  Dodano: 10-02-2014

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365